730
Steinberg Cubase
  • queensryche
    #250
    Ugyanez nálam is az updatelt Cubase esetében, Stef. Fogalmam sincs.
    Ha van bemountolt fájlom, nem írja ki.
  • erik10
    #249
    Nemtom,de nekem is van 1 hibaüzenetem indításkor de egy sima továbbal megoldódik a dolog.Utána sima ügy.Én mondom a komputereknek lelkük van....
  • stef666
    #248
    Meg tudná valaki mondani hogy ez miért jön fel minden indításkor?


    4-szer megnyomom a "Mégse" gombot aztán eltűnik...
    Egyébként utána a progi jól működik.
  • cubase5
    #247
    hangkari belső. videókártyát meg amúgy is akarok majd venni mert ez a windows megjelenítésén kívül másra nem jó. Az előnye hogy 2 analóg kimenete van ami annó a legfontosabb volt mert már régóta két monitort használok. Azokat is leakarom cserélni tavasszal 2x 24 colos samsungokra. Tavasszal akkor vennem kell hangkarit, videókarit, vinyót is akarok venni 1 terrásat, meg monitorokat.... Most nincs erre lóvém, majd áprilisba jönnek a jogdíjjak, aszem meg is van a helye :D
  • stef666
    #246
    Ja és ilyen virtuális-dual megoldást nem javaslok, mert leveszi a proci teljesítményét, egy Logic studio-hoz meg nem árt ha van kraft a gépben...
  • stef666
    #245
    Az alaplapodhoz bizony elég sok minden kell, de nem reménytelen.:
    ASUS P5Q:
    * Install Method: iPC 10.5.6 Final + 10.5.7 delta update
    * Patched BIOS 2002. Bios found on this page: [7]
    * USB and FW works OOB
    * Audio ALC 1200 needed kext: [8]
    * LAN: works after: [9]
    * ICH10R SATA: works icos fixed with: [10]
    * e-SATA: working, but set AHCI mode in Bios
    * Jmicron PATA: not tested
    * 8 Gb of OCZ Platinum DIMMS (4x2 gb) running at 1091 Mhz 5-5-5-15
    * Intel Core 2 Quad Q 9550 Running at 3.71 Ghz
    * PCIe, PCI cards and other stuff working on this system:
    * MSI 8600 GTS 256 Mb working with EFI string via OSX86tools both DVI out working
    * Meanwhile 3dClub GTX260 working with drivers and enabler found via: [11] however only one DVi out working at the same time
    * Meanwhile Leadtek GTX285 working with the drivers found via: [12] and custom EFI string via OSX86tools and both DVI out working
    * Buffalo Air StationWLI-PCI-G54 works great with selection of Broadcom drivers on the iPC 10.5.6 Final DVD
    * Meanwhile EDIMAX EW-7717Un USB-Wifi stick running with these drivers: [13]
    * Generic Lucent based Firewire Card HF-1394L working no patches needed
    * Billionton Class 1 Bluetooth USB dongle USBBTC1A-B working no patches needed

    A Videokarit, nem látom a listában, hogy támogatná az OSX-et, csak a HD 2600-as van megjelölve mint kompatibilis hardwer, de egy grafikkariberuházást szerintem megér (érdemes NVidia NVS 290-est venni- dual kimenetes , 2 monitorhoz)
    A hangkari az tuti nem fog menni hacsak nem külső USB-s...?
    A proci és a RAM az rendben.


  • cubase5
    #244
    ASUS PQ5 (sima), Intel E8400, SATA1 SAMSUNG 160, 250, 250, ATI radeon. HD 2400 XT, RME Hammerfall DSP9632, Kingmax 1066 2x2GB (dual) nagyjából ez ami fejből megy :) Úgy tűnik kicsit körülményesebb a dolog mint ahogyan én gondoltam :)... nézem a doksikat Johny72
  • Johny72
    #243
    Jah igen. A hardware követelmény nem utolsó dolog!
  • Johny72
    #242
    Hello! Én már láttam működő MAC rendszert Windows 7-en.Most fogom én is kipróbálni.Elősz ör is tölts le egy VMWARE progit(virtuális gép)és egy MAC OSX rendszert( a Snow Leopardot ajánlom ).Jó, ha kiirod dvd-re a rendszert is meg a LOGIC-ot is.Nincs más dolgod, mint hogy csinálsz egy virtuális gépet, majd arra felpakolod a MAC-et, aztán arra a LOGIC-ot!(ezt mondja a barátom!)
    Segitség képpen egy kis doksi anyag:Gép a gépben

    Ha tudsz angolul, itt egy másik lehetőség:

    MAC OS PC-re 3 lépésben
  • stef666
    #241
    Ha PC-re akarsz Mac-et tenni akkor tudok segíteni, jó párat csináltam már, de mondjuk nem olyan egyszerü hogy csak egy "szimulátoron" múlna az egész. Vannak meghatározott hardwerkövetelmények amelyeknek ha nem teszel eleget, akkor semmi esélyed hogy Leopard fusson a gépeden.
    -Vannak kifejezetten erre oldalak ahol fel vannak sorolva azok az alaplapok, procik, videokarik, hangkarik stb. amelyek alkalmasak a Apple-Leopard fogadására. Egyébkét érdemes ha nem túl sok mindent kell vásárolnod - egy kissé átalakítani a géped. hogy erre a célra is megfeleljen. Kezdésnek egy 500 Gigás SATA HDD megteszi.- Ha leírod a jelenlegi géped harwereit,(alkatrészenként pontos gyártó , típus stb.) meg tudom mondani hogy van-e értelme neked ezzel foglalkozni.
    - A telepítő DVD-t is simán megoldjuk, de addig nincs értelme vele foglakozni még nem tudjuk hogy a konfigod alkalmas-e rá.
  • cubase5
    #240
    február 8.-án lesz 1 éve hogy használom a Cubase 5-t semmi baj nincs vele !!! párszor már fagyott le, de sokkal stabilabb mint a 4-s. Aztán az is lehet, az xp-t javították (frissítések) De tuti hoyg a winfos miatt akad ki. kb havonta 1x fagy és kb heti 6 napon, napi 12 órát ülök a Cubase 5 előtt.
    A másik dolog. Stef :) tom hogy van PC-re OSX szimulátor (vagy miatökom). Hányadán áll ez a dolog szerinted? Egyre inkább mozgatja a fantáziámat a Logic9. És arra gondoltam egy vinyót beáldoznék erre ha esetleg működőképes a dolog. Esetleg valami letöltő linket is fogadnék :)
  • cubase5
    #239
    Hali...
    Jópár ismerősöm leszedte már és "szinte" mindenkinek fut. Volt egy haver akinek villámgyors a netje és a szakaszokból 4-5 részt szarúl töltötte le. Egy kalap szart nem ér a freeweb. Lehet a töltéssel van gáz vagy nem tom :( . A másik pediog, hogy ami fel vannak töltve 100 megás részek úgy van kiirva nekem is és 2 haveromnak a gépére is felraktam. tökéletesen megy. Lövésem sincs mi lehet a baj. Sorry a kellemetlenségekért.
  • queensryche
    #238
    Így van, tökéletesen egyetértek. Nagyon sok tanulnivalóm van még.
    A jó fül azt hiszem megvan, sőt, ha mondhatok ilyet túlságosan is jó, ez sokszor okoz 'bosszúságot', mert minden eltérést ( a hallható frekvenciatartományban) és hibát meghallok. A türelmen még dolgozok.:)
  • stef666
    #237
    Még egyszer kipucoltam a teljes gépet, registry-vel ,meg mindennel együtt a freeweb-es Cubase-tól, aztán harmadszor is újra feltettem, az eredmény megint ugyan az (HALion ONE halott,presetek eltüntek stb.).
    Nem kötekedés képpen mondom, de felül kellene vizsgálnod azt a megnyírt telepítőt, mert amikor megint, -pucolás után- beraktam az AIR-es 6,38 GB-os lemezem, arról tökéletesen felment minden, és full működőképes a Cubase5.- már azt hittem a gépemben van a hiba...
    - © queensryche ? sajnos ehhez a zeneszerkesztősdihez két dolog nagyon fontos - jó fül meg , meg segg. - én is elég türelmetlen tipus vagyok, de máshogy sajnos nem működik a dolog.
  • queensryche
    #236
    *a hibákért sorry
  • queensryche
    #235
    Én egyrészt kezdő vagyok hozzátok képest, másrészt nyilván el kell jobban mélyedni a dologban, de maga a tény, hogy nagyon lassan halad a dolog könnyen elveszi a kedvem. Sajnos, vagy szerencsére van bennem elég motiváció, valamit csak összehozok előbb-utóbb, a baj inkább az, hogy elképesztő mód idő és főleg türelemigényes az egész. Már előre tartok, mi lesz, ha megcsinálom az elsp mikrofonos gitárfelvételt, vajon milyen lesz a felvet hang, mit fogok tudni kihozni belőle...
  • stef666
    #234
    Kezdem értékelni a Mac-et, a Logic-al...-eddig kicsit szemeztem a C5-el, de ha ennyi baj van vele...
  • queensryche
    #233
    Érdekes...

    Nem beszéltem azóta a sráccal, majd megkérdem, mi van a full progival, bár megvan neki a kisebb is.

    Tegnap kezdtem el tesztelgetni a C5-öt. Kezdő vagyok én még ebben, tudom, de itt tényleg minden lépéssel rászaladok egy aknára : )

    Beimportáltam egy pár másodperces wav mintát ( akusztikus gitár).
    Ennél egyszerűbb 'kihívás' aligha lehet ennek a proginak. Ki akartam próbálni gyorsba a pitch shiftet és a variaudio-t, ugyanis sajnos a legtöbb TÉNYLEG jó hangminta ( bass gitár, akusztikus hangszerek) csak az 'E' hangig vannak meg ( néha 'D'-ig is) , a gitárom pedig másfél-két hanggal lejjebb van hangolva. A vsti hangszerek jók-jók, de töltöttem pár sample cd-t basszusmintákkal és ott már tökéletesen élő, kész hangokat kapok. Még nem próbáltam kontaktba betölteni wav-okat ( közben olvasom, hogy nem mindegy, mihez melyik kontaktot használom, de erről majd később), csak ki akartam próbálni, hogy milyen minőségben szállít le 1-2 hangot ( nem oktávot, csak 1-2 hangot!), de már a wav beillesztés is problémás volt. Még nem jöttem rá, de egy 16 bit 44 kHz mintát ( a legtöbb ilyen) bárhogy állítom ( a sample rate 44 marad, 48-on változik a tempó!) valamiért ...hogy is mondjam...romlik a minősége. Egyelőre x akta, mert sx2-ben tökéletesen működik, ergo a driver, vagy ilyesmi nem lehet. Nem nagy minőségromlásról beszélek, b. úgy lépzeljétek el, mintha egy pitch shiftelt wav mintát hallanátok, ahol már előjön az eredetileg szép, egyenletesen hullámző hangban néhány 'hullámtörés'. Na mindegy, még majd próbálgatom, remélem, rájövök mi a helyzet.
  • stef666
    #232
    Letöröltem az egészet, kezdtem előlről,...aztán amikor indítom ezt kapom:

    - ha egy részletes útmutatót írnál a telepítés menetéről azt nagyon megköszönném
  • stef666
    #231
    Leszedtem a freewebes oldalról a progit, kiírtam ISO-ból stb., telepítés után a HALion ONE-ban egy deka hang sincs...
    - sok mindent nem lehet rajta elrontani, de esetleg manuálisan hol találom meg a könyvtárat?
  • cubase5
    #230
    Szerintem is tele van töltelékkel :)) de majd ha lejött ird meg lécci mit tartalmaz.
  • stef666
    #229
    Kár hogy az nem mind Cubase lesz, láttam én is valahol, asszem az összes steinberg cucc benne van, a régi sx3-tól kezdve, egy jópár vst meg miegyebek...
  • queensryche
    #228
    Apropó Cubase full:

    Havernál 95%-on van a 18 gigás cubase. Nem kérdeztem, honnan szedi, de gondolom az nincs megtörve...vagy igen?
  • cubase5
    #227
    Csak tudásban különböznek
    1.Cubase 5 (Full)
    2.Cubase Studio 5 (Medium)
    3.Cubase Essential 5 (Low)
    4.Cubase Ai 5 (Minimal)

    Én még nem láttam egyiket sem csak a Cubase 5-t
  • cubase5
    #226
    Jólvannaaa... az is meg Nuendo, Sonar... akad még pár :)
  • Gerygrey
    #225
    Ok, köszi a felvilágosítást.

    Nekem mondjuk nincsenek professzionális igényeim a zeneszerkesztés terén, én inkább mozgóképben utazok, a zene csak amolyan mellékág, és a Fruity eddig tökéletesen megfelelt az én primitív elvárásaimnak :)
  • Tetsuo
    #224
    Mi van a Pro Tools-szal? ;)
  • Tetsuo
    #223
    A Cubase AI5 mennyiben kulonbozik a C5-tol?
  • cubase5
    #222
    Én nem használom, nem tudok véleményt mondani, viszont a Real Guitar 2-t használom a Cubaseben és 100% ig jól működik.
  • cubase5
    #221
    több mint 20 éve létezik a program :) persze rengeteg változáson ment keresztül. Szerintem sokkal felhasználóbarátabb a Cubase mint az Fl. Szinte 100% ban testre szabható minden felület. De ne csodálkozz még ezen hogy nem látod át. hisz nagyon új még ez neked... Csak kitartás és nagyon sok élmény fog nyújtani ... ebben biztos vagyok. Javaslom youtube néz körül a videók közt... csak hogy lásd mire képes. Egyébként bárkit megkérdezel a Cubase a zeneszerkesztők plafonja PC-n Mac-re pedig a Logic. Az Fl, Ableton és hasonló kaliberű programokat nem jegyzik a professzionális zeneszerkesztők közt.
  • Gerygrey
    #220
    Köszi a gyors választ és a linket is, tanulmányozni fogom. Tényleg kezdő vagyok, vasárnap tudtam meg hogy ilyen nevű progi egyáltalán van :)

    Így elsőre kicsit (nagyon) körülményesebbnek tűnik mint a FL, az valahogy ránézésre magától értetődő volt, erre a műveletsorra viszont biztos nem jöttem volna rá magamtól :) (ez persze nem jelenti azt hogy rosszabb, csak kevésbé felhasználóbarát)

    Viszont a plugin Cubase-szel is pont ugyanúgy szar :( Nem tudom, használja-e valaki a Steinberg Virtual Guitarist-et bármilyen zeneszerkesztő alatt? Nekem teljesen random módon kezdi el játszani a preset szekvenciákat, sosem az elejéről.
  • cubase5
    #219
    www.cubaseoktato.hu
  • cubase5
    #218
    Szia
    Tényleg nagyon kezdő vagy a Cubase terén, de Te legalább nem fikázod le és magasztalods égig az FL-t (pozitív). Gondolom nincs midi billentyűzeted. ALT+k lenyomod és lesz virtuálisan. Hozzáadsz egy Instrument Track-et >>> és az előugró ablakban megadod a VST hangszert (Pl HalionOne).>>> aztán választasz hangszínt.>>> létre kell hozni egy partot a szerkesztőfelületen.>>> ceruza ikonra váltasz és megrajzolod.>>> Aztán 2x klikk a megrajzolt partra és megnyílik a partszerkesztő.>>> és bepötyögnöd a midijeleket.
    Vagy track megnyitása után lenyomod a felvételt a mobilpanelen és a virtuális billentyűzettel rögzíti amit játszol.
    VST megadás: Devices menü>>>Plug-in Information >>> VST 2x Paths >>> megadod a könyvtárat.
  • Gerygrey
    #217
    Sziasztok

    Pár napja tettem fel a Cubase 5-öt, de már a legelején elakadtam. Valószínűleg azért nem találok választ a kérdésemre sehol, mert annyira alap hogy rajtam kívül másnak eszébe sem jut megkérdeznie :))

    A számítógépes zenélésben hobbiszinten otthon vagyok, nagyjából elboldogulok FL Studioval és a VSTi pluginokkal. Viszont nemrég letöltöttem pár Steinberg plugint amelyek nem igazán hajlandóak Fruity-vel együttműködni, gondoltam, talán a Steinberg saját zeneszerkesztője jobban kezeli őket. Odáig már eljutok hogy hogy adhatok hozzá egy track-et, de hogyan lehet szerkeszteni a dallamot, vagyis mi a Fruity-s Piano Roll megfelelője a Cubase-ben?

    A másik kérdés, hogy a VST pluginjeimet egy külön partíció külön VST mappájába telepítettem, a Fruity-nek meg tudtam adni hogy ott nézze őket, a Cubase-t hogyan lehet megkérni erre?

    Előre is köszi ha valaki tud segíteni...
  • stef666
    #216
    Hiába szedem ki a Cubase 5-ből. -a Mac nem reagál ezekre a fájlokra, úgy hogy maradok a Logic-nál.-..talán majd építek egy másik gépet a C5-höz, win7 x64-el, de az még nem most lesz.
  • cubase5
    #215
    Elsősorban gondolom a HalionOne-t szeretnéd belerakni. Nem hiszem hogy lehetséges. De kitudja... Plugin infó frissítésével talán. Azt tudom hogy az összes SX3 cuccát felismerte a cubase 5 (gyári VST-ket is) (úgy hogy egy másik op rendszerre van telepítve az SX3)
    Meg kell hackelni :) jobbat nem tok.
  • erik10
    #214
    Bárcsak tudnék segíteni de (legalább törlesztenék 1 picit)
  • stef666
    #213
    Nincs valami ötletetek , hogyan tudnám bele rakni a hiányzó cuccokat?
  • erik10
    #212
    Hát akkor nincs más hátra lekell porolni a pc-t és hajrá!(csak vicceltem)
  • stef666
    #211
    Sikerült megszereznek a Cubase AI 5 lite változatát MAC-re, szépen fel is kószott, meg a regivel sem volt gond. Sajnos a tudása az nagyon meg van nyírva, csak a minimális alapfunkciókat tartalmazza, még a HALion ONE sincs benne, így pedig elég karcsú, kb. egy Energy XT szintjén mozog...