8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Doog
    #8440
    Sziasztok!
    Eredeti windows 8.1-em van és gmail-es az e-mail címem.
    Gyárilag van a posta alkalmazás csempe ahova beállítottam az e-mail címem és egészen eddig jól működött de most ha rálépek a csempére egyből kilép a programból. Mi lehet a hiba?
    Utoljára szerkesztette: Doog, 2015.06.30. 16:35:50
  • RoboKutya78
    #8439
    Közben megoldottam a dds fileoknak kerestem valami előnézetes progit találtam is egyet csak nem az igazi mert nem látom az előképét csak ha megnyitom a progival. csak a megjelenítő progi logója van
  • wollnerd #8438
    Unassoc?
  • RoboKutya78
    #8437
    Srácok egy kis segítség kéne
    Egy kiterjesztéshez hozzárendeltem egy programot véletlenül
    Hogy tudom leszedni erről a kiterjesztésről a megnyitó programot?

  • bon
    #8436
    Eszközkezelőben az egér tulajdonságainál.
  • Örm
    #8435
    Köszi a választ. Azt hol tudom kikapcsolni, hogy automatikuan lekapcsolja a gép a bluetooth eszközöket?
  • bon
    #8434
    Energiatakarékosság, esetleg rossz driver, vagy hardver hiba.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.06.20. 19:26:13
  • Örm
    #8433
    Van egy hp Bluetooth egerem, mitől lehet, hogy két-három percenként lekapcsolódik a gépről?
  • Jim Morrison
    #8432
    Alapértelmezett DVD íróval szeretnék videókat és képeket (mappákban) lemezre írni, de hiába nyomok a Lemezre írás gombra, meg se mozdul. Pedig minden elemet kijelöltem.
    Két klikkes procedúra az egész, de akkor mégis mit hagytam ki?
    Két gépen is próbáltam, meg se moccan.
  • bon
    #8431
    Emsisoft Emergency Kit, Malwarebytes Anti-malware progik futtatását javaslom. A ccleanert meg hanyagolnám.
  • shaba23 #8430
    Próbáld ki a Hitman Pro-t, nekem már nem egyszer művelt csodát!
  • lck
    #8428
    Igazából Én a Te helyedben nem a gyenge windefender bekapcsolásán gondolkodnék. A történtekből következtetve az kevés neked. Helyedben lefuttatnék még egy Adwcleaner-t. Aztán feltennék mondjuk egy NOD-ot. ( Itt SG.-n a fórumban mindig vannak havi kódok amivel fenntartható a folyamatos működése. ) Vagy más hatékonyabb védelmet.
  • horgosiimre
    #8427
    Szevasztok! Win 8.1-re telepítetem video konvertálót. Sajna sok miden más is települt vele együtt. A Ccleaner-rel törölgettem ki őket. Viszont a Win. Defendert nem tudom visszakapcsolni, a műveletközpontban látható az hogy valamiféle távolkeleti írásjelekkel jelölt program átvette a víruskeresést és a nemkívánatos szoftverek és kémprogramok elleni védelmet. De itt a Műveletközpontban nem ad lehetőséget ennek a nemkívánt vírusvédőnek a kikapcsolására. Ha a szokásos módon -jobb felső sarok-keresés -Defender behívom a Win Defendert, azt a kis képernyőt kapom hogy a Defender ki van kapcsolva, ezt csak bezárhatom. A Malwarebytes és Start Emsisoft víruskeresőket lefuttattam. Tehát szerintetek hogyan szabadulhatok meg a nem kívánt programtól és hogyan kapcsolhatom be a Defendert?
  • shaba23 #8426
    "megoldottam" átmásoltam az ISO-t egy másik könyvtárba...
  • shaba23 #8425
    simán, csak a win8.1-el akarom mountolni, nincs semmi külső program
  • AdamBast
    #8424
    Az emuláló programban az összes cd védelem emulációt be kell kapcsolni (securom, safedisk, stb)
  • shaba23 #8423
    Hali
    ISO file-ból akarok teljesen jogtiszta, vásárolt játékot telepíteni, és az "elnézést kérünk, a csatlakoztatás során probléma merült fel" hibaüzenetet kapom. Viszont van más iso file-om, amit meg tudok nyitni. Van erre valami megoldás?
    köszi
  • bajgunar
    #8422
    Szedd le ezt: Windows Repair
    (elég a Portable verzió)
    Repairs fül --> Open Repairs. Unselect All. Kikeresed a Repair File Associations: -ból a: Repair lnk (Shortcuts) Association -t.
    Ide pipa. --> Start Repairs. Gép resi.
    Ha netán így sem jó, csinálhatsz egy teljes javítás. Select All, és Repair. ;)
    Sok sikert.
    Ha ez sem segít, tedd újra Win-t, jobban jársz. (USB-ról, 10perc, de ha laptop, kéne hogy legyen rajta biztonsági mentés)
    Akkor már akár személyre is szabhatod a partíciókat. (kétlem, hogy külön, számodra megfelelő méretek lennének).
  • bon
    #8421
    Charm bar\beállítások\gépház\frissítések és helyreállítás\helyreállítás. Programok törlődnek emlékeim szeirinte (kb 1x használtam eddig)
  • bon
    #8420
    Charm bar\beállítások\gépház\frissítések és helyreállítás\helyreállítás. Programok törlődnek emlékeim szeirinte (kb 1x használtam eddig)
  • KiMar
    #8419
    Win8 32 bit pro rendszerem van. Újra telepítés óta (nem működött az update) nem tudom a dos-os programomat indítani, mert config.nt nem kompatibilis. De az előző telepítésnél működött. Ha volna ötlet szívesen kipróbálnám. Virtuál box, dosbox kilőve régi program nem tud usb-ről nyomtatni. Segítséget előre is köszönöm.
  • Örm
    #8418
    Ebben az esetben megmaradnk a telepített programok? Hogy tudom a felújítást kivitelezni
  • bon
    #8417
    Ha a bios nem tér ki rá akkor sma Windows 8-al (core változat) probálkoznék. De elképzelhető, hogy a tipusszám alapján (pontos szám) a lenovo oldalán is kiderül a driver letöltéseknél, hogy mi volt rajta.
  • bon
    #8416
    Ha nem akar megjavulni (alapból jónak kellene lennie az előtelepített oprendszernek) én nyomnék egy gép felújítást.
  • bon
    #8415
    Megjöttek a Június havi frissítések jó telepítést!
  • danyi2
    #8414
    Sziasztok!

    Vettem egy használt Lenovo Y500 laptopot az alján van egy Win 8 matrica amiről olvastam hogy a bios tárolja a kulcsot!
    Kérdésem az lenne hogy melyik változatát telepítsem fel hogy az eredeti kulcsot aktiválja hozzá?
    Én win7 vettem és nem mondták hogy mi volt hozzá.
  • Örm
    #8413
    Nem, én bontottam ki a dobozt!
  • Örm
    #8412
    Igen az első bekapcsolásnál már rossz volt. Azt hittem, ha felteszem az összes frissítést megoldja a problémát, de nem oldotta meg. Hozzákell tenni, hogy már az első bekacsolás sem ment gördülékenyen, mert előjött a watchgog hibaüzenet is. Ez az első legális windowsom, de eddig csak a bajom van vele.
  • kl24h
    #8411
    Ez a hiba akkor már jelentkezett, ahogy vásárlás után legelőször bekapcsoltad a gépet vagy csak egy kis használtat után (egy pár be-kikapcsolás vagy egy pár napi használat után)?

    Én nehezen hiszem, hogy egy gyárilag feltelepített rendszernél ilyen hiba jelentkezne!
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.06.08. 20:29:37
  • bon
    #8410
    Kiállítási példány volta gép amit vettél? Ennyire problémás előtelepített rendszerrel még nem találkoztam.
  • Jim Morrison
    #8409
    semmi, úgy tűnik spotify volt a ludas.
  • Jim Morrison
    #8408
    Már másodszor vált át a kurzorom ilyen... ilyen valamire 1 héten belül.
    Találkozott már valaki hasonlóval?
  • Örm
    #8407
    Nem tudom elindítani őket.
  • Örm
    #8406
    Köszi a segítséget! Lefutattam a fájlt, de nem változott semmi.
  • Jim Morrison
    #8405
    UPS emet egy két hete nem ismeri fel automatikusan. Eddig nem volt gond, most kihúzom-bedugom módszerrel felismeri egyből, de gép bekapcsoláskor nem. driver újratelepítés is megvolt.
    Windows frissítés kavarhat be?
  • [HUN]FaTaL
    #8404
    Szokásos windows bug. Cleaneld az icon cachet, általában segít.

    Rebuild icon cache
  • bon
    #8403
    Rákeresve a problémás alkalmazásokra elindíthatók?
  • Örm
    #8402
    Most az alábbi problémám lenne:
    A saját gép, képek, zenék, fájlkezelő mappák, illetve az exploler ikonok így jelennek meg a kezdőképernyőn valamint a tálcán: ikonok

    Hogy lehet ezt javítni, mert marhára zavaró. A saját gépet, illetve az említett mappákat nem tudom megnyitni.
  • Örm
    #8401
    Köszi a választ, elvileg megoldodott a probléma.
  • Örm
    #8400
    Köszi a választ, elvileg megoldodott a probléma.