8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • tmp
    #5053
    sziasztok,

    az office 2010 hibátlanul feltelepül és működik, azonban a FÁJL menünél rossz az áttűnés, ilyen kocka szerűség jelenik meg, ez csak nálam ilyen vagy nálatok is?
  • bon
    #5052
    igen, csak január 16. használható, utánan kétóránként lefog állni.
  • kamionosjoe
    #5051
    Win 8 CP verzióját már csak ebben a hónapban használhatom? Mi történik ha lejár az ideje?
  • kifli
    #5050
    Apple úgy oldja meg, hogy a hardverek száma a töredéke, a pc-s hardverek számához képest. A töredék pedig tényleg töredék, nagyságrendekkel kevesebb a szükséges driver machez. Pl mac pro-ba választhatsz, hogy amd 5770-et vagy 5870-et akarsz ennyi, nincs több lehetőség. Mikor pc-nél már a 7-es szériánál jár az amd. Illetve választhatsz 2 fajta processzorból.


    És a többi osx-et futtató terméknél is hasonló a hardver kínálat.
  • bon
    #5049
    Lehet aktiválás nélküli is frissíteni, amúgy is csak a telepítő letöltéséig kell az oprendszer, utánna már lehet tiszta telepítést csinálni.
    Igen, valóban kb 9000ft-ból megúszható.
    Torrent-al ne foglalkozzál, amúgy is letölti a frissítő alkalmazás a telepítőt, plusz kapni fogsz egy sorozatszámot is amivel aktiválhatod.
  • Laci82
    #5048
    Sziasztok.
    Pár nagyon fontos kérdésem lenne.
    -Mielőtt frissíteni akarok Windows 7-ről azelőtt aktiválnom kell a rendszert és csak akkor lesz teljesen legális az új Windows 8-am,vagy lehet aktiválás nélkül is frissíteni ?
    -Tényleg csak 29,99 euro az ár (a bankom szerint az most durván 8730 ft lenne ) nem számol fel semmi más költséget ,csak ezt az összeget vonja le a számláról?
    -És ha én tiszta telepítést akarok és leszedtem ezta képfájlt amit eredeti win 8-nak ír a srác ami az msdn-ről van leszedve,fogom tudni aktiválni a serial számommal amit vásárláskor kapok?

    Tényleg nagyon fontos,légyszi aki már frissített win 7-ről olyan segítsen.
  • maujuri #5047
    Gondolom a Win7 az OEM verzió, tehát géphez kötött. Ha azt frissíted fel Win 8 ra az tuti nem működik más gépen, de még ha működne is, akkor sem jogtiszta, tehát annyit ér mint egy warez oprendszer. Ha másik gépre akarod feltenni akkor sajnos a frissítés nem neked való alternatíva.
  • ladislaoca
    #5046
    Tökéletesen megoldotta, és gyorsan!!
    Köszönöm!
  • AdamBast
    #5045
    pont ma csináltuk meg haver gépén, semmi gond nincs, az ő gépe is fagyogatott, most win8-cal sokkal gyorsabb lett.

    valóban elég negatív válazt kaptál először, de nem úgy van ám az
  • bon
    #5044
    pl: paragon particion manager, de előtte adatmentés ajánlott.
  • ladislaoca
    #5043
    Sziasztok!

    Egy kérésem lenne!

    Van egy 250-es ssd-m és két partícióra bontottam viszont túl kevés helyet hagytam a windows8-nak mert már lassan megtelik a meghajtója!
    Hogy lehet a legegszerűbben átméretezni a partíciót WIN8 alatt?
  • Laci82
    #5042
    Sziasztok.
    Ha egy gépre felrakom a win 7-et és szeretném megvenni a win 8-at hozzá ,de a win 8-at megint más gépen használnám akkor működni fog azon a gépen az aktiválása?
  • Jim Morrison
    #5041
    néztem biost, valami virtual machines beállítás rémlik. Majd holnap megpróbálom, remélem működni fog. Köszi !
  • Evin
    #5040
    Elég baj az, hogy hackelgetsz, aztán meg majd jössz, hogy milyen fagyások és hibák vannak.
    Értelemszerűen a Win7 driver nem feltétlen kell, hogy itt működjön, épp azért Win7 driver!
  • bon
    #5039
    Közel se ennyire rossz a helyzett mit amit lefestettek neked.
  • bon
    #5038
    Hyper-v-hez bekell a bios-ban kapcsolni az intel vagy amd virtualizációs technológiáját. Természetesen a Hyper-v telepítése előtt. Ja és bekapcsolás után tán nem elég a gép újraindítása, hanme ki kell kapcsolni majd bekapcsolni a gépet.
  • Prince of Máté
    #5037
    Hát ez nem volt valami biztató :D Egyébként ingyen hozzájutok az egyetem révén, szerintem felrakom, aztán ha tényleg nem jön be, akkor megy vissza a Win7. THX a választ!
  • skinnyman
    #5036
    Ha ingyen hozzajutsz, es fel vagy ra keszulve hogy alapjaraton sok dolog hasznalata amit eddig megszoktal, kinkeserves lesz, es kulon programokkal hackelve lehet csak hasonloan hasznalhatova tenni, mint pl a 7-et, es hogy akad jopar program/driver ami a 7-en mukodott, azon meg mar nem, akkor vegul is tehetsz vele egy probat, egyebkent viszont ha nincs kedved nagyon kiserletezgetni ilyenekkel, akkor ugy kifejezetten nem erdemes vele szorakozni szerintem...
  • Prince of Máté
    #5035
    Ha oprendszer reinstallra érett a Windows 7em, akkor szerintetek érdemes felrakni helyette a 8ast?
    Főként netezésre, filmnézésre, és játékra használom a gépet.
  • Jim Morrison
    #5034
    Lehet nem a windows 8-al van gond ebben az esetben, de leírom:
    Telepítettem a Windows Phone 8 SDK-t, ami telepítés végén kiírja, hogy Hyper-V enabled, meg hogy hozzáadott olyan csoporthoz, hogy ezt befolyásoljam vagy mi. Ekkor kell egy restart, de nem akart bebootolni a gépem az istennek se. Harmadik nekifutásra jött a Windows Repair, System restore és mikor betöltött a gépem akkor ugye az SDK telepítése előtti állapotot töltötte vissza. Biztos a Hyper-V lesz a gond. Kikapcsolom, megint feltelepítem az SDK-t, szépen újraindul a gépem el tudom indítani a Visual Studiot meg minden, de mikor az emulátort akarom futtatni (debuggoláskor) akkor kapok egy hibaüzit, hogy a Hyper-V nincs bekapcsolva. Bekapcsolom, gép restart és megint nem bootol... Kezdem előröl, azt olvastam netem valszeg az alaplap USB3-as portjaival, vagy mivel lehet baja. Frissítem akkor sem jó, ha kikapcsolom BIOS ból az USB1 meg USB2 chipet (vagy mit) akkor meg azért nem bootol a windows mert változás történt a gépben...
    Most komolyan ez normális? Microsoft terméket nem tudok használni windowson...
  • bon
    #5033
    Easybcd legújabb változatával mind a 3 oprendszernek műkődnie kell, fontos a legújabb, mert az támogatja csak a Windows 8-at. De lehet próbálkozni a bcdedit.exe parancssori alkalmazással is.
  • RYO21
    #5032
    De akkor nem fog megint elszállni az XP? Illetve marad a Win7 bootloaderje?
  • bon
    #5031
    Ja amúgy a Windows 8 telepítő be és a javítás indításást kell kérni.
  • bon
    #5030
    Legújabb easybcd-vel próbálkoztál? a 2.2-es változattal?
  • RYO21
    #5029
    Feltelepítettem a Windows 8-at a gépre, viszont eltűnt a bootloaderjéből a Windows XP. Sikerült visszaraknom a Windows 7-es bootloaderjét, így a Win7 és Xp oprendszer betöltődik, viszont ha a Win8ast akarom vele elindítani, akkor az nemakar betöltődni. Egyébként EasyBCD-vel dolgoztam. Valami ötlet a 8as beindítására?
  • maujuri #5028
    Semmi probléma:)
  • beller
    #5027
    Okés:) Ez lehet még a szilveszter hatása:)
  • maujuri #5026
    Szerintem te kicsit felületesen olvasol.) Én ezt írtam:"Azt ne várjuk hogy minden régebbi win98 korabeli hardvereket fel fog ismerni" Nem pedig azt hogy akkori gépekre is rá lehet rakni:)
  • beller
    #5025
    Nem is Neked írtam. Bocsi most nézem, hogy Neked címeztem a választ. Neked csak a köszönetet szántam, amit most meg is erősítek. Köszi:)
  • [HUN]FaTaL
    #5024
    Én nem éltetem a win8at, és mutasd már meg a hozzászólást, ahol win98-at emlegettem :)
  • beller
    #5023
    Köszönöm szépen, valóban igazad van, ott vannak a torrentek. Megint tanultam. Amúgy meg örülök, hogy ilyen jó témát dobtam fel, lehet rágni a csontot és éltetni a win8-at:) Az külön érdekes, hogy "iszonyatos gyors" meg az is hogy win98-at emlegetsz. Akinek ma is van win 98-as gépe az arra fel sem tudja telepíteni már a win7-et sem nem hogy a win8-at. Remélem ez megint generálni fog egy 10 hozzászólást:)
    BUÉK!!!!!!!!
  • maujuri #5022
    Előszőr is B.Ú.É.K mindenkinek. Másodszor pedig, mikor megjelenik egy új oprendszer, nagy többség csak szídja, annak ellenére hogy ki sem próbálta. Én mostanáig egy jogtiszta Vistát használtam, azt frissítettem 8-ra. Ugye emlékeztek, a Vistát még most is leírják, pedig a szervízcsomagok után, nagyon is stabil jó oprendszer lett, ezért is nem cseréltem le win 7 re. Viszont vissza a win 8 hoz. Nem emlékszem olyan oprendszerre a 8 on kívül, ami szervízcsomag nélkül ennyire stabil lett volna. Azt ne várjuk hogy minden régebbi win98 korabeli hardvereket fel fog ismerni. Ezt senki nem gondolhatja komolyan, és nem is a 8 hibálya. A hardvergyártók dolga a driver elkészítése, őket kell szídni. Egy idelye használom már az oprendszert, a modern ui- t meg kellett szokni, kb3-4 nap, de most már nem cserélném le. Iszonyat gyors.
    Akinek meg nem tetszik az ne használja.
  • Evin
    #5021
    Lehetőleg ne olyat hozz fel ellenpéldának, ami egyáltalán nem ebbe a kategóriába esik. Szinte biztos, hogy az OSX rendszerek még kevesebb drivert tartalmaznak, mint mondjuk a Win8. A Windows fel van készülve jó néhány régi vagy elterjedt eszköz alapszintű driveres támogatására. Az OSX csak azokat az eszközöket ismeri fel, ami Apple gépben van (ezért is olyan körülményes egy OSx86 beüzemelése is). Ha összehasonlítanánk, hogy PC-re hány eszköz vásárolható, és Apple gépekben hány eszköz van, az olyan 1:100 vagy 1:1000 arányt eredményezne.

    BUÉK
  • [HUN]FaTaL
    #5020
    De tárolod csak nem tudsz róla.

    AppData/Roaming/utorrentben van az összes beállítás: torrentek listája, hova mutat, mennyi ment vissza, kliens beállításai stb.

    Simán elmásolod, reinstall után vissza és kész, marad úgy az utorrent, ahogy előtte volt.
  • bon
    #5019
    BUÉK! Windows-ban gazdag új évet :)
  • beller
    #5018
    Attól fog újra visszatölteni, hogy ismét kijelölöm letöltésre, ellenőrzés, indítás. Mivel nem tárolom magát a torrent file-t. Bár szerintem akkor is ez lenne a menet.
  • [HUN]FaTaL
    #5017
    "És ha le van mentve vissza mitől fog tölteni?"

    Nem értem. Lemented az appdataból az utorrentet meg visszamásolod és minden torrent a helyén lesz.
  • beller
    #5016
    Ja:) És persze továbbra is BUÉK:)
  • beller
    #5015
    De igen hallottam. És ha le van mentve vissza mitől fog tölteni?
    Kifli: Az apple ezt hogy oldja meg? Igaz ő saját mag készíti a gépeit, vagy legalább is egyeztet a gyártókkal. Persze ezért más kategória a MacBook mint egy szokásos PC. A minőséggel és az ösztönzéssel igazatok van, de akkor is szívás. Mármint nekem:( Meg gondolom olyanoknak is akik nem akarnak minden egyes Windows mellé új gépet venni. Na mindegy ezek már csak okoskodások, majd valahogy megoldom a bajomat:)
  • [HUN]FaTaL
    #5014
    Parancssor:
    Windows gomb -> CMD -> enter

    Hibernálás meg ugyanúgy, mint win7 alatt:
    Windows gomb -> CMD -> jobb klikk -> run as administrator -> parancssorba powercfg -h off