8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • VWfan
    #5824
    Genius HS-04U
  • bon
    #5823
    Mi a pontos típusa?
  • VWfan
    #5822
    Nem, lehet akkor rosszul fogalmaztam. Ha nyomom, akkor a bal sarokban (ez nagyon tetszik win7-en nekem mindig hiányzott egy ilyen opció) írja a százalékot, de magán a ténylegesen kibocsátott hangerőn semmit nem változtat.
  • bon
    #5821
    Ha magán az eszközön lévő hangerő szabályzó se mükődik az kicsit furcsa, mert ahhoz nincs köze az oprendszernek, az már maga a hardver.
  • VWfan
    #5820
    Sziasztok! Új vagyok Win8-ban és lenne egy olyan problémám, hogy USB-s Genius headset hangerejét nem tudom állítani semmilyen módon. Tehát látja a fülest ad is ki hangot, a mikrofon is működik, de szinte full hangerőn mindkettő (7.1-es Dolby D gamer füles esetében nem kell magyaráznom, hogy ez marha hangos), se a mikrofonon lévő kézi állító nem működik (win7 alatt teljesen oké volt) se a gépi csuszka (mute-olva is szól...). Asztali Jack-es hangfalszett teljesen oké, állítható. A drivert amit adtak hozzá nem tudom telepíteni, azt írja nem lát Geinus audio eszközt. Erre lenne valami megoldás?
  • bon
    #5819
    Charm bar\beállítások\beállítások
  • Marci0115
    #5818
    srácok ha a fényképek menüben, véletlen az egyik lehetőséget elrejtettem, azt hogy tudnám vissza állítani?
  • Ryder159
    #5817
    ott a gépházban az általános menüben "minden fájl és program törlése, aztán a Windows újratelepítése"..
  • TomStorm
    #5816
    Ok köszi!
  • bon
    #5815
    charm bar beállítások\Gépház általános menüpontban találsz több féle telepítési módot.
    De rendszerint a gép bootja során kérhető a gyári állapotra történő visszállítás is, erre leírást a gép kézikönyvében találsz.
  • TomStorm
    #5814
    Üdv!
    Notebook-on van Win8 amit üzembehelyezésnél telepített.
    Na most én ezt,hogy tudom újratelepíteni?Mivel lemez ugye nincs hozzá
  • cody1994
    #5813
    ha realtek hang karidvan akkor be lehet lőni én úgy használom hogy kékbe a hifi a zöldbe a füles
  • xxx007
    #5812
    Megoldottam :

    Microsoft Fix it letölt , majd javít ...
  • Probatbicol
    #5811
    Dehogy is, jelen pillanatban is úgy használom az asztali gépet, hogy megy a fejhallgató és a hangszóró is ami hátra van dugva. Alaplapi hangkártya. Igaz az win7 de tuti megy 8-on is. Sőt pont az a plusz szolgáltatás, hogy elnémul a hátsó amikor bedugsz valamit az előlapiba.
    A hangkártya diver program környékén kell keresni az opciót, ha van valami sound manager hozzá akkor ott.
  • Blekk Síp
    #5810
    Jajó, van benne vmi :D
  • [HUN]FaTaL
    #5809
    Sehogy, mivel az ugyanaz a hangkártya és egyszerre csak egy kimenet van.
  • Blekk Síp
    #5808
    Hogy lehet azt beállítani, hogy ha az előlapi aljzatba bedugom a fülhallgatót, akkor az is szóljon és a hifi is ami a hátsó aljzatba van dugva? Mert most jelenleg ha bedugom a fülhallgatót akkor átvált arra és a hifi elnémul.
  • xxx007
    #5807
    Azért köszi.
  • xxx007
    #5806
    hát megpróbáltam,de nem igazán sikerült eredményre jutnom ... tiltottam.
  • bon
    #5805
    Talán ez segít: link
  • xxx007
    #5804
    Sziasztok , pár napja vettem észre ezt a hibát :

    WAN miniport (Hálózatfigyelő)

    Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)

    Valaki esetleg valami okosat?
  • cody1994
    #5803
    Valaki tudd adni tippet mi lehet a gond?
    Töltök le 1.3mb/s el meg fel olyan 3mb/s és közbe szinte semmit se tudok csinálni pedig win7en nem volt ilyen gond :(
  • maffi
    #5802
    megoldódott közben a probléma. mint kiderült, az ismerős akitől kaptam a pendriveot, nem formázta le meg állította be rendesen mielőtt rámásolta volna a telepítőt, így próbálkozhattam, ahogy csak akartam, esélytelen volt eleve.

    nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki megpróbált segíteni. jófejek vagytok nagyon :)
  • [HUN]FaTaL
    #5801
    Vagy nem támogat a pen usb bootot, vagy mégsem arról bootol. HDD sorrendnél (BIOSban) előretoltad a pent? Mert általában nem a removable drivehoz tartoznak a pendriveok, hanem a hdd-k között látszódnak és sokan itt rontják el.
  • maffi
    #5800
    igen. a márkát jelző képernyő lemegy és utána rögtön
  • bon
    #5799
    Még a telepítő elindulása előtt írja ki a partició tábla hibát?
  • lo9in
    #5798
    Hy, olyan problémám van hogy az internet explorer 10-ben a betűk nagyon homályosak szőrösek , ha metűtípust módosítok se változik semmi minden lapon vacak a szöveg
    hogy lehetne kikapcsolni a cleartypet csak a böngészőre vonatkozóan ?
    vagy mit lehetne tenni hogy jó legyen ?
  • maffi
    #5797
    Az a baj hogy addig el sem jutok hogy ezt megtehessem, mert az újraindítás után a legelső képernyőn ez fogad és nem tudok tovább lépni. Bocs ha hülyeségeket kérdezek vagy mondok de még sosem csináltam ilyet és kicsit tanácstalan vagyok
  • fityusz
    #5796
    Tiszteletem!

    Nagyon szépen köszönöm minden segítőkész embernek a segítséget, sikerült megoldani a problémát!
  • bon
    #5795
    Töröld a telepítővel a rajta lévő partíciót.
  • maffi
    #5794
    sziasztok! elromlott a vincseszterem, ezt kicserélték és az újra próbáltam volna feltelepíteni a win8-at usb-ről. a biosban be is állítottam, hogy arról bootoljon, de azt írja ki rögtön ezután hogy invalid partition table és nem akar tovább menni. ilyen esetben mi a teendő?
  • bon
    #5792
    Nem csak sp-nek felel meg, lesznek új funkció, de a meglévők is átgondoltabbak lesznek. Hivatalos infók nincsenek, hogy miket fog hozni de a kiszivárgott változatokból lehet infót szerezni:
    - Állítólag lesz start gomb, bekapcsolás után közvetlenül elérhető asztal.
    - néhány új beépített mondern ui-sapps: ébresztőóra, számológép, hangrögzítő
    - kettéoszható kezdőképernyő (eddig 1/3, 2/3 araány volt csak)
    - charm bar eszközök menüben található elemek csoportosítása
    - telepített alkalamzások mneü külön gomb-ot kapott
    - eddig csak asztalról elérhető képernyőfelbontás menü megkapta modern ui-s megfelelőjét
    - gépházban a felhasználók menüpontot átszervezték
    - gépházba belekerült a skydrive
    - gépházba került még: hálózat, dátum és idő, nyelv, Windows aktiválás
    - átgondoltabb lett a frissítés, visszaállást menü
    - megjelent egy Switch to win8 ver menü
    - a kezdőképernyő bármilyen színű lehet
    - REFS fájlrendszer is tán bekerül

  • mester1987
    #5791
    Van valakinek valami infója arról, mit is hoz a Windows 8.1 illetve csak egy SP-nek felel-e majd meg?
  • lo9in
    #5790
    ezt ha megnyitod láthatod az összes létező beállítást kategorizálva :)
  • benőmenő
    #5789
    Ha korábban használtál windowst és hiányzik, vagy nem találsz régi start menüs dolgokat ezt is felteheted. classic shell
    Természetesen a csempék utána is használhatóak maradnak.
  • lo9in
    #5788
    aztalon jobbegér majd új mappa és a mappát át kell nevezni erre ;

    GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

    majd mellé kattint vagy enter és máris egy kék vezérlőpult ikonra vált a sárga mappa és Godemode lesz a neve csak simán :)
  • bon
    #5787
    Gépházba és a vezérlőpult alkalamzásaiban találhatók meg a gép beállításai
  • fityusz
    #5786
    Üdvözletem! Windows 8-at használok és mikor beindítom a gépet ugyebár bejönnek ezek a kockák először is. Itt ha elkezdek írni valamit csak úgy, akkor kiad rá válaszokat. pl: beírom, hogy internet explorer és kiadja az indítóját. Én azt kérdezném, hogy van e olyan, hogy beírok oda valamit és egy olyat ad ki, ahol láthatom a számítógép összes beállítását, ismerősöm mondta ám valami vezeték, vagy vezérasztal már nem tudom pontosan. Sajnos nem ismerem az összes beírandó parancsszót ezért azt sem tudom mit írjak be, hogy láthassam a gép beállításait. Sajnos nem vagyok jártas bea számítógép használatában, unokám érti csak a fontos dolgokat. Előre is köszönetem a segítségért.
  • [HUN]FaTaL
    #5785
    Azt még jogosnak találom, hogy ne mindenkinek települjön a beta cucc a stabil win8-ra, de a véglegest nem értem.
  • bon
    #5784
    Ezt és se értem, update-n keresztül logikusabb lenne. Állítólag már a beta változat is a Store-on keresztül fog érkezni.