8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • koj
    #6144
    A kezdőképernyőn pl: pénzügyek, időjárás, térkép, áruház stb. ezek is ingyenesek?
  • bon
    #6143
    Az ata port pl. a melegtől.
  • xxx007
    #6142
    Hát nem tudom , bedugtam a kábelt egy másik foglalatba , most jó ... csak tudnám mi ment tönkre és mitől ...
  • bon
    #6141
    Ata kábelt cserélnék elsőnek.
  • xxx007
    #6140
    Ma 2x kék alapon :( ...
    - Hard Disk Sentinel ezt írja : 2013.07.31. 19:09:34,#199 Ultra ATA CRC Error Count 170 -> 172

    Orvosság ?
  • bon
    #6139
    Vonatkozhat pc-re is, ha korlátos mobil neted van, de téged nem érint.
  • koj
    #6138
    Ja értem, szóval akkor a pc-re ez nem vonatkozik, ahol amúgy is fizetsz a netért. Köszi :D
  • bon
    #6137
    Mobilenet, ahol nem korlátlan a neted
  • koj
    #6136
    Sziasztok! Telepítettem a win8-at, és olyan kérdésem lenne, hogy mi ez a forgalmi díjas internetkapcsolat? Régebbi verzióban nem volt ilyen. Egyébként DIGI-s netünk van.
  • tompka
    #6135
    Amíg a bluetooth ki nem akasztja a gépet, addig semmi baja. De ha már beütött a hiba akkor restart közben a bios-ban még ugyan úgy üvölt a hűtés. Betöltés alatt leveszi magát majd utána újra felpörög mert folytatódik a terhelés.
    Ha kikapcsolom a laptopot akár 5mp-re üvöltő hűtéssel, visszakapcsolásnál még pörög de miután lehűtötte magát, leáll a hűtés.
  • bon
    #6134
    A driver lehet hibás, de csak Windows alatt mükődik. Ha bárhol máshol előfordul a hiba pl. bios-ban (rendszer töltődése már nem tartozik bele) akkor valami harvder gond lesz.
    Melegedési problémája nem lehet a gépnek?
  • tompka
    #6133
    De ha újraindítom a gépet akkor a driver is újratöltődik mégis ugyan úgy folytatódik a hiba. Vagy a driver képes olyanra, hogy kiakasztja a hardvert és addig megy hibásan amíg áram alatt van?
  • High end PC #6132
    automatikusra vannak állítva, mindig feltelepül, ha van valami.
  • bon
    #6131
    Windows frissítések fel vannak telepítve?
  • High end PC #6130
    Hello, lefuttattam a lemezellenőrzőt, amit pár napja ajánlottál, nem talált semmit, az SSD jónak tűnik.

    Azóta észrevettem, hogy túlnyomó többségben akkor fagy a Win 8, mikor a youtube-ról, vagy más videómegosztóról videót nézek. Normál mkv meg DVD lemezeknél mindez nem jelentkezik.

    A videókari drivert egy hete frissítettem, de a fagyások már előtte is megvoltak. Más drivert nem frissítettem már nagyon rég óta. Új hardver sem került a gépbe.

    Esetleg volna valami tipped, mi okozhat ilyet?

    Köszi
  • bon
    #6129
    imgburn
  • Dobronski
    #6128
    Azt az ISO fájlt mivel írjam ki? Mert a Win7 burner-je errorral kidobja a dvd-t pedig nem kéne hogy baj legyen.
  • Dobronski
    #6127
    Ahham. Értem, akkor a hivatalosról letöltöm! Köszi!
  • bon
    #6126
    Kipróbálásra inkább egy hivatalosan elérhető Enterprise változatott ajánlanék, legalább 90 napig gond nélkül használható. Esetleg 8.1 preview-ot.
  • Dobronski
    #6125
    ez warEz
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Töltök egy win8at kipróbálásképp, tudom majd aktiválni? Utána a frissítések elérhetőek lesznek?
  • bon
    #6124
    Alaplap firmware-jéhez nem férhet hozzá, inkább a driver-ébe kavarhat be. Amúgy a rossz Atheros driver-en nem lepődök meg, többszőr futottam már bele Atheros eszköz driver problémába, így ha csak tehetem kerülöm nagyívben vásárlások során, nagyon gagyinak számít a szememben.
  • tompka
    #6123
    Olyan létezik, hogy egy driver bug miatt megbolondul az alaplap (chipset) fw-je? Megtaláltam, hogy mi akasztja ki a Rendszermegszakítások folyamatot, azaz mi váltja ki az egyik proci mag 100%-os használatát!
    A Bluetooth!
    Az előbb aktív bt a2dp kapcsolat közben egyszer csak beindult a Rendszermegszakítások. Windows 7-nél egy restart után észhez tért. De a 8-nál nem elég a restart, mivel ugyan úgy 100%-on jön vissza a rendszer. Le kell állítani a laptopot majd visszakapcsolni.
    Ennyire nem tudott normális drivert írni az Atheros, hogy egy bug miatt megbolondul az alaplap fw-je? Mivel elkezd pörögni 100%-on a kiegészítő gpu ventillátora is a processzorén kívül.
    Múlthéten az eszközkezelőben épp a Bluetooth-t babráltam és akkor is beindult. Most kipróbálom, hogy nem e a négysebességű kapcsolat a baja. Letiltottam 802.11 alapú (3.0) Bt kapcsolatot. Illetve ha nem kell maga a bt, akkor lekapcsolom mivel eddig folyamatosan ment.
  • Malakai
    #6122
    Akkor a mobilról ered, ott elmentette a jelszót, amit a Chrome feltol felhőbe autómatikusan, a gépen lévő pedig onnan töltötte le.
  • Falabu #6121
    Azért hülyének nem kell nézni. Tudom ki nyúl a gépemhez és ki nem, hiszen ez az én lakásom és neki nincs kulcsa(miért is lenne) hozzám. Most nézem a mobilomon a Chrome böngészőt és ott is ő van bejelentkezve. Hozzáteszem, hogy a közel múltban biztos, hogy nem nyúlt a mobilomhoz sem. Lehet egyszer régen valamikor bejelentkezett a mobilomon, de akkor is fura, hogy ezt megjegyezte és nem engem aki nap mint nap használja nem.
  • Malakai
    #6120
    Vagy csak nem tudsz róla. :)
    Mert ugyebár egy vírus ilyen alattomos dolgokat csinál, hogy betör a haverod barátnőjének a gépére, ellopja a belépési adatait és alamuszi módon elmenti a te böngésződbe...
  • Falabu #6119
    Pont az a lényeg, hogy senki nem jelentkezett be az én gépemen, csak én használom.
  • bon
    #6118
    1. ccleaner felesleges
    2. valaki csak bejelentkezett a nevében a gépedre és volt olyan amatőr, hogy még a jelszót is elmentette. Elmentett jelszókat a böngészővel töröltesd.
    3. nem vírus lesz
  • Falabu #6117
    Sziasztok, elég érdekes problémám van. Le futtatam itthon cc cleanert és utána a Chrome-ban mikor be akartam jelentkezni automatikusan ki volt töltve a be jelentkezési mező. Viszont nem az én adataimmal hanem a haverom barátnője adataival. Neki állítólag nincs gmailje, de van egy csomó email ami azt sugallja, hogy használta, használja. Ő soha nem nyúlt a laptopomhoz vagy a telefonomhoz. Ez lehet valami vírus?
  • bon
    #6116
    Én egyedül használom a gépem, szülöknek van másik gép. A jelszónak a hack-erek miatt van értelem, legalább kicsit nehezebb legyen már hozzáférést szerezni a géphez, de említhetném az egyéb kártevőket is. Ne legyen már kapaásból rendszergazda joguk.
  • TomBond
    #6115
    Az oké ha többen használjátok a gépet, de nekem pl. minek, ha egyedül használom, és a páromnak külön gépe van.
  • Solt
    #6114
    Ez így igaz, de ez egy tesztrendszer nálam, jobban érdekel a rugalmasság, mint a biztonság! :) No meg eddig működött a kikapcsolása...
  • bon
    #6113
    De biztonságos, nekem XP óta van jelszavam itthon, még a szüleimnek is külön felhasználói fiókja van saját jelszóval.
  • Solt
    #6112
    Viszont az alapgond még mindig fennáll... borzalmasan demoralizáló állandóan beütni a jelszót indulásnál. :(
  • Solt
    #6111
    No csökkentett módban vissza tudtam varázsolni a rendszergazdai jogomat... :) Köszi...
  • Solt
    #6110
    A rendszer visszaállítást sem engedi normál módban! :D Még a csökkentett módot megnézem, ha úgy sem jó, akkor telepíthetem újra... :D
  • bon
    #6109
    Esetleg nézd meg csökkenet módban, Windows 7-nél magától aktiválódott a beépített fiók, de Windows 8-nál még nem próbáltam. Esetleg új fiók felvételét próbáltad már? Végső esetben rendszer visszaállítás egy korábbi állapotra.
  • Solt
    #6108
    Van, de nem tudom aktiválni, mivel hozzáférés megtagadva! :D Erre varrjál gombot... :)
  • bon
    #6107
    Az lehetetlen, egy rendszergazdának mindig maradnia kell. Pl: tuti van egy Rendszergazda nevű letiltott fiók.
  • bon
    #6106
    HD sentinel
  • High end PC #6105
    Milyen lemezellenőrzőt javasolnátok, hogy kiderüljön az SSD-vel van-e a gond?