8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Vaszilij Artyom
    #6224
    Lenne egy olyan problémám, hogy egy frissen telepített Windows 8 Enterprise (integrált frissítésekkel augusztusig, hibátlan verzió)-ban nem működik a Gépház. Azaz működik, de csak egy üres fehér képernyőt hoz be helyette amin lehet kattintgatni és ha jóhelyre kattintasz akkor tudod is állítani pl a témát vagy a bluetooth eszközöket.
    Az érdekesség az, hogy csökkentett módban teljesen jól működik a dolog.
    sfc /scannow-ot megcsináltam, de semmit sem ért.

    Tipp?
  • ladislaoca
    #6223
    Sziasztok!

    Nem közvetlenül WIN8-al kapcsolatos kérdésem lenne!

    Valami miatt nem tudok megnézni videókat anélkül, hogy ne lassulna be 1 perc után a kép. Tv-tunerrel is ez a probléma és mindenfajta videó lejátszóval is ez történik.
    Ha az egeret kicsit megmozgatom akkor viszont gyorsan helyreáll a kép.

    kb. 2 hete lett újratelepítve a rendszer.

    Én valami codec problémára tippelek.
    Remélem tudtok használható ötletet.
  • SUNNY84HUN
    #6222
    nem rossz nekem is bejött mert dizájnos meg szeretem az új dolgokat de még vannak gondok vele , sztem fél év és minden f@sza lesz.. és akkor bátran visszatérek
  • bakkerman
    #6221
    nem kiforratlan a win8! Tökéletesen működik minden program,stabil,gyors,ez a dvd olvasó problémát leszámítva nekem nagyon tetszik,csempéstől mindenestül :)
  • bon
    #6220
    Fenét kiforratlan, már 1 éves a rendszer. A cd/dvd-rom hiba inkább az alaplapi vezérlő rovására írható szerintem.
  • SUNNY84HUN
    #6219
    én ezért tértem vissza a jogtiszta w7 x64 ultimra , mert még kicsit kiforratlan a w8
  • bakkerman
    #6218
    sikerült,működik,nagyon szépen köszi!! Még az este folyamán kipróbálom,hogy írni tud-e a cuccos.
  • bon
    #6217
    Próbáld ki ezt:

    1. Run Command Prompt as an Administrator. Type cmd in Windows 8 Metro UI and press cltr+shift+enter

    2. Type following and say enter

    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

    3. Reboot the system
  • bakkerman
    #6216
    az ragyogó...firmware frissitést se tudnék csinálni mert tényleg csak annyit tudok a cumórol,hogy LG...se tipusszám semmi..
  • benőmenő
    #6215
    Nekem is hasonló gondjaim vannak.
    Firmware frissítés után már beolvas mindent, írni viszont azóta sem tud.
  • bakkerman
    #6214
    na van egy gondom...8 napja használom a win8-at,de csak ma akartam használni a dvd olvasómat,de nem működik. beraktam egy lemezt,nem olvasta be,semmi infó,eszközkezelőben a DVD/CD olvasóknál sincsen ott a lemezmeghajtóm...és még drivert se tudok leszedni hozzá,mert csak annyit tudok hogy mi a márkája,mert az rávan írva. Maga a meghajtó villog zölden,ha beteszek egy lemezt,de a rendszer semmit se ismer fel belőle.
  • xxx007
    #6213
    Várjuk ....
  • bon
    #6212
    Továbbra se hivatalos, de úgy néz ki a Windows 8.1 RTM 9600.16384.130821-1623 build lett kiválasztva RTM-nek.
  • grebber
    #6211
    Valaki nemtudja véletlen nálunk mikor lesz elérhető Win 8-ra az Asphalt 7-8?

    Asphalt 7 már van de csak pár régióban nálunk nem ,legalábbis ezt írták máshol.
  • joebacsi
    #6210
    "Ha visszarakjátok azt a kurva Start gombot a 8.1-esbe, én kilépek! " :D
  • bon
    #6209
    Még nem hivatalos, de álllítólag ez a kész 8.1-es build: 6.3.9600.16384.winblue_rtm.130822-2140
  • bon
    #6208
    Egy prociba integrált és egy külön dedikált vga van a laptopban, ezért van kettő. A prociba integráltnak csak 2D-s üzemmódban szabadna mennie, nagyobb terhelésnél jellemzően játéknál meg a 7400m-nek.

    Vga drivereket frissítenék.
  • Marci0115
    #6207
    az miért van a laptopommal , hogy az eszközkezelőben a videókártyánál 2 db van, hd 6480G és 7400M , és a gond azzal van, hogy ha a kettő egyszerre megy akkor eltorzulnak a színek , betűk is mások picit, ha viszont letiltom az egyiket akkor a színek jók lesznek, de nem reagál a fényerő gomb,nem lehet a fényerőt állítani, a hdmi sem küld jelet
  • Marci0115
    #6206
    jah de :D köszi
  • Marci0115
    #6205
    sajnos nem segít
  • bon
    #6204
    Áruházat elindítod jobb oldali menü beállítások\beállítások, a két opciót kikapcsolod.
  • Marci0115
    #6203
    srácok nekem miért nem frissül az áruház? most vettem észre hogy rátettem egy másik gépre a win 8at, és vagy 5x több app van mint nálam, hogy tudnám frissíteni?
  • Armagedown
    #6202
    Érvénytelenek a Windows 8 alatt készített rekordok
  • bakkerman
    #6201
    akkor így értem :) Én tegnap vettem rá magam,hogy kipróbáljam a 8-at,és eddig nagyon pozitívan csalódtam benne! Win7-hez képest sokkal letisztultabb,egyszerűbb design,gyorsabb,a "csempéket" is kezdem már megszokni. Persze majd hosszútávon derül ki,hogy mennyire stabil,de egyelőre nagyon tetszik!
  • bon
    #6200
    "Mikor lesz benne rendes start menü ? " A kérdés az oprendszerre irányúlt, abban nincs start menü. a külön program az más tészta, az nem a rendszer része.
    8.1-ben meg nem lesz start menü, itt van a gépemen a publikus teszt verzió, meg egy a napokban kiszivárgott változat is. Nincs benne start menü.
    De hivatalosan is csak Start gomb-ról van és volt szó eddig is. A start gomb az megtalálható.
  • bakkerman
    #6199
    van start menü,egy pár megás ingyenes programmal már előlehet szedni,és lesz start menü hivatalosan is,a 8.1-ben elvileg
  • tompka
    #6198
    1hónap és 5napja használom a Win8-at. Semmi bajom nincs vele!
    Nem úgy kell elkezdeni használni, hogy "pfejj de rossz" mert akkor rossz lesz. Nekem megtetszett és bejött. Már nem térnék vissza a 7-re.
  • bon
    #6197
    Már lassan 1 éve használom, nincs vele gond több gépen is. Start menü-t meg ne várd, mert nem lesz, helyette van kezdőképernyő.
  • Armagedown
    #6196
    Sikerült már ezt a Windows használható állapotba hozni ?
    Mikor lesz benne rendes start menü ?
  • bon
    #6195
    Igen az.
  • Blekk Síp
    #6194
    Olyan nekem is van, de az a Windows Defender nem?
  • tompka
    #6193
    Köszönöm! El fogom vinni a szervizbe, ahol vettem ott foglalkoznak is vele. Vásárlás után kb a 8-9. hónapban jelentkezett először a hiba.
  • bon
    #6192
    Ja és az angol problémára ott van pl. a google fordító.
  • bon
    #6191
    Próbáld meg, hogy indítasz egy emeltszíntű rendszergazdai parancssort, majd beírod, hogy sfc /scannow

    leírás: http://support.microsoft.com/kb/929833

    De javasolják még az

    Malwarebytes' Anti-Malware
    http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

    SuperAntispyware
    http://superantispyware.com/

    programok futtatását a kártevő fertőzés kizárására. Lehetőleg csökkentet módban: http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/start-windows-8-in-safe-mode/
  • Marci0115
    #6190
    sziasztok

    ma egész nap fagyogat a gépem , a feladatkezelőben látom hogy valami Antimalware Service Executable teljesen lefoglalja a memóriát és a merevlemezt, mi ez valami vírus? sajnos a neten csak angolul találtam információt, de azt nem értem
  • Morfi
    #6189
    A por egy szigetelőanyag. Az csak abban okoz gondot, hogy még jó hőszigetelő is. Ezáltal "megbolondulhat", azaz maximális fordulattal hűti az adott egységet, feltéve, ha olyan hűtése van a szerkezetnek. Próbáld meg először kitakarítani a laptopodat, ha tudod, ha nem akkor kérj szakember segítségét (pár ezer forintért megcsinálják a szervízben). Ha esetleg otthon van kompresszor akkor óvatosan használd.
    A 77°C az elég soknak tűnik, 80°C felett magasnak tekinthető ez az érték, 90°C-nál már kritikus. Ezen a szinten már leállnak a gépek vagy csak újraindulnak.
  • bon
    #6188
    Egy újabb build a sok közül.
  • janihunk
    #6187
    9484.0.winblue_rtm.130812-1706
  • bon
    #6186
    1. Elvileg itt (azért elvileg, mert nekem nincs ilyen menüpont): link

    2. Nincs metro, Modern UI a neve és nem sz*r (max neked nem tetszik), amúgy nem beállítható az asztallal indulkás, majd 8.1-ben (külön programmal belehet, de ahhoz olvass vissza)
  • bon
    #6185
    Hivatalos, 8.1-ben integrálva lesz a Skype.