91
Szigorítani vagy enyhíteni kell a fegyvertartási engedély megszerzését?
  • maffioso
    #11
    szánalmas vagy-.- imádom amikor a sok elvakult és ostoba jobbik ellenes kitalálja h ők forradalmat akarnak meg lövöldöznek meg gyilkolnak
    soha semmilyen atrocitást nem kezdeményeztek sem ők sem a gárda, ez senkinek nem tünik fel soha? csak az amit a tv mond, az az igazság, gratulálok
  • Rockynhooo
    #10
    geot kérdezzétek a gáz stukist
  • ba32107
    #9
    Ne is mondd, majdnem arra mentem, pont akkor. Össze is futhattam volna vele :S
  • Yeltzin
    #8
    lehet enyhíteni, de ezzel együtt a rendőrségnek is több jogot kell adni fegyverhasználatra (USA példa)

    más se kell, mint hogy egy csapat jobbikos forradalmasdit játszon, és ne lehessen őket kilyukasztani
  • TurboX
    #7
    nem hinném hogy célszerű az aktuális (sajnálatos) eset miatt elővenni ezt a kérdést, enyhíteni semmiképp szigorítani pedig felesleges. az pedig ugye nyílt titok hogy illegálisan könnyűszerrel hozzájuthatsz csak pénz kérdése az egész sajnos..
  • Metalmilitiakid
    #6
    az 1. hsz em egy olyanra ment hogy "szerintem hülyeség a fegyver" de mier beírtam a hszt az eltűnt
  • KAMIONOS KOGYO
    #5
  • Cat 02 #4
    Tehát van olyan is h lehet fegyverem, de ha használom megbüntetnek ? wtf
  • Metalmilitiakid
    #3
    a gyerek HSZ evel milett ?
  • Metalmilitiakid
    #2
    ezt majd mondjad akkor hogy ha 6 cigány áll körbe és épp meg akarnak késelni mert magyar vagy
  • wantonly
    #1
    Fegyvertartási engedély a következő jogcímeken, illetve célból szerezhető:

    1. önvédelem
    2. munkavégzés
    3. céllövészet
    4. oktatás
    5. sportlövészet
    6. személy- és vagyonvédelem
    7. vadászat
    (8. politikus vagy)

    Továbbá szükséges egészségügyi alkalmassági, büntetlen előélet, 18. életév betöltése. Külön engedély kell a használathoz és tartáshoz.

    A magyar fegyvertartási törvényt Európában a legszigorúbbak között van.