8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #5622
    Router szó elkerülte a figyelmen, ez esetben az írásom tárgytalan.
    automatikus vagy kézi ip címe van a hálókártyának?
  • Apocalipto
    #5621
    " DIGI netem van, routerrel megosztva."
  • bon
    #5620
    Szerintem a neted a hálókártyád MAC címéhez van kötve. A Virtuális hálókártya meg saját MAC címmel rendlekezik és ez a gond. Használj router-t.
  • Apocalipto
    #5619
    Üdv!

    Problémám lenne, ha valaki tudja rá a megoldást ne tartsa vissza! :)

    Ha olyan progit telepítek, ami létrehoz egy virtuális hálókártyát (Hamachi, Virtualbox, Vmware), a netem egyszerűen meghal..."nem azonosított hálózat" hibával jön, és amíg le nem törlöm az okozó progit + gép + router reset, addig nem is áll vissza. Mi a baja? Hogy lehet ezt megoldani? DIGI netem van, routerrel megosztva.
  • Evin
    #5618
    A bitlocker főoldalán, mindenhol az szerepel, hogy "szolgáltatás bekapcsolása" vagy "Bitlocker kikapcsolva".
    Én ezért gondoltam, hogy ez nem a bitlocker lehet, meg mivel látszólag minden meghajtón ki van kapcsolva.
  • bon
    #5617
    Nem általános és nem magától megjelenő üzenet, tudtommal bitlock-eren kívül nincs más titkosítás a rendszerben így én a bitlocker-t nézném meg.
  • Evin
    #5616
    Pár napja kezdte el a rendszer feldobni, hogy exportáljam a titkosított fájlrendszer kulcsait (nem a bitlocker) biztonsági okokból.
    Hogy tudnám kideríteni, hogy valami véletlen le lett titkosítva a rendszeren, vagy ez csak egy általános, egy idő után megjelenő üzenet?
  • AdamBast
    #5615
    win gomb + r betű
    beírod: services.msc
    enter

    kikeresed a windows defendert, és megpróbálod elindítani. ha le van tiltva akkor először állítsd kézire vagy automatikusra.
  • bon
    #5614
    Nem, ha megvan a minimális 2gb memória.
  • kirol
    #5613
    Attól lehet lassú egy gép, hogy 64bit -es windows van rajta és nem 32-es. Holott a CPU-ja 64-es?
  • simonl #5612
    Sziasztok, windows defender -t hogyan lehet visszakapcsolni?

    köszönöm a válaszokat
  • AdamBast
    #5611
    ja ezt a home-ot meg már másodszor szopom be, pedig már mondtátok hogy nincs home változat. majd megtanulom egyszer :):) bocs a dupláért de kimaradt
  • AdamBast
    #5610
    annyit ír hogy 'windows edition: windows 8'
  • bon
    #5609
    Hincs Home változat Windows 8-ból. Amúgy meg vezérlőpult\rendszernél írja a változatott.
  • AdamBast
    #5608
    nekem oem win8 van a laptopon, nem tudom milyen edition, de megy rajta a kamera. (hol nézheem meg hogy milyen edition? biztos home, ha oem, igaz?)
  • bon
    #5607
    Most kértem meg egy ismerősöm, neki sima Windows 8 van a gépén és gond nélkül üzemel a beépített kamera alkalmazás.
  • EasyLife
    #5606
    Driverek rendben, eseménynapló nem ír semmit sem. Most akkor lehet h csak enterprise-on fut? :O valakinek aki pro-s laptopról vagy webcammal fut a kamera alkalmazás?
  • AdamBast
    #5605
    megvan hogy mitől lett fekete az ikon. elrejtettem a parancsionok sarából a kis nyilat, ezzel a registry beállítással:
    remove shortcut arrows
    most meg fogom próbálni kitörölni az iconcache-t aztán újra kipróbálni a módszert
  • me and a monkey
    #5604
    Torrent oldalakon már láttam.
    Windows Blue build 6.3.9364 32 bit
    9364.0.FBL_PARTNER_OUT13.130315-2105_X86FRE_CLIENT_EN-US-IMP_CCSA_DV5.ISO
  • TomStorm
    #5603
    Na majd kipróbálom,köszi!
  • bon
    #5602
    Nem erőltetném, de ha mégis ki akarod próbálni akkor is a Windows 8 Upgrade Assistant futtatásával ellenőrizném, hogy kompatibilis e.
  • TomStorm
    #5601
    Sziasztok!
    Erre a Notebook-ra mehetne esetleg eredeti Windows 8?Annyi,hogy 2 GB Ram van benne már.Elfutna rajta?Ajándékba menne a notebook(nem használom évek óta) és gondoltam csak Win-t teszek rá
    notebook
  • bon
    #5600
    Úgy néz ki holnap jelenek meg a korszerűsített beépített alkalmazások: posta, naptár, kapcsolatok
  • bon
    #5599
    pl. gépház felépítésére gondolok, sok mindnt jobban csoprotosítottak. Gépházba megtalálható lesz a skydrive is. Találkoztam egy-két új alkalmazással is.
  • bon
    #5598
    Úgy néz ki sok minden átgondoltabb, összeszedetebb lesz.
  • mtibee
    #5597
    Kiszivárgott a Windows Blue (9364-es build)
  • bon
    #5596
    Driver-ek rednben vannak? Eseménynapló nem ír semmit?
  • [HUN]FaTaL
    #5595
    Akkor passzolom :)
  • bon
    #5594
    Ezt gyorsan meg is cáfolom, Windows 8 enterprise-on gond nélkül üzemel.
  • [HUN]FaTaL
    #5593
    A kamera app valószínűleg csak a WINRT-n működik, tableteken.
  • EasyLife
    #5592
    Nem tudja valaki véletlen hogy miért írja ki ezt: A kamera alkalmazás sajnos nem használható a windows ezen példányával
    ha el akarom indítani a kamera alkalmazást, win 8 pro-m van aktivált.
  • AdamBast
    #5591
    control panel / system / advanced / performance / smooth edges of screen fonts
  • Ironman2
    #5590
    azt hol lehet megnézni?
  • Evin
    #5589
    Nincs kikapcsolva a betűk élsimítása? Nálam akkor szokta csinálni, visszakapcsoláskor megint minden jó.
  • [HUN]FaTaL
    #5588
    Az egy dolog, hogy warezt linkelsz (mi a reteknek? ráadásul a szar rapidgatorról), de mi alapján sikerült a sima win8 media player nélküli 32-bites verziót kiválasztani? :D
  • MerlinW
    #5587
    Használj Win7-et. Mint a legtöbb nyugodt ember:)
  • MerlinW
    #5586
    Most.. komolyan? Ugye tudod, hogy törölve lesz a hozzászólásod?
  • AdamBast
    #5584
    tököm se fog többet frissítéseket telepíteni!!!!!!
    most az asztali ikonok váltak fekete négyzetekké, és ha megváltoztatom akkor is marad ugyanolyan :S :@
  • Ironman2
    #5583
    állítólag a videókártya frissítés cseszi el a csempéket
  • High end PC #5582
    Mióta Win 8 van fent, nem működik a DTS-HD hangsáv kiadása az erősítő felé...régen a Win 7-nél működött, HD5970 videókarim van és Auzentech Home Theater HD hangkarim, mindegyikből a legújabb driver van fent és a legújabb PowerDVD. Egyszerűen a PowerDVD audio setting menüjében nem lehet választani a bitstream hd audio kiadását az erősítő felé...régen minden ugyanígy volt beállítva, mint most, csak a Windows változott meg a driverek lettek újabbak, de már hónapok óta nem tudom megcsinálni, várva, hátha egy újabb videókari driver orvosolja a dolgot, de nem javul meg, és nincs se DTS-HD se TrueHD hang....