8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #5133
    Miféle dos?????? Nem lesz azon semmi dos! Már a Windows 7 is alapból lekezelte az SSD-t. Korábban se a sata-s HDD miatt kellett a driver, hanem az alaplap sata vezérlőjének kezelésére.
  • kirol
    #5132
    A gépem DOS lesz csak. Ha bootolom a win8 lemezről az fel fogja ismerni az SSD-t? Vagy trükközni kell, mint talán SATA-s HDD-k bejöttekor?
  • bon
    #5131
    Elég a 60gb, nála is egy 60gb-os ssd-n van és nincs helyproblémám, telepítésével semmit se kell trükközni.
  • kirol
    #5130
    Ezt csak azért kérdezem, mert most vettem/rendeltem (még nincs itt) egy laptopot és rakattam bele egy 60 GB-os SSD-t a rendszernek.

    Kicsit rémisztő ez a méret, remélem elég lesz a 60 Gb.
    Hogy lenne célszerű rárakni a rendszert?
    Az SSD-re csak a Windows -t?
    A "Program Files" -t nem hinném, hogy át lehetne helyezni a HDD-re.
  • bon
    #5129
    Hálókártya driver frissítést próbáld meg.
  • bon
    #5128
    OK akkor tévedtem, az elejét néztem csak meg, ott meg kurzorgombokkal mozog a képernyőn. De az érintőképernyötől függetlenlü, továbbra se tetszik. Felbontása is kicsi (windows 8 tabeltekhez viszonyítva)
  • Ironman2
    #5127
    Van érintőképernyője.Többször is használja a videóban.Jól néz ki amúgy!
  • szokolof
    #5126
    Van egy Lenovo R400-as notebookom Windows 8-al. Felettébb idegesít, ha az asztalon dolgozom és a tapipad jobb széléről húzom balra az ujjam, mindig megjelenik a METRO sávja jobboldalon és alul az óra. Nem lehet ezt a funkciót kikapcsolni valahogyan? Megpróbáltam a vezérlőpad->egér beállításai alatt, de nem találtam ilyen funkciót. Valami ötlet?
  • Gabor85
    #5125
    Sziasztok!
    Szeretnék tanácsot kérni mi okozhatja a hibát nálam windows8 van a gépen és a nett néha elmegy az előbb is elment és rá 5 percre megint. Ez idő alatt míg nekem nemvolt nett tesómnál meg igen (neki nem win8 van).És a nett egy routerrel van elosztva, de nála meg semmi gond.
  • Petka
    #5124
    Van érintőkijelző. Igazából csak azért raktam be, mert egy 2007-es készüléktől ez nem rossz teljesítmény. :) Használtan 30ezerért lehet kapni. Szemben az újabb fajta tabletekkel, szerintem ez elég komoly cucc. :)

    http://www.sg.hu/cikkek/52206/megjelent_a_samsung_q1_tovabbfejlesztett_valtozata
  • bon
    #5123
    Brutál vastag, ronda is és még érintő kéeprnyő sincs.
  • bon
    #5122
    A runas panarcsnál a kód megadása uátn eltárolja, vagy eltárolható. Pontosna most nem emélkszem, de munkahelyemen így van futtatva már évek óta egy korlátozott jogú fiókban admin jogot igénylő alkalamzás. Jelszót csak akkro kér amikor lecserélem a tartományba a rendszergazda jelszót, de utánna eltárolja az újat is.
    A Rendszergazda nevű a teljes jogú.
  • aate
    #5121
    Lehetséges bár "2013"security. Azért furcsa mert a free verziót felismerte a triált meg nem....
  • Petka
    #5120
    Érdekes kombó:

  • keeper2
    #5119
    Aate: nem lehet, hogy a telepített vírusvédelem verziója még nincs felkészítve a win8-ra? Így bár működik rendesen, de a win8-nak nem tudja rendesen lejelenteni az állapotát.

    Bon: megnéztem a runas-t, sajnos a helpje azt mondja, a kódot a parancs lefuttatása után kéri csak, nem lehet előzetesen megadni.
    A teljes jogú rendszergazda fiók az, amit a telepítéskor megadunk rendszergazdának, vagy a "Rendszergazda" nevű? Ugyanis furcsállom, hogy utóbbit nem látom sehol a felhasználók között, pedig mindig ott szoktak lenni a windowsokban. Ha a felhasználói fiókomnak rendszergazda jogot adok, és az még nem a teljes, akkor valószínűleg így fogok tenni.
    Már rájöttem, hogy jobb rendszergazdaként futtatni a telepítéseket, amikor eleinte nem tudtam mire vélni, miért nem tudta sehogy társítani a fájl kiterjesztéseket a programokhoz.
  • aate
    #5118
    Szerintetek normális,hogy a műveletközpont nem ismeri fel a külső vírusvédő működését. Közben meg működik a folyamatok között is szerepel és védd is. Vagy simán csak kapcsoljam ki az értesítéseket ?
    kép
  • bon
    #5117
    De éremes még kipróbálni a runas parancssori alkalmazás is a rendszergazda jogosultásg állandó beállítására adott programnál, ha szüksége van rá.
  • bon
    #5116
    Vista óta, ha nincs kikapcsolva az UAC akkor nincs teljes rendszergazda jogod, így nem gond ha a fiók Rendszergazda jogosultságú. A teljes jogú Rendszergazda felhasználó alap esetben tiltva van. A programokat célszerű teljes jogosultsággal telepíteni (jobb gomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval) és akkor kevesebb probléma is lehet a futtatásukkal.
  • keeper2
    #5115
    A megadott pontban csak azt tudom átállítani, hogy rendszergazdai jogú legyen a user fiókom is. Nekem jó lenne ha nem lenne rendszergazda jogú, feleslegesen ne legyen elérhető a minden esetleges ártó szándékúak előtt, viszont vannak olyan programok, amik szerintem nem okozhatnak komoly problémákat, mégis rendszergazdaként kell futtatni, ellenben sűrűn el kell indítanom, és nagyon zavaró mindig beírni a kódot. Vagy az adott programnál jó lenne beállítani, hogy ha indítom rendszergazda módban, akkor ne kérje a jelszót, hanem mondjuk valami beállításból rögtön be tudja helyettesíteni, vagy valamilyen központi listára felvenni a programot, amit ha rendszergazdaként indítok, akkor egy adott rendszergazda fiók kódjával indulhat el.
  • Falabu #5114
    A vezérlőpultban-> felhasználói fiókok -> Fiókok kezelése
  • keeper2
    #5113
    Helló!

    A 8-asomon van egy lekódolt rendszergazda fiókom, és egy user fiókom, amit használok. Hogyan lehet beállítani, hogy egyes, rendszergazdai jóváhagyást igénylő programokat a felhasználói fiókon is el tudjam indítani a jelszó bekérés nélkül. Valahol jó volna beállítani egy kivétel listába ezeket a programokat, mert jó, hogy van ez a védelem, de állandóan beírni a kódot fárasztó, pláne, hogy néhány ilyen program nem is csinálhatna komolyabb károkat, meg emellett, vannak olyan programok, amik, ha be is vannak állítva automatikus indításra, csak akkor indulnak, ha rendszergazda jogú felhasználó indítja.
  • Falabu #5112
    Ha minden igaz sikerült orvosolnom a problémát. Találtam egy ilyet, hogy "bcdedit /set disabledynamictick yes". Elméletileg ez létező probléma megoldás volt régen valami Chrome-os ütközés miatt és kijavították egy patch-ben, de úgy látszik nálam is a Chrome zavart be és a patch semmit nem ért. Most letöröltem a Chrome-ot :(, és beállítottam a fenti parancsot és azóta nem fagy. Nemtudom melyik oldotta meg, mert egyszerre csináltam a kettőt:P, most nincs kedvem próbálgatni, mert dél óta ezzel hülyéskedtem. Remélem azért ezt orvosolják valami elkövetkező frissítésben, mert eddig bejön ez a Windows.
  • bon
    #5111
    Igen, enyém már ennél is nagyobb.
  • bon
    #5110
    A rendszer állítása ellenére nézd meg a hardver gyártó oldalát, hogy van e újabb driver. A Windows 8 csak a Microsoft upadte serverein keresi a drivereket. De ha van én felraknám a többi hardver gyártójának Windows 8-as driver-ét is.
    Amúgy szerintem program is okozhatja a fagyást, miket raktál már fel?
  • kirol
    #5109
    Értem, köszi!

    Most nézem, és a Win mappája 22 GB.
    Ez normális? Tiszta telepítés volt.
  • [HUN]FaTaL
    #5108
    Nem tudod aktiválni.
  • kirol
    #5107
    Vettem egy Win8 Pro -t.
    Ezt hány gépre lehet feltelepíteni? (Gondolom 1-re.)

    De mi történik, ha felrakom egy másikra is?
  • Falabu #5106
    Sziasztok, úgy gondoltam itt az ideje, hogy kipróbáljam a Windows új verzióját. Rendben felraktam, gyors és szép. Egyetlen problémám, hogy állandóan lefagy. Semmi hibaüzenet, csak megáll a kurzor és semmit nemtudok csinálni semmit, semmire nem reagál. A naplóban a DHCP-re hivatkozik, hogy nemtud új IP kérni. Körülnéztem az interneten és mindent kipróbáltam amit találtam, hogy orvosoljam a hibát. Megpróbáltam statikus IP-t beállítani, szórakoztam az ipconfig-al, próbáltam USB-s wifi adatptert használni, IPv6 letiltása, de semmi sem segített. Valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez, mert elég idegesítő. Broadcom Wifi-s adapter van benne, a legújabb driverrel(legalábbis ezt mondja). Macbook Unibody Mid-2010-en próbálom futtatni Bootcampel.
  • bon
    #5105
    Van lehetőség és olyan módon mint eddig. Felrakod külön partícióra a boot menüt elvileg megcsinálja magától, de ha nem akkor ott van az EasyBCD progi legújabb változata ami már támogatja a Windows 8-at is.
  • ibrik
    #5104
    Igazából egyelőre még jól elvagyok a Windows7-emmel, de kíváncsi vagyok a Win8-ra is.
    Van-e lehetőség dual boot-os megoldásra?
    A kipróbáláshoz nem szívesen ütném ki végleg a Win7-et. Jó lenne ha egy boot menüből választhatnék indításkor a Win7 vagy Win8 között.
  • bon
    #5103
    2013. március 15-től megszünik a live messenger szolgáltatás, tessék migrálni skype-ba a live fiókot: link
  • AdamBast
    #5102
    kösz ;)
  • bon
    #5101
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Programok és szolgáltatások\programok és szolgáltatások be/ki kapcsolása
  • AdamBast
    #5100
    ie10-et letöröltem mert nem kellett, most meg kéne egy ismerősnek kipróbálni rajta a weboldalát. sehogy se tudom visszatelepíteni, mert nem találok letöltést.

    valaki?
  • N0rman
    #5099
    Fent van, monitorból meg kettő is van, mindkettővel ugyanez a probléma, nem olyan régiek és a Win7-nél nem jelentkezett ez a probléma. Annyira nem zavar, mert ha a böngésző vagy valami program megy azt rendesen megjeleníti, csak az asztallal meg az új menüvel van ez a kis gond.
  • bon
    #5098
    vga driver fenn van? Monitor mükődése biztos, hogy rendben van?
  • N0rman
    #5097
    Sziasztok!!
    Eleinte nagyon idegenkedtem ettől az egésztől, de már 3 hete használom és hiányozna ha visszaállnék. Egy problémám van az egésszel, bár ez inkább esztétikai, de hátha tud nekem segíteni valaki.
    A csempenézettel semmi baj nincs, viszont ha belemegyek bármibe olyan mint ha a csempék ráégtek volna a monitorra, minimálisan látszik mögötte. Asztalnézetben a hátterem sem túl szép, mint ha az mögött is lenne valami, zajos kicsit a háttérkép. Nem tudjátok hogy mi okozhatja?
  • [HUN]FaTaL
    #5096
    Erről a hulladékról csak az idő fogja levakarni a nevet, de csak azután, hogy az MS megszűntette ezt a borzalmat :D
  • bon
    #5095
    Talán moder ui-t, a metro név más céget takar. Lassúlást meg nem tapasztaltam.
  • gallardo
    #5094
    Köszi, megpróbálom.