8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #6629
    Ki is választottad a megjelenő listából?
  • benőmenő
    #6628
    Tegnap újraraktam a 8-at, semmi driver, vagy program nélkül nyomtam egy win update-et, majd újraindulás után meg is jelent ismét a 8.1.
    Az al,elmolyolt magának, majd örömmel tapasztaltam, hogy végre minden úgy működik, ahogy kell, jöhetnek a driverek.
    És itt volt a szar a palacsintában, mert lehetett a vga Dávid iver whql 13.1, vagy 13.4 beta vagy befagyott a telepítő, vagy a végigment, de kiírta a végén, hogy hiba lépett fel.
    Korábbi módszerem, amivel sikerült most nem működött.
    Ma megy vissza a sima 8, nekem meg elment erre a hibás termékre egy hétvégem, amit soha nem kapok vissza.
  • kirol
    #6627
    A Feladatkezelő Indítás pontja alatt is megtaláltam, letiltottam most ott is.
  • kirol
    #6626
    A feladatütemezőből töröltem ezt: CreateChoiceProcessTask

    Erre most bekapcsolva megint kezdi, hogy hozzak meg egy fontos döntést a böngészőkkel kapcsolatban. A k****! Miez? Százszor felrakta már a firefoxot, mikor hagyja abba?

    Légyszi segítsetek már. Köszi!
  • tompka
    #6625
    Érdekesség: 8.1-es frissítés óta nem működik a bluetooth A2DP.
  • tompka
    #6624
    Nem akarta, mert akkor minden programot felrakni, egyéb drivereket felrakni beállítani a rendszert hosszú folyamat. Így végig ment a kb 30perces folyamat és visszakapta a rendszert mintha nem történt volna semmi. Csak az aktiválja a rendszert üzenet jött elő, de beírta a friss kódját és aktiválódott újra a rendszere.
    Nem tapasztal lassulást, sőt! A 8.1 gyorsabb lett mint a 8. Ezt én is érzem!
  • bon
    #6623
    Szabad, de ha már letöltötte a 8.1-es iso-t jobb lett volna tiszta telepítést csinálni.
  • High end PC #6622
    Egyébként ami nagyon tetszik a 8.1-ben az az, hogy ha 2 képernyőt használok, akkor az egyiken a régi asztal fogad induláskor, a másikon az új kezdőképernyő, bár ez a 8-nál is így volt, ám ha ott az asztalra kattintottam, egyből eltűnt a kezdőképernyő, és mindkét képernyőn az asztal fogadott. itt legalább megmarad a kezdőképernyő, és csak akkor tűnik el, ha én akarom, ezt nagyon hiányoltam a 8-ból, így gyakorlatilag ha indítani akarok egy programot, csak áthúzom az asztalról kurzort a másik képernyőre, katt, és indul is... mennyivel hatékonyabb, így mint a régi start menüvel!!
  • tompka
    #6621
    A rokonom letöltötte az MSDN-ről a 8.1-et. Kiválasztotta a rendszerfrissítést és felment a rendszer a sima 8-ra. Lett egy "Windows.old" mappa. Ezt szabad törölni?
  • Rodman6
    #6620
    Akinek több vinyója van, annak hajlamos nem látni belőle egyet vagy kettőt telepítés után, és nem azért mert elcsesztük a particionálást, hanem egyszerűen szar. Külön keresgélni a lemezkezelést, ott már be lehet állítani. Főleg ha ssd-re tettem. Más is írt hasonlót tehát nemcsak nálam lehet ez a hiba.
  • [HUN]FaTaL
    #6619
    +1
  • Rodman6
    #6618
    Távoli asztali kapcsolat? Használj TeamViewert! Kicsi, ingyenes, egyszerű és aláz.
  • tompka
    #6617
    Köszi!
    Nekem ott van és ahogyan látom automatikusan visszakapcsolta. :)
  • Rodman6
    #6616
    Csak nekem nem működik a HAMACHI Windows 8.1-en?
  • bon
    #6615
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\a főkapcsoló funkciójának megadása menüben kellene lennie, nekem 8.1-nél nincs ott.
  • tompka
    #6614
    Megjelent az Áruházban a 8.1 így felraktam.
    De kérnék egy kis segítséget! Mivel kikapcsoltam a hibernálást így a gyorsabb indítás is kikapcsolódott. Ezt hol lehet engedélyezni miután újra aktiválva lett a hibernálás?
  • bon
    #6613
    8.1-nél engedélyezve van a távoli asztal bejövő hívások? Esetleg felhasználói szintű hitelesítést kikapcsolását is megpróbálnám, lehet köze az ssl-hez.
  • kirol
    #6612
    Megvan, köszi.
  • High end PC #6611
    bon!

    megnéztem telefonról is a távoli asztalt, és avval sem tudok csatlakozni a Win 8.1-hez (kikapcsolt tűzfallal sem), azonban a telefonom küld egy ilyen üzenetet:

    Internal SSL error.

    esetleg nincs erre valamilyen ötleted?

    köszi
  • bon
    #6610
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök
  • kirol
    #6609
    És ez a Feladatütemező hol van? Feladatkezelőt ismerek csak.

    "CreateChoiceProcessTask" - feladat letiltása.
  • [HUN]FaTaL
    #6608
    Mindenesetre köszi a választ, az nem érdekes, hogy eldugták (a 8-ban sem volt éppen nagyon szem előtt), csak legyen. :)

    Jelenleg egy gépem van, behalt a notebookom, így a szinkron már csak emiatt sem érdekes. :D
  • [HUN]FaTaL
    #6607
    Nem fogok online bejelentkezni, mert az értelmes dolgokat nem szinkronizálja, skydrive nem érdekel, semmilyen ms servicet nem használok.
  • High end PC #6606
    Köszi a gyors választ.
    Hát, nálam az ESET kikapcsolja a Windows tűzfalat, illetve ő kezeli, de ha kikapcsolom az ESET-et, akkor sem működik a távoli asztal :(
    Nagyon kellemetlen, görnyedhetek az asztali gép előtt a laptop helyett, nem tudok már mire gondolni.
  • bon
    #6605
    Az első bejelentkezés alkalmával új account-ot kell létrehozni és a regisztrációs ablak alján van mód offline bejeletkezésre. Kicsit eldugták és nem is ajánlják a lehetőséget. Online bejelentkezés szerintem is jobb, pláne ha több Windows 8-as gépet is használ az ember.
  • [HUN]FaTaL
    #6604
    Akkor nem tudom miért írták, hogy kötelező lett.

    Gondolom a storehoz hozzáadva a fiókot (rendszerfiók nélkül) továbbra is működik.
  • bon
    #6603
    Nem szüntették meg.
  • [HUN]FaTaL
    #6602
    8.1 alatt tényleg megszűntették a local fiók lehetőségét? Csak MS accounttal lehet belépni a rendszerbe? Másik fórumon kommentben olvastam.
  • bon
    #6601
    Tűzfalban engedélyezve van a távoli asztal kapcsolat? Nekem simán megy, igaz tiszta telepítésű a 8.1-es rendszerem. Frissített változaton még nem próbáltam.
  • High end PC #6600
    8.1-re frissítés után nem működik a távoli asztal funkció, hiába akarom elérni a gépem másik gépről, nem megy! :((
  • bon
    #6599
    Ja még egy észrevétel, jóval több helyem van 8.1 frissítés után mint előtt, pedig még karbantartást se futtattam.
  • lokika28
    #6598
    végigbogarásztam nemtaláltam :/ passzolom tegnap frissítettem aszittem vmi vírus ma újratettem alapból a 8.1et és ugyanugy jött a hang újraindítás után legalábbis jelenleg csak a restarthoz tudom kötni azután tűnt fel...
  • Rage47
    #6597
    Simán feltelepült nálam a 8.1, tök jó :)
  • bon
    #6596
    8.1-en még nem találkozztam vele. Én megnézném, hogy a vezérlőpult\hang\hangok fülön milyen eseményhez kötődik a hang. Ha nincs közte akkor valami más program csinálja.
  • bon
    #6595
    Ma délután munkahelyi gépre gond nélkül felment a 8.1 frissítés, hibát még nem találtam a frissítés után. A VL licenszes laptopra nem tudom milyen módon fog feltelepülni, mert wsus-ra még nem érkezett meg a frissítés úgy látom. Áruházban meg nem találja meg. A gép amire felraktam azon akciósan vásárolt nem mennyiségi licenszes Pro van.
  • lokika28
    #6594
    Sziasztok vki találkozott már olyannal hogy ilyen tapsoló ujjongó hangot ad ki a gépe?? tegnap óta van mióta felraktam a win 8.1et... fogalmam nincs milehet mércsinálja de idegesít mikor nagy csöndbe elkezdi ...
  • papi08
    #6593
    78 giga van rajt :)

    Solten: És ha VL-es verzióm van? Akkor van esélyem egy clean install nélkül telepíteni? :/
  • tompka
    #6592
    Van legalább 15GB szabad hely a rendszerpartíción? Ha nincs, akkor nem fog megjelenni!
  • Solten
    #6591
    Ha MSDN ISO-t telepitettel akkor MSDN ISO-t kell hasznalnod, mennie kell elvileg clean install nelkul is.
  • papi08
    #6590
    Az a baj, hogy mégis a legjobb megoldás az Áruházas dolog lenne, nincs kedvem egy hónapja telepített rendszert ismét telepíteni :/ :D