8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #5294
    itt is off

  • DarkSector
    #5293
    Másik gépen win7 van, ott ha erre rányomok bejönnek a készülékek és egyesével tudom engedélyezni őket vagy tiltani.

    Másik gépen megy ez az egész, viszont a megosztott mappákban a képek stb nem jelennek meg azokon a készülékeken amik engedélyezve vannak, nem értem az egészet.
  • DarkSector
    #5292
  • DarkSector
    #5291
    Miért van hogy win8-on csináltam egy csoportot, és pár napja még jo volt de egy ideje egyszerúen nem emgy, a Csoportoknál hiába állítom hogy engedélyezés, a Fájlmegosztásnál az adatfolyamatra azt írja hogy ki van kapcsolva, nem értem, sme a tűzfal nem védi se más...

    valami megoldás?
  • Miguel125
    #5290
    Üdv! Win8 Pro 64bit alatt játékot (The Cave) szeretnék telepíteni virtuális meghajtóról és a setup.exe futtatásakor mindig "error:hozzáférés megtagadva" üzenetet kapok. A helyi biztonsági házirend menün belül teljes rendszergada hozzáférést adtam magamnak, de továbbra sem megy a telepítés.
  • me and a monkey
    #5289
    Én is megvettem (nekem volt ugyan W7-es MSDN kulcsom, de egyébként is megvettem volna.
    Magánszemélyként 9ezer Ft-ot megért, vajmi keveset érdekel, hogy hivatalosan nem biztos, hogy "official" nem kell vajúdnom a creck-kel, warez-olni, stb...
    Fel lehet tenni, elfogadja a kulcsot és nekem ennyi elég is.
  • fery02
    #5288
    Köszönöm a tájékoztatásokat!

    Akkor szóval, akinek nincsen eddig eredeti Win-e, az kb kitörölheti a valagát ezzel a január 31-ig tartó akcióval.
  • [HUN]FaTaL
    #5287
    Bal felső sarok és középső klikk.
  • akyyy
    #5286
    ::: ha a kezdőképernyőn einditok pár dolgot (pl időjárás, képek), akkor azt később azt veszem észre alt tablnál hogy azok még futnak, hogyan tudok azokbol kilépni?:D hm
  • maujuri #5285
    24 ezerért az a windows 8, a pro verzió 36 körül van
  • bon
    #5284
    Igen, dec 31-ig lehetett igényelni kupon kódot ha bizonyos időszakban vásároltál gépet Windows 7-el így 4500 ft-nál olcsóbb volt. Ha csak legális licenszed van akkor 9000ft-ért lehet frissíteni, a 18ezer ft-os meg úgy láttam VUP (Version Update) változat ami csak frissítés, és azt olvastam, hogy legális frissítési alap kell ahhoz is. 24ezer-ért van OEM változat ott már nem kell frissítési alap.

    De ha nem így van majd kijavítanak. Elég kaotikus a Microsoft licenszelése.
  • fery02
    #5282
    24ezer-ért?
    Digitális verzióról beszélsz amúgy?
    Mert ha igen, akkor valamit nagyon félre értelmeztem, mert mintha olyat is olvastam volna, hogy legális Win-re csak 4500 az upgrade.

    Akkor így már egyáltalán nem olyan akciós a téma, köszi a felvilágosítást, ezt asszem kénytelen leszek kihagyni sajnos. :/
  • Dj Tommy
    #5281
    Igen az üzenet kikapcsolását azt megtaláltam.
    Ha nem lehet kikapcsolni "gyárilag" az automatikus karbantartást, akkor mindegy. Azért kösz a választ!
  • bon
    #5280
    Neked szerintem OEM kell 24ezer-ért. Úgy látom a 18ezer ft-os verzió frissítő változat az VUP, és tudtommal kell hozzá legális frissítési alap.
  • obozso
    #5279
    Sziasztok,

    Egyik gépemen van OEM win XP licence-m ami 32bites(de jelenleg win7 32bit fut rajta). Másik gépemen win7 64bit(nem eredeti), de a 32bites gépre szeretnék egy eredeti 64bites win8-at. Ha a 64bites rendszeren elindítom a vásárlási folyamatot majd kiírom pen-re a kapott iso-t akkor így a másik gépre telepíthetem a megvásárolt win8-at? Azért szeretném így mert a másik gépre is 64bites op.rendszert szeretnék és még ha vissza is raknám az XP-t akkor is csak a 32bitest tudnám leszedni vele.

    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • fery02
    #5278
    Sziasztok!

    Hallottam hogy hó végéig akciósan beszerezhető a Win 8.
    Nincsen semmi előző legális Win-em sem. Szóval 0-ról kiindulva mennyibe fájna nekem egy teljesen legális verzió?
    Csak mert hallottam több variációt. Például hogy 9000 Ft, viszont az aztán kiderült, hogy talán mégsem teljesen legális és végül is hivatalos oldalon én is 18000 Ft-os megoldást látok hirtelen.
  • basicscale
    #5277
    Édesanyám gépét is frissítettem, persze eredeti volt a Win 8 Pro, de minden sikeresen megtörtént el is fogadta, ezért nem is gondoltam ebbe bele.

    Ezek a termékkulcsok nincsenek felhasználva, csak mivel egy időben nem jött a kód, több helyre is kértem :D
  • drholmes
    #5276
    Mi a helyzet a szoftver frissítésével?

    A jelen szerződés tárgyát képező szoftver az Ön meglévő operációs rendszerének frissítése, és a frissítés felváltja a frissített eredeti operációs rendszert. Frissítés után Ön minden jogát elveszíti az eredeti operációs rendszerre vonatkozóan, és semmilyen módon nem használhatja azt tovább, illetve nem ruházhatja azt át senki számra. Ez a szerződés szabályozza az Ön jogait a frissítő szoftverre vonatkozóan, és a frissített szoftverre vonatkozó szerződés helyébe lép.
  • drholmes
    #5275
    Megnéztem a licence szerződést:

    Átvihetem a szoftvert egy másik számítógépre, illetve átruházhatom egy másik felhasználóra?

    A szoftvert átviheti az Ön egy másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a biztonsági másolat megengedett példányát, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert megszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftver nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között. Get Genuine Windows szoftvert, Pro Pack vagy Media Center Pack szoftvert kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhat át.
  • basicscale
    #5274
    Akinek esetleg szüksége van Windows 8 Pro WMC aktiváló kulcsra az írjon privát üzenetet!

    5 db kulcsom van!
  • [HUN]FaTaL
    #5273
    Azokról nem legális a frissítés. Rátelepíteni rá lehet de upgrade alap nélkül ugyanaz, mintha warezolna valaki.
  • bon
    #5272
    Ha jól tudom a Windows 8 CP és RP változatairól is lehet frissíteni. Azok is a hardverhez kötődnének?
  • [HUN]FaTaL
    #5271
    Még MS konferencián is azt mondták hogy az upgrade win8 akár másik gépre is telepíthető, mint a win7. Ezekszerint hülyeség volt.

    Nem vagyok meglepve, hogy még saját maguk sem ismerik a liszenszüket :D
  • maujuri #5270
    Az upgrade nem, és ez az. mondjuk kivéve hogyha a frissítési alap dobozos volt.
  • [HUN]FaTaL
    #5269
    Kivéve a gyártói OEM rendszereket.
  • [HUN]FaTaL
    #5268
    De jogtiszta, a win8 átvihető gépek között.
  • maujuri #5267
    Ha a windows 8-ad frissítés, akkor nem lesz jogtiszta ha alaplapot cserélsz, mégha működne is a dolog. Annyit fog érni mint egy warez oprendszer.
  • bon
    #5266
    ISO mindegy a kulcs a lényeg. Az Intel-intel váltás között is lehet igen nagy különbség, pláne az alaplap miatt.
  • drholmes
    #5265
    Köszönöm.
    Update-es W8-am van. Az mindegy, hogy a tiszta telepítést milyen ISO-rol csinálom, csak a serial számít, vagy azt kell telepítem, amit le tudok tölteni a serial-os levélből?
    Amúgy a proci nem változik ekkorát, Intel-Intel lesz, csak az alaplap is új lesz.
  • bon
    #5264
    Tiszta telepíétsé ajánlott, Ha amd-ről intel-re vagy fordítva váltasz, lehetnek komoly problémák.
  • Probatbicol
    #5263
    Ja az avast engem is halálra szívatott még múlt év végén, mikor vettem a win 8-at. Vicces, hogy még azóta sem tudták megoldani.
    Én még akkor leszedtem az egészet és azóta 1 db összeomlásom sem volt.
    Most már a win 8 egyik legjobb tulajdonságának tartom, hogy van beépített vírusvédelme, ami sokkal diszkrétebben teszi a dolgát mint a külsők, nem tolja az arcomba naponta a frissítést, és nem fogja meg ezzel a gépet 1-2 percre indítás után.
  • netmester
    #5262
    Utána néztem a hibát okozó filenak és kiderült, hogy az avast állandó védelmei baszakodnak. Úgy néz ki a kikapcsolásuk megoldotta a problémát.
  • drholmes
    #5261
    Új gépet tervezek venni. Ha simán átrakom bele a Win8-as winchesterem, akkor feláll a rendszer? Próbálta már valaki?
  • bon
    #5260
    A rendszer összeomlás okozhatja driver probléma, frissítsd a legújabb Windows 8-as driever-ekre a hardvereidet.
  • DarkSector
    #5259
    Jelszó nélkül engem nem enged be.
  • DarkSector
    #5258
    Nekem nem fogadta el, akkor nemtudom nekem milyen változat van.
  • [HUN]FaTaL
    #5257
    Én pl. amíg próbálgattam offline accountot használtam, ennek ellenére az e-mail kliens be volt állítva a gmailemre és a storeból is rakosgattam programokat.
  • [HUN]FaTaL
    #5256
    Igen. Nem kell online acc.

    #5255: Mi a retekről beszélsz?
    Ahhoz, hogy a rendszerbe belépj NEM KELL online account, ott a local account lehetősége. Ahhoz, hogy a storeba belépj a rendszerbe NEM szükséges online accounttal belépve lenni, ilyenkor a store bekéri az accot (ami valószínűleg már van, mivel szerintem már mindenki használt WLM-et vagy valamilyen MS szolgáltatást életében, ha nincs akkor csinál egyet, de nem kell a rendszerbe belépni vele ehhez sem).
    Ahhoz, hogy e-mail fiókot konfigurálj szintén nem kell online fiók a rendszerbe lépéskor.

    Egyetlen dologhoz kell mindenképp az online fiók loginkor: a szinkronizáláshoz, semmi máshoz.
  • DarkSector
    #5255
    Ez nem warez gfwl játék.
    Ide rendes profil kell, mivel online megnézi hogy létezik-e egyeltalán...offline profilhoz kapásból nincs is jelszó.
  • netmester
    #5254
    Sziasztok!
    Egy egyszerűbb kerdésem lenne, hogy ha offline accounton vagyok és mondjuk szeretném használni az alap email csempét, akkor a beírt mail címmel továbbra is offline marad-e az acc és tudom rendesen használni a szolgáltatást, vagyis tudok hozzá email fiókokat csatolni vagy ehhez muszáj online microsoft accot létrehozni?

    Másik kérdésem pedig, hogy valaki találkozott-e már olyannal, hogy a rendszer összeomlik, általába valami program telepítésekor.