8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #6384
    Mármint a HDMI kábel tudja, de vajon a PC is képes azon a végen kilökni 7.1-et?
  • maujuri #6383
    Elnézést a hülye kérdésekért, de több nem lesz ígérem. Ha ezt az oprendszert veszem meg a meglévő gépre, az ugyebár majd át tudom vinni gépcsere esetén új gépre, persze szintén az előzőt letörölve. Anno szintén olvastam hogy az oem licenszelés változott ezen a téren.
    Szóval ezt az oprendszert: Windows 8 pro 64bit
  • bon
    #6382
    Igen átvihető ha a másikról törlöd.
  • maujuri #6381
    Szevasztok. BON hozzád lenne egy kérdésem. Tavaly megvettem a windows 8 frissítést akciósan mint sokan mások. A frissítési alap Windows Vista home premium volt. Van egy másik gépem , amin windows Xp van még. A kérdésem az lenne hogy jogtisztán áttehetem a 8 at arra a gépre? persze úgy hogy az első gépről eltávolítom. Tehát a 8 egy gépen lenne.(xp lenne frissítve) anno a licenszelésben olvastam hogy át lehet vinni, ezt is más gépre, csak ott is kell hogy legyen eredeti frissítési alap. Köszönöm.
  • High end PC #6380
    nem igazán értem a kérdésed

    7.1-es hangkártya, HDMI-n keresztül tud 7.1-et. Ha rendesen fel tudnám ismertetni a Windows-al a HDMI kimenetet, akkor szerintem minden oké lenne. A PowerDVD 10-től 13-ig mind kiadja HDMI-n a többcsatornás hangot, de a PowerDVD 9 (ami tud DVD-Audio-t, és épp ez kéne nekem!) nem viszi a programban HDMI kimenetre állítva a sokcsatornás hangot, csak a sztereo-t. Megkerülni meg nem tudom a PowerDVD 9-el a Windows beállításait úgy néz ki. Sok másik lejátszó programban észrevettem ezt a szeteró HDMI hang jelenséget, (pl Foobar-ban, még WASAPI- és ASIO-s HDMI passthrough-nál is!), úgy néz ki a Windows nem megfelelő hangeszköz kezelése okozza ezt. Valahogy meg kéne mondanom neki, hogy de kezelje már normálisan. Természetesen fent van a legújabb, Win8-hoz kiadott drivere is.
  • DarkSector
    #6379
    Tud 7.1-et vagy PC-n tud 7.1-et?
  • High end PC #6378
    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a Windows hangeszközökben a hangkártyám kimeneténél rossz infó szerepel (HDMI kimenetre sztereót ír, miközben a HDMI nem az)


    Ez azért okoz gondot, mert van egy DVD-Audio lejátszó program, amin be kéne állítanom a sokcsatornás 24bit/96kHz kimenetet, amit csak HDMI-vel tudok kiadni az erősítőnek, de a lejátszó programban beállítva a HDMI kimenetet így csak sztereo jelet küld az erősítnek.
    Hogy tudnám "becsapni" a Windowst, hogy márpedig a HDMI akár 7.1 csatornát is tud, és a hangeszközökben is ez az infó szerepeljen?
    kössz
  • DarkSector
    #6377
    köszönöm ezt is. Kiprobálom.
  • DarkSector
    #6376
    Online fiókkal.
  • bon
    #6375
    Én ezt a megoldást találtam: link de ez nekem soha se volt elérhető, gyanús, hogy a microsoft account-om miatt. A másik megoldás amit tudtam az amit írtál: Gépház, azon belul Felhasználók.
  • maujuri #6374
    Microsoft fiókkal jelentkezel be gondolom. Ha átteszed Helyi fiókra, és úgy jelentkezel be akkor tuti lehet. De talán meg lehet oldani ms fiókkal is, de szerintem nem. BON biztos tudja ha van megoldás.
  • DarkSector
    #6373
    Thx, annyi a bajom, hogy bármit állítok azon a gombon ujrainditáskor mindenképpen kér jelszót. :D
  • maujuri #6372
    Képernyő széle egér, Beállítások, lent jobb sarok Gépház, azon belul Felhasználók.
  • DarkSector
    #6371
    Thx, arra céloztam, de ott hol? :D
  • bon
    #6370
    Gépházban lehet.
  • DarkSector
    #6369
    Hogy lehet megoldani hogy win8-nál ne kelljen beírogatni jelszót?
    És hogy lehet visszakapcsolni?

    Egy pár ujrainditásig ki kéne szednem hogy kérjen jelszót. Ha lehet.
  • Mr Manson
    #6368
    A 2-es nyert! Köszi!
  • bon
    #6367
    Nem.

    Három eshetőség van.

    1. Már fenn van a Windows 8, október 17 után frissíthető 8.1-re minden trükközés nélkül.

    2. tiszta telepítés:
    Windows 8.1 feltelepít valamilyen kulccsal
    majd aktiváló képernyőn kulcs csere jogtiszta Windows 8-as kulcsra
    aktiválás

    3. Windows 8.1 feltelepítése 8.1-es kulccsal
    Aktiválás


  • Mr Manson
    #6366
    Akkor:
    eredeti Win8 fel
    aktiválás
    Win8.1 frissítés (valami kulccsal)
    kulcs csere - aktiválás?

    Jogtiszta 8.1?
  • bon
    #6365
    Nem lesz SP1, simán 8.1. Áruházból telepítve nem kell aktiválással foglalkozni, minden Windows 8-as gép autómatiksuan megkapja.
    Csak ISO-nál kell trükközni (persze október 17 után megvásárolt 8.1-es telepítőknél már nem).
  • tompka
    #6364
    Az Áruházban megjelenő SP1-nél is így lesz? Azaz új kulcs kell vagy annál jó lesz a jelenlegi? Elvégre sima 8-ra rakod fel, akkor honnan lenne 8.1-es kulcsod.
  • Mr Manson
    #6363
    Okés! Köszönöm!
  • bon
    #6362
    De írtam a kerülő megoldást korábban
  • bon
    #6361
    nem
  • Mr Manson
    #6360
    Felmegy 8-as kulcsal?
  • bon
    #6359
    Megjöttek az e havi frissítések, Windows 8.1-hez is jó telepítést!
  • lck
    #6358
    Tavaly szeptemberben telefonon aktivált virágbolti kulcsok is működnek a mai napig a sima 8 alatt, tokens mappa visszamásolással. Pedig nyilvánvaló hogy nem legálisak. Ezek alapján alig valószínű hogy MSDN megjelenés előtti telepítés miatt kilőnék bármelyiket is. Persze HA akarnák megtehetnék, de szerintem nem akarják - nagyvonalúbbak.
  • bon
    #6357
    Nem is rögtön gondoltam, szerintem HA akarnak tudnak egy lekérdezést csinálni, hogy volt e az MSDN megjelenés előtt aktiválás és ha igen milyen kulccsal.
  • xxx007
    #6356
    3x aktiváltam újra ugyanazzal a kulccsal,nem tiltották .
  • xxx007
    #6355
    Radeon HD4xxx grafikus nem támogatott ( rendszer magától telepíti a driver-ét , de programok amik Open GL alatt futnak sajnos nem fognak működni ... mivel az AMD alatt kiadott Catalyst 13.1 nem települ .
  • bon
    #6354
    Igen kulcs már van. A tiltásra nem tudok mint mondani. Az biztos, hogy kipróbáltam és a tegnap óta elérhető magyar telepítő nem fogadja el a Windows 8-as kulcsot a telepítés elején csak aktiváláshoz.
  • [HUN]FaTaL
    #6353
    Nem fogják tiltani a kulcsot? Igazából ettől félek, a telepítés annyira nem érdekes, gondolom már most van kulcs, amivel lehet telepíteni aktiválás nélkül. :)
  • bon
    #6352
    Na meg felrakod más kulcsal aktiválás nélkül, majd az aktiválásnál kulcsot kicseréled a hivatalosra és aktiválod, úgy már elfogadja.
  • bon
    #6351
    Jelenlegi állás alapján nem, de ha hazaértem kipróbálom. Frissítés viszont megy.
  • Mr Manson
    #6350
    gyári Win8 kulccsal felmegy? (ha az van jogtisztán)
  • [HUN]FaTaL
    #6349
    Szóval nem lehet tisztán telepíteni a régi kulcsokkal. Nyaljanak fost.
  • bon
    #6348
    Szivárgot verzióból is volt alapból magyar verzió.
  • bon
    #6347
    Az iso-k megegyeznek a kiszivárgott verzióval. Ja és új termékkulcsokat add az oldal a 8.1-hez.
  • xxx007
    #6346
    Nem telepíthetők ...
  • Solt
    #6345
    Ráadásul a magyar verzió is! Lesz egy kis időm fel is dobom... :)