8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Tiboy
    #6549
    Sziasztok!
    Gondom akadt, bízom benne, hogy tudtok segíteni. A helyzet a következő:
    Dell inspiron 7720as laptopom van, gyári windows 8-al. Németországból hozattam, a windows is német.
    Ma felraktam vagyis fel akartam rakni a 8.1-et, meg is csinálta. Visszarakta a nyelvet németre, ez a legkisebb gond. Utána bejelentkezésnél a windows fiókos jelszavamat kérte, nem azt, amit a géphez szoktam használni, még ez is ok. Utána viszont bejön az asztal, a kurzor, és ennyi. Nem tudok semmit csinálni. A ctrl-shift-esc és a ctrl-alt-delete működnek, és a háttérben futnak is a dolgok, de se egy ikon, se a tálcán bármi, semmi sem jön be. Nem férek a fájljaimhoz, hogy el tudjam őket menteni. Rendszervisszaállító pont sajnos nincs, egyetlen lehetőség a gyári beállítások, de akkor veszik minden. Meg tudom valahogy menteni a dokumentumaimat, illetve a windowst?
    Jelenleg torrentről töltök egy magyar windows 8-at, ha azt rárakom a laptopra, eredeti lesz, vagy ismét kalóz leszek? Semmiképp nem akarok már itt-ott német feliratokra bukkanni a windowsban, ha nem tudtok tanácsolni valamit, format -> magyar windows.
    Köszönöm szépen a segítséget előre is!
  • Szabi #6548
    tálcára jobbklikk, tulajdonságok, navigáció fűl, majd Asztal megjelenése a kezdőképernyő helyett bejelentkezéskor és szerintem érdemes az alatta lévőt is bepipálni :D
  • C0mputers
    #6547
    hol lehet beállítani, hogy kezdőképernyővel, vagy asztallal induljon a gép?
  • torok6
    #6546
    Sziasztok! Rá tettem a gépre a win 8.1 et és az a baj hogy lassabban bootol mint a sima win8 vagy csak nálam van így?
  • McLarenpowa
    #6545
    simán elfogadja akkor az akciós 9K-s upgrade win8 Pro kulcsomat?
  • bon
    #6544
    Telepítés után aktiválható eredeti kulccsal és nem kell a netet tiltani.
  • McLarenpowa
    #6543
    Sziasztok!
    Van egy legális Win8 Pro upgerade kulcsom. Szeretnék frissíteni 8.1-re de elég sok rosszat olvasok, hogy sokáig tart meg összekutyul dolgokat. Inkább újratenném az egész Windowst, viszont 8.1-ből csak az MSDN-es iso van fent a virágboltban, amit nem lehet telepíteni az origi kulcsommal csak virágboltival. Tudom a telepítés után az eredeti kulcsommal aktiválni a 8.1-es MSDN-es ISO-t? Telepítés alatt ki kell kapcsolni a netet, hogy nehogy megpróbáljon aktiválni a virágbolti kulccsal?
  • bon
    #6542
    Nem várják el. De te se várd el, hogy örökké lesz minden hardverhez driver támogatás pláne, hogy rögtön. Legacy=ideje cserélni
  • benőmenő
    #6541
    Ezek szerint nem fogalmaztam elég érthetően:
    Tehát azoktól, akik miatt főképp ment ez a nagy egységesítés (egyszeri kocafelhasználó), hogy a fenébe várják el, hogy majd drivereket fog safe mode-ból leradírozgatni?
  • bon
    #6540
    Már több mint 1 éve ugyanazt látom a telefonomon mint az asztali vagy hordozható gépemen. Nem a Windows 8.1 hozta el ezt az újdonságot.
  • tompka
    #6539
    Nálam nincs az Áruházban. Mikor fog mindenkinél megjelenni?
  • TBTPumpa
    #6538
    A HP driverek és szoftverek már elérhetőek Windows 8.1 alá.
    (Mondjuk sok munka nem lehetett velük, hisz lényegében ugyanaz a rendszer.)
  • High end PC #6537
    Remélem holnapra kint lesznek a videókari driverek a 8.1-hez, mert jelenleg semmi...
  • TBTPumpa
    #6536


    És tényleg érkeztek frissítések a 8.1-hez:
    "Figyelem! Ezek a frissítések zárják le az RTM kódját!
    Több mint 658 módosítást tartalmaznak!"
  • benőmenő
    #6535
    Tisztában vagyok a legacy jelentésével, és már rájöttem, hogy "user error" volt (hogy merészeltem feltenni vga drivert egy marketes frissítés előtt).
    Minden esetre, ez biztos tetszeni fog azoknak az átlagusereknek, akik miatt az egész modern UI-t létrehozták, hogy ugyan azt lássa szerencsétlen, mint a telefonján :D
  • MerlinW
    #6534
    13.4-es a legfrissebb legacy driver. AMD-nél a beta az stabil, csak nincs MS által aláírva. Nyugodtan használhatod őket.
    Egyébként tavaly június óta nincs támogatva a 4000-es sorozat. Ezt jelenti a "legacy".
  • benőmenő
    #6533
    Na egy driver sweeper után újra felraktam a legutóbbi (Január lol) drivert win7-es kompatibilitási módban és rendszergazdaként futtatva, úgy tűnik így működik.
    Biztos csak vevőcsalogatós fícsör ez az xp-re emlékeztető kókányolás :D
  • benőmenő
    #6532
    Most komolyan, csak én vagyok béna, vagy tényleg nincs támogatva a Radeon HD 4000-es széria?
    Legújabb rendes driver januári, míg betából áprilisi, amit kidob az amd oldala. Hihetetlen.
  • High end PC #6531
    Mekkora királyság, hogy egy napon jött ki a Windows 8.1 és az Ubuntu 13.10 frissítése, egyszerre újul meg a két legtöbbet használt OS-em
  • benőmenő
    #6530

    win 8-ról frissítettem :)
  • Szabi #6529
    kezdőképernyőt nem muszáj használni, lehet egyből az asztalra is indítani a 8.1et :)

    vagy a kék ablak logóra gondolsz a fekete háttéren ? :D
  • benőmenő
    #6528
    Gyerekek, ez a 8.1 egy csoda eddig.
    Amíg felmászott az újraindítás után simán fel lehet tenni dvd-ről egy sima 8-ast is, de ezt alap esetben csak egyszer kell végigülni.
    A start képernyő rondább, mint valaha.
    És a legfájóbb, hogy egyszerűen nincs hozzá vga driverem, mert a legutóbbi, amit az amd kiadott win8-ra egyszerűen nem működik.
  • Szabi #6527
    msdn van fent a gépemen már egy pár hete, de attól még jött egy nagy és két kicsi frissités :D
  • TBTPumpa
    #6526
    Azért mert te Preview kiadást töltöttél, pedig már Retail és hivatalos MSDN képfájl (szeptember eleje óta) is van egy ideje a 8.1-ből.
  • Szabi #6525
    a kiszivárgott 8.1re is jött ~240megányi frissités
  • maujuri #6524
    Meg is jelent. Áruházból tölthető.
  • High end PC #6523
    Ugye már csak egyet kell aludni a 8.1-ig? :D
  • wantonly
    #6522
    Köszi! Akkor jól döntöttem, mert még nem akartam váltani, a licensz viszont fontos. :)

    A Windows 8 PRO-ban van ugyan "downgrade", de ahhoz kell eredeti Win 7 is, így ha upgradelem is később bármikor vissza tudom állítani.
  • bon
    #6521
    Ha jól értelmezem a licenszelést akkor igen, frissítés után megszűnik a korábbi OEM licenszed. link
  • bon
    #6520
    Sima 8-ban csak kliens van, tehát 8-ról eltudsz érni másik gépet, de fordítva nem.
  • wantonly
    #6519
    Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne. Vásároltam egy Windows 7-et, OEM licensszel. Ez a licensz elvileg még a hardverhez kötődik, a Windows 8 esetében úgy tudom ez a korlátozás már megszűnt, azaz egy komplett gépcsere után is újra lehet aktiválni. Ha később úgy döntök, hogy egy "upgrade pro" csomaggal frissítem a rendszerem Windows 8-ra vagy egy később megjelenő újabb operációs rendszerre, akkor ezzel megszűnik számomra is a hardverhez kötődő licensz?
  • maujuri #6518
    Sziasztok.
    A sima Windows 8.1 , (nem a Pro verzió) ban van Távoli asztal kapcsolat? Szóval otthon saját hálózaton keresztül el tudok érni egy másik gépet a házban? És a Windows 8 ban?
  • raymond01
    #6517
    köszönöm a segítségeket, közben sikerült megoldanom!

    Elindítottam a win7 telepítőt megcsináltam a partíciót, formáztam és megszakítottam a telepítést majd vissza a win 8 telepítő és már ment is rá arra a partícióra amit csináltam a másik telepítővel.
    A két másik 7gb -os partíciót hagytam, nem mertem hozzányúlni nehogy vmi baja legyen, a lényeg hogy így legalább jó lett.
    Ja és win 8 64 bit, és a nem kellettek a driverek sem mindent feltett az oprendszer magának.
  • bon
    #6516
    Frissítést kerülném, sok szemét marad hátra és még a hibalehetőség is nagyobb.
  • bon
    #6515
    Nyugodtan törölheted, írtad, hogy nem volt rajta oprendszer legalábbis Windows. Gondolom freedoos-van rajta.
  • raymond01
    #6514
    Azzal próbálkozok! A többi partícióhoz inkább nem nyúlnék, ha azokat letörlöm vége az egésznek sztem, volt nálam egyszer egy Dell gép az is ilyen volt, rejtett partíciói voltak amin vmi gyári cuccok voltak anélkül végen lett az egésznek.:)

    Azon agyalok hogy felteszem a win7 -et azt engedi utána meg windows alól elindítom a win 8 telepítőt hátha.
  • bon
    #6513
    Ja és 64bit-es oprendszerrel próbálkozzál, mert a hp oldala szerint ahhoz van csak driver.
  • bon
    #6512
    Egyiket se engedi törölni?
  • raymond01
    #6511
    Ott tartok vele ahol ki kell választani a partíciókat, és 3db van, 2 7gb körüli ezek sztem a hp partíciói és van egy 3. ami elméletileg a formázatlan rész, és ezt nem engedi formázni. Próbálkoztam a törléssel és az új létrehozása lehetőséggel de ezt sem szereti! Az írja hogy nem lehet a partícóra telepíteni mert MBR adatokat tartalmaz...

    Viszont a win 7 simán felmegy, de erre meg nincs semmi driver, még egy lemezt sem adtak amúgy a géphez, így még az usbt sem ismeri fel, sem hálókártya stb....
  • nyerek01
    #6510
    Ez a nem engedi fel kicsit bővebben hogy néz ki? Kapsz valami hibaüzenetet?