8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • tompka
    #6064
    Eddig csak negatív hatása volt a lapozófájl meglétének. Lassabban töltött be a rendszer. Azért a DDR3-as memória gyorsabb mint a merevlemez. Most fut egy rakás alkalmazás és a 6GB ramból szabad még 4giga.
  • TomStorm
    #6063
    400MB-nál kisebb értékre való állítása rendszerhibát okozhat.Ennyit azért ne sajnálj tőle de sz.tem legjobb az 1/1 GB
  • tompka
    #6062
    Az lehetséges, hogy kikapcsolt lapozófájlal gyorsabb a rendszer? Amióta kikapcsoltam, a rendszer fél perc alatt betölt a nulláról. Elképesztő! :)
    A csempék nem tárolnak ideiglenes fájlokat? 40GB-os partíción csak 8GB hely maradt.
  • kamionosjoe
    #6061
    Én main rendszerként tesztelem, mert bátor vagyok!
  • TomStorm
    #6060
    Inkább csak a Driver támogatottság szegényes egyelőre,nem érdemes még felrakni.Tesztelni külön part-on esetleg de Main rendszerként nem ajánlott
  • Tikal #6059
    Mit tudok tenni, ha hibernácioból felébresztve nem mindig kapcsol be a TV, HDMI-vel van összekötve, de sokszor írja hogy no signal, gondolom nem jött létre a kódolt kapcsolat vagy mi....
  • bon
    #6058
    Beta oprendszer, szerinted nem bugos? De az! Majd a véglegest lesz érdmes telepíteni.
  • Rage47
    #6057
    érdemes felrakni a 8.1-et, nem fagyogagy vagy bugos?

  • Morfi
    #6056
    Lehet hogy írnom kellett volna hogy asztali gép. Még reggel otthon utána olvasgattam, tt is írták, hogy driver-t kell frissíteni, egy hangkártya drivert frissítettem. De maj megnézem otthon akkor a memory dump file-t vagy mit. Ha jól tudom abban tárolja a hibát okozó eszközt meg egyéb információt róla.
  • bon
    #6055
    Ez esetben a bluescreen viewer progival nézd meg, hogy milyen fájlnál következett be a hiba és a fájlhoz tartozó eszköz driver-ét frissítsd. A routernak nincs köze a géphez így azt nem kell.
  • Morfi
    #6054
    Nincs wifi-s hálózatom. A routerom is vezetékes, akkor annak firmware-t kell frissítenem? Bár ha jól rémlik a routeremen a legfrisebb van. Vagy esetleg az usb-s dvd írót.
  • bon
    #6053
    frissítsd a wifi drive-ét.
  • Morfi
    #6052
    Hali. Ma reggel azzal fgadott a windows 8, hogy: dpc watchdog violation. Ezzel a képernyővel kellfoglalkozni vagy csak, ha már többször is beadta?
  • tompka
    #6051
    Az mitől lehet, hogy a Chrome böngésző ha Windows 8 módban fut akkor nem tölt be semmit? Csak forog a kis karika és ennyi. Még a Settings lapja sem jön be. Hagyományos asztali módban jó.
  • bon
    #6050
    a winyod beépített lemezkezelőjével törlöd a rajta lévő partíciókat és újra létrehozod.
  • Tikal #6049
    Van, de most már tudom miért nem találta, a BIOS-ban a régi vinyo került előre, arról akart boot-olni. Ez hogyan lehetséges?? Mikor nem ébredt fel hibernáciobol, akkor ugyan nyomogattam mérgemben a gépet, de nem hiszem hogy vakon beléptem volna a BIOS-ba :D

    Na mindegy, formázásra akkor mit tanácsolsz, hogyan formázzam teljesen üresre?
  • bon
    #6048
    A másik winyót csak formáztad? Ha igen akkor nem csoda, hogy gond van, mert az indító rekordok ott maradtak.
  • bon
    #6047
    Ez esetben nincs mentésed.
  • Tikal #6046
    Van egy másik vinyó is a gépben, régen azon volt a rendszer, aztán vettem egy újat, nagyobbat, átköltöztem rá, ezt meg leformáztam, most már csak backupnak használom. Most fogtam, le vettem a tápról és minden probléma nélkül elindult a rendszer... érdekes..
  • Tikal #6045
    Mikor a restore-t választom, irja hogy válasszak rendszert, de hol? :D Feldob egy ablakot, amin csak OK-t lehet nyomni, aztán vissza a menübe.
  • bon
    #6044
    Restore: több rendszer mentés lehet egy gépen, választani kell egy változatott.
    parancssori megoldás addig nem tudok javasolni amíg nem tudni, hogy miért nem indul a rendszer, több minden okozghat indítási problémát.
  • Tikal #6043
    Valami gond van a rendszerrel, hibernálásbol nem ébredt fel, nyomtam egy reset-et, most meg nem indul a windows, bejön ez a troublshooting képernyő, de itt bármire nyomok van valami gondja, Refresh your PC, erre azt mondja a HDD locked, nem tudom ez mit jelent :) Restore , ez sem müködik, mert nem tudja melyik windows verziot rakja vissza, azt mondja inditáskor válasszam ki, kár hogy nincs más OS a gépen :) Aztán van még egy ilyen, hogy megpróbálja megjavítani magát... ez pedig egy végtelen hosszú folyamatnak tünik, mert csak ennyit látni: attempting repairs.......nem történik semmi sokáig.

    Valam parancssoros megoldás nincs? Vagy mint régen, volt valami csökkentett mód vagy akármi?
  • tompka
    #6042
    Átálltam én is a 8-as verzióra. Ami tetszik, hogy az elindulás után valóban felismert mindent. Mármint majdnem. Egyedül a webcam driver nincs a rendszerben. A hangkártyához használt legfrissebb drivert lecseréltem egy régebbire mivel "doboz" hangja volt. Nem reklamált, hogy újra felrakom a régit. Gond nélkül felment az Asus win7-es ATK driverrel együtt.
    UEFI módot bekapcsoltam a telepítés előtt. Nem érzek semmi extra dolgot. :)
  • bon
    #6041
    Egy részletes cikk a windows 8.1 újdonságairól: link
  • bon
    #6040
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést! Nekem 31db érkezett Office 2013-as frissítésekkel együtt.
  • bon
    #6039
    Hivatalos információ, hogy augusztus végére kész a Windows 8.1. Nagyközönség számára később lesz elérhető.
  • bon
    #6038
    Nem tdom, hogy van e akit érint, de a Tisztaszoftver program keretében már rendszergazdák is igénylehetnek Windows 8 és Office 2013 telepítő készletet. Nem kell pedagógusnak lenni hozzá.
  • Solt
    #6037
    Az utolsó frissítések valamelyikével eltűnt az a kis négyzet onnan! :) Legalábbis online fiók esetén! :)
  • bajgunar
    #6036
    Automatikus belépés a Windows 8-ba
    És a legelső találat! Tádááámmm...
  • Firerock
    #6035
    A zárolási képernyőt hogy tudom kiiktatni rendszerinduláskor? 1 felhasználóm van,jelszó nélkül de egyik napról a másikra bejött ez a képernyő és kettőt kell kattintanom hogy elinduljon a windows...
  • benőmenő
    #6034
    Mivel xp-ről váltasz így szvsz win8.
    Az említett játékok tuti, de minden más is megy 8-ason, ami a 7-esen is megy.
    Arra kell figyelni, hogy régebbi perifériákhoz (nyomtató, minidv kazettás kamera, stb. ami most így hirtelen eszembejutott) nem biztos, hogy van driver és épp ezért nem is fognak működni, de ezek nem hogy 7, 8, de már Vista alatt sem működnek.
    Ha új gépet veszel új procival és ennyi RAM-mal, akkor a 64 bites-t szerezd be.
  • Aborg
    #6033
    Sziasztok! Jelenleg egy regi gepem van, rajta win XP. Tervezem hogy vennek egy uj gepet, de nem tudom mifele oprendszer lenne a megfelelo. Az uj gepen szeretnek jatszani nehany regebbi jatekot is, mint peldaul az elso Crysis (2007), Mass Effect (2008) stb. Megfelelne a win 8? Vagy inkabb a win 7? Es ha az utobbi: az mindegy hogy a 32 vagy 64 bites? Valoszinuleg minimum a win 7 64 bites fog kelleni mert 8GB RAM-ot tervezek. Szoval ezekkel a win7 elott megjelent jatekokkal mi a helyzet? Mivel kompatibilisak? Van vele tapasztalatotok?
  • DarkSector
    #6032
    OK köszönöm.
  • bon
    #6031
    Nem, az áruházon keresztül lesz elérhető, meg kiadnak majd integrált telepítőt is.
  • DarkSector
    #6030
    win8.1 frissítésbe jön majd?
  • Ironman2
    #6029
    Már sikerült harmadszorra.köszi
  • bon
    #6028
    Szakítsd meg és egy újraindítás után kezd újra.
  • Ironman2
    #6027
    Hali! Miért nem megy az update? Pörög a frissítések letöltése csík,de közben 0 százalékon áll
  • Jim Morrison
    #6026
    köszi, az nem is vészes :)
  • bon
    #6025
    felhasználó barátabb bios.