8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • High end PC #4973
    Amennyire elleneztem a Windows 8 koncepcióját a bétánál, annyira nem tudnék most nélküle meglenni. Egy hét elég volt, hogy totálisan magába húzzon. Igazából 2 képernyővel jön ki a legjobban a kezelőfelület, mikor alapállapotban az egyiken a régi asztal, a másik az új kezdőképernyő van. Így minden Üzenet (facebook, MSN) és a Skype üzenetek, valamint minden email fiókból a Posta fülön kapni értesítőt, ha jön valami üzenet, vagy email. Szóval minden egy helyen, ott van az új kezdőképernyőn. Míg evvel egy időben a régi asztalon futnak más programok, és azokat is lehet látni, hogy hol tartanak. Engem totálisan meggyőzött a koncepció, kár, hogy az eladások mást mutatnak.
  • maujuri #4972
    Én is észrevettem ezt a jelenséget. Az új explorerbe benne va a flash player. Viszont a steam miatt fel kellett rakni egy másik flash playert, különben a játékvideok nem futtathatóak. Na és szerintem ez okozza a gondot, valamiért összeakad a kettő. Eltávolítottam a flash playert, és azonnal megszünt a probléma. Gondolom te is raktál fel más böngészőhöz Flash playert, és ez lehet a probléma. Ha nem akkor passz
  • bon
    #4971
    Tudtommal nem lehetséges.
  • me and a monkey
    #4970
    Elviekben igazad van de a magánfelhasználók kb. 100%-nál nincs olyan veszély, hogy bárki is ellenőrzi manuálisan a kulcsát, viszont a Win8 kulcsa mindig is jó lesz, telepítésnél eredeti kulcsnak fogják látni. (hisz Win8 tekintetében végül is az)
    Cégek, vállalatok esetében nyilván más a leányzó fekvése.
  • Blum
    #4969
    Indulasnak mindenkepp erdemes lenne egy masik egerrel megnezni,hogy azzal mit csinal. (lehetoleg vezetekessel)
  • masiinaster
    #4968
    sziasztok

    olyasmi gondom lenne, hogy wan egy win8am a gépen. Egy laptopról van szó.

    a win8 msdnről leszedett verziója van fenn, amit aktiváltam 180napra, majd kértem media center kulcsot, és azzal újra aktiváltam, azóta a státusza tartósan aktiválva, eltünt a vízjel is. most tehát van fenn egy
    windows 8 professional with media center.

    eddig ez kb szép is.

    a gond:
    egy idő óta észrevettem, hogy VÉLETLEN SZERŰEN egy pillanatra megyfagy a gép, kb 1-2 másodpercre. Azután megy tovább minden, viszont ez néha 20-60másodpercenként jön elő, néha óránként.

    Azt nem tudom, hogy csak az egér nem mozog e, de pl a flash animációk futnak a fagyás közben is tovább, és irni is tudok pl wordbe közben is.

    a konfig nem bajos elvileg, i7+3gb videókártya viszi előre a gépet.
    bluetooth egeret használok, de van a gépbe csatlakoztatható pici modulja is, nem a gépre megy közvetlenül.

    amit eddig találtam a témában:
    láttak ilyet már angol fórumon, ott a bluetooth stack okozott ilyesmit. én ugyan ezt nem találtam meg a gépet de a blue-t letiltottam, viszont a gond nem szűnt meg.

    okozhat ilyet az is, hogy a winchester esetleg egy caviar green, ami 8mp nem használás után kikapcsolja a fejegységet, és idő míg felpörög. De gondolom nem számít inaktivitásnak az, hogy közben írok wordbe, vagy pl netelek mert ugye közben is fagyogat az egér.


    Azt szeretném kérdezni tudtok- e valamit erről, esetleg olvastatok vagy találtok valamit, és tudtok e megoldási lehetőségeket mondani.

    köszi szépen előre is !
  • High end PC #4967
    van 2 képernyőm, gyakorlatilag az egyiken alaphelyzeben a régi asztal van, a másikon az új kezdőfelület.
    na már most, amikor egy programot megnyitok, vagy a másik képernyőn az asztalra kattintok, mindkét képernyőn asz asztal nyílik meg.

    olyat lehet csinálni, hogy az új kezdőfelület az egyik képernyőn mindíg fix legyen, és a programokat meg mindent a régi asztalon nyissa meg a másik képernyőn? nagyon vad lenne :)
  • maujuri #4966
    Csak hát warez op-ot frissíteni minek? Kár 9000 forintot kiadni azért hogy legyen egy illegális windows-a az embernek. Mert ha netántán neadjisten mégis odáig fajulna a dolog, hogy ellenőrzik a windows eredetiségét, akkor hiába mutat az ember a win 8 ról számlát, meg bármit, mivel ez egy frissítés, és ahhoz frissítési alap szükséges. Az meg ha nincs meg akkor ugyebár a számla ellenére is illegális a Win 8. Azért meg kár megvenni 9000 ért hogy legyen egy eredeti licensze az embernek, vagy hogy jobban érezze magát, mivel fikarcnyival sem ér többet az ilyen licensz mint a warez. Én egy legális Vistát frissítettem, és nem bántam meg. Még van egy gépem amin legális XP van, azon is gondolkodom.
  • me and a monkey
    #4965
    Igen, erre gondoltam, magánfelhasználónál ez már legális Win8 kulcsot jelent, nyilván nem fog a szoftverrendőrség becsöngetni.
  • bon
    #4964
    Ha a jogi dolgokat nem nézzük akkor igen jól jár a 9000ft-os árral.
  • Laci82
    #4963
    Én még win 7-nél sem éreztem lassulást sosem.
    Xp-nél na ott volt,meg ami az őrületbe vitt ,hogy mindig valami file hiányzott neki,ez olyan 3 hónap után jött elő általában.
  • me and a monkey
    #4962
    Nekem is ugyanolyan gyors.
    #4960. Bon. Egy magánfelhasználó - ha akármilyen Win7-ről is frissít Win8-ra - végül is jól jár ha 9000.- Ft-ért vásárol Win8-at, hisz a későbbiekben mindig is lesz egy legális kulcsa Win8-hoz.
    Jól gondolom?
    Most ne firtassuk, hogy jogilag nézve mis az, de egy átlagember innentől bármikor simán fel tudja tenni a Win8 kulcsával a rendszert, hisz a MS eredetinek fogja látni.(Ha nem engedi, mondván, hogy csak upgrade-re jó akkor pedig a FAQ-ban említett metódussal kivédhető a probléma)
  • bon
    #4961
    Hamarosan lejárnak a Windows 8 előzetes változatainak használhatósága:

    Windows 8 Developer Preview: 2013. Január 15,
    Windows 8 Consumer Preview: 2013. Január 16,
    Windows 8 Release Preview: 2013. Január 16.
  • bon
    #4960
    Frissíteni lehet illeáglis Windows 7-ről is, de a Windows 8 is illegális lesz a szerződés értelmében, tehát tulajdonképpen kidobsz 9000ft-ot.
  • Firerock
    #4959
    Nekem is.
  • barnie1990
    #4958
    Nekem még mindig ugyanolyan gyors, igaz nem is teszek naponta játékot és programokat rá.
  • setuh
    #4957
    Sziasztok!

    Azoktol kerdeznem akik mar hasznaljak egy ideje a win8-at;eleinte mindenki el volt ajulva,hogy mennyire gyors,de idovel mennyire lassul be?Win7-nel ugye erezheto a belassulas, de kozel sem olyan mertekben mint az xp-nel.

    Illetve meg valami,azon gondolkoztam,ha akad olyan elvetemult,akinek nem eredeti a win7-ese tud-e upgradelni eredeti 8-asra?
  • AdamBast
    #4956
    évekig így működött nekem is, csak tesóm vett egy laptopot aztán nekem muszáj volt routert venni
  • Blum
    #4955
    Basszus,mukodik!

    Epp indultam volna megvenni a routert. Sporoltal nekem 6k-t
  • AdamBast
    #4954
    ahogy én oolodottam meg:

    csinálsz egy .bat progit ezzel a tartalommal:
    rasdial KAPCSOLATNÉV USERNÉV JELSZÓ

    elmented és berakod startupba

    ha nem megy akkor
    http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/rasdial.mspx?mfr=true

    vagy parancsssorba beírod hogy rasdial /?
  • Snexi
    #4953
    képtelen vagyok átállítani a boot priorityt a biosban az ODD-re,de úgy hallottam,hogy a windows 8 rendszerén belül is lehetőség van arra,hogy dvd-ről bootoljon
    ha igen akkor,hogyan? (8 helyett szeretném a 7-et rárakni)
  • Ironman2
    #4952
    Nem mondod!!! (egyébként nem egészen így van,de már olvastam róla)

    Amúgy kiflinek köszi a választ!
  • bon
    #4951
    Semmilyen szolgálatást nem kell leállítani. A memória azért van, hogy használja a rendszer, ha üresen akarod látni akkor vedd ki a gépből és tedd ki az asztalodra. Amúgy ha szükség van memóriára felszabadítja a rendszer.
  • kifli
    #4950
    nem futtatja a háttárben, csak lefoglalja neki a memóriát, betölt 1-2 dolgot. De ez a memória abban a pillanatban felszabadul, ahogy használni kell valamire. Ne félj, nem használódik ettől el a memóriamodulod.
  • lck
    #4949
    Máshogy kezeli ez már a memóriát. Ne XP-ből indulj ki.
  • Ironman2
    #4948
    De vannak felesleges dolgok gondolom,amikre alapból nincs szükségem.Minek foglalják akkor a memóriát?
  • lck
    #4947
    Ne sajnáld már tőle azt a 800 megát! Ha nagyon kell neki akkor szabadít fel belőle. Kikapcsolsz dolgokat, aztán később meg nem tudud mi miért nem működik.
  • Ironman2
    #4946
    Milyen szolgáltatásokat érdemes leállítani win8-ban? Van róla valahol info? Nekem alapból 27 százalékot elfoglal a 4 giga ramból a rengeteg szolgáltatás amiket betölt a rendszer,és a háttérben futtat
  • bon
    #4945
    Kapcsolatok nevű alkalmazás nem jó? Amúgy az Áruház keresőjébe írd be, hogy facebook és lesz elég sok találat.
  • Balumann
    #4944
    Na a webkamerát mégis sikerült működésre bírni (letöltött win7-es driverrel). A többin ez nem segített sajnos, még jó hogy megpróbáltam ennél is. Vicces, hogy automatikusan nem tudja rendesen feltelepíteni, és a Compatibility centerben is azt írja, hogynem kompatibilis. Na mindegy, így probléma megoldva.
  • Balumann
    #4943
    Mostmár tényleg kezdem úgyérezni, hogy hardverek terén nem jártam jól, hogy Windows 8-at használok, egyre több ilyenbe futok bele amit nem tudok működésre bírni:
    -fényképezőgépem (Canon Powershot A430)
    -anyukám telefonja (SE K750i)
    -USBASP 2.0
    -webkamerám (Microsoft!!! lifecam VX-1000 )

    Az első 3-at megoldottam eddig egy virtuális XP-vel (virtualbox), de a webkamerát már nem tudom így arra használni, amire kellene... meg enyhén idegesítő, hogy ráadásul microsoft kamera nem képes működni rajta (ami még linux alatt is bármiféle ütyködés nélkül egyből működik) :/
  • Pupuci
    #4942
    Srácok. Valami fészbúk csempe (vagy mi?) nincsen?
  • bon
    #4941
    Stabilítással eddig se volt gond. Több problémám adódott eddig a játékokkal mint az oprendszerrel. Rendszerint patch megoldotta a problémát. Nyugodtan lehet váltani Windows 8-ra.
  • bon
    #4940
    Tudtommal ez nem az oprendszerne múlik, hanem magán az eszközön. pl. Mass storage-nak kell beállítani.
  • Blum
    #4939
    Jatekokkal tudtommal semmi gond. Programok is futnak teljesen hibatlanul,nalam fentvan sokminden es mukodik mindegyik rendesen. Nyugodtan frissithetsz,nem lesz gond.
  • Laci82
    #4938
    Sziasztok,tervezem hogy 9000-ért frissítem a win 7-em erre a windowsra.
    Mennyit javult kiadása óta?
    Megszűntek a driver gondok,mennyire futnak stabilan a játékok és más programok?
  • cvsnl
    #4937
    Sziasztok! W8 alatt hogyan lehet beállítani, hogy a médialejátszót (WDtv live külső meghajtóval, wireless kapcsolattal), mint egy drive-ot lássam? Mint eszköz megjelenik.
  • bon
    #4936
    Mindig a tiszte telepítés ajánlott, a felsoroltak mind megmaradnak, ha lemented őket.
  • akyyy
    #4935
    érdemes win 7 helyett feltenni a 8-at? (win7 az nemde a 8 az origi lenne).

    megmaradnak-e a programok, játékok, mentések, fájlaim, dokumentujaim?
    vagy ezt is érdemes formatc-vel csinálni, mint eddig?
  • bon
    #4934
    Nem, külön skype alkalmazás van.