8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • SUNNY84HUN
    #5374
    okés köszönöm
  • benőmenő
    #5373
    Én az alaplaphoz kapott dvd-ről telepítettem, mert lusta voltam drivert vadászni. Azon pedig még vista driverek vannak, szóval a win7 drivernek több, mint jónak kell lennie.
  • SUNNY84HUN
    #5372
    Szevasztok , lenne egy másik gépem win 8 at raknék rá de már az alaplapra csak w7 x64 az uccsó driver mivel nforce 570 ultra chippes ami nem mai darab , ha feldobom a gépre a w8 at akkor kezeli rendesen a lapot gondolok hangkártya , hálókártya és egyéb dolgokra ?


    előre is köszi Üdv
  • cody1994
    #5371
    Üdv! lenne egy olyan kérdésem hogy mért van az a hogy orosz ipém van pedig Magyarországba vagyok volt hogy ezért nem engedett fel valahova win7et minden jó volt win8on pedig ez megy (elnézést ha van más topikja ennek!)
  • aate
    #5370
    ModernUIStartScreenChanger De itt is találsz még hasonlót.
  • Pupuci
    #5369
    Nos kérem.
    A ZoneAlarm ingyenes megoldása (vírus írtó & tűzfal) pontosan azt és úgy tudja, ami és ahogy nekem kell :)

    Még egy kérdés (egyelőre ). A "Kezdőképernyő" hátterét le lehet cserélni valahogy?
  • me and a monkey
    #5368
    De kár, hogy nem olvastam előbb ezt a diskurzust, így 29 $ helyett csupán 6 $ lett volna a Windows 8.
    Még jó, hogy nem volt eredeti az Office 2013 a gépemen így nem ért "anyagi veszteség" azzal, hogy hivatalosan vettem meg a Tisztaszoftver oldalán.
    Amúgy a Windows 8 esetében választhatsz nyelvet.
  • aate
    #5367
    Windows Defender Status Manager nincs meg valakinek ? A letöltő linkek nem elérhetőek.
  • bon
    #5366
    Tudtommal nincs.
  • kirol
    #5365
    Amúgy itt tényleg nem engedi letölteni más nyelven, nem úgy, mint az MSDNAA-n. :(

    Office-ra nincs valami olyan akció, mint a Win8-ra volt?
  • Pupuci
    #5364
    A tűzfal be van kapcsolva, a TC kint volt FTP-n és még csak a listában sincs benne, nemhogy szólt volna...!
  • bon
    #5363
    Igen, valóban elírtam.
  • kirol
    #5362
    Így van. Bár az OM azonosító az is publikus adat, de az "Oktatási azonosító" már privát. Gondolom csak elírtad. :)
  • Tomi229
    #5361
    Köszönöm, a felsőt kellett kikapcsolni.
  • vaczics
    #5360
    Miért nem működik a kapcsolatok és üzenetek app? microsoft fiokkal vagyok bejelentkezve, minden faja, elsőre működött, majd átváltottam helyi fiókra, majd vissza microsoft, de akkor már nem ment. Ötlet?
  • bon
    #5359
    OM azonosító nélkül nem fog menni, a link meg amúgy is publikus.
  • KaBuTo666
    #5358
    Nem fog visszaütni a ló?
    Olyanok szerzik meg így olcsón, hogy nem is pedagógus se MTA tag aztán nehogy valami ellenőrzés közben koppanjunk. :S
  • bon
    #5357
    Az áruházban kikapcsoltad a beállításoknál a két opciót ha nem akkor kapcsold ki és egyből nagyobb lesz a választék.
  • Tomi229
    #5356
    Mért van az hogy az első fiókban több alkalmazást lehet letölteni mit amit másodszorra csináltam? Mind a kettő microsoft fiók.
  • vaczics
    #5355
    Sziasztok! A problémám az volna, hogy a "Kapcsolatok" alkalmazásban megjeleníti az msn/facebook ismerőseimet, de mindegyiket offline-nak látja, holott nem így van. Az "üzenetek" alkalmazás pedig szinkronizál, majd mikor befejezte kiirja, hogy nem lehet elküldeni az üzenetet piros betűvel. Fiókok csatlakoztatva vannak. Ötlet ezekre a hibákra?
  • bon
    #5354
    Eseménynapló mit ír?
  • Tomi229
    #5353
    Sziasztok!
    Az a problémám hogy az áruház alkalmazás nem indul el, ha rákattintok bejön egy másodpercre aztán kilép. Mit lehet tenni?
  • RoboKutya78
    #5352
    A nagy testvér mindent látni akar:)kivéve Kínát magas nekik a naaagy fal:)
  • skinnyman
    #5351
    En is megkaptam az emailt, szamomra inkabb az volt a meglepetes hogy eddig letezett a messenger, azt hittem mar reg megszunt, legalabb 5 ev ota embert nem lattam olyat hasznalni.
    Amitol inkabb felek hogy kezdik a Skype-ot is szetcseszni, eddig mindig is biztonsagosnak szamitott, most meg olyan hirek vannak hogy az MS siman lehallgathatova teszi a kormanyok szamara, meg fos bing toolbarokat es egyeb undorito malware-eket akar magaval egyutt a gepre installalni, stb. Vicc hogy a legjobb IM-et is tonkre kell tenniuk, csak nem nyughatnak le elobb.
  • [HUN]FaTaL
    #5350
    Ezután sem kell. Mi lenne ha elolvasnád, amit írtam? :)
  • RoboKutya78
    #5349
    Eddig annak örültem hogy nem kellett a mesengert feltelepítenem mert az X-fire progival be tudtam jelentkezni rá
    Akkor most ezek szerint a sypot muszáj lesz használnom mert az x-fire nem tud skyp klienst elérni?
    Vagy ennek ellenére el fogom tudni érni az x-firén a mesenger ismerősöket vajon?
  • [HUN]FaTaL
    #5348
    A Messenger szűnik meg és nem a live accountod.

    Skypepal tudsz belépni (ha kellenek a régi partnerek), vagy más alternatív klienssel, a WLM megszűnik.
  • RoboKutya78
    #5347
    Srácok ez most vicc vagy komoly hogy a mesenger megszűnik? a minap kaptam egy levelet ilyen szöveggel hogy kína kivételével mindenhol megszűnik? A win 8 at hogy érinti a dolog ha jól tudom ezzel a jelszóval lehet rajta bejelentkezni egyrészt. Bár a levél megszólítása eléggé furcsa volt
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Itt az ideje, hogy a Skype-ra frissítsd a Messengert!







    Helló!

    Az egész világon megszüntetjük a jelenlegi Messenger szolgáltatást (a szárazföldi Kína kivételével, ahol a Messenger továbbra is elérhető lesz), és egyesítjük a Messenger és a Skype nagyszerű funkcióit. Frissíts a Skype-ra, jelentkezz be egy Microsoft-fiókkal (ami ugyanaz, mint a Messenger-azonosítód), és máris elérheted az összes messengeres ismerősödet! Ugyanúgy cseveghetsz vagy videón keresztül beszélgethetsz velük, mint korábban, ráadásul új kapcsolattartási módokat is felfedezhetsz a mobilodra és a táblagépedre letöltött Skype-pal.

    Frissíts most!



    Üdvözlettel:
    a Messenger csapata


    Még nem ismered a Skype-ot?
    1. Töltsd le a Skype legújabb verzióját.
    2. Jelentkezz be a Skype-ba Microsoft-fiókoddal.


    Már használod a Skype-ot?
    1. Frissíts a Skype legújabb verziójára.
    2. Jelentkezz be Microsoft-fiókoddal.
    3. Egyesítsd meglévő Skype-fiókodat a Microsoft-fiókoddal.


    Íme néhány nagyszerű funkció, amelyet a Skype-pal használhatsz:
    • Cseveghetsz, videón és telefonon keresztül beszélgethetsz a PC-dről, Mac-edről, Windows Phone, iPhone, iPad és Android rendszerű mobilodról, Kindle Fire táblagépedről és egyéb eszközeidről.
    • Megoszthatod a képernyődet barátaiddal és családtagjaiddal.
    • Videón felhívhatod facebookos barátaidat, vagy cseveghetsz velük.
    • Csoportos videohívást folytathatsz egyszerre akár tíz barátoddal is.*
    • És ez még csak a kezdet! Még rengeteg egyéb felfedeznivalót kínál a Skype!
    Frissíts most!



    Mi történik mostantól a szolgáltatás megszüntetéséig?
    A Messenger továbbra is az általad ismert módon működik. Ha bejelentkezel az asztalodon telepített Messengerbe**, a frissítésről értesítő reklámszalagot fogsz látni. Ha a reklámszalagra kattintasz, megjelenik egy telepítőablak a frissítésre vonatkozó kéréssel, amely végigvezet téged a Skype telepítéséhez szükséges lépéseken, és automatikusan eltávolítja a Messengert.


    Mi történik a szolgáltatás megszüntetése után?
    A Messenger asztali verzióját** használók nem tudnak majd bejelentkezni és csak a Skype-ra való frissítésre lesz lehetőségük. Ha megpróbálsz bejelentkezni, megjelenik egy értesítés, és ha továbblépsz, a rendszer végigvezet téged a Skype telepítéséhez szükséges lépéseken, és ezzel egy időben automatikusan el is távolítja a Messengert.


    Frissíthetek a Skype-ra a mobilomon?
    Persze! A Skype elérhető iPhone és Android készülékeken, de hamarosan Windows Phone 8 rendszerű eszközökön is! Javasoljuk, hogy töltsd le a legújabb Skype alkalmazást a mobilodra, és távolítsd el a Messengert. Néhány héten belül már be tudsz jelentkezni Microsoft-fiókoddal a Skype-ba az iPhone, Android vagy Windows Phone 8 mobilalkalmazáson keresztül. Ha más típusú telefonról használod a Messengert, az még működni fog egy darabig.


    Hol olvashatok további információt?
    A Skype frissítéséhez további segítséget találsz a Skype támogatási webhelyén.




    * A csoportos videocsevegéshez Skype Premium előfizetésre van szükséged.
    ** A Messenger újabb verzióiban automatikusan megjelenik a frissítési lehetőségre vonatkozó értesítés. A régebbi verziókban nem jelenik meg ez az értesítés, és manuálisan kell letöltened a Skype-ot.








    A Microsoft bizalmasan kezeli adatait. Bővebb információért olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat.

    Microsoft Corporation
    One Microsoft Way
    Redmond WA 98052







  • kjhun
    #5346
    A hónap végéig igényelhető WMC kulcsokat, ha valaki addig nem használja fel, legalább 1*-szer, hogy aktiválja/letöltse a cuccost, akkor kuka??
    Ha, pont az utolsó napon/korábban használ(ta/ja) fel/aktiválja, de mondjuk 1 év múlva újrarakja a gépet, akkor is használható lesz a kulcs, ha már 1*-szer aktiválva volt, a határidő előtt??
  • bon
    #5345
    Tudtommal az Office 365 csomagok telepíthetők több gépre, meg talán a Home and Stundet is. De eza cikk alapján: link Professional nem.
    Kitiltani nem fognak, max aktiválod kell újra (emlékeim szerint 2010-es office-nál mennyiségi kulcsokat osztogattak, tehát több gépre is jó volt)
    Kir.hu csak akor vásárolható több licensz ha több pedagógus is van a családban, mert a licensz pedagousnak szól (kell az OM azonossító) és nem az egész családnak.
    De ez már nem témába vágó, inkább Office mint Windows 8 téma.
  • kirol
    #5344
    Valahol azt olvastam, hogy egy asztali + egy hordozható gépre is fel lehet rakni. Tuti, hogy csak 1-re?

    Ha kipróbálom felrakni, kitiltani nem lehet magamat, csak nem tudom majd max. aktiválni ugye?

    Viszont ha tényleg csak 1-re lehet, akkor KIR-hun megvehetem kétszer?
  • bon
    #5343
    Szerintem 1-re.
  • kirol
    #5342
    Az Office Professional Plus 2013-at 3 gépre lehet felrakni, ugye?
  • kirol
    #5341
    Tényleg jó lett. :)
    És 2600 Ft volt, mert USD-ben volt és ÁFÁ-t is fizetni kellett, de ez persze még nagyon jó ár. Nem is értem, 160ezer vagy mennyi teljes áron? Kicsit sok.
  • [HUN]FaTaL
    #5340
    Legalábbis Vista és Win7 esetében jó volt.
  • [HUN]FaTaL
    #5339
    De jó a kódja.
  • bon
    #5338
    Szerintem egy próbát megér.
  • kirol
    #5337
    Ha meg megvenném az angolt, akkor annak a kódja gondolom nem lenne jó egy MSDNAA-ról letöltött magyarhoz, ugye?

    Emlékszem, amikor az Office 2010-et töltöttem le, ott se fogadta el valamiért. Máig se értem.
  • kirol
    #5336
    Ja és nincs is magyar csak angol, francia és német nyelvű. :(
  • kirol
    #5335
    Na sikerült belépnem. :)

    2000 Ft a letöltés. Egész baráti az eredetihez képest. Az ingyenes letöltéshez meg drága. :)