8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #6466
    Lefuttanék egy sfc /scannow parancsot.
  • kifli
    #6465
    na, fasza. Nincs net asztali gépemen.


    "wsastartup failed or you have the incorrect version of winsock installed"


    Ezt utorrent dobja, de steam is hasonlóra panaszkodik. Illetve a sarkokba kattingatás sem működik.


    Visszaállítási pont pedig eppmanifest.dll.mui-t nem tudja kibontani. netsh winsock reset-et próbáltam már. Win javítás dvd-ről is megvolt. Végignyomtam 3 vírusírtót.


    Esetleg valaki tud nekem küldeni egy eppmanifest.dll.mui file-t?


    c:windows deffenderhu-hu mappában van.


    win8 64bit profot használok...
  • bon
    #6464
    Preview nem frissíthető véglegesre.
  • C0mputers
    #6463
    ha felteszem a Preview-ot, majd ha kijön a végleges, simán tudok frissíteni rá, vagy akkor majd mi lesz?
    nem merem feltenni, hátha nem tudom majd a véglegesre lecserélni
  • bon
    #6462
    igen mindegy
  • benőmenő
    #6461
    Most már elhatároztam, hogy csinálok egy friss installt.
    Ugye az mindegy, hogy milyen nyelvűt teszek fel?
    Mert preview-ról frissítve full angol volt, viszont most tudok szerezni olyan telepítőt, ami már alapból magyar nyelvű.
  • TomDantes
    #6460
    Értem kösz.Akkor ìgy fogom csinálni, egy torrent verzìót kiìrok, saját kód, ìgy a legegyszerűbb. Azért vicces, hogy eredeti win és mennyi macera, mìg régen tört verzìónál szarhattam bele, és egyszerűbb volt. Ìgy megy ez ,de legalább becsületes vagyok. No ok kösz ha ìgy működik, most már csak valami bikább hardvert kell alá kitalálni, de az a kisebb gond
  • bon
    #6459
    A licensz szerződésben szerintem a letöltött ISO fájl kiírására gondolnak.

    torrent röl letöltőt iso nagyvalószínűséggel elfogja fogani a kulcsot, pláne ha a Microsoft-tól kikerült hibatalos ISO. Ja és nem Enterprise.
  • TomDantes
    #6458
    Amikor megjelent, akkor volt valami akció, ha most letöltöm, és akkor vettem meg, nem dobozos verzió. Win7-ről volt frissítve( az nem volt eredeti, de ez szerintem lényegtelen)

    De hát a licensz szerzpdésben is benne van, lehet biztonsági másolatot készíteni, de mégis hogy ?

    Vagy, azt lehet-e, hogy torrent oldalról letöltök egy win 8-at, és telepítem, majd beírom az én termékkódomat?
  • Evin
    #6457
    Azt jó volna tudni, hogy vetted, és mit.
    Tehát dobozos, letöltött, upgrade (Xp, Vita, W7 Winre), vagy teljes stb?
  • TomDantes
    #6456
    A következő kérdésem lenne. Lehet hülyeség, de nem értem a dolgot. Na, eredeti Win 8-om van, 32 bites.

    Akarok új gépet venni, jobban mondva, a vinyókon ,és a gépházon kívül szinte mindent cserélek.
    Na, hát gondolom újra kell a win8-at telepíteni, meg amúgy 64 bites verzió kellene majd.

    Na most amit nem értek, elvileg lehet biztonsági másolatom ügye a Win-ről, de honnan? Ki kéne írni, DVD-re mielőtt meglesz az új gép, de honnan tölthetem le? Vagy hogy lehet egy biztonsági másolatot készíteni? Még egyszer csak nem veszem tán meg

    A másik, gondolom az nem probléma hogy 32-ről 64 bites kel, tehát megvásárolt win 8 pro-m tartalmazza a 64 bites verziót is?

  • kirol
    #6455
    Rájöttem, mi a baj. Firefox alatt nem működik rendesen az oldal. Explorer alól már jó volt, sikerült feloldani a zárolást. Köszi.
  • bon
    #6454
    akkor nem jól van megadva a telefonszám, én pl. mindig megkapom az sms-eket amikor új eddig imseretlen gépre jelentkezek be. Amúgy meg ott a B megoldás egy link formájában: "Ha nem tudja igazolni a fiókot, forduljon az ügyfélszolgálatunkhoz."
  • kirol
    #6453
    De erről beszélek, hogy ha követem az utasításokat, akkor rögtön az az első, hogy kódot küldetek SMS-ben magamnak, de az nem érkezik meg hozzám.
    Innen vége a dolognak. :(
  • bon
    #6452
    Megoldás: link
  • kirol
    #6451
    Az miért van, hogy a Microsoft fiókom ideiglenesen le van tiltva?

    Hogy tudom feloldani?
    Hiába írom be a telószámomat, hogy küldjön valami kódot, az sose érkezik meg hozzám.
  • Drazse23
    #6450
    Közben utánanéztem, ez az ASUS alaplapoknál gyakran előforduló hiba.
    A BIOS-t kell fríssiteni. Meg látjuk mi sül ki ebből.

    Az elemet nem most tudom cserélni, nincs itthon CR2032-esem.
  • lck
    #6449
    Nem biztos, de esetleg egy alaplapi elem csere lehet jót tenne.
  • Drazse23
    #6448
    Köszi!

    Ez működött.
    Azonban tegnap óta felmerült egy újabb probléma:
    A gép állandóan lefagy (már a böngészéstől és egy film lejátszásától is) és "fizikai memória dömping" hibaüzenetet jelenít meg. Aztán újraindul, vagy betölti a Windowst, vagy nem. Utóbbi esetben "bad BIOS checksum" hibaüzenetet dobálja.
    Az alaplap ASUS M4A77TD PRO.

    Ezt már újratelepítés előtt is tapasztaltam olykor-olykor, de most fél óránkét kénytelen vagyok ezt nézni.
  • lck
    #6447
    Első körben nézd meg hogy a Vezérlőpult > Felügyeleti eszközök > Számítógép kezelés > Lemezkezelésnél látszik-e valami a meghajtóból. Ha ott van próbálj betűjelet adni neki.
  • Drazse23
    #6446
    Sziasztok!
    Pár fontos kérdés:
    Újratelepítettem a Windowst, 32-bit win7-ről, 64 bitre.
    Minden klappol, csak egy dolog nem. Eltűnt az egyik partíció.
    A winchester 3 részre van osztva C (win),D,E, a D eltűnt. Fontos tudni, régen a Windows ugyanezen a meghajtón (ami most C) volt, de akkor D néven futott. A most hiányzó D peig akkor C volt.

    Ez okozta a kavarcot?

    Húzzam újra a Windowst még egyszer? Hogy tudom telepítéskor leformázni az elsődleges meghajtót? Mert ezt tartanám a legjobb megoldásnak. A XP annó felkínálta a lehetőséget, de a 7 nem.

    Tudom, hogy ez Win 8 fórum, de gondolom van tapasztalatotok a 7-tel is.
  • bon
    #6445
    Hang lejátszáshoz is kell memória, gondolom valami memória limitett figyel a hangkártya driver-e és ha az alá esik akkor csökkenti a minőséget.
  • tompka
    #6444
    hmm!
    Ha kezd megtelni a RAM azaz a 6GB-ból már csak 500MB szabad, akkor a hang átvált mono-ra. Érdekes. Miért függ a ramtól? :) Azt tudom, hogy ha túlmelegszik a PCH akkor elkezd recsegni a hang.
  • tompka
    #6443
    Ez nálam is igenre van állítva mivel ahogy írtad nem módosítható. De ez csak akkor megy, ha készenlétbe megy a gép. Nálam a laptop nem megy készenlétbe, csak a kijelzőt kapcsolja ki ha lecsukom. Olyat szeretnék, hogy képernyő bekapcsolásakor kérjen jelszót.
  • bon
    #6442
    Nekem alapból így műkődik, de még a munkahelyi asztali gép is, ha ott hagyom akkor zárolja magát és utánna jelszót kér, semmit se állíottam be.

    A VezérlőpultMinden vezérlőpultelemEnergiagazdálkodási lehetőségekSémabeállítások szerkesztése menüben jelszókérés ébresztéskor opció alapból igenre van állítva és nem is módosítható.
  • TomStorm
    #6441
    Akkor este nekiugrok,köszönöm!
  • tompka
    #6440
    Be lehet állítani a rendszert, hogy ha lecsukom a laptopot akkor automatikusan zárolja magát? Azaz felnyitáskor újból jelszó keljen. Sehol nem találok ilyen beállítást.
  • bon
    #6439
    Úgy látom a genius oldalán, hogy van hozzá beta driver.
  • TomStorm
    #6438
    Egy sima Genius value 5.1
    Nem segített alaplapi driver frissítés sem,nagyon gyengén szólt W8 alatt.

    Most minden SSD-n van nekem,nincs háttértároló és csak úgy nem próbálkozhatok reinstall-al.
    Szerinted érdemes lenne azért kipróbálni?
  • bon
    #6437
    Attól függ, hogy van e driver hozzá, milyen típusa?. Az alaplapi esetében is megpróbálkoznék egy driver frissítéssel.
  • TomStorm
    #6436
    Hi.Azt kérdezném,hogy Win8 nem működik rendesen az alaplapi hangkártyám(win7 tökéletes) mert halk,hiába erősítem úgy is gyengén szól és most van egy Pci hangkártyám ami esetleg már jól működne Win8 alatt?
    Érdemes kipróbálnom?
  • bon
    #6435
    Nem hinném, ha már akarta volna a Microsoft akkor tiltotta volna korábban is.
  • kirol
    #6434
    Igen, de már rájöttem. A 8.1-et felrakva automatikusan közepesre (125%) váltott "Az összes elem méretének módosítása" opció a képernyőbeállításoknál.

    Amúgy ugye nem tiltják le az eredeti Win8-amat, amiért felraktam az MSDN-es 8.1-et?
  • bon
    #6433
    Az eszközkezelőben minden hardver fel van telepítve?
  • kirol
    #6432
    Sikerült aktiválni.

    Viszont az a fura, hogy a képernyő felbontása valamiért nem az igazi.
    1920x1080 -as a laptop kijelzője és most hiába van erre állítva, látom, hogy nem olyan picik a betűk, mint eddig, meg a kép is fura.
    Ez miért van?
  • kirol
    #6431
    Felraktam egy MSDN-ről leszedett 8.1-et az eredeti win8 PRO-mra, de azt írja, a windowst nem lehet aktiválni.

    Hibakód: 0x8007007B

    Ez mi?
  • DarkSector
    #6430
    thx, közbe rájöttem rosszul irtam le, de valamiért mindig hibaüzenetet kapok
  • nyerek01
    #6429
    mklink a parancs.
  • DarkSector
    #6428
    Sziasztok, most egy fontos kérdésem lenne.
    Szeretném azoknak a mappáknak a nevét összegyűjteni, amikbe a win a c-n szemetel, pl a windows temp mappát, vagy google szarjait, és ezeket átirányítani mondjuk a D meghajtóra.

    Parancsot vágom.

    mlink -j c:/blabla d:/bla..bla

    De javítsatok ki ha tévednék.
    Szóval elég a sima temp-et elküldeni?
  • Drazse23
    #6427
    OK köszi!