8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #5454
    Nem tudom eddig nem ment, most megy. :D
  • [HUN]FaTaL
    #5453
    MPC-HC mellé mi a francnak k-lite? :D
  • DarkSector
    #5452
    Na most sikerült, újra felraktam a K-lite-et, és a MPC-al megy 5.1-ben.
    Hallleluja. Illetve ha lenne 7.1 abba menne.
  • DarkSector
    #5451
    Számomra érthetetlen, csak a filmek nem mennek, a Dead Space 3-al lepróbáltam megy az 5.1.
    Szóval hangkártya gond kizárva.
  • Blum
    #5450
    +1
  • DarkSector
    #5449
    Köszönöm ezt a tippet is.
  • [HUN]FaTaL
    #5448
    Én MPC-HC-t használok, semmi baromságot nem kell mellé telepíteni és szerintem a legjobb médialejátszó windowson :)
  • Blum
    #5447
    Ha vegkepp nem lesz jo,akkor utolso nekifutasnak probald meg SplashPro-val.
  • Blum
    #5446
    vírusos? Nem sziberiai,noname oldalrol kell letolteni,aztan akkor nincs vele gond.

    Rengeteg toolbar? Gondolom az eddig meg at se futott a kis agyadon,hogy egy telepites nem next,next,next finish-bol all. :)

    Imadom az ilyen "majdenmostjolmegmondom" emberkeket
  • DarkSector
    #5445
    Köszönöm csak fura hogy win7-en driver-t nem raktam fel és mentek a filmek...:S
  • bon
    #5444
    KMPlayer gond nélkül használható és nem pakolja tele, a gépet codec-ekkel. A te javasaltod meg pont, hogy igen: "AC3 filter, CoreAVC, HaaliMediaSplitter" egyiket se használom és használtam soha, mégis annyi csatorna szól amennyi kell.
  • [HUN]FaTaL
    #5443
    Azokon Realtek HD van, szerintem tedd fel a driverét. Itt az x64 pl. link

    De van 32 bites is ugyanitt, meg a realtek.comon is csak innen egyszerűbb.
  • DarkSector
    #5442
    várj ez nem így van win7-nél ment minden annak ellenére hogy fent volt mindenféle program szóval nem állított át szerintem semmt.
    De mondom a vezérlőpultban van egy teszt hogy megcsengeti a hangfalakat, és ott mind a 7 hangfal megy.
    Játékokat csak a win7-en próbáltam.
  • DarkSector
    #5441
    alaplapi asus p5k-se.
    asszem csak xp driver meg vista driverek léteznek, én már win7-nél is úgy használtam hogy most is semmit nem tezsek fel hagyom hogy a windows alapon kezelje.
  • bajgunar
    #5440
    Nah ezeket a KM player, meg BSplayer-t, még ha fizetnének sem tölteném le a gépre! Meg ilyen k-lite kodekeket. Zabálja a gépet, csak csili-vili, vírusos, rengeteg toolbar, stb,stb.. (sz@r) Mire jó? Kiírja a hangsávot? PFf
    MPC, jobb egér a film-en / tulajdonságok ;) és kiírja bitrátát, hangsávokat, stb... Mindent megtudsz.
    Tuti h dolby? Látod? kmplayer, meg a többi csoda szétcseszte registry-t. Törölhetted ha az :D 5.1 sztereo marad-t, mert átkapcsoltad, még ha game 7.1-be megy is. Ennyit erről. :D Tedd fel újra és kapcsold vissza.
  • [HUN]FaTaL
    #5439
    Milyen hangkártya?
  • DarkSector
    #5438
    Aha AC3 5.1 CH ezt írja.De beraktam egy MKV-t amiben van DTS tutira és annál is csak a stereo megy.

    KM player-t használtam.
    De régebben 2 lejátszót ajánlottak pont ezügyben a BS player-t és még 1-et aminek allul kis szines led ámpákból álló csíkban voltak a jelzések, nevére nem emlékszem.
    Annál is allul írta hogy 5.1 vagy 2.0 és lehetett kapcsolgatni is.

    Lehet az is KM player volt csak régebbi.
  • DarkSector
    #5437
    Minden stimt.
    Vin7-en ment minden, 7.1-be mentek pl a játékok is.
    Nem volt gond.

    Énis MPC-ot használom mindenre, de ez a KM arra jó hogy kiírta allul a hangsávot.
  • [HUN]FaTaL
    #5436
    5.1-es a hangsáv a filmen?
  • bajgunar
    #5435
    Talán, mert sztereo a film!?

    Aztán meg felejtsetek el örökre, mindenféle kodek pakkokat, meg lejátszókat! A gép köözelébe ne vigyetek semmit. Csakis az itt leírtakat, és megemlített programokat!:
    HD filmek, x264, DXVA, HDMI audio
    Csak MediaPlayerClassic, mint lejátszóeszköz!!! Ehhez AC3 filter, CoreAVC, HaaliMediaSplitter. És innentől kezdve NINCS film, amit ne játszanál le! A HD-tól kezdve az flv-ig mindent!
    AC3-at NE tedd direkt 5.1-be, hanem hagyd úgy, ahogy van! Érzékeli a film-ben, hogy 5.1, sztereó és úgy játsza vissza. Ekkor értelemszerűen ha 2.0-ás a film-ed átrakod 5.1-re, és akkor lekeveri. De ha megnézted utána ajánlott visszaraki AS IS-ra.
    Kodek pakkokat, meg mindenféle csillivilli lejátszókat, meg elkerülni messzire. Így 1/4-e annyi helyet nem foglal. Mindent lejátszol 1 progival! És a registry-t sem gyilkolod meg (pl k-lite -al :D , mert pl azt az életbe ki nem pucolod a gépről, csak win reinstall-al)
    Na mind1, hajrá.
  • DarkSector
    #5434
    Üdv van egy kis probléma win8 alatt, 5.1-ben akarok nézni egy filmet.
    A vezérlőpultban minden hangfal megy a teszteléskor.
    De a lejátszáskor a filmek nem mennek 5.1-be, ez miért van?
  • akyyy
    #5433
    Custom Tiles Maker

    ezt szeretném használni

    de azt irja ki fizessek érte.

    de én sokalom rá a pénzt :D


    van csunya megoldás?
  • Firerock
    #5432
    Ez a Communication Service nevű ram és merevlemez gyilkos cucc ez mi?
  • DarkSector
    #5431
    cod4 sem megy tökéletesen néha kidob, már nem pb hiba hanem néha exe hibával de amugy ez más játékban is megesik.
    Mindegy azért sorba jönnek a frissítések lassan meglesz ez.
  • [HUN]FaTaL
    #5430
    "driverek terén ami megy win7-en, az 8-on is."

    Ez így nem fedi a valóságot. Pl. a notebookom wifije win8-on szar (nem csatlakozik wpa2-enterprisera, egyetemen az van), win7 alatt meg semmi baja.

    Játékoknál is lehet probléma, bár nem sok embert érint, de pl. elég sok flight simulator addon sem kompatibilis a win8-cal.
  • benőmenő
    #5429
    A játékok és a driverek terén ami megy win7-en, az 8-on is.
    Egyelőre, ha van win7-ed akkor max akkor van értelme váltani, ha benne vagy az ms cuccokban, mint pl. xbox, win phone, windows-os tablet.
  • darki81
    #5428
    sziasztok!
    érdemes már a win8-al foglalkozni, vagy még várjak vele?
    counter strike go-t támogatja vajon?
  • beller
    #5427
    Bocsi. SZIA BON és köszönöm.
  • beller
    #5426
    Gigabytes alaplap a Gigabyt oldalról frissítve
  • beller
    #5425
    A hálókártyán a legfrissebb driver van és asztali gép vezetékes router csatlakozással.
  • bon
    #5424
    hálókártya driver frissítés
  • beller
    #5423
    Mit kellene megnézzek, hogy megszűnjön az átlag 2-3 hetente fellépő "kékhalál". A BlueScreenView "tcpipsys+45a15" hibát előidéző címet jelez? Van ötletetek?
  • bon
    #5422
    Megjöttek az e havi frissítések rekordszám közeli mennyiség, jó telepítés!
  • bon
    #5421
    Én se próbáltam, de amiket találtama neten mind Windows 7-ig voltak támogatva, viszont ha jól értettem Driver Fusion az utódja a proginak ami viszont Windows 8 kompatibilis.
  • howarju
    #5420
    Szia Bon!

    Oké! Én nem tudtam Windows 8 alatt kipróbálni a Driver Sweeper-t mert Win Sevent futtatok. :-)
  • bon
    #5419
    Ami tudtommal nem Windows 8 kompatibilis, tehát csak óvatosan! Ha annyira takarítani akarja a driver-eket akkor már inkább a Driver Fusion-t használja. De teljesen felesleges kinlódni vele.
  • howarju
    #5418
    Szia Laci82!

    Itt egy Driver Sweeper:
    http://www.mammutmail.hu/hu/mail/download/99b6256d66738b61bc16439c4a32e5b4
  • [HUN]FaTaL
    #5417
    Annak semmi köze ahhoz, hogy milyen driverre rakod, a régi ugyanis inaktív lesz. Ugyanezt az eredményt kapod, ha letörlöd és úgy telepíted az AMD drivert.

    Nekem is microlag van az új driverrel, megy is majd vissza a 12.11.
  • Laci82
    #5416
    Mert ha arra a driverre rakom az amd új driverét akadoznak a játékok.
  • [HUN]FaTaL
    #5415
    Bebootolsz csökkentett módban és driver sweeper, ha még megleled valahol.

    De minek akarod kitörölni? Amd.comról felrakod a kártyádhoz valót és kész.