8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • cody1994
    #6184
    Lenne 2 kérdésem tudom már ezerszer el lett mondva írva de sokat kéne vissza olvasni :D
    Hol lehet beállítani hogy neh kelljen jelszó amikor el indítom a gépet
    Hol lehet beállítani hogy az asztal legyen a kezdő neh ez a szar metroui ..:D
  • xxx007
    #6183
    OK,bár kár akkor nem kéne várni októberig ...
  • bon
    #6182
    Még nem tudni, állítólag nem. Ha lesz hivatalos info akkor jelzem.
  • xxx007
    #6181
    MSDN -es nem lesz hó végétől?
  • tompka
    #6180
    Azon gondolkoztam, hogy a por okozhat e olyan zárlatot ami miatt a Windows Rendszermegszakítása hibát generál és a hűtés is megbolondul? Mivel csak a laptop teljes kikapcsolása segít a hiba elhárításán.
    A PCH dióda alapjáraton 77fokos.
  • bon
    #6179
    Nem tudni.
  • maujuri #6178
    Akkor már magyar nyelven?
  • bon
    #6177
    Október 18-tól elérhető a Windows 8.1
  • janihunk
    #6176
    vagy a 9471-et?
  • janihunk
    #6175
    Le tudom valahonan tölteni? PM is jöhet.
  • bon
    #6174
    Létezik már egy ilyen build is: 9478.0.winblue_rtm_130804-1505. Közeledik az RTM elkészülte.
  • tompka
    #6173
    Nem
    Ha kiveszem a pipát az "Összes hanghatás letiltása" opció elől akkor fülhallgatón hangosabb lesz a hang. Ha berakom a pipát akkor halkabb, de normálisan szól. A beépítettre hatástalan.
  • bon
    #6172
    Nem valami effektus van bekapcsolva esetleg elállítva a realtek kezelő pultján?
  • bon
    #6171
    Hónap végére készül el a 8.1 .
  • xxx007
    #6170
    Sziasztok!

    Végleges 8.1 mikorra várható ? Felraktam a preview -et , a vízjelet el lehet tüntetni?
  • tompka
    #6169
    Mivel még mindig előjött a Rendszermegszakítások 100%-os terhelési hibám, tegnap frissítettem az Intel chipset+Nvidia+Realtek drivereket. Az új Realtek driverrel a laptop beépített hangszórója igen érdekesen szól. Olyan mint ha monó lenne. Fülest rádugva rendesen szól.
    Mitől szólnak különbözően?
  • janihunk
    #6168
    Sziasztok ami a win 8.1 be van időjárás csempe azt nem lehet átültetni a 8 ba? Mármint hogy úgy nézzen ki mint a 8.1 ben?
  • [HUN]FaTaL
    #6167
    Mivel olyan torz lenne, hogy nézhetetlen.
  • bon
    #6166
    Közbe észrevettem egy számomra új lehetőséget a 8.1-ben. Osztott képernyős mód esetén pl. megnyítom a gépházat, előtte megjeleik a képernyő közepén egy nagy csempe és várja az utasítás, hogy melyik osztott képernyőre nyíljon meg.
  • bon
    #6165
    Szerintem ez már csak az alkalmazáson múlik amit nem biztos, hogy a Microsoft fejleszt. Modern ui-s böngsző pl. követi a változást. Megperem kockáztatni, de nem értek hozzá, hogy ehhez 8.1-es fejlesztői körnezetben készült alkalmazás kell.
  • Szabi #6164
    méretezhető, de nem igazodnak hozzá az ablakok :D
  • bon
    #6163
    Így már értem, ez az oszott képernyős mód és végre 8.1-ben már méretezhető.
  • Szabi #6162
  • bon
    #6161
    Nem lehet ablakba rakni. A második mondatot viszont nem értem, vagy teljes képernyőn van a program, vagy osztott képernyőn, más állapotról nincs. Az oldalsáva amire szerintem (ha jól értem) gondolsz, a háttérbe futtó alkalmazásokat mutatja.
  • Szabi #6160
    8.1-en nem lehet az app-okat kis ablakba rakni ? :)

    "oldalsávba" sikerült már tenni, így látom az appot és az asztal-t is.. de ez még nem tökéletes, mert fölöslegesen kitakarja a fél monitort a fekete rész fölötte és alatta :D
  • bon
    #6159
    Akkor nem tuodm, képernyőkímélőt nem használok már lassan 10 éve. Monitor kikapcs 5 perc múlva és még áramot is spórolok vele. egyedül a háttérképek változnak 20 percenként.
  • koj
    #6158
    Az már megvolt, a beállításnál nem lehet kiválasztani. Letöltöttem többet, és úgy nem lehet hogy az összeset váltogassa?
  • bon
    #6157
    Duplakatt a fájlon?
  • koj
    #6156
    Képernyőkímélőnek hogy tudok letöltött témákat beállítani?
  • bon
    #6155
    Kettő alapból felesleges, egyik nyugodtan törölhető. Pláne ha nem windows 8 kompatibilis.
  • Xellos999
    #6154
    Ja, mcafee, meg norton security scan.
  • Probatbicol
    #6153
    Külső vírusirtó van rajta? Mert van ami nem bírja a win 8-at, és új program telepítésekor pont aktiválódnak..Engem az Avast szívatott fél éve, mondjuk azóta javíthatták nem tudom.
  • bon
    #6152
    Első körben egy hd sentinelt raknék fel, hogy megnézzem a winyó állapotát.
  • Xellos999
    #6151
    Nem költői kérdés volt, tényleg kezdtem azt hinni, hogy ez egy win 8 feature. Nem saját gép (én sose használnék win 8-at), nővérem hozta át az övét, hogy tegyek fel neki ezt-azt rá.
  • Zeller01
    #6150
    Remélem ez költői kérdés volt! Valószínűleg teljesen normális a jelenség, minden gépen így van.
  • Xellos999
    #6149
    Ok, thx.
  • bon
    #6148
    Nagyon nem természetes, szerintem ott valami gép gond lesz.
  • Xellos999
    #6147
    Hi! Az általánosnak számít a win 8-nál, hogy minden program telepítés után kifagy? De úgy, hogy csak a power gombra reagál, semmi másra (10 perc után se). Notebook, 3 hete vásárolt.
  • bon
    #6146
    Minden a rendszerbe integrált program ingyenes. Az áruházban lehet találni fizetős programokat, de többségük kipróbálható és a próba időszak lejárta után megvásárolható vagy törölhető.
  • koj
    #6145
    Vagy ez hogy van?