8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #5864
    Egy ma kiderült érdekesség a Windows 8.1-ről, kevesebb helyett fog foglalni mint a Windows 8. Preview változat telepítéséhez 4gb helyre lesz szükség.

    További info itt: link
  • akyyy
    #5863
    ott az van hogy felébresztéskor nem kell jelszó. de nekem az kéne hogy inditásnál ne kérjen jelszót.
  • bon
    #5862
    Én erre gondoltam: "A jelszóval rendelkező felhasználóknak be kell írni a jelszót a számítógép felébresztésekor"
  • akyyy
    #5861
    itt csak modositani tudom a jelszot
  • bon
    #5860
    Esetleg ne tört változatott.
  • bon
    #5859
    Driver frisítést próbálj meg.
  • vassgaby89
    #5858
    Sziasztok! remélem jó helyre írok, a problémám,hogy Dell N5110 notimra frissen feltelepített win8 enterprise(illetve próbáltam még2fajtát) bootolás után 5-10 perc után random lefagy.
    Érdekes ha a csempéken maradok, akkor 5-10 perc, asztalra lépve 1-2 perc után.
    Találkozott már valaki a problémával/van ötletetek?
    (Win7 alatt sosem rosszalkodott, hardveresen teljesen ép gép.)
  • bon
    #5857
    Esetleg a Microsoft tudja, de ők most a 8.1-re összpontosítanak.
  • KaBuTo666
    #5856
    Mikor jön a Windows 8.2 ?
  • bon
    #5855
    Windows 8.1 hivatalos részletek magyar nyelven: link
  • bon
    #5854
    Egy menüpont kimaradt, így már jónak kell lennie: charm bar\beállítások\gépház\felhasználó
  • akyyy
    #5853
    annyira nem fontos végülis, az fontosabb, hogy első inditásnál ne legyen jelszó.

    nem találom melyik ez :S
  • bon
    #5852
    Ne foglalkoz vele, nem mérvadó. Nekem Directx9-es kártyám van és mégis 11-et ír ki.
    A lényeg, hogy legújabb directx van a rendszerben.
  • ladislaoca
    #5851
    Sziasztok!

    Az alábbi gondom lenne!
    Windows 8 Enterprise van a gépemre telepítve!
    Aktiválva van.
    A gépemen olyan videókártya van ami directx 11.1-es.
    Viszont a dxdiag-ot elindítva azt írja ki a használható verziókban hogy 11-es.
    Ezt hogy lehet megoldani?
  • beller
    #5850
    Ideje:)
  • bon
    #5849
    Hivatalos információk a készülő 8.1-es frissítésről :link
  • mousee
    #5848
    Sziasztok,

    Olyan kérdésem volna, hogy a 8.1 vajon támogatni fogja-e az alacsonyabb felbontású netbook-okat? Mármint hogy a metro/modern appok hajlandóak megmoccanni 1024x600-ban az új rendszeren driver hack nélkül?
    Sajnos nekem nem sikerült erről infót kihámozni a bejelentések közül, hátha valaki szemfülesebb volt nálam :)
  • bon
    #5847
    A jelszó kérés kikapcsolható, a charm bar\gépház\felhasználónál, de akkor a felébresztésnél se fog jelszót kérni, ő meg azt szeretné.
  • Ryder159
    #5846
    De valahol be lehet, nekem már sikerült de most az istenért se találom meg hogy hol volt...
  • bon
    #5845
    Nem hiszem, hogy belehetne, mert a bekapcsolási bejelentkezés és az alvó állapot utánni jelszó kérésnél nincs különbség.
  • akyyy
    #5844
    nem lehet beállítani valahol hogy bekapcsoláskor ne kelljen jelszot beirni de ha alvo állapotba teszem vagy kijelentkezek (vagy win és L gomb), akkor pedig kérjen jelszót???
  • bon
    #5843
    Tudtommal azt az email címet használja amivel bejelentkezel a gépre. Minden beállítását a charm bar, beállítások menüben találod. Ha az asztali skydrive alkalmazást is használod akkor meg a tálca jobb oldalán jobb gomb a skydrive ikonon és ott vannak a beállítások.
  • Evogordon
    #5842
    sziasztok lenne egy olyan kerdesem h hogyan lehet at allitani a skydrive-ban az emailt? Mert 2 skydrive email cimem van de a windows a rosszat akarja mindig hasznalni es nem tudom hol lehet az emailt cimet atallitani..
  • bon
    #5841
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek menüben nézzél szét. Az akku kímélés véget veszi lesz akkus üzem esetén a fényerőt a rendszer.
  • Marci0115
    #5840
    az miért van hogy amikor be van dugva a laptopba a hálózati kábel akkor normális a fény, de ha kihuzom a kábel akkor a képernyő valami hihetetlen ronda lesz, nemjó fény, nemjó színek stb, pl firefoxban a kék színű fejlécből zöld lesz
  • Ryder159
    #5839
    Csak Ti
  • VWfan
    #5838
    Látom nem csak én szenvedek a driverekkel...
  • SirAlo
    #5837
    itt talaltam egy 7 kb-os drivert , de amikor szeretnem az Eszkozkezelobol frissiteni, berakom a fajl eleresi utjat csak ugyanugy altalannos monitornak ismeri fel, eltavolitni nem merem az alap drivert mert akkor felek hogy elmegy a kep es ezutan mar semmit nem tudok csinalni
  • SirAlo
    #5836
    Nem igazan talalok a monitoromhoz W8 drivert, csak altalanos pnp kepernyonek ismeri fel de eddig ezzel nem volt gond 7-nel , ez a monitorom: LG Flatron L225WS mar eleg regi , nem hinnem hogy van hozza driver:(
  • bon
    #5835
    Remélem nem beta drivert raktál fel, hanem a véglegest.
  • Ryder159
    #5834
    Érdekes. Indítás után néha nekem is előfordul, hogy lelóg a monitorról a kép, de egy auto állítás megoldja. Néha meg is kell mozgatnom a VGA kábelt.
    Esetleg még az eszközkezelőben megnézheted, hogy fel-e ismeri a monitorod, és ha igen, akkor nem e lehet hozzá drivert leszedni...
  • bon
    #5833
    Én amúgy a monitor driver-ét is felraknám már ha van hozzá.
  • bon
    #5832
    Már bocs, de pont te írtad, hogy az alap driver-el jó volt, csak az AMD saját driverével van gond, tehát az AMD driverre a bűnős és nem a Microsoft.
  • SirAlo
    #5831
    11.10el ugyanazt csinalja, igaz ez nem win8 driver hanem 7es ... de szerintem akkor a win 8 egy kuka :S es az ilyet akarjak hogy megvegyem ? Most megvettem volna es szopnak...
  • bon
    #5830
    Próbálj meg korábbi driver-t.
  • SirAlo
    #5829
    felraktam a Start Is backot , azzzal van , probaltam az auto allitast es azzal se jon helyre, mar probaltam a drivert is ujrapakolni de ugyanaz
  • Ryder159
    #5828
    Start menü nincs is.
    Próbálj a monitoron állítani (nyújtani a képet, vagy vissza), vagy nyomj egy auto állítást...
  • SirAlo
    #5827
    Hello , ma telepitettem a windows 8-at mivel vettem egy SSD-t es eleg nagy gaz van vele, felraktam a legujabb ATI drivert a HD 4830 kartyamhoz es miutan felrakta max felbontason 1680x1050 elnyulik a kep, vagyis a ket oldalan a kep kimegy a monitorbol, Start menu mar nincs kepbe , sot meg kb 2 alkalmazas se ami kivan rakva , ha leveszem a felbontast 1440x900-ra akkor jo , ja es alap driverrel is jo volt....
  • VWfan
    #5826
    Ezzel még nem próbáltam. Telepítés sikerül, utána konfigurálni akar, de a füles autómatán leválasztja magát és a konfiguráció megszakad...
  • bon
    #5825
    Az oldalukon fenn lévő Windows 7-es driver próbáltad feltenni? Vagy ez az amit korábban írtál, hogy nem ment?