8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • tompka
    #6024
    Érdemes bekapcsolni a laptop BIOS-ban az UEFI módot? Nekem milyen pluszt ad?
  • lo9in
    #6023
    lényegében a bootkép és a lockscreen közti másodpercekig tartó feketeséget akarom megszüntetni :D
  • lo9in
    #6022
    üdv.
    lenne egy suta kérdésem
    azt hogy lehet megoldani regisztryből vagy bárhonnan hogy ha betöltött a win8.x akkor ne feketeség legyen kb. 5 másodpercig hanem egyből az üdvözlést adja be ahol forog a karika a fióknév mellett ? :D
  • bon
    #6021
    Olvastam olyasmit, hogy augusztus közepe, de ze nem hivatalos infó. Én augusztus végére számítok.
  • Jim Morrison
    #6020
    windows 8 pro (de csak frissítésre lehet használni). Teljesen jól működik.

    Azt olvastam windows 8.1 csak "late 2013" lesz elérhető, pontosabb dátumra még nem derült fény?
  • Rage47
    #6019
    még szép:) máshogy nem használok oprendszert
  • maujuri #6018
    Az a sima windows 8 lehet. Annó az olcsó frissítés az a Windows 8 PRO volt, ami kb 35000 most OEM verzióban
  • Jim Morrison
    #6017
    Pár napja vettem notebookot, és az üzletben volt dobozos windows 8. Azt tudtam, hogy egy ideig fillérekért lehetett frissíteni, de hogy még mindig 'olcsó' picit meglepett. 19k ért nem tudtam ott hagyni. Ennyit bőven megér.
  • bon
    #6016
    Persze angol nyelven.
  • Rage47
    #6015
    akkor várok:)
  • Patesz
    #6014
    Köszönöm! Akkor megpróbálom. Remélem minden összejön.
  • bon
    #6013
    Nagyon sokan probáltak már ilyet, nagy valószínűséggel a driverek jó részét a Windows 8 feltelepíti magától, de ha nem akkor lehet próbálkozni a Windows 7-es driverekkel.
  • Patesz
    #6012
    Sziasztok!
    Lenne egy Asus K73SV-TY325D notebook-om Windows 7 ultimate-tel.
    Meguntam és gondoltam hogy felrakom a Windows 8-at csak az a baj hogy sehol nem találok hozzá win 8 x64 bites drivereket.
    Szerintetek a Windows 7 Ultimate x64 driverekkel működhet a dolog? Vagy esetleg abban tudna valaki segíteni honnét tudnék win 8 driveket letölteni? Persze ha egyáltalán leteznek.. Próbált már valaki hasonlót?
    Addig nem akarok nekiesni amíg nembiztos hogy összehozhatók.
    Előre is köszönöm!
  • bon
    #6011
    Szerintem két hónap és itt a végleges 8.1.
  • bon
    #6010
    Nem a Preview az maga a beta.
  • Rage47
    #6009
    A Preview az a Beta előtti állapot?
  • lo9in
    #6008
    köszi megtaláltam a gépházban az account leválasztást és csináltam helyi profilt, minden megmaradt szerencsére :)
  • nyerek01
    #6007
    win8 regisztri
    Ez egyszerűen hogy működik? Úgy értem hogy a hosszú hex kódokat nem tudom másolni, beilleszteni, kézzel meg nehogy már...
  • fery02
    #6006
    Köszi!
    Egeret meg Hálózati kártyát tudtam letiltani itt még pluszba.
    Majd meglátjuk ér-e valamit. :)
  • bon
    #6005
    Egér, billentyűzet, hálózat is felébresztheti, eszközkezelőben tiltható.
  • fery02
    #6004
    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy Alvó módból néha felébred a gép magától valamitől.
    Általában órák telnek el és úgy ébred fel egyszer csak. De megfigyelésem szerint random időközönként ébred, szóval nem mindig adott idő múlva, hanem van mikor előbb, van mikor később.

    Win 8-ban találtam olyan lehetőséget Energiagazdálkodásnál, ami szerint a Windows felébresztheti a gépet bizonyos események alkalmával...na ezt letiltottam, de semmi változás.
  • [HUN]FaTaL
    #6003
    Egyszer beírsz egy kamu mailt / jelszót és utána lehet. Szánalmas ez a felhős vergődés.
  • bon
    #6002
    Mert a leállítás nem valós leállítás, hanem hibernálás.
  • kirol
    #6001
    Miért van az, hogy a feladatkezelőben a bekapcsolás után eltelt idő nem nullázódik kikapcsoláskor? Holott áramtalanítva van? Csak akkor nullázódik, ha újraindítom. ÉS a frissítéseket is csak ekkor konfigurálja.
  • lo9in
    #6000
    köszi , de akkor jó lesz így is inkább :D
  • lck
    #5999
    Ha nincs hálózatra dugva, és wifi sincs akkor lehet csinálni.
  • bon
    #5998
    Vista óta sajátosság, hogy lefoglalja magának a memóriát a rendszer és ha kell felszabadítja. Amúgy swapolás ellen jó meogláds külön winyón játsznai.
  • lo9in
    #5997
    köszi a gyors választ , felőlem használhatja végső soron , de ha én elkezdek játszani (még nem volt időm) és azt tapasztalom hogy swappol valamelyik játék ami sima 8-on nem tette akkor morcos leszek :)
  • bon
    #5996
    igen
  • bon
    #5995
    Memória foglaláshoz és a futó folyamatokhoz semmi köze a kiszedett driverek-nek. Mmeória meg azért van, hogy használja a gép.
  • lo9in
    #5994
    azt kifelejtettem hogy offline fiókot sem tudtam csinálni telepítésnél , ez direkt van így ? :)
  • lo9in
    #5993
    üdv.
    más is tapasztalt olyat hogy a windows 8.1 több ramot eszik mint a win8 olyan 100 megával és a background processz is jóval több
    nem számítottam ilyesmire :( tudva hogy kiszedtek egy csomó régi drivert :S
  • DarkSector
    #5992
    Köcce.
  • bon
    #5991
    Itt találod az offline telepítőket: link
  • DarkSector
    #5990
    Nemtudom a hivatalos oldalon a piros gombra nyomtam, és kiirta hogy nem tudom win8-ra feltenni.
  • bon
    #5989
    Offline telepítővel próbáltad?
  • DarkSector
    #5988
    Nem engedi feltenni ez a problem...:S
  • bon
    #5987
    Gond nélkül fog futtni, Windows 7-es drivere jók szokta lenni, de esetek nagy részében a telepítő magától felrakja a megfelelő drivereket.
  • bon
    #5986
    Felrakod a java-t és már menni is fog
  • tompka
    #5985
    Sziasztok!

    Gondolkodom, hogy áttérjek e Windows 8-ra. Viszont most megakadt a dolog. A laptopom oldalán csak Windows 7-hez vannak driverek. Driver
    Lefuttattam a Windows 8 frissítési segédet és csak ezeket dobta ki, mint "Ellenőrzést igényel"
    -Alkalmazás telepítése DVD-lejátszáshoz
    -A Windows 8 nem támogatja az oldalsávos kisalkalmazásokat
    -A Biztonságos rendszerindítás nem kompatibilis ezzel a számítógéppel
    Ha jól tudom a biztonságos mód az az UEFI ami épp le van tiltva a BOIS-ban.
    Minden másra kompatibilitást jelez. Ezek szerint gond nélkül futna? A laptop idén lenne még csak 2éves, nem olyan régi.
    Ha a 7-es drivert felrakom, az gond lenne?