8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #6426
    Simán mennie kell a Windows 8-nak.
  • fery02
    #6425
    Szerintem csúnya lenne, ha egy ilyen gép ne birkózna el Win8-al.
    Irány a telepítés! ;)
  • Drazse23
    #6424
    Processzor: AMD Phemom II x4 925 2800Mhz (4 mag)
    RAM: 7GB
    SMBIOS: 2.5
    VGA: Ati Radeon HD 5670 1GB
    Alaplap: ASUS M4A77TD PRO
  • bon
    #6423
    De ez az oldal is segíthet: link

    A 64bit támogatás meg főként a procin múlik, de ha nincs 4gb memóriád akkor felesleges a 64bit.
  • bon
    #6422
    Pedig egyszerűbb lenne.
  • bon
    #6421
    Bios tartalmazza a kódot Windows 8 esetén és magától aktiválnia kellene ha előtelepítve volt.
  • Drazse23
    #6420
    Köszi!

    És még egy kérdés:
    Honnan tudom, hogy a rendszerem alkalmas-e a Win7 64bit vagy Win8 futtatására? (4 éves gép, akkor nagyon jónak számított. Bár most is egész szépen viszi a BF3-mat vagy a Crysis3-mat. De gondolom inkább az alaplap a meghatározó ebben az esetben.) Van esetleg valami tesztoldal? A konfigot nem írom le, nem akarlak benneteket ezzel fárasztani.
  • Wking
    #6419
    Sziasztok! Nem tudjátok, egy újonnan vett laptopon hogyan tudnám aktiválni a win8at? Mert ugyebár hivatalosan rajta van, matrica is, meg el is jutok az aktiválásig, csak kód nincs sehol!
  • Evogordon
    #6418
    Ja vegulis rajottem tegnap. De azert koszonom a valaszt :)
  • bon
    #6417
    Nincs különbésg a 32 vagy 64bit-es oprendszer alatt készült fájlokban. Így kompatibilítási probléma sincs.
  • Drazse23
    #6416
    Sziasztok!

    Volna egy kérdésem.
    Win 7 32bit van most a gépre telepítve, ha le szeretném cserélni Win 7 64bitesre vagy Win8-ra, akkor a merevlemezen tárolt adatok (32bittel íródtak) továbbra is kompatibilisek lesznek az új op. rendszerrel? Vagy ez csak visszafelé nem érvényes (64 bittel írt adatok nem kezelhetőek 32 biten)?
  • kifli
    #6415
    Majd jön legacy driver
  • bon
    #6414
    Minden hadvert örökké nem fognak támogatni. Lassan én is így fogok járni Nvidia oldalon a gtx275-ös chip-emmel. Ha bekövetkezik fejlesztenem kell.
  • bon
    #6413
    Microsoft fiókoddal össze van vonva a skype account-od, így a Microsoft account-al kell bejelentkezni a skype-ba.
  • xxx007
    #6412
    Ja,csak HD4xxx-re nem jó ...
  • Evogordon
    #6411
    Hi ma ujbol tettem a win 8-amat aztan felrakta ra a Skype-ot az app storebol es amikor bejelentkeznek azt irja h your Skype account already merged with another ms account.. Most mit tudok csinalni? A telomon fent van a Skype de gondolom nem azzal van baja..
  • bon
    #6410
    Eseménynapló? Windows mappában a WindowsUpdate.log?
  • Marci0115
    #6409
    semmit, pl lekapcsolásnál elkezd frissíteni de sose fejezi be, így kénytelen vagyok lekapcsolni , windows updatenél el sem kezdi a telepítést
  • bon
    #6408
    Milyen hibaüzenetett ír ki, ha frissíteni akarsz?
  • Marci0115
    #6407
    srácok van rá megoldás hogy az rtm verzió frissíteni tudjon?
  • bon
    #6406
    Ez így van.
  • [HUN]FaTaL
    #6405
    Na de, ha nem tud VT-t akkor eleve eflejtős.

    #6404: Köszi az infot :)
  • lck
    #6404
    Ha valakit érdekel, van 13.9-es ATI driver, 8.1 kompatibilis.
  • bon
    #6403
    Nem a VT-t múlik a hyper-v támogatás, munkahelyi procimon se tudom használni, pedig VT képes. SLAT képes proci kell.
  • [HUN]FaTaL
    #6402
    Olyan van, hogy nem rakta fel a szolgáltatásoknál. De teljesen mindegy, mert a CPU-ja nem tud VT-t.
  • DarkSector
    #6401
    Sajna nekem barkács...:S
    még gondolkodom érdemes-e költeni, ha évente jön új.

    Az tény ha valami megéri a pénzét az a win8 , nekem gyors és nagyon stabil.
  • bon
    #6400
    Olyan nincs (max házi barkács telepítő esetén).
  • DarkSector
    #6399
    Nekem hiányzik a rendszerből ez a Hyper-V...marad a Box....:S
  • bon
    #6398
    Hyper-v része a rendszernek, csak engedélyezni kell a programok és szolgáltatásoknál.
  • DarkSector
    #6397
    Big köszönöm !.

    Régebben XP-n meg talán win7-en probáltam, csakhogy azóta nemtudom hová fejlődtek meg mik elérhetők a piacon, Hyper-V megnézem elsőnek. :
  • bon
    #6396
    Hyper-v ha a procid támogatja, ha nem akkor virtualbox.
  • DarkSector
    #6395
    Srácok, mit ajánlotok, ha virtuális XP-t szeretnék feltenni a gépemre?

    Megbízható, egyszerű legyen, és ha létezik, akkor x64-es.
  • Ryder159
    #6394
    30k lesz az ára
  • bon
    #6393
    Mivel csak frissítés így nem látom értelmét, hogy változtatnának rajta.
  • maujuri #6392
    És a Win 8.1 nél is ugyanez lesz a tendencia? Árról lehet tudni már valamit?
  • bon
    #6391
    OEM is átvihető.
  • maujuri #6390
    BON! Elnézést a hülye kérdésekért, de több nem lesz ígérem. Ha ezt az oprendszert veszem meg a meglévő gépre, az ugyebár majd át tudom vinni gépcsere esetén új gépre, persze szintén az előzőt letörölve. Anno szintén olvastam hogy az oem licenszelés változott ezen a téren.
    Szóval ezt az oprendszert: Windows 8 pro 64bit
  • kirol
    #6389
    Köszi.
  • bon
    #6388
    Ingyen elérhető lesz legális Windows 8 esetén.
  • kirol
    #6387
    Ha van eredeti Windows 8-am, akkor a 8.1-et csak ráfrissítem, vagy ezért is fizetni kell majd?