8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #5984
    üdv.

    Jar fájlokkal mit tud kezdeni a win8?
    Mert nekem kellene egy nyomtatvány ami ".jar" kiterjesztésű.
  • lck
    #5983
    Csak pozitívumként értékeltem a dolgot, mert valahogy arra számítottam hogy a MS csak megvillantja a kezdőképernyőjét :) azt sugallva hogy igazából az az "alap" és nem a desktop. Szokjanak hozzá a népek.
    Más kérdés hogy egyébként nekem ez a kezdőképernyő dolog teljesen rendben van.
  • Jakuza1
    #5982
    Mivel gyakorlatilag nincs mas funkcioja a start menunek, nem is ertem mire szamitottal.
    Az a startmenu egy nagy atvagas, mivel az elozo verzioval az volt a problemaja a desktop usereknek, hogy nincs ilyen funkcio.
    Most sincs, mert nincs meg a keret es menurendszer, ami a regi startmenukben meg volt.
    Ilyen erovel a kepernyo kozepere is szerkeszthettek volna egy ikont,gombot etc es rairhattak volna START, mikozben igazabol nincs csak egy kepernyovaltas funkcioja.
  • lo9in
    #5981
    a kezdőképernyő valójában egy teljesképernyős start menű matt színekkel jobb használhatósággal :D
    amennyiben a hagyományos asztali alkalmazások csempéit vesszük csak figyelembe :)
  • lck
    #5980
    Egyébként nekem a 8 is teljesen megfelelt kezdőképernyőstül. Stardock Decorral majdnem ugyan ez volt.
    Csak hát érdekel az új.
  • lo9in
    #5979
    úgy van igazán értelme :)
    mivel ezt a lehetőséget nem azért tették bele mert olyan nehéz egyet kattintani a desktop csempére :D
    hanem hogy megfeledkezz a csempés felületről
  • lck
    #5978
    Köszi, megvan. Jó lett. Valamiért arra számítottam hogy majd úgy lesz, hogy a Start-ból vált át Desktopra, de nem. Egyből asztallal kezd. :)
  • lo9in
    #5977
    tálcára jobbegér properties aztán első vagy második fülön van valami hogy show desktop when the windows start vagy valami :D
  • lck
    #5976
    Ugyanez a véleményem :)
    Animált háttér hol ? - / nem mintha hagyni akarnám, csak próbából /

    Valahol olvastam hogy beállítható az hogy desktoppal kezdjen. Találkoztál vele ?
  • lo9in
    #5975
    közbe megtanultam olvasni;

    "you can only install Windows 8.1 Preview from the Windows Store if your OS !!! base !!! language is English (US)"

    azért kösz :)
  • lck
    #5974
    nem - kipróbáltam :)
  • lo9in
    #5973
    lenne egy ostoba kérdésem
    ha feltelepítem az angol nyelvi csomagot a magyar win8-ra
    akkor utána upgradelhetem ? :)
  • bon
    #5972
    Én hyper-v-re telepítettem az iso-t. A mélyebb skydrive nekem is nagyon tetszik, eddig is aktív használója voltam. A vézérlőpult modern ui-s mélyebb beépítese hasznos, sőt a gépház áttervezése, átrendezése is sokkal jobb kezelhetőbb lett. IE11 kicsit szokatlan, de majd hozzászokom. Start gomb nem hiányzott, de sokak örömére visszajött.
    Az összes alkalmazás képernyő szintén jó lett és akiket zavart, hogy a kezdőképernyőre került minden program most már örülhetnek, NEW felirattal jelöli a rendszer és mindeki saját maga dönti el, hogy mit rak ki.
    Az új áruház szerintem xbox-os lett kinézetben. Olvastam valahol, hogy a telepített alkalmazások most már maguktól frissülnek, nem kézzel kell engedélyezni az áruházban, ez szintén jó ötlet.
    Kezdő képernyő nagyobb mértékben testreszabható, gondolom sokan fognak örülni neki. Van animált háttérkép is, bár engem ez nem érint, soha se volt rá igényem.
    Erősen gondolkodom, hogy hétvégén fel kéne telepítenem a fő rendszernek.
  • lck
    #5971
    Tisztát csináltam.

    Első - nagyon korai - tapasztalatok:

    - Külső vírusirtókkal, tűzfalakkal kompatibilitási problémák.
    - SkyDrive mélyebb beintegrálása. / tetszik /
    - Könnyebb - egyértelműbb kezelőfelület. / Winphone-hoz közelítés /
    - Nem gyorsabb mint a 8.
  • bon
    #5970
    Na frissítette már valaki 8.1-re, vagy tiszta telepítést csinált?
  • bon
    #5969
    Magyar nyelvű Windows 8 esetén ISO telepítés jöhet csak szóba.
    Magyar nyelvi csomag esetén az eltávolítása után mehet az Aruházból a telepítés, persze nem magyar nyelven.
  • lck
    #5968
    köszi
  • bon
    #5967
    A kulcs: NTTX3-RV7VB-T7X7F-WQYYY-9Y92F.

    az oldalon lévő FAQ-t olvassa el mindenki, nehogy meglepetést okozzon a preview telepítése!!!
  • bon
    #5966
    Itt minden info és letöltés megtalálható: link
  • bon
    #5965
    Kell külön kulcs.
  • bon
    #5964
    Nem kell törölni, újratelepítés után úgyis új lesz a felhasználód.
  • Mr Manson
    #5963
    ISO linkje van valakinek?
  • lck
    #5962
    Megérkezett a 8.1 preview. Innen-onnan már tölthető is az angol nyelvű iso.
    Az lenne a kérdésem, a tiszta telepítéshez jó lesz a 8-as key, vagy kell külön preview key ?
  • krisz073
    #5961
    Sziasztok,

    Első Win8 telepítésnél megadtam egy MS accountot. Most Win8 reinstal előtt, hogy tudom a megadott MS accountrol az oda mentett felhasználói infókat törölni? Úgy szeretném újrahúzni a Win8-t mint ha ez lenne az első telepítés és az első MS account megadása!
  • Mr Manson
    #5960
    Nekem nem.
  • bon
    #5959
    Rendszer mentés készítését javaslom a telepítése előtt.
  • bon
    #5958
    Estefelé, pontos időpontot nem tudok 18-19 óra környékére jósolnám a Preview változatott.
  • Jakuza1
    #5957
    Nem mindegy ? :P
  • Mr Manson
    #5956
    8.1 mikor indul ma? Tudja valaki?
  • High end PC #5955
    na most úgy néz ki megy, azt csináltam, hogy létrehoztam egy új felhasználót, rendszergazdává tettem, gyanús volt, hogy annál ment a kezdőképernyő, nálam meg nem, úgyhogy letöröltem az eredeti felhasználóm, most újból felvettem, visszatettem rá a rendszergazdai jogosultságot, és az ideiglenes felhasználót töröltem, most csak a Windows beállításaim kell visszacsinálnom, minden installált programom megmaradt -remélem ez az állapot így is marad majd, érthetetlen számomra mi okozta ezt az összeomlást, de legalább most megy, azért kössz a segítséget :)

  • bon
    #5954
    Én találtam, egyik az Avast virusírtó törlésével oldódott meg. De az itt írtakat is érdemes megpróbálni: link


  • High end PC #5953
    igen és semmi eredménye, már teljesen kétségbe vagyok esve, nem akarok windows reinstallt

    neten még csak hasonló problémát sem találtam, hogy valakinek nem indulnának az alkalmazások a kezdőképernyőn, és visszadobálná őket
  • bon
    #5952
    Antivirus program tiltását próbáltad már?
  • High end PC #5951
    hibákat jelez az összes kezdőképernyőn elindított alkalmazásnál, ilyeneket irkál:

    "A(z) Microsoft.BingMaps_8wekyb3d8bbwe!AppexMaps alkalmazás nem indult el az előírt időn belül."

    "A(z) microsoft.windowscommunicationsapps_8wekyb3d8bbwe!Microsoft.WindowsLive.People alkalmazás nem indult el az előírt időn belül."

    "A(z) microsoft.microsoftskydrive_8wekyb3d8bbwe!Microsoft.MicrosoftSkyDrive alkalmazás nem indult el az előírt időn belül."
  • bon
    #5950
    Eseménynapló mit ír?
  • High end PC #5949
    még a reggeli állapotba való rendszer visszaállítás sem segített
  • High end PC #5948
    azóta csinálja, hogy feltettem a Windows Live Essentialst, majd miután nem nagyon tetszett, fogtam és uninstalláltam a gépről, mégis mi hatása lenne arra, hogy elbarmolt mindent és semmi sem működik a kezdőképernyőn? érthetetlen, más változtatást a gépen azóta nem eszközöltem.
  • High end PC #5947
    nálatok volt már olyan, hogy a kezdőképernyőn akármire mentek rá, egyből visszadob a kezdőképernyőre? csak az utólag installált alkalmazások működnek. többszöri újraindítás sem segített.
  • maujuri #5946
    Fizetős, Január 31 ig lehetett ingyen igényelni külcsot. De azt hoiszem nem egy nagy összeg.
  • bon
    #5945
    A Media center külön fizetős formában érhető el (sokáig ha jól emlékszem tavaly december végéig ingyen lehetet igényelni).