8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #6104
    Ennyiből ember nincs aki megmondja a hiba okát, hardver vagy szoftver hiba is lehet.
  • Solt
    #6103
    Na most eljutottam oda, hogy elvettem az egyetlen fiókomtól a rendszergazdai jogot, így semmi érdemlegeset nem tudok csinálni! :D Vissza lehet ezt szerezni valahogy?
  • High end PC #6102
    Mostanában folyamatosan lefagy a Win 8 az SSD-n, de már rohadt idegesítő, sokszor már az újraindítás utáni percekben meghal, mi lehet a gond? Újraindítás után lefuttat automatikusan egy ellenőrzőt, de ez semmit nem segít.
    Fél évig nem volt probléma, keveset használtam az SSD-t is
  • bon
    #6101
    Gondolom tudod, hogy egyik árához sincs köze a Microsoft-nak. Microsoft-tól ingyen is felrakhatnák vagy reklám nélkül.
  • k0trapali #6100
    Most ez komoly, hogy 700Ft a Viber az áruházban? Szeretnék megbarátkozni a csempés felülettel és az ottani appokkal, de hát ha ennyibe kerülnek akkor hagyom a fenébe... Facebook app-ot meg elcsúnyítja a reklám. Gratulálok MS!
  • Solt
    #6099
    Urak!

    MS fiókkal való bejelentkezés esetén miért nem lehet kikapcsolni a jelszó kérést? :( Hiányzik a legalsó képen látható kis négyzet! :)
  • lck
    #6098
    A régi asztali alkalmazások ugyanúgy működnek. / pl: Rainmeter, Xwidget, Sidebar Gadgets /
  • TomBond
    #6097
    Ha kijön hivatalosan a 8.1 akkor én is gondolkodom a kipróbálásán. Amit kérdezni szeretnék, az az hogy az asztalra ott is ki tudok e tenni alkalmazásokat. Nekem jelenleg három alkalmazás fut, egy időjárás alkalmazás (HTC Home), egy Internet sebesség kijelző (DUMeter), és egy olyan ami kijelzi a processzor a memória terheltségét, és a HDD-k üres/használt helyét. Ezektől nem szeretnék megválni. Másik alkalmazás lehet csak tudja ezt a funkciót.
  • bon
    #6096
    Privátban válaszoltam.
  • Morfi
    #6095
    Köszönöm gyors választ. Már csak egy apróság lenn. Tudm, hogy nem igazán idevágó, de a hdd vagy ssd topic-ok kicsit lehangoló gyorsasággal rendelkezi. Szóval esetleg tudnál valamilyen segítséget adni, hogy milyen ssd-t érdemes mostanság venni? 120-250 Gb közt.
  • bon
    #6094
    Érdemes
  • Morfi
    #6093
    3 hete kb akkor megnéztem és nem igazán örültem a látványnak. 40% adott neki, meg olyan 40 napot. Egy kis állítgatással elértem a 100%-ot :) (Bár nem, tudom ér-e valamit az az állítgatás). És ha minden igaz a felpörgetéssel vagy túlpörgetéssel problémázott.
    Amúgy mikor megvettem már akkor is kattogott, de volt rá 5 év garancia, azt meg megszolgálta. És már bad sector is akad rajta, ha jól rémlik :)
    Egy szó mint száz, érdemes akkor leselejtezni a szegény párát?!
  • bon
    #6092
    Nézd meg HD Sentinel programmal a winyó állapotát, de kattogás a winyó döglődését szokta jelentni.
  • Morfi
    #6091
    Hali. Ha különböző okokra hivatkozik a kék képernyő, mind mondjuk: hall.dll vagy ntoskrnel.exe és még volt 2 de már azokra nem emlékszek (egy format elvitte a minimemory.dmp-ket). Az ilyen fajta hibákat okozhatja a HDD haldoklása? Mert már másra nem tudok gondolni, hogy mitől áll le állandóan, ha éjjel futni hagyom a gépet. Egy Hitachi 300Gb-os és úgy 7-8 éves hdd, olykor-olykor hangját is adja gy erőteljess kattanással, hgy bent van a gépben. És olykor még a utorrent is panaszkodik, hogy túlterhelt a hdd 100%-osan.
  • tompka
    #6090
    Közben itt ráleltem a Suite driverre. Restart után már ment is. Csak tudnám miért nincs a Qualcomm Atheros oldalán driver almenü...
  • bon
    #6089
    passz
  • tompka
    #6088
    Miért nincs bluetooth A2DP opcióm? Frissítettem a Wifi+Bt modulnak a bluetooth részét de továbbra sincs. Próbáltam felrakni a Qualcomm Atheros Bluetooth Suite-ot, de nem akar felmenni. Az asus oldaláról letöltött Win7-es Suite szintén nem kompatibilis.
    Van valami megoldás, hogy legyen A2DP üzemmódom?
  • [HUN]FaTaL
    #6087
    A kereső bugos az sg-n évek óta, csak szarnak rá. Mondjuk topicokat eddig megtaláltam, hozzászólások keresése viszont sokszor reménytelen.
  • Azeriel
    #6086
    Bár googleval első találat... hát, többet nem használom az oldal keresőjét...:)
  • Azeriel
    #6085
    Köszi. Hát, beírtam "windows", bejelöltem hogy még a saját fórumokban is keressen, de nem volt ilyen találat, szóval, mi más...
  • bon
    #6084
    Gondolom a kereső a rossz, itt a linkje a Windows 7-es topic-nak: link
  • Azeriel
    #6083
    Hali

    Kerestem windows 7-es fórumot, de nem találtam. Tényleg nincs, vagy a kereső nem működik?
  • tompka
    #6082
    A Windows 8 nem támogatja az A2DP-t?
    Win7 alatt kényelmesen átirányítottam a telefon hangját a laptopra. Most a 8 alatt semmit sem tudok, csak fájlt küldeni fogadni.
    Párosítva van, de semmi.
  • Tanker56
    #6081
    MŰKÖDIK! Köszönöm szépen! :)
  • bon
    #6080
    Jobb gomb a csempén fájl helyének megnyítása és átnevezed a fájl nevét.
  • Blum
    #6079
    Ha mar kituztem a csempes start menure egy appot,akkor azt hogy lehet atnevezni?
  • Tanker56
    #6078
    Okés! Este megpróbálom. Eredménnyel majd jövök! :D
  • Morfi
    #6077
    Microsoft Games for Windows vagy hiányzik neki vagy elavult. Rakd fel a legújabbat és menni fog. Nekem is ez volt a problémám vele. A Social club meg lehet hogy nem fog működni, akkor indítsad el offline módban, igaz nem tudsz közvetítéseket adni és multizni, de a single az menni fog.
  • Tanker56
    #6076
    Igen, a legfrissebb is, de semmi. :/
  • bon
    #6075
    A játékhoz kiadott javítások fel vannak telepítve?
  • Tanker56
    #6074
    Szép napot mindenkinek!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni! Van nekem egy laptopom (Asus K55V sorozat) egy 64 bites Windows 8 Enterprise-al. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele, a gondom csupán annyi, hogy a GTA IV-t sehogy se tudom működésre bírni. Felrakni felrakta (elején kompatibilitás problémái voltak, de a figyelmen kívülre mentem) aztán amikor rákattintok az ikonjára, elkezd dolgozni de semmit se hoz be. Próbáltam mindenféle kompatibilitást a Vista SP1-től a 7-ig, de hiába. Youtube-n is keresgéltem megoldásokat, de egyik se volt jó. :/

    Aki tud az kérem segítsen!
    Előre is köszönöm! :)
  • tompka
    #6073
    Az elején kikapcsoltam, de most újra aktiváltam. 50%-os merevlemez használat volt végig. Nem tudom mennyit számít, hogy csak 5400-as a fordulat.
  • bon
    #6072
    Ki van kapcsolva az automatikus töredezetség mentesítés? De Ettől függetlenül se kell 1,5 óra 3,7gb törléséhez.
  • tompka
    #6071
    Töredezett a vinyó. 1,5óra alatt végzett és 3,7GB-ot törölt. :)
  • bon
    #6070
    Jól érted, már rég végeznie kellett volna.
  • tompka
    #6069
    A lemezkarbantartóban a "Windows Update - törlés" opcióval ha jól értem a lementett frissítéseket törlöm és a frissített fájlok korábbi mentéseit ugye? 1órája fut a törlés. Eddig 2,5GB-ot szabadított fel.
  • Morfi
    #6068
    Hali. Azt esetleg megtudja nekem mondani, hogy mitől van az az aprócska hiba, hogy feltelepítettem az eddigi összes update-et a gépre és utána már csak egy szép kis fekete képernyő jelenik meg a felhasználói fiók után. Szerencsére van még egy egér kurzor is, szóval legalább azzal lehet játszani :) Alt + ctrl + del-re bejönnek a lehetőségek. Viszont a kikapcsoló gombra kattintva valami hibát ír ki, mintha nem is létezne és ajánl egy újraindítási tanácsot. Kijelentkezésnél meg nekiáll villogni a kép és akkor már semmit nem lehet nyomni neki maximum re-startot. Ez a probléma azután jelentkezett, miután felraktam az avast vírusirtót, majd letöltöttem a frissítéseket és telepítettem őket.
  • bon
    #6067
    Túlbonyolítod, adatokat átmásolod az 1TB-os winyóra, majd a lemezkezőlben törlöd az adat partíciót és átméretezed a c:-t. (ha nem menne akkor a Paragon Backup and Recovery progival) Ettől függetlenül a rendszer mentés nem árt. Ja és a rejtett partícióval együtt, mert különben nem lesz életképes a rendszer.
  • Blum
    #6066
    Udv!

    Win8 - Acronis parossal kapcsolatban lenne kerdesem.

    Van egy 80gigas merevlemezem,ami felvan osztva 2 particiora (40 giga a rendszernek - 35 giga a programoknak.) Ezen kivul van egy masik,1TB-os lemezem is. Az a helyzet allt elo,hogy a 40giga kevesnek bizonyul a rendszernek (mar a virusirtom se tud frissiteni,mert nincs eleg hely) es arra gondoltam,hogy Acronis True Image-el csinalok egy ISO-t a rendszermeghajtorol meg egy masik ISO-t a programok meghajtojarol.

    A 80gigas lemezt egybeolvasztanam,azon lenne kizarolag a rendszer,a programokat pedig atkoltoztetnem az 1TB-os lemezre,amin letrehoznek egy uj 40GB-os particiot. Kerdesem az lenne,hogy ha a jelenlegi rendszeremet,amit mar lementettem az Acronissal mukodni fog-e attol fuggetlenul hogy mas meretu particiora akarom visszaallitani?
  • bon
    #6065
    Gyorsabb a memória persze, de léteznek programok amik igénylik a meglétét a swap fájlanak és ha nincs akkor esetleg probléma adódhat a műkődésükben, nálam még 12gb memóriaesetén sincs kikapcsolva, hanem fix értékre (2gb) van állítva egy külön winyón.