8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #6344
    Remélem az innen származó ISO-k már telepíthetőek lesznek rendes w8 kulccsal.
  • aate
    #6343
    Én is arra gondolok. De Win 7/8 alatt semmi gond nem volt.
  • bon
    #6342
    Sajnos nincs ötletem, bár a driver gond megfordult a fejemben.
  • aate
    #6341
    NET kerentrendszer 3.5 bekapcsolását 8.1-ben most már engedélyezni lehet a szolgáltatások között! Már elérhető a "szerver"
  • bon
    #6340
    MSDN és Technet előfizetőknek elérhető a Windows 8.1!
  • aate
    #6339
    Net kapcsolattal semmi gond megy és nem is fagy le de ha kihúzom a kábelt vagy kikapcsolom akkor kb 2 perc mulva újra indul > vagyis nem is tud addig amíg vissza nem dugom a logóig jut el.
  • aate
    #6338
    csak a Windows /Defender, telepítés után programok nélkül is csinálja.
  • bon
    #6337
    Van feltelepítve tűzfal?
  • aate
    #6336
    Sziasztok ! Windows 8.1 HUN 32 Bites. Olyan hibába ütköztem hogy ha megszakad az internetkapcsolat /vagy kikapcsolom akkor a gép lefagy és újraindul de internet kapcsolat nélkül be sem tölti a Windowst . Hiba napló : A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása. Win 8 alatt nem volt ilyen probléma. Driverek nincsenek újabbak, Valakinek ötlete ?
  • bon
    #6335
    Én jobb egérgomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval szoktam telepíteni és nem szokot problémám lenni a fájl társítással.
  • JoeFromHun
    #6334
    Sziasztok!

    Kipróbáltam a Windows 8-at és a kérdésem az lenne, hogy ha telepítek egy programot PL. VLC vagy KMPlayer vagy egyéb az miért nem rendelődik hozzá automatikusan az adott filetípushoz? Miért kell ez még külön állítgatni?
    Vagy van erre valami megoldás?

    Köszi előre is!!

    Üdv. Joe

  • Narxis
    #6333
    Egy elég objektív beszámoló a Windows 8.1-ről.
  • bon
    #6332
    Majd kiderül. Tiszta telepítés esetén kevesebb helyett foglal mint a Windows 8.
  • maujuri #6331
    Sziasztok, nekem a win8 rendszer egy 64 gb os SSD-n van. Ezen csak a rendszer foglal helyet. most van rajta 22GB szabad hely. Ha megjelenik ugyebár a 8.1 és frissítem, mekkora helyet foglal el pluszban?
  • bon
    #6330
    Amúgy magyar nyelvi csomaggal szinte mindennek magyarnak kellene, hogy legyen.
  • bon
    #6329
    Nem lehet.
  • Marci0115
    #6328
    most fent van az rtm angol verzió amire rátettem a magyarítást, na de rengeteg dolog angol maradt, na ezt valahogy teljesen le lehet magyarítani , úgy hogy ne keljen megint újratenni a windows-t?
  • ladislaoca
    #6327
    Egy kis segítséget szeretnék kérni!
    Van egy tv-kártyám a gépemen.
    Alvó illetve hibernált állapotból akartam vele felvenni, de amikor elérkezik a beállított időpont akkor a windows-8-nak a zárolási képernyője jelenik meg. És nem is jelentkezik be automatikusan a windows 8.
    (Egy felhasználói fiókom van, nincs jelszavasítva, és rendszergazdai jogosultságú)
    (Közben sajnos zároltam, ezt sem tudom hogy kellene feloldani)
    Hogy kellene beállítanom a WIN8-at, hogy alvó vagy hibernált állapotból is automatikusan bejöjjön a kezdőképernyő és elinduljon a felvétel?
  • xxx007
    #6326
    AMD ATi-s HD4670 driverét nem telepíti ....
  • MerlinW
    #6325
    Ha van eredeti W8-ad, ingyen letöltheted a véglegeset.
  • Szabi #6324
    #6278
  • Dobronski
    #6323
    8.1 preview meddig lesz ingyenes?
  • xxx007
    #6322
    Hova lett az áruházból a TuneIn ? Windows 8.1 Pro ...
  • MerlinW
    #6321
    Semennyiben. A 8.1 annyit jelent, hogy Win 8 SP1. Csak MS áttért Apple számozásra:)
    A rendszer maga ugyanaz, a W8 tulajok ingyen letölthetik a frissítést.
  • bon
    #6320
    Már egyéb Windows 8.1 nyelvi változatok is kiszivárogtak, köztük a magyar.
  • setuh
    #6319
    Teljesitmenyben valtozott a 8.1 a 8-hoz kepest?
  • janihunk
    #6318
    Na ezzel sikerült feltennem úgy hogy a Magyarítás is fent van.
  • bon
    #6317
    Nekem eddig Windows 8-nál fordul elő ez a probléma, többszőr is. 8.1-et még nem raktam fel, mert féltem a legális kódom, nehogy tiltsák. Egyenlőre kivárok.
  • [HUN]FaTaL
    #6316
    Nekem mindig gond nélkül települt. Igaz, az nem 8.1 volt.
  • bon
    #6315
    Már amikor sikerül, a parancssoros megoldás vált be eddig nekem a legjobban.
  • [HUN]FaTaL
    #6314
    Vezérlőpultban kell windows összetevőként hozzáadni a .netet. De az első .net program futtatásakor felajánlja magától is.
  • bon
    #6313
    Jobb gomb futtatás Rendszergazdaként.
  • janihunk
    #6312
    Program azt írja sikerült de ha olyan progit indítok ami igényli ugyan úgy megáll letöltésnél.
  • Marci0115
    #6311
    és így?
    Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:X:sourcessxs /LimitAccess

    csak írd át a meghajtót

    vagy így?

    Product: Microsoft .NET Framework Offline Installer for Windows 8
    Version: 2.0.0.0
    Requirements: Windows 8
    Author: J.C.P Laboratory (Cedric Poottaren)
    Publisher: AskVG.com


    Description:
    A tool that allows you to install Microsoft .NET Framework 3.5 Offline in Windows 8.


    More Info:
    http://www.askvg.com/download-microsoft-net-framework-3-5-offline-installer-for-windows-8/


    Lisence:
    This application is freeware and can only be distribured as is. If you paid for this app, ask for a refund.


    Don't forget to visit AskVG.com.


    Copyright © 2013 J.C.P Laboratory Software. All rights reserved.

    http://www.AskVG.com/


    ezek nemtudom működnek-e , neten olvastam
  • janihunk
    #6310
    65.8% eljut aztán letöltési hibát ír.
  • janihunk
    #6309
    És most? Kép
  • janihunk
    #6308
    De a parancssort hogy tudom rendszergazdaként indítani? Csak simán felhasználóként tudom a start menüből. :S
  • Marci0115
    #6307
    Akit érdekelne, hogy hogyan kell bekapcsolni a .NET kerentrendszer 3.5-öt 8.1-ben:

    Hozzávalók: Windows 8.1 lemeze vagy lemezképe, Parancssor

    Helyezzük be a Windows 8.1 lemezét a DVD meghajtóba, vagy csatlakoztassuk a képfájlt.

    Ezután indítsunk el egy parancssort rendszergazdaként és adjuk meg a következő parancsot:
    dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:X:/sources/sxs
    Az X- a meghajtó jele ahol a telepítőlemez található.

    Várjunk míg a folyamat befejeződik.

    jah és még a magyarítás előtt kell megtenni ha jól tudom
  • goregrind #6306
    Tegnap feldobtam én is, ment is minden - pörgött a gép mint állat. A net framework kivételével. Angol nyelvű volt ay oprendszer, arra próbáltam 4 különböző módon ráerőltetni, de sehogy sem akarta elfogadni. Repült is vissza a 7-es! De amint találok olyan megoldást ami műxik is, újabb esélyt adok a májkrószoft új gyöngyszemének!
  • SergioAmigo
    #6305
    nem! kb 6szor csináltam hónapokkal ezelőtt