8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #4893
    Sípolni a gép szokott, sípolás üteme, hossza száma jelenti a probléma okát.
  • aate
    #4892
    Annak meg nem sok értelme van mivel nem lehet beállítani semmit sem :D regisztrí hackkel meglehet oldani kicsikarni a netbokból magasabb felbontást.De akkor meg az asztalon lesz nyújtottabb kép.
  • Daell Drow
    #4891
    Sziasztok, ma megjott az uj vinyom igy fel raktam a win8 pro-t tiszta telepitesel.
    Utana meg csinaltam a lentebb is linkelt modszert, reg szam at iras, cmd parncs, aztan ujrainditas. Es azta latom hogy kiirja a windows aktivalva van es ott alata a kodom. es ennyi. Igy is jo ez? Vagy valamit kihagytam?
  • Evin
    #4890
    Egy tablet megüti a minimális felbontást. Egy eee méretű netbook, nem.
  • TomDantes
    #4889
    Nagyon sürgős segítség kellene! Eredeti win 8-am van. Előbb, be akartam dugni az usb csatlakozóba az mp4-esemet, mire elkezdett veszettül spolni a gép, és újra indult. Azóta a win se tölt be, semmi. Vagy ha valameddig eljut, megint újraindul, vagy rögtön a töltőképrernyőnél meghal...mi a jó fene történt? meg mi volt ez a sípolás? A gép halt, meg? A win? mi a fenéhez fogjak?
  • TomBond
    #4888
    Köszönöm a válaszokat. Azért érdekes, hogy a kis kijelző miatt nem menne. Akkor hogyan megy tableten? ...és ha nem akarok metrot használni, hanem felrakok valami külső programot hogy legyen start menüm?
  • Evin
    #4887
    A metro maga működni fog, csak az appok nem fognak elindulni. Bár ha kiköti rendes felbontású monitorra, ott már menni fognak.
  • aate
    #4886
    Kicsi felbontás miatt a metro nem fog működni.
  • TomBond
    #4885
    Van egy ezer éves Asus eee pc 900HA-m amin jelenleg w7 hp van. Gondoltam kipróbálom a w8-at. Szerintetek érdemes ezen kipróbálni?
    - Intel atom N270 (1.6 GHz)
    - 2 GB RAM
    - Mobile Intel 945 Express vga
  • bon
    #4884
    Tiszta telepítés ajánlott csinálni, a telepítővel meg törölni a korábbi rendszereket tartalmazó partíciót és utánna újra létrehozni.
  • bon
    #4883
    Van fent a gépen codec pack? Ha igen távolítsd el.
  • me and a monkey
    #4882
    Én a Start 8 programmal oldottam meg azt a problémát, 4,5 $-t megért nekem.
    Van 30-napos trial is, ki tudod próbálni.
  • me and a monkey
    #4881
    <em>Szia, csak most láttam a privát üzeneted, de szerintem így nyilt színen is megtárgyalhatjuk.</em>

    Először is ne adj érte 18ezer Ft-ot, a szoftver megvásárolható 9000.- Ft-ért, kifizeted on line, letöltöd és upgrade Win 8-ra.
    Kapsz egy kulcsot és egy letöltési linket e-mail-ben.
    Erősen javaslott kiírni boot-olható formában egy telepítőlemezt és tiszta telepítést csinálni, nekem a Win7 > Win8 upgrade is problémákat hozott, XP-ről többgenerációs ugrás lenne, semmiképp nem jó megoldás.
    A tiszta telepítésnél el fogja fogadni a kulcsot illetve voltak akiknél telepítés után pampogott, hogy nem jó a kulcs mivel csak upgrade-re jó és nem szűz telepítésre de ilyenkor a fenti FAQ-ban lévő megoldással pillanatok alatt meg tudod oldani a problémát és onnantól elfogadja teljes értékűnek a kulcsot.

    Ha valamit rosszul írtam akkor javítson ki bárki nyugodtan.
    Ui.Flash. Nálam nincs gond.
  • kovajani
    #4880
    S még valamit szeretnék kérdezni.
    A próbaként használt Enterprise-nál a flash alapu videoknál-pl.Youtube- nincs hang. Mi lehet az oka, Flash Player gyátilag benne van az IE 10-ben, mégsincs hang, csak kép.
  • kovajani
    #4879
    Hello!
    Szeretném megkérdezni azokat a fórumozokat, hogy akik megvásárolták a kb. 18.000 Ft-os DVD-s Windows 8 frissitést-akár boltban, akár interneten- a telepités-frissités hogyan "zajlott" le. Az én esetemben -még vásárlás előtt állok- a gépemen van egy XP SP3, egy /próbára/ Win 8, és a harmadik partición egy Tároló. Ha megveszem a frissitést, mit kér a frissitéskor, gyakorlatilag hogyan megy az egész folyamat, mit kell csinálni. Jelzem, az XP SP3 átment a vizsgálaton, rendesen frissit, a Win 8 segédlet ugymond "jóváhagyta" a frissités megvásárlását. Mivel nincs bankkártyám, ezért az E-Digitál boltban szeretném megvenni. A válaszokat előre is köszönöm!!!!!!
  • bon
    #4878
    Process Explorer progival megnézném, hogy a system folyamatot mi haszálja. A feladatkezelőben meg szolgáltatás gazda komponenseit nézném meg, mert sok memóriát eszik. De az Intel droiver os szerintem sok erőforrást pazarol, ha éppen nincs használva a bluetooth.
  • Crazy85
    #4877
    hali,

    miért csinálja ezt folyton a cpu, ram merevlemez hogy folyton szinte fullon dolgozik? 2 napja kezdte kb semmit se lehet csinalni...

    kép
  • bon
    #4876
    Nem lehet
  • skinnyman
    #4875
    Classic shell.
    Amugy ki is lehet irtani a metrot? Az lehet h erdekelne.
  • Zsoltee_a_bator
    #4874
    Udv,

    Azt szeretnem elerni, hogy a boot utan rogton a desktopra keruljek. Nem sok ertelmet latom a metronak, hiszen barmi programot elinditok a desktopra kerulok es 2 feluletet fenntartani programok inditasara folosleges, valtogatni meg folosleges lepes.

    Google-oztem es sok megoldast kiprobaltam, es minden hatastalan volt. Startup konyvtarban show desktop link vagy script nem fut le. Probaltam a task schedulerben inditani ezeket, de az sem mukodik ( incorrect function 0x80070001, amugy felhasznalo, trigger, stb rendben van es manualisan inditva a taskot mukodik).

    Valami konnyu megoldas erdekelne, nem akarom kiirtani a metrot, csak nem akarom, hogy folyton utban legyen indulaskor.
  • me and a monkey
    #4873
    Igen, és azzal sikerült, erre jutottam én is a Google segítségével.
    Köszönöm egyébként.
  • bon
    #4872
    Telefonos aktiválást próbáltad már?
  • me and a monkey
    #4871
    Ha új gépet vettem akkor mit lehet tenni a megvásárolt (elvileg csak frissítésre szolgáló) eredeti kulccsal.
    Mert nem fogadja el a MS aktivációs rendszere, mondván más hardverre lett vásárolva.
  • bon
    #4870
    Windows 7 telepítő berak, be boot-olsz vele, majd a telepítővel törlöd a partíciókat és újra létrehozod.
  • bothtamas
    #4869
    Sziasztok!
    Most vettem egy laptopot és win8 van rajta de én vissza szeretném rakni a win7-re de nem tudom.Próbáltam berakni a win7 telepítőt de nem engedi, próbáltam XP-t azt sem, próbáltam formázni azt sem ment.Próbáltam utána olvasni hogyan kell uninstallálni de mindenhol xp felületről írják le vagy win7ről.
    Előre is köszi ha valaki tud segíteni!
  • Probatbicol
    #4868
    Ne win 8 módban használd a böngészőt, hanem asztali módban. Chrome-nál ezt lehet kapcsolgatni, a többinél nem tudom, de a nem alapértelmezett azt hiszem mindenképp asztali módban indul.
  • Crazy85
    #4867
    hello,

    egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e arra megoldás, hogy pl a youtube-on zenét hallgatok de közben mikor csempét váltok akkor ne mennyen el a hang?

    köszi
  • Firerock
    #4866
    Köszi,próbálkozni fogok vele:)
  • aate
    #4865
    Mi nehéz benne egy asztali felületes intéző, A mappákba másolhatsz ,onnan letölthetsz. Üzeneteket kezeli stb . Hidd el egyszerű . Elindítod a telon majd az Airdroid oldalán leolvasod a kodot és már csatlakozik is. Win 8 alatt is jó működik.
  • Firerock
    #4864
    Már sikerült kábellel is közbe,ezzel a megoldással amit írtál.
    Olyan program nincs ami úgy kezelné a telefont mintha rá lenne dugva? Ez az airdroid kissé nehézkes nekem.
  • aate
    #4863
    De ha nincs win hang a csatlakozáskor illetve nem jelenik meg az usb eszköz akkor ,próbálgasd többször rádugni esetleg indítsd újra a gépet .Nálam is fordult elő ilyen.
  • Firerock
    #4862
    Köszönöm!
  • aate
    #4861
    Airdroid wi-fi megosztás Azzal mennie kell. Én már nem is használok kábelt.
  • Firerock
    #4860
    Kösözönöm,most egy új probléma állt elő,rádugom a telefonomat a gépre(Motorola Defy, Android 4.1) és nem történik semmi,csak tölti a telefont,semmi usb mód nem jön be. Ugyanazon az USB-n a pendrive megy.
    Ötlet?
  • bon
    #4859
    Igen: link
  • bon
    #4858
    pl. skype
  • Firerock
    #4857
    Van valami megoldás hogy ne kérje a jelszót a rendszerindításnál?
  • Firerock
    #4856
    milyen üzenetetérkezés lehet még? E-mailt nem használom
  • bon
    #4855
    De így az összes üzenetérkezésre figyelmeztető hang kikapcsolásra kerül.
  • bon
    #4854
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\hang menüben letiltod a chat üzenet hangjárt.