8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • netmester
    #5494
    registry?
  • DarkSector
    #5493
    eltűnt onnan is.
  • bon
    #5492
    Pedig tuti, hogy magától nem törlődik. Program files-ba sincs meg a köynvtárja?
  • DarkSector
    #5491
    no.
  • netmester
    #5490
    nem csináltál rendszervisszaállítást?
  • DarkSector
    #5489
    Döbbenet, durván 1 hete vagy mikor feltettem a Photoshop-ot, erre egyszerűen nincs fent a gépen, ELTŰNT...:S
  • DarkSector
    #5488
    akkor jó.
  • lck
    #5487
    Lehet uninstallálni.
  • DarkSector
    #5486
    köcce ez mennyire számít moddolásnak? egy sima eltávolítható cucc vagy végleges?
  • bajgunar
    #5485
    Alapból nincs, de ugyanúgy ráteheted.
    Use gadgets in Windows 8
    És ~ a 95% a Win7-es gadgeteknek kompatibilis vele! Tehát simán működik.
  • DarkSector
    #5484
    Köszönöm.
  • [HUN]FaTaL
    #5483
    Nincs.
  • DarkSector
    #5482
    Pokki

    Akinek kell start menü win8-ra de nem akar moddolni!
  • DarkSector
    #5481
    win8-ban nincsen gadget?
  • Newil77
    #5480
    Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek,de a legutolsó dolog javította ki a hibát. A regedit-ben való "piszkálás".
    Még1x köszönöm...
  • bajgunar
    #5479
    Keresd ki regedit-ben ezt a bejegyzést:
    4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318
    a: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class -on belül.
    Itt többet is felsorol, amelyiken belül írja jobb oldalon az ablakban, a Class résznél, hogy Keyboard, akkor az tartozik a billentyűzethez.
    Azon belül, ott alul töröld ki a UpperFilters és a LowerFilters értéket.
    Jobb egér az UpperFilters-en / törlés, megerősíted Igen. Ugyanígy a Lower-en is. Majd indítsd újra a gépet. Ha most is kírja a hibát, akkor próbálj futtatni: sfc /scannow -ot. (futtatás parancsal). Várd meg míg lemegy. Ha ez sem teszi helyre tedd újra a win-t.
    De ha újrateszed a win-t, azzal is kb a fentebb említett upper/lower cuccot állítod csak helyre, más nem változik, viszont így megmented magad egy OP, reinstalltól. De ha tényleg nem javul meg, próbáld meg másik gépben a bill-t. Viszont ha ott is kiír ilyesmit, akkor a bill-ed adta meg magát. (de ez nem valószínű).
  • bajgunar
    #5478
    Igen, USB gond lehet akkor. Több usb-s cuccot is használsz, amik ugyanazt az erőforrást akarják használni, így összeakadnak.
    Délelőtt még ment, aztán rádugtál valamit, ami összeakadt egy előző usb-s cuccal. Resi után meg ezt produkálja.
    Húzd le a legutóbb csatlakoztatott usb-s cuccot. Akkor is ez lesz? Ha igen, akkor usb devices view-errel, nézd meg mik akadnak. Aztán töröld valamelyiket, vagy tiltsd le. Jobbat nem tudok. "írni"
  • Newil77
    #5477
    Nem oldotta meg a gondot
  • netmester
    #5476
    esetleg usb vezérlő reinstall
  • Newil77
    #5475
    probáltam másik billentyűzetet is,de ugyanaz a hiba volt annál is.
    délelőtt még ,ment minden rendesen. rendszervisszaállítás sem oldotta meg a gondot.
  • Newil77
    #5474
    nincs bill. probléma így "írni ". revoltec
  • bajgunar
    #5473
    És mégis milyen bill? azt már "elfelejtetted" megadni.
    Mert elvileg driver betöltési probléma (ergo, registry-ben hiányoznak bejegyzések), így hibásan indul a progi, ami miatt kifingik.
    Valamit mindenképp telepíteni kéne, hogy lássa registry-ben. ;)
  • Newil77
    #5472
    Nem oldja meg a gondot.nincs Driver
  • bon
    #5471
    Driver frissítés vagy újratelepítés szerintem megoldja a gondott.
  • Blum
    #5470
    Na,akkor megegyszer leirom. 10 (azaz tiz)% szokott lenni a maximum. Nem atlag...maximum!

    Persze,hogy visit...a Zalman arrol hires :)

    "És mindent lejátszok, egy akadás, bármi probléma nélkül, minimális proci használat mellett (mivel C&Q is aktív)."

    Szinten zenesz.

    Na mindegy,biztos rossz a gepunk. Vagy veletlenul feltelepitettk a csoda kodek pakkot :D
  • Newil77
    #5469
    Üdv van egy kis probléma win8 alatt [IMG][/IMG] Köszönöm
  • bajgunar
    #5468
    Ok, elhiszem.
    Én ~2 éve így használom. Ezekkel a beállításokkal. Amiket régebben leírtam, meg a PH-s oldal is megadott.
    Semmi codec pakk, meg mese villogó lejátszók.
    Csak a HC, meg amit az igényel(t). És mindent lejátszok, egy akadás, bármi probléma nélkül, minimális proci használat mellett (mivel C&Q is aktív).
    AC3 meg megintcsak nem árt (nekem mondjuk), kissé jobban kalibrálható, hangolható, mint alap win beállítások, vagy amennyit a hangkari driver tud. (főleg h ~1400W hangtechnikám van (nem genius hangfalszett ;) , mozit megszégyenítő minőségben, el is várom, h úgy is szóljon, hogy nekem tetszen). [nem e-penis nővelése, csak leírtam]
  • [HUN]FaTaL
    #5467
    Hogyne tudná :) Sima DXVA van benne, 3-5% a cpu használat.
  • bajgunar
    #5466
    WoW. Érdekes! Tényleg. És mennyivel megy a procid? ~80%-on, és visít a venti is?
    Nekem C&Q aktív, 800Mhz-en a proci, és ~5% a kihaszáltság, BD filmeknél.
    (előbb említettem)

    A filmek lejátszása esetében a CUDA használatára felkészített player vagy codec számára ez az SDK valójában egy "mankó" amely közvetlenül tudja a GPU shader processzorait használni olyan feladatokra is amire eddig nem volt képes. Úgy használja a GPU-t mintha az egy egyszeres pontosságú, 32-bites lebegőpontos számításokra képes CPU lenne.
    Tehát az olyan filmek lejátszásánál ahol a lejátszó program a nem tudja DiretcX -et igénybe venni ott a a Cuda-t használja megfelelő GPU és megfelelő driver és megfelelő codec megléte esetén.
  • bon
    #5465
    A kaptár - Megtorlás 17,6gb-os full hd filmmel próbáltam. Portable MPC-vel 64bit-es változattal.
  • Blum
    #5464
    Nem P3-mal kell BD50-et nezni,es akkor nem akad meg a proci :)

    Nalam se ment meg 10% fole a proci,pedig egy nagyonbuta integralt VGA-m van es egy regi C2D procim. Es 40gigas BD25 filmeket nezegetek. Es nincs fent mellette semmi szemet. Erdekes,igaz?
  • bajgunar
    #5463
    Igen, Tényleg? Egy ~15Gb-os Full HD filmel? Vagy egy ~1.5Gb-os BRRip-el?
    Most néztem meg a Skyfall-t BR-en. Mondjuk nekem így ezekkel a beállításokkal 4-6% ~5% körül volt nekem is a proci terhelés.
    Telepítős legújabb MPC + CoreAVC.
    Videó tulajdonságok: H264 bitstream deco., no FGT. és ott a VGA.
    De elhiszem amit mondasz.
  • bon
    #5462
    Ezt most meg kell cáfolnom, direkt kipróbáltam a mpc-hc progi nem telepítős 64bot-es változatát, 7% fölé nem ment a proci (átlag 5%)terhelésem, úgy hogy semmi álltalad javasolt progi nincs a gépemen. Tehát a VGA számolja filmet.
  • bajgunar
    #5461
    Igen-Igen, azért kell a CoreAVC, MPC-HC alá, mert anélkül NEM tudja. ;)
  • bon
    #5460
    VGA-val kell számoltatni a hd filmet és szerintem az esetek többségében ez már így is van.
  • bajgunar
    #5459
    Megfordult a kis agyamban! Tudom, hogy kell telepíteni, csak egyes mezei user-ek nem szedik ki a pipát. Na meg tesznek fel mindenféle k-lite-ot, meg társait. Aztán ez a vége, hogy "rinyálnak", mert nem meeegy!!! És nem szibériai oldalról szedem, mert ilyeneket le sem töltök!
    AC3 kell a hang miatt ;) kicsit jobban kijön az 5.1- és ezerféleképp skálázható, hangolható + eq, stb... (ajánlott MPC-hez)
    CoreaAVC? Nézz egy HD filmet a 9+3 magos szuper procidon ;) és figyeld hogy pörgeti az órajelét. CoreAVC-bel totál kiküszöbölöd ezt, procihasználat ~2% -on marad, proci órajele alapból visszaáll ~800MHz-re. (vagy amennyire beállítod ;) )
    HaaliMediaSplitter-el, meg az MKV-kat viszi a MPC. Anélkül nem.
    Jah és atom hülye volt, aki írta PH-s cikket is! Szóljatok be neki is, hogy majdnemmegmondjajóskagyerek.
  • [HUN]FaTaL
    #5458
    Nem kell, mert benne van a programokban a codec, nem a windowsét használja (MPC-HC, VLC, KMPlayer).
  • netmester
    #5457
    Természetesen úgy gondoltam, hogy letölteni nem kell hozzá, mert tökéletesen elég a windowsba beépített kodek.
  • DarkSector
    #5456
    Mindenféle kodek nélkül nem mehet, ez hülyeség azért, max külön nem kell hozzá letölteni de kodek az kell alapon is. Ha mást nem a windows-é.
  • netmester
    #5455
    Én VLC-t használok már 4 éve és azóta semmi olyan formátum nem volt amit ne játszott volna le. Mindenféle beállítás, vagy kodek nélkül megy a 7.1, 5.1 amit akarsz. KMPlayerről is azt hallottam hogy jó.