8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Blum
    #5537
    irfanview
  • AdamBast
    #5536
    milyen képnézegetőt ajánlotok ami megjeleníti az animált gifeket?
    semmi képszerkesztő, stb funkció nem érdekes, csak egy képnézegetőre van szükségem, lehetőség szerint minél kisebb, egyszerűbb progi legyen
  • [HUN]FaTaL
    #5534
    Rég webkit az alapja a maxthonnak, nem trident (illetve talán lehet választani), szóval lényegében te is egy kibővített Chromeot használsz. :)

    Amúgy meg szarok a Maxthonra, Operát használok :)

    Ennyi hülyeséget amúgy régen sikerült összehordania valakinek itt, ráadásul totál offtopic.

    #5525: Outlook.
  • bon
    #5531
    Kéretik befejezni a topic romboló hozzászolásokat! Felesleges vitázni, valakinek ez valakinek az a jó program.
  • Blum
    #5530
    Csak azt tudnam,hogy mi a f.sznak kell beleugatni abba,hogy ki mit hasznal? En FF-t hasznalok es szarok a felhos bongeszodbe,mert ezt szoktam meg es kesz. Kurva sok programbol nagyon regi verziot hasznalok ugyanezen okbol kifolyolag.

    En se szolok be azoknak,akik Media Playert hasznalnak filmnezesre meg zenehallgatasra. Az neki jo,akkor hajra.

    Kicsit unalmas mar,hogy mindig jossz a hiper-szuper programjaiddal mert az nagyon jo. Ok,hasznald egeszseggel de ki a faszt erdekel?
  • bon
    #5529
    Levelező: Outlook
  • bajgunar
    #5528
    Igen, beelőzött mindent! Sőt!
    Chrome, meg firefox? PFf. Fizetnének SE raknám fel a gépre.
    Jaah igen, ezt nem nyomatják ezerrel, meg nem ez folyik a csapból. Így már nem is igazán jó, hanem egy fos. Mágis mindíg chrome, meg firefox segítséget kérnek minden 5. hsz-ban.
    Sajnos ezt csak agyhalott, rákos user-ek használják.
  • bajgunar
    #5527
    Mondtam h jön a flame. Fáj az igazság mi? :(
    Szánalmas...
  • Blum
    #5526
    Latom megint "majdenjolmegmondom" napod van...tunderi :)
  • Probatbicol
    #5525
    Nahát, én sok-sok éve használtam Maxthon-t, sőt előtte még MyIE2-őt is, egy időben tényleg nagyon jó volt, aztán volt egy időszak, hogy lemaradt, és nem működtek vele a dolgok, akkor leszoktam róla, és mára már el is felejtettem. Köszi, hogy beírtad, most újra ki fogom próbálni, őszintén szólva sem a chrome-al, sem a firefoxxal nem vagyok elégedett.

    Még mondhatna valaki egy jó levelező programot is, mert a thunderbirddel is kezd tele lenni a hócipőm...
  • skinnyman
    #5524
    Alapvetoen nem is nagyon olvasom a topicot, de valamiert elolvastam a kommented es majdnem rakot kaptam tole. Szoval csak annyi hogy ilyen iszonyatos baromsagokat talan meg soha nem olvastam a neten, es ha tenyleg ennyire tajekozatlan vagy, a legjobb lenne ha nem nyitnad ki a szad ilyen nyilvanos helyeken meg mielott mast is megfertozol az iszonyatos baromsagaiddal. Koszi.
  • bajgunar
    #5523
    Miért nem felejtitek már el a Chrome-ot, meg egyéb "gyökér" böngészőket?
    Meg minek Orbit Downloader???
    Használjatok már Maxthon-t!
    100x gyorsabb, biztonságosabb, felhőbe is tölthetsz le, úgy ahogy akarsz, nem csak gépre egyből. Bárhol "előveheted" a saját beállításaid, kedvenceid, letöltéseid, bármit. Egy retkes plugin-t nem igényel amit alapból chrome, meg ezek nem tudnak. Ebbe mégis benne van. De persze van ehhez is elég sok. 1/10 (tizede) ennyi szenvedés nincs vele, mint chrome, meg társaival. Ok, tudom IE motor az alapja. Mégis 100x gyorsabb, kevesebbet "fogyaszt", stb-stb-stb...
    De mind1, szenvedjetek továbbra is.
    Nem istenítem, mert nyomatjátok így is ezerrel a flame-t. Ti tudjátok.
  • AdamBast
    #5522
    driverhiba lesz, csak nem tudom visszaállítani a régebbi drivert, és újat se tudok leszedni
  • [HUN]FaTaL
    #5521
    Hardverhiba lesz.
  • netmester
    #5520
    én álltalába ezután szoktam újrahúzni a rendszert.

    darksector: próbáld meg újrarakni a böngészőt, és böngészőbe is nézd meg, hátha ott engedi kitörölni.
  • AdamBast
    #5519
    megint kékhalál, most nem ment a firefox, azóta nem is használom.
    most a teamviewer fagyasztotta be :S
  • DarkSector
    #5518
    Szerintem nem, most kb a faszom ivan mert van ez a Orbit Downloader, és nem megy ki a Google Chrome-ból, beépült azt hiába uninstalláltam nem takarodik el...
  • netmester
    #5517
    akkor szerencsére neked nem volt olyan komoly a probléma :)
  • DarkSector
    #5516
    Közbe valahogy sikerült.
    Nyomtam jobbegér gombot és "Az oldal keretének újratöltése" most jó. :D
  • netmester
    #5515
    ilyen volt nekem is, aztán már nem csak a chrome, hanem a többi böngésző se hozta be az oldalt, tiszta fehér volt. asszem én úgy oldttam meg a problémát, hogy flash, java, böngésző újratelepítés
  • DarkSector
    #5514
    Húde ciki, mitől lehet hogy egy bizonyos oldalt nekem a chrome nem frissít valamiért?
    Még akkor sem ha kitörlöm a coockie-kat.
  • szokolof
    #5513
    #5126-ra esetleg tudna valaki megoldást?
  • bon
    #5512
    Sok újdonságot nem tudtam meg.
  • Jakuza001
    #5511
    Első mérföldkőnél a Windows Blue? HWSW:

    "Belsős információk szerint éves frissítési ciklusra áll át a Windows operációs rendszer kapcsán is a Microsoft, az első ciklus felénél jár most a vállalat.
    hirdetés

    Elérte az első fejlesztési mérföldkövet (milestone 1) a Windows Blue - állítja néhány belső forrásra hivatkozva a ZDNet bloggere, Mary Jo Foley. A bejegyzés szerint ezzel a készülő rendszer fejlesztése már félúton jár, ami a korábban megszellőztetett, augusztusi kiadási időpont fényében teljesen reálisnak tűnik. A bennfentesek szerint a termékterv következő stációja egyben az utolsó is lesz, a második mérföldkő után a tesztelés, majd a kiadás következhet. A roppant feszes kiadási ütemterv minden bizonnyal nem tartalmaz kiterjedt nyilvános tesztelést, így a már megszokottnak számító nyílt béta fázis is kimaradhat.

    Mi a Blue?

    A jelenlegi pletykák szerint a Microsoft az asztali operációs rendszere kapcsán is éves kiadási periódusra rendezkedik be, ahogyan a Windows Phone esetében, vagyis minden évben érkezik nagyobb frissítés a szoftverből. A kiadási tempó gyorsításának több oka is lehet, egyrészt ma már ez az iparág szabványos tempója, a már említett Windows Phone mellett az Apple iOS és OS X és éves ciklusban frissül, de a Google Android vagy a Linux-disztribúciók még ennél is gyorsabban, félévenként frissülnek.

    A másik ok a Windows 8 viszonylagos éretlensége lehet. Belsős, meg nem erősített információk szerint a ma látható felület nagyon rövid idő alatt készült el, ennek is betudható, hogy vannak benne bőséggel inkonzisztens megoldások, a modern felület és az Asztal együttélése ma korántsem zökkenőmentes. A Windows 8 a mi elvárásainkat sem teljesítette maradéktalanul, kimaradt néhány, 2012-ben elvárható funkció a rendszerből. A frissítés kiadása melletti harmadik érv a Windows 8 körül kibontakozott negatív sajtóreakció volt, ezt egy friss termékkel könnyedén le lehet seperni az asztalról - ahogy a VIsta után a Windows 7 vissza tudta állítani a rendszer nimbuszát, úgy kellene tempósan lecserélni a Windows 8 pillanatok alatt megtépázott brandjét.

    Mit kínál az új?

    Ez az a kérdés, amire egyelőre semmilyen válasz nincs. Míg korábban a kiadás előtt szinte egy évvel megjelent az új Windows valamilyen előzetes verziója, a piacra dobás előtt fél évvel pedig már bárki kipróbálhatta, a Windows Blue esetében egyelőre szó sincs ilyen tesztprogramról, sőt, a Microsoft hivatalosan még a projekt létezéséről sem beszél. Ennek megfelelően egyelőre semmilyen megbízható információ nincs arra vonatkozóan, hogy milyen újdonságokat hoz a frissítés.

    A korábbi Microsoft-nyilatkozatok kapcsán elképzelhető, hogy a Windows Blue támogatni fogja a kisebb, 7 és 8 hüvelykes, olcsóbb táblagépeket például. Bár kérdéses, hogy ez a formátumot hogyan kellene jobban támogatnia a Windows 8-nak vagy a Windows RT-nek, ami jelenlegi formájában is futhatna kisebb képernyőméreten is. További, szintén meg nem erősített információ, hogy a Windows Phone idei kiadása és a Windows Blue már több ponton összekapcsolódik, akár az alkalmazásplatform, akár a rendszer mélyebb rétegeit tekintve. A Windows RT és a Windows Phone 8 között már ma is közös a kernel, a két rendszer rokonsága a jövőben tovább erősödhet.

    Ellentmondó információk

    Foley információi alapján biztosra vehető, hogy egy szervizcsomagnál jóval több újdonságot hoz a friss kiadás, erre utal, hogy a kiszivárgott képek szerint a rendszer verziója 6.3 - vagyis a 6.1-es verziójú Windows 7 és a 6.2-es Windows 8 után ez is egy nagyobb verzióváltás lenne. Ennek fényében az is elképzelhető, hogy a telepítésért pénzt fog kérni a Microsoft, hasonlóan például az Apple OS X üzleti modelljéhez. Az Apple asztali operációs rendszere viszonylag olcsón, 20 dollárért beszerezhető a Mac App Store-on keresztül, a fizikai telepítőért jóval többet kell fizetni.

    Ezzel ellentétben a Microsoftot szintén szorosan követő Paul Thurrott szerint a Windows Blue nem új operációs rendszer, hanem egy, a Windows 8-hoz kiadott frissítés, funkciócsomag-szervizcsomag lesz. Ennek megfelelően nem is az operációs rendszerekkel foglalkozó csapat fejleszti - ők már továbbáltak a Windows 9 felé, hanem a javítócsomagokat és frissítéseket gyártó Windows Sustained Engineering team. Thurrott szerint a Windows 9 egyébként a hagyományos frissítési tempóban, három évvel a 8-as után érkezik majd, addig a 8-ast az évenkénti nagyjavításokkal tartja versenyképesen a Microsoft.
  • krisz073
    #5510
    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni.
    Tegnapi friss Win8 telepítés. Az eddig használt és tökéletesen futó PotPlayer, indításkor flash.ocx hibát dob :(
    Valakinek valami ötlete a megoldásra? Legújabb Chrome béta van feltéve böngészőnek!
  • AdamBast
    #5509
    LOL!
    frissítettem a firefoxot, mert most már működik az új verzióval is az egyik fontos kiegészítőm és...
    a firefox omlik össze :):) még mindig jobb mitn a kékhalál.
    ezzel könnyebben élek együtt mint a win8 kékhalállal
  • Blum
    #5508
    Nincs haromszog,ambar mostmar eszhez tert. mIRC-et kellett ujrainditanom,mert egy laza 12.000 oldalnyi log jott ossze az egyik szobaban es ugylatszik kicsit betett neki.
    RAM-ot is kene vennem,mert ugy vettem eszre,hogy amikor a memoriahasznalat mar nagyon kozelit a 90-100%-hoz,akkor a lemez kezd el dolgozni veszettul es olyankor aztan vege mindennek,kb. 5 programot ujra kell inditanom.
  • bon
    #5507
    A frissítések legtöbbszőr biztonsági hibákat javítanak, így hiába műkődik nálad valami megfelelően, ha közbe a háttérbe ki-be járkálnak a hach-erek a gépeden valami biztos résen.
    A system folyamat előtt nicsn egy kis elnyitható háromszög?
  • AdamBast
    #5506
    na, feltöltöttem a minidump fájlt ide:
    http://www.osronline.com/page.cfm?name=analyze
    és kiírta hogy valóban a firefox.exe okozta a hibát. de tuti hogy valami driverrel akadt össze. most ie10-ról írok, eddig minden jó. kivéve hogy az ie10 egy szar, de majd nézek valami más böngészőt amíg nem jön driverfrissítés :S :(
  • AdamBast
    #5505

    ha ebből valaki ki tud hámozni valamit...
  • Blum
    #5504
    Na,kellett nekem updatelni...

    Soha nem voltam az update hive,mert mindig azt vallottam,hogy amig valami mukodik/tokeletesen megfelel addig nem szivesen nyulok hozza vagy cserelem ujabbra.

    Erre ma (en OKOR BAROM allat) brahibol updateltem egyet,megvolt az eloirt restart. Olyan tetulassu lett a rendszer hogy az valami hihetetlen. Feladatkezelo szerint a "system" nevu folyamat eszi kegyetlenul a merevlemezt,meg az eger is laggol. Kilehet valahogy deriteni,hogy melyik update csinalja ezt?

    Bevallom,nincs eros gepem de ez azert kicsit eros :)
  • AdamBast
    #5503
    ja ezt ajánlották máshol is, csak most a másik gépről írok, majd este lesz időm rá. meg fogom nézni, köszi
  • netmester
    #5502
    van egy bluescreen viewer nevű program, meg kéne nézned vele, hogy mi okozza a hibát, utána pedig utánanézni a neten, ha másnak is volt vele problémája akkor tuti talász valamit róla.
  • AdamBast
    #5501
    kipróbáltam utorrent nélkül, elég sokáig bírta, de aztán elindítottam a strongdc-t és egy idő után megint beszart :S
    a firefox futott mind2 alkalommal, meg a commander. lehet hogy mégis a ffox lesz a hibás
  • AdamBast
    #5500
    SYSTEM SERVICE EXCEPTION
    utorrent fut, firefox és totalcommander
    újraindulás után nem talál wifijelet, mégegyszer újra kell indítani hogy egyáltalán legyen net.
    sok embernél ez a hiba, mert rákerestem ms fórumon. ők a firefoxra gyanakszanak, én az utorrentre, mert amióta azt bezártam, nem jelentkezett.
  • bon
    #5499
    Mit írt a kékhalál képernyője?
  • maujuri #5498
    Sziasztok.
    Win 8 alatt a fraps-al az asztalon hogy lehet felvenni videot? Játékok alatt működik. Van már megoldás a problémára?
  • AdamBast
    #5497
    zseniális ez a win update, mindig emlékeztetett hogy telepítsem, erre amikor rászánom magam, jelentkezett is az első kékhalál :S
  • DarkSector
    #5496
    ja szerkesztettem egy banner-t vele.
  • kjhun
    #5495
    Használtad is a telepítés után? Mert ismerősnél is volt így, hogy látszólag felrakta a telepítő a játékot, mégsem volt ott, ahol lenni kellett volna. Ez win7-en volt nála. Ez a böszme UAC/Rendszergazdaként (akarod a fájlt futtatni? és a jogosultságok) kellett volna felrakni, ok a ludas. Mástól nem igen lehet, szerintem.