8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • raymond01
    #6509
    Sziasztok

    vettem egy hp 17 e050sh típusú gépet, és nem volt rajta ugyebár op rendszer. Első körben feltettem a windows 7et, működött is meg minden csak nem létezik hozzá driver (ez csak akkor derült ki a számomra:( ), mindegy, gyorsan szereztem windows 8 telepítőt és be is bootolt meg minden, de amikor a partíciókhoz jutottam, van ugye 2db ami vmi hps partíció és van egy 3. ami ahasználható rész, de erre nem engedi fel! már formáztam is minden de nem egedi fel!?

    Mi lehet a baj?
    vissza raktam kíváncsiság képpen a win7 telepítőt azt engedte egyből...

  • bon
    #6508
    Semmit nem változott az írás módja.
  • TomDantes
    #6507
    Rendben oké kösz. Csak azt nem értem régen simán kiìrtam a wint nem volt gond. Igaz win 8 se volt akkoriban.
  • bon
    #6506
    write image file to disc (képfájl írása a lemezre) menüpont kell az imageburn-nál. 4x sebességnél nem ajánlott gyorsabban írni.
  • TomDantes
    #6505
    aha, ok köszi, mire figyeljek, hogy ìrjam ki? Mert 99,999% biztos vagyok, hogy kiìrás a rossz. Gondolim képfájlént kell. Nem akarom elrontani az ìrást.
  • bon
    #6504
    imgburn-al írd ki.
  • TomDantes
    #6503
    A win 8 iso fájlként van kiìrva nero val , egyébként. Másként kellett volna? Ìgy kéne lennie. Vagy a ìrás lett rossz, vagy másként kéne ìrni?
  • TomDantes
    #6502
    Na, boot menü is megvan, első helyen a dvd, de akármit ütök, csak a régi win indul el.
  • TomDantes
    #6501
    Hát, hogy nem bootolhatóként ìrtam ki, vagyis hogy kell jól kiìrni?

    Boot menü, nos az bevanállìtva, hogy cdről bootoljon, az addig ok. Boot menü f12, no ezt még megnézem.
  • bon
    #6500
    Egyik lehetőség hogy, nem boot-olhatóként írtad ki a lemezt. Másik, hogy a boot során nem indítod a boot menüt pl F12-es gombbal, vagy a boot menü megvan de az optikai meghajtó kiválasztása után nem nyomsz pl. egy szóközt, hogy elinduljon a telepítő.
  • TomDantes
    #6499
    Segìtsetek. Új gépet vettem, a régiből a vinyók maradtsk. Na újra akarom rakni a win-t, mert 64 bites kell. Igen ám, de folyton elindul a régi rendszer! Bent van a ewin dvd, beálìtva hogy cd ről bootoljon, de semmi. Mi a fenét csináljak? Lemez be, újraindìt, bootol telepìtek. Ìgy kénr mennie , nem? Mi van ilyenkor?
  • bon
    #6498
    Vannak előnyei az email-el történő bejelentkezésnek.
  • nyerek01
    #6497
    Miért nem működik jól még mindig a számológép? (gyök 4-2, gyök 9-3, gyök 16-4)
  • TBTPumpa
    #6496
    Köszi a választ!
    Azt hittem van valamiféle beállítás, mint a korábbi Windows-okban, de akkor nincs. Bár, ha nem biztonságos ez a módszer, akkor hagyom úgy, ahogy van.
    Csak furcsa, mert így még nem használtam sose Windows-t (e-mail + jelszó indításkor).
  • bon
    #6495
    1.
    In the Search box, type control userpasswords2, and then press ENTER. Administrator permission required If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

    2.
    Clear the Users must enter a user name and password to use this computer check box, and then click Apply.

    3.
    In the Automatically Log On dialog box, type your password, and then click OK.

    4.
    In the User Accounts dialog box, click OK.

    After you restart your computer, you will be able to log on automatically.

    Bár én nem javaslom, nem biztonságos.
  • TBTPumpa
    #6494
    Indításkor az Microsoft fiók ellenőrzését (e-mail vagy local profil) ki lehet kapcsolni valahogy - vagy ez kötelező?

    Illetve a zárolási képernyőt is ki lehet lőni valahogy? Tehát, mikor a gép elindul, nem az új kezdőképernyő jelenik meg, hanem a zárolási képernyő és csak ekkor lehet belépni az e-maillel vagy helyi profillal a rendszerbe és ekkor jelenik meg az új kezdőképernyő.
    Windows 8.1 Professional rendszerről van szó.

    Mert YT-n láttam olyan videót (már a végleges Windows 8.1 buildból), hogy a srác elindítja a gépet és nála egyből a kezdőképernyő jelenik meg. Nem kell szórakoznia e-maillel vagy helyi profillal.
    Van ilyenre lehetőség?
  • bon
    #6493
    Én is tárolok külső winyón és felhőbe cuccokat. Nálam felhő, winyók, dvd/cd tárolás van.
  • [HUN]FaTaL
    #6492
    Nekem meg több vinyóm van, meg mentek másik gépre is, ami fontos. 1-2 cuccom felhőben is fent van (képek meg ilyesmi nem).
  • bon
    #6491
    Én rendszeresen, minden játékot amit megveszek pl. a steam-en kiszoktam írni. De családi képeket is (dvd lemez az egyik biztonsági másolatom). Munkahelyen dokumentumokat, filmeket. Két író is van az itthoni és munkahelyi gépemben.
  • [HUN]FaTaL
    #6490
    Ír még valaki dvd-t? :D

    Még dvd író sincs a gépemben, csak a fiókban van egy tartalékba, ha nagyon kéne. :D
  • DarkSector
    #6489
    hát az necces téma.
    Mikor pont egy utolsó lemezedet kurja el. :D
  • bon
    #6488
    Én azóta figyelek az újraindítást kérő rendszer üzenetekre, mióta a Windows 7-nél egyszer dvd írás közben újraindította magát az oprendszer.
  • DarkSector
    #6487
    én se többet, inkább perceket. :D
  • bon
    #6486
    Windows 7-nél nekem is, 8-nál nem 8.1-nél ismét van, de ha holnap eszembe lesz megnézem a munakhelyi gépem.
  • [HUN]FaTaL
    #6485
    Még a win7-ben is volt frissítés és leállítás, talán vistában is.

    Meg eleve sima leállításkor telepíti a frissítéseket is.
  • kifli
    #6484
    4 órát láttam eddig maximumként.
  • DarkSector
    #6483
    2 napot?
  • kifli
    #6482
    eddig is kiírta, hogy újraindúl, csak újraindítás előtt felkínálta az elhalasztás lehetőséget, gondolom most is.

    Bon: Nekem most is van frissítés és leállítás lehetőség, win8-ban, illetve még win7-bél is rémlik ilyen :)
  • DarkSector
    #6481
    :)

    Nem para kézzel is megy, csak "bellül" akár fél perc is bellül van, vagyis dolgozok azt egyszercsak kilép majd. :DDDDD
  • bon
    #6480
    Eddig is újraindult, csak nem két nap után. Ezért kell újrainídtani kézzel, még figyelmezett is rá. 8.1-nél meg már van lehetőség frisstés és leállítás lehetőségre is.
  • DarkSector
    #6479
    2napon bellül?
    THX MS. :D

  • tompka
    #6478
    44db frissítés! Nem semmi!
  • bon
    #6477
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #6476
    Milyen típusú tábla?
  • Anthrax
    #6475
    Hello

    Lenne egy kérdésem. Van egy win8as wim image fájlom (11giga). Ezt szeretném felrakni egy tabra pendriveon keresztül. A necces az egészbe,hogy uefi-s biosa van és nem lehet átálltani secure bootot és nem látja pendrive-t.

    Van valami program amivel megformázható a pendrive,hogy bootoljon róla és szerintetek az lehetséges,hogy dism-vel parancssorból rárakom a tabra az imaget.

    Annyi,hogy a tabon integrált ssd van, nem tudom kiszedni és rackbe berakni.
  • AdamBast
    #6471
    igen, mindegy. én angliában vettem lapost, az előretelepített win8-ban simán ki tudtam választani h magyar legyen.
  • scomcomputers
    #6470
    Nagyon szépen köszönöm!
  • maujuri #6469
    Windows áruházban. Klikk rá és találsz bőven.
  • scomcomputers
    #6468
    Hali,egy kérdés, vettem egy eredeti Win8 Core x64 verziót, metro alkalmazásokat hol találok hozzá,mindenfélét...még csak most ismerkedek a rendszerrel...
    Hálás köszönet a linkekért!
  • kifli
    #6467
    megvolt az is eredmény nélkül...