730
Steinberg Cubase
  • erik10
    #290
    16/44.1-et támogatom a többi sallang.Csak műszerek hallják a különbséget.Arról nem beszélve hogy a nagy többség pc hangfalon vagy Mjúzzzik centeren hallgatja a kész zenét.rock&roll (peace)
  • stef666
    #289
    Egyébként a 24bit-es technika elsősorban az akusztikus hangszerek mikrofonos felvételeinél kap nagyobb jelentőséget, mivel a nem hallható tartományokban jelentkező felharmonikus hangzások rögzítéséhez van rá szükség.
    - "A bitszámban
    kifejezett érték, és azt mutatja meg, hogy az átalakító által
    kezelhető bemeneti maximális feszültségtartományt hány
    diszkrét értékre szabdalja szét. Tipikus értékek: 8 bit, 10 bit,
    12 bit, 16 bit, 24 bit. A 24 bitet azért alkalmazzák, hogy a
    nem hallható tartományt is rögzíthessék 20000 Hz-től
    nagyjából 60-70000 Hz-ig. Ennek célja, hogy az itt levő
    felharmonikusok se vesszenek kárba, amely a hang
    spektrumát befolyásolják." - (Hangtechnikai kézikönyv - A digitális hangrögzítés és visszaalakítás
    alapjai és eszközei-fejezet...)
    Tehát ha digitális projektstúdió keretein belül gondolkozunk , akkor a softweres (VST stb.) hangszerek felvételekor keletkezett digitális hanganyag nem fog un. felharmonikusokat tartalmazni, -mivel ez csak az akusztikus hangszerekre jellemző - , így nem sok értelme van a 16 bit-es felbontási tartomány túllépésének.
  • stef666
    #288
    - Amit írtam, azt nem saját ujjamból szoptamki, hanem más seggét használtam hozzá,- történetesen egy hangmérnökkel beszéltem meg ezeket a projekt-sampleráta stb. dolgokat, mert engem is kíváncsivá tett a dolog.- de csak nyugodtan dolgozz akár 32 bit float-ban, amikor kiírod a CD-re majd meglátjuk mi marad a gépgyilkos projektből...
  • Tetsuo
    #287
    LOL ez azert nem igy van.
    Keveresnel 24bittel joval nagyobb a headroom, a mintaveteli freki sem poenbol lehet nagyobb, viszont az nem minden esetben jobb..
    Dithert hasznalni kell, de csak 1x.
  • Tetsuo
    #286
    A DP 6 is odab*sz. ;) Csak nem hasznaljak sok helyen..
    Nameg persze a PT.. az hogy-hogy nem erdekel?
  • cubase5
    #285
    Vannak a Cubase 5 ben olyan kezelési változtatások amit nehezebb megszokni az sx3 után. De..... ha mégsem sikerül megszokni elindítod az sx3-mat a Preferences menüben elmented a konfigurálási beállítást (preset) és az 5 be megnyitod. És lőőn ugyanúgy nyílnak meg az ablakok mint sx3 ban. Ugyanígy a Nuendo beállításait is be lehet hívni. A Cubase alap kompresszorai használhatatlanok .... szerintem. Csomó preset van meg minden, ami tök jó, de akkor sem használnám egy projektbe sem. Telepített pluginekben sokkal jobb kompresszorok meg limiterek vannak. Van néhány gyári plugin ami használható, de az nem sok. Egyébként abszolut felhasználó barát, minden apró szart be lehet állítani rajta :D az utolsó ikonmegjelenésig bármit.
  • erik10
    #284
    Én nuendoval párhuzamosan használom.A cubase 5 presetek (pld.egyes kompresszor vagy delay,reverb stb...)nagyon okosan lettek beállítva,gyakorlatilag teljesen analfabéták is megtalálhatják a kívánt eszközt,fasza beállításokkal.Minimál angol tudás azért szűkséges.De ez nagyon felhasználóbarát szerintem.Szóval átkell állni de a menekülőútvonalat tartsd meg ha esetleg nem jön be.Tudok olyant aki visszassírja sx3at.csőváza
  • Ambient
    #283
  • stef666
    #282
    Naná hogy érdemes, ez nem is lehet kérdés. ...persze csak akkor kell ha igényled az új szolgáltatásokat amit az 5-ös verzió nyújt. Az alapokat az SX3 is kiválóan tudja.-és stabil is. Ha én Cubase-val szerkesztenék akkor csak a mediabay (browser) miatt váltanék, az SX3-ban az nagyon kezdetleges.- kapcsolástechnikai szinten viszont nincs sok különbség, ugyan azokat routolásokat lehet megcsinálni mindkettővel. Az új pluginok is sokak számára nagyon csábítólag hatnak...
  • Ambient
    #281
    Ööö, én csak arra lettem volna kivi, hogy érdemes-e váltani sx3-ról az 5-re de látom ez nem egy egyszerű kérdés...
    Sok érdekes dolog látott napvilágot csak a kérdésemre a válasz nem, na sebaj, világbéke for all, meg ilyenek..
  • SL
    #280
    oké már minden megy kösz szépen!:D
  • stef666
    #279
    A kirendereléskor romló minősghez csak annyit fűznék hozzá, -ha eleve 16 bit 44100-an készülnek a progik, és azzal állítjuk be a mastert meg az effecteket, -mivel mikor CD-re kerül úgy is 16/44100 lesz belőle - akkor semmit nem fog romlani a minőség érzete. Viszont ha magasabb rátákat használ valaki a projektben, akkor az értelemszerüen becsapja a fülét, és így ne csodálkozzon ha renderelés után mást fog visszakapni.-
    a magasabb projekráta beállításokkal csak feleslegesen terheljük a gépet...ezt elég könnyű józan paraszti ésszel is belátni.
    -Aki meg frutizott és beletanult, az nyugodtan maradjon meg annál. Soha nem szabad egy teljesen más filozófián alapuló programban az FL-t keresni, rá kell jönni hogy a Cubase az Cubase, az FL meg FL.
    Attól hogy az egyik progiban ez meg az, itt meg ott van, attól még nem fog a másik cég arra a sémára ráállni. Ha Cubase-t vagy FL-t akarok használni, akkor félreteszem a lustaságom és megtanulom azt amelyik éppen szimpatikusabb.
    - egyébként az olyanoktól akik leköpködik a profi progikat még soha nem hallottam egyetlen épkézláb alkotást sem, -pedig alapjában véve ugye ez lenne a cél.
  • cubase5
    #278
    Hogy lehet az? :) ... és ez a háttér? :) egyébként meg a Snap funkciónak megadod az ütemfelosztás és olyan hosszúságúakat pakolsz le amilyet csak akarsz. :)
  • SL
    #277
    inkább csak az zavar, hogy a vonalak hosszúságát egyesével kell írni :]
  • cubase5
    #276
    Ezt töltöttem le én is ....(64 bites frissítés gyanánt) de ez komplett minmál cubase 5 (163 Mb) és NEM 64 biten megy... csak 32 :(
    ... valószínű nekem is szokatlan lenne a Cubase után az Fl key editora. esetleg csupaszcsajt akarsz berakni? :) fehér háttértől kell több?
  • SL
    #275
    öhm :]

    a midi keyeditor hátterét nem lehet beállítani normálisra? Mert egy kicsit szokatlan az FL Studio után.
  • cubase5
    #274
    És 64 bites Cubase 5 fut??? Ha telepítés után a Cubase 5 ikon nevében ezt látod >>> "Cubase 5 64 bit" akkor érdekel a link :) Addig meg maradok a gyárinál :)
  • cubase5
    #273
    Egyrészt az sx3-nak az exportálásával sincs semmi gond. Másrészt nem azért említettem az mp3-mat mert ezt részesítem előnybe. Hanem azért mert ha az mp3-mat profin exportálja, akkor megvan rá az esély, hogy a wavokat is hasonlóképpen profin rendereli. Harmadrészt ha magasabb minőségbe készül el a zene és 16 bit 44,1 kHz exportálod, az sem sokat dob rajta. Önmagában az is egy gyenge minőség, mivel amikor a Cubase 5-ben szépen, telten, dinamikusan szól, majd cd minőségbe kiexportálod, összeesik az egész hangkép mint a vizes zokni. Én speciel 88,2 kHz, 24 biten dolgozok. És legalább addig megmarad az élmény amíg a Cubase 5 szól Negyedrészt tényleg elfogult vagyok :) Talán azért, mert a Cubase 5-t majdnem hogy 100%-ban ismerem minden porcikáját. Természetesen jó pár program van még a Cubase-n kívül is ami nagyon jó program. De nem fogom azt magasztalni sem fikázni amit nem ismerek. Szeretnék előre fejlődni és nem visszafelé. Ezért is gondoltam hogy beszerzek denszidzsét meg fruttit meg ríízönt. .
    Nálam egy program jöhet számításba, az pedig a Logic 9

    u.i.: A Cubase kimenetét egy faintos analóg cuccra kell rögzíteni és nem exportálni, majd visszabutítani cd minőségre.... ebben az esetben sokat javul, illetve "megmarad" a minőség.
  • SL
    #272
    "Ja és persze vannak a Cubase-en kívül is jó programok"

    akkor ide értjük a Dance Ejay-t :D:D
  • erik10
    #271
    Hello!Nem értem mi ez a fanyalgás :Jó a Cubase-nem jó?Jó lenne tudomásul venni,hogy profi(ebből élő),híres(kinek a papné)zenészek is ezt(is) használják az egész világon!Persze hogy kinek mi és hogyan az már pénztárca és izlés kérdése.De a lényeg a Cubase professzionális felhasználásra alkalmas!!!Még a legbutább verzió is.És pont.(Bocs de ez kikivánkozott.)Ja és persze vannak a Cubase-en kívül is jó programok.Nehogy megbántódjon valaki.Tisztelettel.
  • SL
    #270
    akkor maradunk a .wav-nál
  • Ambient
    #269
    Erről nem is beszélve, csak én nem mertem ilyen nyíltan kifejezni magam...
  • stef666
    #268
    Bocs hogy beleszólok, de mit keres egy stúdióban MP3 ?- az egy igénytelen, audiophile szempontból értékelhetetlen kategória...
    Csak a zeneileg analfabéták dolgoznak vele...
  • Ambient
    #267
    Köszi a gyors választ!

    Igen, azt hallottam hogy az mp3 enkódere valóban a legjobb, nem is erre gondoltam, hanem a wav export-ra de ezek szerint ez is kacsa.
    Habár Te igencsak elfogult vagy, ahogy olvasgatom az írásaidat.(ne vedd sértésnek!)

    Konkrétan az sx3-ra gondoltam, hogy érdemes-e átváltani a "nagytestvérre"?
    A csicsás külső nálam nem feltétel..
  • cubase5
    #266
    PC-re tuti a legjobb. Nem tom hol hallatod, olvastál a problémáról, valószínű olyan ember írta aki nem ért hozzá. Semmi baja az exportálással. Sőt, 64 Kbps 22 KHz mp3 exportáláskor is olyan minőség marad, mintha 160 Kbps 44,1 KHz mp3-mat hallanál. Szerintem az mp3-mas enkóderje a világon az egyik legjobb. Próbáld ki és hallgasd meg!!! Természetesen az 5-s verziója a legjobb. Szolgáltatásban, és felhasználásban is. Hobbi szinten az sx1-el is lehet dolgozni. Ha valaki amatőr, nem fogja tapasztalni a különbséget. Max látja, hogy 2x annyi gomba van rajta, meg más a színe. :) A hangzásról nem is beszélve... :)
  • Ambient
    #265
    Lenne egy kérdésem a Cubase témában.
    Ki melyik verziót találja a legjobbnak a legkiforrottabbnak?
    Biztos az 5 a legjobb? Egyáltalán kihasználja-e a zenével hobbi szinten foglalkozó emberke a képességeit?
    Úgy hallottam a kirenderelés minőségével vannak gondjai a cubase-nek, ez igaz?
  • SL
    #264
    már közben rájöttem :] köszi szépen!
  • stef666
    #263
    Kapcsold ki a tempómágnest. ezzel a gombbal..
  • SL
    #262
    Hellósztok!
    Hogyan lehet beállítani, hogy egymás mellé tudjam tenni a hangmintákat?

  • SL
    #261
    én meg egy komplett win7 installert és működik rendesen win7-en
  • queensryche
    #260
    Eredmény?
  • cubase5
    #259
    Találtam a Cubase 5-höz 64 bites 5.1.2 update-t a thepiratebay-n épp töltöm
  • Tetsuo
    #258
    En is fordithatok? Kiprobalnam..
  • cubase5
    #257
    IDA Pro Advanced 5.0 ??? állítólag valami tuti program... csak olvastam róla. Nem vagyok jártas ebben a témában.
  • stef666
    #256
    Rossz hír! Egy jó darabot megcsináltam, és miután elmentettem az exe nem nyitja meg többé a progit. Aztán csak egy betűt változtattam rajta, de már akkor is tönkrement. Tehát ezzel a progival amivel az SX3-at csináltam, nem megy, de az is lehet hogy a WIN7 nem tudja kezelni ezt a fordítót, mert ugye eredetileg ez XP-re lett írva. Nem tudom...vagy valami más progi után kell nézni , ami belelát a setup-ba,és rendesen el is menti azt Win7 alatt, vagy egy XP-n kell kipróbálni a műveletet...
  • cubase5
    #255
    Segítenék a fordításba :)
  • stef666
    #254
    Elkezdtem a Cubase 5 magyarítását,- hogy mikor várható belőle "beta" verzió még nem tudom, mert meglehetősen nagy terjedelmű anyag.-egyedül meg elég sok időt vesz igénybe a megírása, de azért ha lassan is, de meg lesz...
  • cubase5
    #253
    Esetleg valami VST plugin is okozhatja
  • cubase5
    #252
    Nagyon ritkán a Cubase futása közben ugrik fel egy hibaüzenet... valami LOG kiterjesztésű fájlra utal.... de ezen kívül soha semmi. Ez a gyári sx3-nál is megtörtént. Szal nem tom mi okozhatja ezeket a dolgokat. Egyébként volt már problémám a hangkarival. Volt egy képdigitalizáló kártya és a hangkártya drivere kifagyott ha 88,2 Khz-ra raktam. aztán a hangkártyát meg képdigitalizáló kártyát elkezdtem pakolgatni a slotokba felcserélgetni. aztán jó lett. (mostani alaplapon nem volt ilyen problémám) egyik ismerősnek egy régi fajta modem kavart be annó az sx3-nak. és volt egy studió is aminek az építésében közreműködtem, ott is volt ilyen slot probléma (azt nem én csináltam) Szal tényleg csak tipp, hogy próbáljátok meg felcserélgetni a slotokban a kártyákat, hátha segít.
  • cubase5
    #251
    Olyan dolgokkal találkoztok amivel életembe nem találkoztam. Vagy kúrvajó konfigom van, vagy kurva szerencsés vagyok hogy ilyen nyavalyákkal nem kell foglalkozni :)