8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Firerock
    #4853
    akkor nincs mit tenni ellene?:/
  • bon
    #4852
    Kicsit félrefogalmazta, tudtommal nem lehet kikapcsolni.
  • Firerock
    #4851
    Modern Ui-s. De rájöttem hogy egy szar:D

    Azt írtad hogy csak a facebook üzeneteknél kikapcsolható. Azt hogy?:)
  • bon
    #4850
    Amúgy Modern UI-s vagy asztali skype?
  • bon
    #4849
    Miért nem szakítod meg és próbálod újra?
  • bon
    #4848
    Tudtommal nem kikapcsolható, csak a facebook üzenetnél.
  • Firerock
    #4847
    És miért nem tudom a Skypeot telepíteni? Már órák óta azt írja hogy "Várakozás".
  • Firerock
    #4846
    Valahogy ki tudom kapcsolni az üzeneteknél azt hogy a Facebook üzeneteknél csipogjon?
  • Magiszter
    #4845
    Nekem full jogtiszta a Win8-am még a megjelenés napján megvettem, ezért is néztem hogy mi rágja, ilyeneket irkál ki a szentem... :)
    Mondjuk van 1-2 dolog amit furcsállok benne:
    - Pár hét után a laptop fényerejét nem tudom állítani (hiába rángatom a csúszkát, vagy püfölöm a funkciógombokat, semmi.)
    - Pár hét után a videók néha meg-megakadnak random időközönként (lejátszóból, vagy neten nézve is)
    - Pár hét után a Charm bar nem akar előjönni ha külső kijelzőről lehajtott fedéllel lehúzom, majd felhajtom a képernyőt és ott próbálom előhívni. Ilyenkor Cmdline és shutdown -r megoldja, vagy várok vele 30-40 percet... utána előjön.

    Ezek friss telepítés után még mennek, de mindenféle 3rd party alkalmazás telepítése nélkül is előjönnek 1-2 hét múlva.
  • aate
    #4844
    Itt olvass utána
  • Daell Drow
    #4843
    Ja meg annyi, hogy ha tiszta telepitest csinalok akkor nem lesz teljes a liszenc? vagy hogy van ez jelen esetben? Vagy muszaly lesz vistat raknom elotes es utan frisiteni win 8ra hogy ervenes legyen a kulcs? Ez a kerdes meg kesze kusza, ebben igazitsatok ki pls.
  • Daell Drow
    #4842
    Sziasztok tegnap en is meg vettem a win 8 pro-t 8600 forintert. Remelem nem bantam meg, amugy vistarol valtok. Amit mar 4 eve valtozatlanul hasznalok teljes megelegedesel. (sose ertettem mert szidtak mindig) En evente masfel evnte szoktam ujra rakni, akkor is mindig hardver hiba miatt. Szep volt jo volt, de lepek tovabb, par nap es megjon az ssd is, igy arra is kivancsi vagyok mit tud hogy dolgozik a ketto egyutt.
  • Palinko
    #4841
    az nem faktor, ha érdekel megnézem melyik kódot kell beírni command promptba hogy kiadja hogy regisztrálva e van. és az nem csal, mert hallottam molyan activátorról ami csak a sajátgépben írja át emígy meg nem :D
  • Magiszter
    #4840
    Nekem pár hete csinálta, hogy a képernyő jobb alsó sarkában egy frissítés után megjelent az aktiválós vízjel. De mikor bementem a tulajdonságokba ott aktiváltnak írta ki. Nyomtam egy újraindítást, de nem tűnt el, majd egy frissítések keresését, akkor matatott egy darabig és az óta jó... hogy ez mi volt nem tudom...
  • bon
    #4839
    Nállam eddig még nem írt ki ilyet.
  • Betonfal83
    #4838
    Üdv! Csak nekem írta ki a mostani frissítésekkel hogy aktiváljam!Rákattintok erre minden rendben!Nem kaptam fekete képernyőt,eddig...
  • Palinko
    #4837
    köszi a választ, de így már totál nem értem mi a gondja a Kiesnek, ha valakinek van Samsung okostelója és megoldotta írjon privátot nyugodtan.
  • bon
    #4836
    Igen, a Media igény akkor áll csak fent, ha N-es Windows-od lenne amiben alapból nincs media lejátszó.
  • Palinko
    #4835
    nem igazán win8 kérdés, de valamilyen szinten mégis. win7 el nem volt gond, win8 alatt Kies nem ismeri fel ha csatlakozom a telefont, eszközkezelő android phone nak mondja de hiába van fent a megfelelő driver nem ismeri fel mint telefonom csak hogy egy android készülék.

    valami olyasmit olvastam mediás win8 kell Kiesnek, ha van windows media playerem az ér? :D win8 Prom van.
  • Newil77
    #4834
    Heló.
    Korábban használtam az Iobit Advanced SystemClare 6-os kiadását Win7-en. Remekül működött minden,még az auto shutdown kiegészítő kis program is.
    Viszont Windows 8 alatt semmit nem csinál hiába indítom el akár rendszergazdaként is.Valami lehetőség van,hogy "múkodjon"?
    A segítséget előre is kösz...
  • bon
    #4833
    Nagy tévedés.
  • lck
    #4832
    A tudomány mai állása szerint nem lesz SP1, csak havi frissítések.
  • lo9in
    #4831
    szerintem totál felesleges frissíteni majd jön a sp1 jövő ilyenkor aztán kész :)
  • drholmes
    #4830
    Tegnap este nekem is csont nelkul felmentek a frissitesek. Korabban volt vele gondom,igaz nekem egyszeruen nem ment fel, s mindent automatikusan visszaallitott. Akkor a microsoft forumon vki a kovetkezot ajanlotta. Mond


    Nyomd meg a Win+R billentyűkombinációt, írd be, hogy msconfig, és nyomj Enter-t.
    Az Általános fülön válaszd ki a Szelektív indítást, és vedd ki a pipát az Indítási elemek betöltése elől.
    A Szolgáltatások fülön alul jelöld be, hogy Az összes Microsoft-szolgáltatás elrejtése, ezután kattints az Összes tiltása gombra.
    Kattints az Alkalmaz gombra.
    Az Automatikus indítás fülön kattints a Feladatkezelő megnyitása hivatkozásra.
    Mindegyik itt látható elemre kattints jobb egérgombbal, és Letiltás.
    Indítsd újra a számítógépet.
    Próbáld meg telepíteni a frissítéseket.
  • BlastR
    #4829
    Nem értem ahogy feltelepül utána meghal a gép.
    Amúgy z77a-gd65ös a lapom meg 3570k procim van.Hátha valaki tud majd megoldást.
  • bon
    #4828
    Simán feltleepült két gépre is, nem volt gondom,
  • BlastR
    #4827
    Hali
    Nektek nem volt gond a mai frissítésekkel,feltelepítettem őket,restart és csak fekete képernyő fogad,nem tudom hogy mi lehet a gond?Valaki valami ötlet?Visszaállítottam a rendszert most megint jó.Updateltem szintén fekete képernyő fogad. :S
  • drholmes
    #4826
    Sziasztok

    Van olyan csempe alkalmazás (app?) ami élőcsempeként megjeleníti a friss híreket?

    Eddig csak olyat találtam, amit meg kell nyitni, ha olvasni akarok, de akkor már inkább a böngésző.

  • bon
    #4825
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • Earth Angel
    #4824
    Végre sikerült, valamiért tényleg elvesztek a file-ok, mert a másik iso-n, több, mint 300 mappával több volt, most fel is ment rendesen.
    Végre, köszönöm :)
  • Earth Angel
    #4823
    Közben rájöttem, hogy most a c-t kell megadni útnak, de ugyanaz. 65.8-nál megáll és a leni képen látható hibát írja ki. :(
    Én nem is értem, hogy egy ilyen idegesítő hiba, hogy fordulhat elő.
  • Earth Angel
    #4822
    Egy gyors SD kártyán van az iso, de kipróbáltam egy usb-én másik iso-val is ott is ez a gond, még jó, hogy 10 perc alatt felmegy, mert egyébként már pár install, de mindig ugyanaz a probléma.

    Ezt most nem értem, az sxs mappát felmásoltam, de hogyan tovább? :)

  • Evin
    #4821
    Próbáld meg, hogy az sxs mappát felmásolod a C-re, és onnan telepíted.
    Egyébként lehet, hogy nem a lemez, hanem a meghajtó rossz/koszos.
  • Earth Angel
    #4820
    Sziasztok!

    Kellene egy kis segítség, mert már kezdek pipa lenni erre a W8-ra.
    Szóval nem tudom felrakni a NET KERET. 3.5-öt, semmilyen formában. Hibakód: 0x800F0906
    Amikor a rendszer megpróbálná letölteni, akkor kiírja, hogy nem tud kapcsolódni a nethez (eszméletlen), utána már mindent kipróbáltam. Tehát erre a hibakódra megcsináltam mindent, de 65%-nál megáll és kijön a másik hiba. Ami érdekes, hogy tegnap ugyanezzel a az iso-val csináltam egy telepítést, és semmi gond nem volt. Közben lett egy HDD csere és azóta nem tudok ezzel a hibával megbirkózni.

    A képen látni a hibát:

    Ezen oldalak segítségével próbáltam megoldani, de nem lehet megcsinálni. Még a rendes NET 3.5 exe file-t sem lehet feltelepíteni, mert állandóan szükség van online NET 3.5-re :@.

    http://support.microsoft.com/kb/2734782
    http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/W8ITProPreRel/thread/f4217b5c-4341-4c6a-99be-46a178b34132

    Ha van bárkinek ötlete, azt előre is köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #4819
    Hagyd az SSD-n, különben minek az SSD ha a HDD-vel lapoztatsz? Sokkal lassabb.

    #4817: Sok program nyöszörög a lapozóért, érdemes beállítani valami kicsi fix méretet.
  • Solt
    #4818
    A W8 esetén ezt el is fogadom, hiszen ott láthatóan értelmes értékeket állít be. No, de a W7 a 16GB ram mellé beállít magától még 16GB lapozófájlt... valahogy nem hiszem el neki, hogy ezt így kell! :))

    No, de ha szívok valamivel, majd kipróbálom... :)
  • bon
    #4817
    ok. Én úgy gondolom, hogy ha a Microsoft szerint se kellene adott memória mennyiség esetén a virutális memória akkor magától tiltaná a rendszer a használatát. Nálam ezért is van egy fix nem túl nagy érték beállítva, elfér és ha akarja akkor használja is a rendszer.
  • Solt
    #4816
    Oké... ha nyűgöm lesz valamivel, akkor először a visszakapcsolásával fogok próbálkozni... :)
  • bon
    #4815
    pl. fagyás
  • Solt
    #4814
    Tegyük fel, hogy valamely program hiányolja. Ez miben nyilvánul meg?