8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #6789
    Game mode-ban. Nagyon ritkán van vele gondom itthon. Munkahelyen viszont 2-3naponta jön elő, hogy nem szól. Ott eszközkezelőben letörlöm majd újra kerestetem és egyből jó.
  • Anonymuser
    #6788
    Sziasztok! Asus X59SLseries laptopra szertnénk w8.1-et tenni, de amikor bootolna be a dvd-ről (másik gépen telepítve, 100%, hogy működik) a windows jel után nem tölt tovább, hanem kiírja (kb. 1 másodpercre), hogy “Your PC ran into a problem and needs to restart. We are just collecting some error info, and then we’ll restart for you” Ezután újraindul a sima w7. Mi lehet a hiba?
  • TomBond
    #6787
    Olyan gondom lenne, hogy a hangkártyám Minden kikapcsolás után visszaáll "Game mode"-ba, és így nem szól, csak "Entertainment mode"-ba. Van erre valami megoldás?
    BON Te hogy használod?
  • bon
    #6786
    Tudtommal is csak iso-t kezel.
  • [HUN]FaTaL
    #6785
    isohoz van, cue-t ha jól tudom nem kezel, se mds-t és semmiféle emuláció nincs benne.
  • kjhun
    #6784
    Félig-meddig igen, mellőzheted a DT-t, hacsak nem akarsz másolásvédett full CD/DVD-t vagy mini image-el játékot futtatni.
  • kifli
    #6783
    rákattintasz 2x az iso file-ra és már csatolta is neked
  • TBTPumpa
    #6782
    Valahol olvastam, hogy a Windows 8 alatt már van olyan segédprogram, ami kezeli az ISO és CUE image fájlokat. Így Win 8 alatt már elfelejthető a Daemon Tools használata image fájlok esetén.
    Ez valóban így van? Milyen néven található meg ez a beépített "feature"?
  • MerlinW
    #6781
    [bocs] Lényeg, hogy működik a szerkesztés..:)
  • MerlinW
    #6780
    Első körben:

    - Futtass egy memóriatesztet. Ha az hibát talál, akkor probléma megoldva. Ha minden oké, akkor:
    - Parancssorban (adminként indítsd) futtass egy chkdsk C: /r /f -et aztán ha végzett egy sfc /scannow -t.

    Végül az következő parancssal kidobod a log fájlt az asztalra, ami leírja milyen hibák vannak a rendszerben:
    findstr /c:"[SR]" %windir%LogsCBSCBS.log >"%userprofile%Desktopsfcdetails.txt"

    Esetleg, ha nincs sok adat, akkor egy paríció formázás, Win telepítés megoldás lehet. Ha az végigmegy akkor nagy valószínűséggel csak szoftveres probléma volt.
  • MerlinW
    #6779
    Első körben:

    - Futtass egy memóriatesztet. Ha az hibát talál, akkor probléma megoldva. Ha minden oké, akkor:
    - Parancssorban (adminként indítsd) futtass egy chkdsk C: /r /f -et aztán ha végzett egy sfc /scannow -t.
  • [HUN]FaTaL
    #6778
    Kihúzod a csempé(ke)t külön oszlopba, amit új csoportba akarsz tenni, aztán jobb klikk az egyiken és a name group részhez beírod a nevét.
  • TomBond
    #6777
    A kezdőképernyőn tudok valahogy új csoportot létrehozni?
  • [HUN]FaTaL
    #6776
    Driver is szar, meg így ránézésre HDD/RAM/Alaplap közül valamelyik, vagy akár több is.
  • bon
    #6775
    Na ezen a gépen minden rossz! Driver frissítés nem fog ártani, nem beta hivatalos gyártói drivera. De a winyó állapotát is megnézném a hdsentinel programmal.
  • sayiid
    #6774
    Mindjárt ki is derül mekkora szakik dolgoznak ezen a fórumon!
    Check this out!

  • TomBond
    #6773
    Tudom, hogy a 8 nem támogatja a minialkalmazásokat, de megoldható valahogy hogy a minialkalmazásokhoz hasonlóan az asztalon láthassam a processzor, memória, és internet felhasználásokat?
  • [HUN]FaTaL
    #6772
    256 megát valószínűleg lefoglalt a VGA-nak (Intel HD 3000 az aláírás alapján) így jön ki a 3,3, 3,1 a sima ram használat.
  • Solt
    #6771
    Hmmm... eddig ez nem működött MS fiók esetén, gondolom valamelyik javítás orvosolta. Jó tudni, köszi! :)
  • tompka
    #6770
    Valaki el tudja magyarázni a Windows 8.1 Feladatkezelőjének a memória menüjét?
    kép
    Oldalt 3,3GB szerepel, középen a használatban már 3,1GB van miközben alatta már 3,5GB.
  • Hecker007
    #6769
    Működik, köszi a segítséget!
  • bon
    #6768
    Itt leírják a menetét: link
  • Szabi #6767
    Szia!
    De, meglehet! :D
  • Hecker007
    #6766
    Üdv!
    Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy ne kérjen minden egyes bejelentkezésnél jelszót?
    (8.1 Pro)
  • maujuri #6765
    Ha a 8.1 van fent neked akkor ha a csempés képernyőn vagy akkor egér jobb oldalra le, majd beállítások, és személyre szabás. ott fent vannak a színek, és ugyanott a felső kockában jobb legalul a háttér kiválasztható.
  • sayiid
    #6764
    Másik amatőr kérdésem. Hogy mielőtt belépnék a desktopra ott vannak a windows csempék. Win8-nak az almenüje. Na most az ottani szin már nagy zavaró , hogy tudom megváltoztatni? Néztem róla videókat de másoknál ez máshogy néz ki nem tudom miért. Másnál még háttér is beállítható oda de én ezt nem találom. Nálam csak indítási képernyőt lehet beállítani mielőtt beírnám a jelszót rendszer indításkor más dizájn nincs.
  • Evin
    #6763
    Mozbackup
    Csak a két gép FF verziója stimmeljen, ha lehet,
  • benőmenő
    #6762
    Régebben csináltam olyat, hogy az application data (rejtett mappa) firefox mappáját egy az egyben átmásoltam és így megmaradtak a könyvjelzők. Bár a bon által linkelt módszer azért elegánsabb.
    6-8 ezer forintos művelet az apjuk csillaga :D
  • bon
    #6761
    Nem feltetlenül a legújabb a legjobb, pláne ha beta driver. De okozhatja a kékhlalt nem megfelelő program is, így célszerű az msconfig parancsot beírva hibakereső vagy szelektív módot választva indítani a rendszert. Egér akadásra meg volt javítás, nem tudom, hogy az e havi frissítéseben benne van e már, de itt a topicban pár hozzászolással koárbban be volt linkelve.
  • zenonn87
    #6760
    Hiába állította a jogosultságokon, vagy a mappa átvételén nem működött.
    Fura. Viszont sikerült meglelni a megoldást. Mivel elegem lett az egészből, töröltem mindenkinek a hozzáférését a mappához, majd újból hozzá adtam magamat és most így MŰKÖDIK! :D Hozzáadom még a rendszergazdákat és remélhetőleg, akkor windows 8 alatt is menni fog. Amúgy a többi mappával semmi gond, ahol nem korlátoztam a hozzáférést. A Win 8 és 7 is kezeli rendesen. :)
  • sayiid
    #6759
    Minden a legfrissebb ezt mondani sem kell. Egyéb ötlet? mert ez még a fiamnak is eszébe jutott.
  • bon
    #6758
    Saját tulajdonba vétel nem segit? Mindkét rendszeren azonos nevű felhasználót használnék hátha úgy nem vesznek össze. De ettől függetlenül szerintem egészségtelen megoldás a két különböző oprendszernél közös mappát használni dokumentumoknak.
  • bon
    #6757
    Frissítsd a rendszert, drivereket és a Windows 8.1 javításokatis telepítsd.
  • bon
    #6756
    Tessék: link
  • sayiid
    #6755
    Nem tudom itt mennyire kapok választ de leírom. Nekem a következő kék halál -al indul újra mindig a gép: system service exception, page fault in nonpaged area.

    Továbbá játékoknál vettem észre,hogy az egér nem jól müködik. Pl bal oldalra húzva be be akad vagy szinte előre se megy. rezeg stb.
    Desktopnál semmi ilyen nem produkál. valaki esetleg?
  • zenonn87
    #6754
    Sziasztok!

    A problémám Windows 7-et és Windows 8.1-et is érinti. Tegnap telepítettem fel Win 8.1 Pro változatot tesztelés céljából a Win 7 mellé.

    Most nem részletezem ilyen okok miatt, de Windows 7 alatt erősen lekorlátoztam a dokumentumokhoz való hozzáférés jogát. Megjelent a kis lakat a mappa ikonon. Azt hiszem gyakorlatilag csak én fértem hozzá rendszergazdaként. Tegnap miután feltelepítettem a Windows 8.1-et megtagadta a hozzáférést a dokumentumokhoz. Mivel ott is rendszergazda vagyok, elkezdtem hozzáadni a windows 8 fiókomat a mappa engedélyekhez. A gond, hogy nem működik. Olyannyira nem, hogy most már Windows 7 alatt sem férek hozzá a fájljaimhoz. Úgy néz ki a Windows 7 és 8 összeveszett a jogosultságokon és most minden egyes fájlra és mappára egyenként kéne beállítani a hozzáférést (lehetetlen). Viszont ha hozzáadom jogosultnak magam, vagy módosítom magam az egyik rendszer alatt, akkor a másiktól megvonja a jogot. Fura. És mikor az öröklődéssel akarom megoldani a problémát hibaüzenetet kapok, miszerint nincs jogosultságom a feladat végrehajtására. Aztán a következő üzenetet is kaptam:


    Valaki tudja a megoldást a problémára?
    Köszi!
  • horgosiimre
    #6753
    munkásméltóság
    problémája
    2013.11.19. 10:32
    permalink

    Szervusztok!
    Egy 11 éven át használt p4-1.7-xpsp3home-Firefox pc-ről szeretném átmenteni az összegyűlt több száz kedvencet, az új négymagos AMD win8.1home-Firefox pc-re.
    Az eddig megkérdezett "pc boltosok" szerint ez nem egyszerű,6-8 ezer forintomba kerülne a művelet, általuk elvégezve.
    Tudnátok-e leírást közzétenni számomra a probléma megoldására, vagy esetleg tudtok-e helyet a neten, ahol ezt a műveletet leírják, laikus számára is érthetően, elvégezhetően?
  • vitya79
    #6752
    Köszi a segítséget.
  • bon
    #6751
    Add new boot option menüpont.
  • vitya79
    #6750
    Bon,

    itt egy kép