8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Laci82
    #5013
    Üdvözlet.:)
    Na felraktam a Win8-at ,hogy kipróbáljam ,hogy mennyire működik jól nálam.
    Viszont két dolgot nem találok:
    -CMD ablak ha van benne egyáltalán
    -Hibernálás kikapcsolása
    Hol vannak ezek ?
  • [HUN]FaTaL
    #5012
    "Mert a kb 500 letöltésemet újra kellene torrent file-ozni:((((((((((("

    Minek is kellene? Olyanról hallottál már, hogy lemented?:D
  • kifli
    #5011
    Van egy két érdekes gondolotod hallod :D


    Ha winbe szeretnéd, hogy mindenhez legyen beépítve driver (lényegében van is, de ha nem szabványosra csinálja a gyártó nem működik rendesen), akkor telepítés után igencsak helyigényes lenne az oprendszer. Azért azt láthatod win-el sokkal de sokkal több hw használható.


    Arról, hogy valamihez nincs driver, arról pedig a hardver gyártója tejet csak.Nem ms-nek a feladata, hogy erről gondoskodjon. Gyártók pedig többségében akkor nem adnak ki már drivert, ha régi eszközről van szó. Meg attól is függ, hogy mondjuk felsőkategóriás-e a hardver (általában tovább élvez támogatást), vagy pedig alsókategóriás. (van hogy kiadás után többet nem is foglalkoznak a driver támogatással)
  • bon
    #5010
    A Szoftver fejlesztője nem kötelezheti a hardver gyártóit, hogy írjanak minden egyes harvderhez Windows 8-as driver. A harvder gyártó cég maga dönti, hogy add e ki drivert. pl. régebbi cuccokhoz logikusan nem szoktak kiadni. Fellehet fogni egy kis vásárlás ösztönzésnek is.
    BUÉK!
  • beller
    #5009
    Kedves BON! Én tisztelem, becsülöm az itteni tevékenységedet és természetes, hogy alapvetően egyet is értek Veled. Ennek ellenére felmerül bennem a kérdés, hogy miért adnak ki egy olyan oprendszert, amihez nincs megfelelő driver. Miért nem készítette fel kellően Gates Bácsi a hardver gyártókat, hogy mire megjelenik a terméke, addigra azok megfelelő driverekkel tudják ellátni az egyszerű felhasználókat. Más. Amikor feltelepítettem a win7-et semmi ilyen problémám nem volt, de előtte az xp-vel sem. Ezzel viszont csak szenvedek. Lehet valami olyan volna a megoldás, mint amit a Macisok alkalmaznak, miszerint a géphez kiadott oprendszer tartalmazza a szükséges drivereket is. Nem tudom mi lenne a tökéletes megoldás, de a jelenlegi biztos nem az. Egyébként előre is mindenkinek boldog új évet kívánok. BUÉK:)
  • bon
    #5008
    Már bocs a probléma nem a rendszerben van, hanem a rossz driver-ba, ami nem a rendszer hibája.
  • beller
    #5007
    A mai napon már 3x omlott össze a win8. Akkor voltam egy balfék mikor feltelepítettem. A hiba mindannyiszor
    Rt630x64.sys+1a3d5
    Amit sikerült olvasnom róla az a hálózati kártya driver-ére mutat. Viszont a legújabb van rajta, igaz az még a win7-hez készült. Soha ennyi probléma nem volt még windows-sal. Még a Vista is jobb volt ennél. A 8-as szerintem egy igazi paraszt vakítás, ami igazából sem tablet gépre, sem pc-re nem megfelelő. Egy rosszul összerakott öszvér.
    Persze akkor miért nem rakom vissza a 7-est. Mert a kb 500 letöltésemet újra kellene torrent file-ozni:(((((((((((
    Nagyon megbántam a nyolcast, remélem a következő jobb lesz, bár a neve után ítélve....:( Egyáltalán nem gyorsabb, vagy ha igen az elenyésző, kiforratlan, hibás oprendszer. Senkinek nem ajánlom.
  • [HUN]FaTaL
    #5006
    Az MSDNAA-nak/DreamSparknak semmi köze a tisztaszoftver programhoz. Ott továbbra is elérhetőek a cuccok.
  • bon
    #5005
    Passz
  • kirol
    #5004
    Amúgy ha diákoknak megszűnt, akkor hogy látom fent MSDNAA-a?
    Ott van, hogy
    Available to: Students/Faculty/Staff
  • bon
    #5003
    Elég jó ráon beszerezhetó hivatqlaos forrásból is, csak legyen frissítési alapl, vagy 2012 júliusa után vásárolt gép.
  • kirol
    #5002
    Pedig jó lett volna egy W8 key. :(
  • bon
    #5001
    Még nincs eldöntve (vagy még nem közölték) a tisztaszoftver sorsát. jelenlegi szerződések érvénybe vannak, lejáratig, ebből gondolom, hogy Windows 8 nem lesz (egynelőre) De az iskolák program csomagját is jelentősen megkurtították. De kaptunk helyette Office365-öt, ami egész jó, nekem tetszik, elég sokat tud a rendszer és még a hardver-eket se nekünk kell biztosítani hozzá, amíre amúgy se lenne pénzünk.
  • macleod2012
    #5000
    Ilyen szögből kell fényképezni, és amiatt tűnik átmenetesnek, amúgy szerintem homogén :)
  • kirol
    #4999
    Hát egyik sem, de van a családomban pedagógus, szóval az jöhetne szóba.
    De akkor ennek is vége? Vagy most mi a helyzet ezzel.
    A kir.hu-n se tudok belépni, az MSDN-en meg megszüntették a "diák" státuszomat, így meg csak belépni tudok, de letölteni nem enged.
  • aate
    #4998
    Igen ott - Kezdőképernyő
  • [HUN]FaTaL
    #4997
    Fogalmam sincs, egyrészt win7 van fent, másrészt angol win8at használtam :)

    A jobb oldali menüben beállítások és ott lesz valahol.
  • Firerock
    #4996
    Gépház--> Személyre szabás?
  • [HUN]FaTaL
    #4995
    Háttérkép, beállításokban lehet állítani.
  • Firerock
    #4994
    Hogy lehet ilyen szép kezdőképernyőt varázsolni? Nekem nem ilyen átmenetes,csak sima zöld színű
  • bon
    #4993
    Így már pontosabb, mert ő nem írta, hogy diák, lehet pedagógus is.
  • [HUN]FaTaL
    #4992
    A diákok számára megszűnt.
  • bon
    #4991
    Szerintem nem lehet, majd igényelni, bár ki tudja, hogy mire jutnak a tárgyalások során.
  • bon
    #4990
    Nem szünt meg:
    "Tájékoztató a Tisztaszoftver megállapodás alá tartozó Microsoft licencek használhatóságáról

    A közoktatási intézmények licenc ellátására vonatkozó megállapodás meghosszabbításáról folyó tárgyalások a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és a Microsoft között befejeződtek.
    A megkötött szerződés értelmében, a szerződés végéig, a programban használt szoftverek licencei az intézmények számára felhasználhatóak, telepíthetőek.

    Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Kormányzati Informatikáért Felelős Helyettes Államtitkárság"
  • [HUN]FaTaL
    #4989
    Igen az ilyen. Az ablakoknál megszűnt, a tálcán nem.
  • lo9in
    #4988
    üvd.
    az normális dolog ha a tálca enyhén áttetsző ?
    színbeállítás és háttérkép függő a dolog úgy figyeltem meg
    nem úgy volt hogy ez a látványelem teljesen megszűnik ?
    köszi :)
  • [HUN]FaTaL
    #4987
    A tisztaszoftver program megszűnt.
  • kirol
    #4986
    A tisztaszoftver program keretében nem tudjátok mikortól lehet kódot igényelni?
  • kifli
    #4985
    iphonet nemtudom, nincs iphoneom, illetve xbox-om sincs, de wp7-en elvileg lehet :)
  • bon
    #4984
    Windows 8 esetében a Windows Defender=Microsoft Security Essentials
  • rastachris22
    #4983
    Üdv mindenkinek!
    MSDNAA-ról van legális win8-am. Igazából csak annyi lenne a kérdésem, hogy mennyire éri meg váltani win7-ről 8-ra? Kicsit ódzkodok a váltástól. Előre is köszönöm a válaszokat.
  • aate
    #4982
    Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Rendszer itt keresd. (számítógép >tulajdonságok) > További szolgáltatások megvásárlása élményindex szám felett.
  • Solt
    #4981
    Iphone-t nem lehet használni másodlagos kijelzőnek? :)
  • maujuri #4980
    Igen megvédi, mivel ugyanaz a kettő csak a windows 8 ban Defender néven van, nameg továbbfejlesztett. nem kell semmi más védelem. Még a felülete is ugyanaz.
  • kifli
    #4979
    sőt smart glass win phone-ra is van :)



  • bodajoci
    #4978
    A vezélőpultban sincs meg.
  • bodajoci
    #4977
    Egyszerűen nem értem, h mért nem tudom aktiválni a media centert. Kaptam kulcsot, mindent úgy csinálnék, ahogy le van írva, de nem talál ilyen beállítást, h szolgáltatások hozzáadása...ötlet vkinek?
  • Evin
    #4976
    Jó rég nem frissíthettél, mert ott már elég régóta ilyen.
  • High end PC #4975
    Arról nem is beszélve, hogy az Xbox360 játékkonzolom is megkapta a Microsofttól a most leszedett frissítéssel ugyanezt a csempe-szerű kezdőképernyőt, és a Windows 8 alól tudom irányítani billentyűzettel és egérrel a játékkonzolom az Áruházból beszerezhető Xbox SmartGlass alkalmazás segítségével, nagyon komoly ez az oprendszer!
  • Laci82
    #4974
    Sziasztok.
    A Win8-at tényleg megvédi a beépített Windows Defender ?
    Az Microsoft Security Essentials-t használom Win 7 -alatt ,de azt írja a weboldala ,hogy a Win 8-nak nincs szüksége erre a védelemhez.