8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • lck
    #6589
    Van rendes, hivatalos ISO.
    Igaz itt csak tagok tölthetik, de virágboltban is fenn van.
  • papi08
    #6588
    Próbáltam már, megnyitja az Áruházat, és a lentebb linkelt kép fogad..:/
  • Prince of Máté
    #6587
    get the update gomb
  • papi08
    #6586
    szavakból.. hülye vagyok.. a korábbi hsz-ekből..
  • papi08
    #6585
    De ha jól vettem ki a szavakból akkor nincs még rendes iso.. vagy van? :O
  • MerlinW
    #6584
    "Új" Windows-t mindig célszerű frissen telepíteni. Sajna a Win még mindig nem OSX/Linux ezen a téren, máig képtelen a tiszta frissítésre.
  • papi08
    #6583
    Akár hányszor ránézek, mindig csak ez fogad :(
  • MerlinW
    #6582
    AMD driver már van egy hete kb (13.11 beta)
  • benőmenő
    #6581
    Nem tudom, lehet csak én voltam egyedül olyan hülye, hogy a hivatalos módon frissítsek, vagy ez egy egyedi hiba, amit produkál nálam, de minimum fura hogy ilyeneket más még nem panaszolt itt.
  • papi08
    #6580
    Kezdek aggódni, hogy sosem lesz 8.1-em újratelepítés nélkül..:( :D
  • benőmenő
    #6579
    Bár én is elmondhatnám ezt magamról :D
  • papi08
    #6578
    Akkor csak én nem kaptam az Áruházamba 8.1-es updatet? :D

    Fent van minden kötelező frissítés, sőt este még a "Zene, Képek, Videó, Skydrive" appokat is frissítettem, de semmi :/ :D
  • Prince of Máté
    #6577
    Fent van a 8.1, de az istenért se találom azt, hogy ha nincs internetkapcsolat, automatikusan rácsatlakozzon.
    Diginetem van (PPPOE), és eddig sima Win8-nál minden egyes bootoláskor rácsatlakozott, de itt nem találom ezt a beállítást...
    Ötlet?
  • lck
    #6576
    Asztalról letörlöd az ikonját ?
    Vagy - ha nem hagyja abba: Feladatütemező: "CreateChoiceProcessTask
    " - feladat letiltása.
  • bon
    #6575
    PUL alapján átvihető másik gépre. 8.1-et meg tudtommal tegnaptól lehet megvásárolni, persze ez Magyarországra még közel se biztos, hogy igaz.
  • bon
    #6574
    Enterpirse már valóban volt tegnap, de engem nem érint, Pro-t használok.
  • kirol
    #6573
    Valaki nem tudja ezt?
  • maujuri #6572
    Sziasztok.
    Bon hozzád lenne egy olyan kérdésem hogy ha ezt az oem licenszet megveszem, és aktiválom a gépemen, majd gépcsere esetén az új gépemre átvihetem? Abban az esetben ha a régiről eltávolítom. Ha jól értelmezem Mivel én vagyok a rendszerépítő saját használatra a PUL alapján megtehetem? Vagy nem?
    Ez az a bizonyos OEM licensz:
    Windows 8 oem

    Ja még annyi hogy a Windows 8.1 boltokba mikortól lesz kapható?.
    Köszi.
  • kjhun
    #6571
    Pedig, konkrétan leírta benőmenő, hogy a Windows 8.1-re történő frissítése cseszte el a Vezérlőpultot neki. Gondolom az összes Microsoft-os cuccot sem tudja uninstallálni. Figyeld meg, lesz itt nyavalygás a felhasználók részéről még eme Windowsokra, mert elkúrtuk. (8/8.1)

    TBTPumpa: MICROSOFT.WINDOWS.8.1.ENTERPRISE.RTM.X64.WITH.ROLLUP-1.ENGLISH.DVD <--- ez már tegnap megjelent.
  • TBTPumpa
    #6570
    Közben kiderül, hogy csak az Enterprise kiadást frissítették:
  • benőmenő
    #6569
    Sőt, nem csak a bf-nél, hanem bármit próbálok meg uninstallálni ezt kapom:
  • bon
    #6568
    Vezérlőpultra nincs ötletem. "Persze nyilván valóan ez sem a 8.1 frissítés hibája, holott előtte tökéletesen működött." Pontosan, 8.0-án müködött 8.1-en már nem mert nem feltétlenül kompatibilis minden program a rendszerrel és nem a Microsoft dolga módosítani a programokat, hanem a fejelsztőknek. Ja és még idejük is volt rá.
  • bon
    #6567
    Tegnap este néztem az msdn oldalt, akkor még nem találkoztam új iso-val Windows 8 és pro változatokból.
  • benőmenő
    #6566
    Előtte működött, utána nem.
    Vezérlőpultusra valami? Mert így a jelszót sem tudom kikapcsolni, szóval anyámék még csak be sem tudják kapcsolni a gépet, ha nem vagyok otthon.
    Ja és konkrétan a BF3-hoz kéne a punkbuster, amit még csak újra sem tudok rakni, mert azt írja, már el van távolítva. Viszont a listában ott van és el is indul a játék, csak épp multizni nem tudok. Az origin szerint minden rendben a játékkal. Persze nyilván valóan ez sem a 8.1 frissítés hibája, holott előtte tökéletesen működött.
  • bon
    #6565
    Igen a tiszta telepítés a legjobb, már aki hozzá tud jutni az iso-hoz. Amúgy rendszert nem telepít gyakran az ember évi 1 alkalom kibírható, mai net sebességekkel 4gb letöltése pár perc így nem nagy veszteség. Ettől függetlenül én is a tiszta telepítést pártolom.
  • McLarenpowa
    #6564
    még nem raktam fel a 8.1-et, várom a tapasztalatokat...

    Tiszta telepítést akarok, de nem úgy hogy előbb felteszem a Win8-at, majd a frissítéseket és utána újra leszedni 3.5GB-ot a Win8.1 kedvéért...az őrült macera
  • bon
    #6563
    Punkbuster hiba nem róható fel a Windows 8-nak, amúgy nem Service pack annál komolyabb, gyakorlatilag egy rendszer új telepítés.
  • lck
    #6562
    Nem upgrade kulcsom van, #6554 - re reagáltam.
    A slmgr.vbs -ipk parancs nem engedi kicserélni a kulcsodat ?
  • benőmenő
    #6561
    Az miért van, hogy ha a vézérlőpultban rákattintok a rendszergazda jogot igénylő menüpontokra nem történik semmi, mintha inaktívak lennének?
    Minden máshol tudok rendszergazdagént indítani programokat, stb.
    Ötlet?
    (konkrétan a windows tűzfalat akarom kikapcsolni hátha úgy menne a punkbuster normálisan)
  • McLarenpowa
    #6560
    ez OK, de neked is az anno 9 ezer forintért megvásárolható win8 Pro upgrade kulcsod van?
  • lck
    #6559
    Felraktam már 09.14-én tisztán a "közös" telepítőkulccsal - amivel mindenkinek felmegy, offline. Aztán a slmgr.vbs -ipk paranccsal kicseréltem a kulcsot a saját kulcsomra. Ráraktam a netet, automatikusan beaktiválta.
    Tegnap jött hozzá 3 frissítés, kb. 240 mega. Semmiféle problémát nem okozott a rendszernek.
  • TBTPumpa
    #6558
    Ahhoz is érkezik még frissítés - ami megkavarhatja a rendszert.
    Láttam más fórumon, akik kiakadtak, hogy a 8.1 frissítés után sok kék halállal találkoznak + EXE futtatási hibákkal.

    De azt is írták, hogy a Microsoft a tegnapi nap folyamán már adott ki frissebb MSDN ISO fájlokat (amik azt a 300MB-nyi frissítést is tartalmazzák már - Update Rollup).
    Nem tudom mennyire hiteles ez az infó, de akkor már megvárom az új ISO-k felkerülését a netre.
  • McLarenpowa
    #6557
    és te is win8 pro upgrade kulccsal aktiváltad?
  • lck
    #6556
    Totál várható volt hogy ez a nyűglődés lesz a 8.0-8.01 Áruházon át történő frissítésből. Nekem személy szerint eszembe sem jutott hogy ilyen módon csináljam, mivel a tiszta telepítésnek nincs, soha nem is volt párja. Amúgy is nonszensz lenn hogy felrakom a 8.0-t aztán még lehúzok 4 gigát hobbiból minden egyes rendszertelepítéskor. Hivatalos MSDN iso, tiszta telepítéssel - aztán kész. / Torrent oldalakon is fenn van már legalább 14-e óta./
  • kirol
    #6555
    Tegnap feltelepült a 8.1.
    Most minden indításnál böngészőt akar választatni, ráadásul úgy, hogy telepítsem, holott fent van a Firefox-om.
    Hogy lehet ezt eltüntetni, hogy ne kérdezgesse?
  • benőmenő
    #6554
    Kész, ez hihetetlen.
    Valaki emlékszik a régi szép időkre, amikor a windows update leszedte a szervíz packot, majd ~20 perc múlva gondtalanul lehetett használni tovább a gépet?
    Ez a szerencsétlen olyan szinten sikeresen elcseszte a punkbustert, amire az egyetlen megoldás, amit találni lehet a neten, hogy "rakd újra a windowst". Emellé több program egyszerűen leáll exe hibával, és a motionjoy-t is gányolhatom újra.
    Még jó, hogy nincs egy hónapja, hogy újrahúztam a 8-ast, nehogy valami gáz legyen a frissítésnél :P
  • benőmenő
    #6553
    Belevették a win 8 preview-t is, ami ugyebár szintén jogtiszta volt, akármit is használtál előtte.
  • wantonly
    #6552
    Tudtommal a Windows 8 Pro Upgrade arra van, hogy a jogtiszta Windows 7, Vista, XP példányodat frissítsd fel Windows 8-ra.
  • Tiboy
    #6551
    Nincs
  • bon
    #6550
    Nincs másik kijelző csatlakoztatva a gépre?