8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • kirol
    #5334
    Nekem mindig azt írja, hogy az azonosítás nem sikerült. Így nem enged be.
    Mi a fene baja lehet?

    Mi az, hogy "Választott felhasználónév"? Ez mindig lehet más? Mert én regisztrálni nem regisztráltam, nem is látom, hogy lehetne e.
  • kirol
    #5333
    Én! Köszönöm szépen!
  • bon
    #5332
    Nem tudom, hogy ki kérdezte a Tisztaszoftvert, de a következő oldalon regisztráció után letölthető a Windows 8 és Office 2013 meg egyéb program is: link
  • bon
    #5331
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\fokozott biztonságú Windows tűzfal menüben megtudod nézni a ki és be jövő szabályokat, ott benne kell lennie pl a total commander-nek, már ha akkor még bevolt kapcsolva a tűzfal.
  • Pupuci
    #5330
    Hali!
    Bocs, hogy csak most reagálok de egy kissé el voltam havazva.

    Szóval lehet, hogy tudja de tlem még sohasem kérdezte a beépített tűzfal (teszem azt ha a TC-vel FTP-re mentem), hogy kiengedem vagy nem és hozzen e létre erre egy szabályt vagy ne.

    Ezért kellene nekem valami külső szoftver!!
  • bajgunar
    #5329
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az illegális, hogy kapásból levágtam mi a problémája? Bocs.
    Jah, igazad van, látom a Defender kikapcsolta magát. De már win 8 alatt, win7-nél még okoskodott a háttérben. Sorry.
    Senki nem lehet akkora guru, mint te. Így azoknak meg igenis jól jön az a program. Nagyon is jól teszi a dolgát, és nem 2 hete használom.
    Láttam már mezei user-eket, akik nem tartották karban, meg tisztán a gépet, és ~fél évente inkább újratették a win-t, mert hülyék voltak hozzá, hogy rendbetegyék, vagy kipucolják és belassult a gép rendesen. Még ccleaner-t sem futtattak. Mióta Ők is használja azt a sz@r programot, érdekes módon örülnek neki, tetszik nekik, és baromi gyors lett tőle a gépük.
    Jéé, aztán meg nem árulnák annyi pénzért! És gondolom nem 1 ember írta.
    Meg nem is 10-en használják csak. Így valószínű, nem neked van igazad.
    Meg mellette még az iobit jóó pár progit kreált. És a töredezettségmentesítőjük is 100x jobb bármelyiknél.
    De mind1, szídjad, legyen sz@r. Te meg tarts pár óra ingyen oktatást sok-sok mezei user-nek a memória használatról, meg az op karbantartásáról. És nem lesz igény ilyen progikra. És mindenki Pro lesz, mint te. És akkor nem kell flame-elni, mert valaki hülyébb hozzá. Én meg nem növelem az "e-penis" -emet, a "vitát" meg befejeztem.
  • bon
    #5328
    Inkább a memória kezelést tanulmányozd, az leglább nem illegális.
    Memóriakezelésről meg annyi, hogy okkal nagy a memória foglalása a Windows-nak (már Vista óta). ha kell felszabadítja. Felesleges rendszer optimalizáló programok használata, gyakran okoznak bajt, még ha most jó is minden nálad.
    Ha jól látom a korábbi hozzászolásodban, két virusírtó is van a gépen ESS és Defender szintén ellenjavalott. Attól, hogy két virusírtó van a gépen nem lesz jobb a védelem, éppen ellenkezőleg, pl. zavarhatják egymást.
  • bajgunar
    #5327
    Nincs mit!
    Azért mert a memóri kezeléshez nem értek, azért egy s mást vágok én is!
    És szívesen segítek ha tudok!
  • jazza
    #5326
    ÓÓÓ köszönöm a segítséget!nagyon nagy vagy!Valóban az avg betett karanténba egy fájlt,amit hiányolt...ez volt a hiba forrása.
  • bon
    #5325
    Nem kéri a kulcsot.
  • [HUN]FaTaL
    #5324
    Nem a kulcs a lényeg, azt azt hiszem be sem kéri. :) Megveheted 9000-ért, de nem lesz legális, ha nincs licenced a régire. Ennyi erővel warezolhatod is.
  • cody1994
    #5323
    az a baj hogy az sincs tesómnak volt vista még régen akkor kellet volna ki menteni a key a rendszerből akkor most jó lenne de hát semmi nincs de lehet tudok szerezni egyet hátha össze jön addig is köszi az infókat! :D
  • [HUN]FaTaL
    #5322
    XP vagy Vista is legális alap a 9000ft-os vételhez.
  • cody1994
    #5321
    4500FT az még jó lenne de ez között nem vettem gépet még a régi 4éves gép van ahhoz meg nem adtak win7-et
  • cody1994
    #5320
    uh ez sok lenne most nekem még maradok a Wareznél egyenlőre :S
  • [HUN]FaTaL
    #5319
    Ha van legális upgrade alapja, ha nincs akkor nincs akció.
  • bon
    #5318
    9000Ft, de ha 2012. június 2. és 2013. január 31. vásároltál Windows 7-es oprendszerű gépet akkor 4500ft
  • cody1994
    #5317
    értem kösz! mennyi be fáj?
  • bon
    #5316
    N-es változatott én hanyagolnám. Amúgy Pro változatott vásárolnám emg amíg még tart az akció.
  • cody1994
    #5315
    És még egy kérdés Professional N vagy a Enterprise N éri meg?
  • cody1994
    #5314
    Szerintem akkor majd ma fel rakok egyet :D köszi a választ :D

    Lehet normálisan aktiválni? a win8at vagy csak megint úgy van hogy 180 nap és kész?
  • Ryder159
    #5313
    Érdemes. Csak a PunkBustert manuálisan kell frissíteni, hogy működjön normálisan. Ha csak azóta nem oldották már meg hogy jó legyen magától...
  • cody1994
    #5312
    Üdv! Érdemes ffel rakni win7 helyére a 8? Leginkább játékra használnám bf3 meg lol meg néha videó készités :)
  • bajgunar
    #5311
    Nyomasd a FLAME-et!!!
    Nem ismerem, valóban! És rajtam kívül még gondolom jóó páran NEM ismerik!
    De a program érdekes módon tényleg baromi sokat dob/lendít a rendszeren!
    Fejtsd ki bővebben, hogy megértse egy MEZEI USER is, hogy úgy kezelje a memóriát, ahogy kéne! Vagy ahogy TE teszed! És akkor lehet lehurrogni a programot, meg flame-elni!
    Köszi a segítséget (flame-et).
  • maujuri #5310
    Nameg ha 60 as ssd-d van akkor a Temp , Dokumentumok , képek mappát érdemes áthelyezni. Esetleg a böngésző cash mappát, pl explorernek a Temporary Internet File mappát
  • bon
    #5309
    igaz :)
  • [HUN]FaTaL
    #5308
    *winsxs
  • bon
    #5307
    Ez természetes, használd a beépített lemezkarbantartót. Amőgy meg ha sokat telepítesz akkor növekszik a c:-n lévő syssxs köynvtár mérete. De a frissítések (virus frissítések), vagy az Áruházból letöltött programok mérete is jelentősen növelheti a c: meghajtó telítődését.
  • bon
    #5306
    Látszik, hogy nem ismered a memória kezelését a rendszenrek...
  • kirol
    #5305
    Azt be lehet állítani, hogy amikor fel akarok telepíteni egy programot, akkor automatikusan oda telepítse, ahová én szeretném és nem a c:\Program Files -ba?

    Amúgy hogy lehet, hogy 60 GB-os az SSD és már csak 18 GB szabad hely van rajta, pedig nem telepítek rá semmit se. Ez szép lassan fogy magától. :(
  • bajgunar
    #5304
    Csak példaként: 4 Gb-om van, rengeteg program, stb a gépen. jóó pár automatikusan indul (én így akarom, nem hülye vagyok hozzá), ESS,MalwaeBytes,WinDef,win tűzfal benyomva ~ 1 perc volt, mire felállt az op. És maradt ~ 2.2 Gb-om szabad!
    Advanced-el, miután felraktam és kipucolt mindent, meg optimalizált!
    A boot idő!!! ~20mp lett!!! És a felszabadított memória meg ~3.1 Gb!!!
    És ugyanazok a progik ugyanúgy indulnak automatikusan!
    És ha elindítom egyiket is, 1 mp-et sem kell várni, már indul is! Holott előtte, vagy 3-4mp-et is várni kellett mire villant a képeryő és elindult valami! Ennyi.
  • bajgunar
    #5303
    Nagyon is jóó program az Advanced System Care, a Pro is király, és könnyen eltávolítható, de az Ultimate 100x jobb. Viszont ha egyszer felraktad, kínszenvedés leszedni.
    És baromi sokat dob a gép teljesítményén. Vagyis az OP-on.
    boot-idő begyorsul, rengeteg olyan lomot töröl, amit kézzel te nem nagyon találsz meg regeditben, temp-ben, baromi sok memóriát felszabadít, optimalizálja a rendszert, automatikusan is tud takarítani ha épp nem használod, töredezettségmentesít, uninstallnál majd a reg. bejegyzéseket is kapásból eltávolítja, stb-stb... sorolhatnám. (nah jó, néha itt-ott marad pár mappa, fájl bejegyzés, de az kézzel egyből törölhető), + nagyon sok hasznos cucc, beállítási lehetőség a win-ben, amit scak úgy hipp-hopp nemegykönnyen találsz meg, állítasz be.
    És mindezt 1 gombnyomásra! Míg ezt te végigkoslatod kézzel, ~ fél nap lenne, mire minden beállítást, tisztítást magad megcsinálod eme program nélkül.
    Nagyon is cool kis program!
  • bajgunar
    #5302
    Tört a win, és aktivátorral akartad aktiválni.
    Tiltsd le a vírusirtót, és utána újra próbáld aktiválni ua-al a cuccal.
    Letörölte, karanténba rakta vagy tiltotta az install.cmd-jét. Ezért nem tud továbbmenni az aktivátor telepítője restart után. Nem?
  • jazza
    #5301
    Üdv!
    Segítséget szeretnék kérni!
    Windows induláskor,a következő hibaüzenet fogad az asztalon:
    problem to run or locate the batch file."install.cmd

    Már próbáltam utánajárni,de semmi eredmény.Van valakinek ötlete,hogy mi ez,illetve hogy lehetne orvosolni?
    Előre is köszi!
  • DarkSector
    #5300
    Ebben támogatlak, én is ezt szoktam, csak nekem ezt a szart valami progi ajánlotta-tette fel...:D
  • [HUN]FaTaL
    #5299
    Egyiket sem használom, értelmetlen. Semmit sem csinálnak, amitől gyorsabb lesz a rendszer :)

    Kézzel törlöm, ami nem kell meg ürítem néha a tempet és ennyi bőven elég.
  • wollnerd #5298
    És az Advaced System Care 6 vagy/és a TuneUp 2013-ról mit gondolsz? :)
    Ezek sztem profi progik. :)
  • DarkSector
    #5297
    persze már én is tudom. :P
  • [HUN]FaTaL
    #5296
    Ezért nem használunk 3rd party tisztogató szarokat :)
  • DarkSector
    #5295
    Megoldva, egy SpeedUpMyPC nevű szarral törölgettem -tisztogattam...nem kellett volna.

    Rendszervisszaállítás után megjavult, a progit meg töröltem a gecibe.