8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bakkerman
    #6869
    win 8.1-et használok,kb 2 hete tettem fel,előbb akartam berakni egy lemezt a meghajtóba,de nem ismeri fel,nem olvassa be,semmilyen lemezt,sőt megse jeleníti a sajátgépben a meghajtót. az olvasó villog,de a rendszer nem olvassa be. eszközekezelőbe se írja ki,az én meghajtómat (LG GH22NS50)
    Valami ötlet?
  • Petike125
    #6868
    meglett közben. secure boot-ot át kellet rakni disabled-re, fast bootot ki kellett kapcsolni, és az UEFI boot-ot át kellett állítani CSM bootra. így végre elindult lemezről a telepítő...
  • bon
    #6867
    Én a boot menüvel próbálkoznék pl. F12-es gomb, de írni szokta a gép.
  • Petike125
    #6866
    Sziasztok!

    Vettem egy Samsung Ativ 2 laptopot, de ahhoz képest hogy windows 8 nélkül kértem, mégis olyat kaptam amin volt win8. Gondoltam oké, konfigurálom, aztán letörlöm és felrakom a win7-et.
    De itt jön a probléma, egyszerűen fingom sincs, hogy hogy lehetne letörölni, fogalmam sincs, hogy hogyan tudnék rá mást felrakni.

    Beraktam a Win7 lemezt, gépet újraindítottam, Win8 felállt. Következő újraindítás után Biosba beléptem, elsőre helyre raktam a CD meghajtót, újraindítottam és továbbra is a win8 tölt be, nem a telepítő indul el.
    A win8-on belül "Minden fájl és program törlés, aztán a Windows újratelepítése" sem a "speciális rendszerindítás" nem volt jó, mert hiába indul újra, betölt a win8 mindig.
    Mit csinálok rosszul? Hogy tudok Win7-et varázsolni a gépre?
  • tompka
    #6865
    Van egy olyan folyamat, hogy "svchost.exe (LocalSystemNetworkRestricted)" Szereti a procit 30-40%-on pörgetni a gép indulásakor 5-10percig ami miatt zúg a hűtés mint a bolond. Ezt mi okozza?
  • tompka
    #6864
    Eltávolítottam, restart, Qualcomm Atheros Bluetooth Suite újra felrak, restart és most működik. Július 30-ai driverrel nem megy a bt. Április 22-i kiadással viszont igen.
  • AdamBast
    #6863
    engem azért bas fel, mert nekem előtte se működött! reméltem hogy majd a frissítés helyrehozza az egy éves laptop bt-jét, de még mindig szar! letettem róla hogy használjam valaha is :(
  • Evin
    #6862
    Ha az illesztőprogram fülön nincs visszaállítás, akkor csak az eltávolítás marad.
  • tompka
    #6861
    Frissítettem az Qualcomm Atheros bluetooth driverjét mert jelzett az Update, hogy "Fontos". Azóta nem működik a Bt!
    "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
    Visszaállítani nem lehet csak tiltani vagy eltávolítani. Mi tévő legyek?
  • bon
    #6860
    Fiókhoz kötödnek a vásárlások.
  • tompka
    #6859
    E-mail fiókot szeretnék váltani a gépen. Váltáskor megmarad a gépen a megvásárolt(reklám mentesség) alkalmazás vagy újra meg kell venni? Ezen felül minden alkalmazás adat szinkronizálásra kerül az új fiókba?
  • maujuri #6858
    ott van az xp-s fájl is
  • Hungarykum
    #6857
    Már próbáltam csak most XP van és azon nem megy XD
  • maujuri #6856
    Én is egy lga 775 régebbi gépre tettem fel a win 8 at anno, és simán ment. alaplap hálózat auto felismert e videokari friss driver lett leszedve.
    De ezzel a softal le is ellenőrizheted
    Microsoft frissítési segéd
  • Hungarykum
    #6855
    OP-t akarnék venni, de nem tudom, hogy a Win 8 menne-e, mivel az alaplapom csak Win7-ig támogatja az OP-ket, ezért az a tippem, hogy Win 7-et kellesz venni.
    Csak azért kérdés, mert ugyanannyiért megtudnám venni a Win 8.1-et. Valami ötlet?
  • Totti5
    #6854
    Az nem volt bekapcsolva. Közbe rájöttem, eszközkezelőben eltávolítottam a VGA-t, és visszaállt defaultra!
  • Nephin
    #6853
    Hasonló gondom volt tegnap, rendszervisszaállítás oldotta meg.
  • Totti5
    #6852
    Szükségem lenne egy kis segítségre ( Win 8.1 )

    Sikerült rátolnom, a GPU Scaling opciót az AMD Catalyst Centerben, majd elment a kép, nem támogatott üzemmód. Csökkentett módban a Catalyst Center nem indul el, VGA módba ugyan úgy nincs kép...

    Hol tudom kikapcsolni, vagy levakarni a gépről az vga drivert, hogy alapértelmezett legyen a képernyő beállítások?

  • Zsoti90
    #6851
    hali, lenne egy problémám, laptopon van a win 8.1 és az a gond, hogy ha lehúzom áramról nem csökkenti automatikusan a fényerőt hiába bevan állítva, és úgy látom kivették bizonyos perc utáni automatikus fényerőcsökkentés funkciót is, ezt mi a tosznak? vagy ez valami hiba?
  • bon
    #6850
    Én háló kártya driver problémára tippelnék. Frissítést javaslok.
  • charles32
    #6849
    Alaplap neve Asus M2VTVM-VM890 (V2-AE2)
    CPU típusa AMD Athlon LE-1640, 2600 MHz ha vbalaki tud segítsen!!!!!!!!!!
  • charles32
    #6848
    mitől lehet az hogy fél óráig tudok netezni és utána az oldal nem jeleníthető meg ,de újrainditással ismét lehet ???????? modemen minden ok 8.1 pro verzióm van
  • bekasybalazs
    #6847
    ez a probléma nálam is jelen van, 2 felhasználó van, egy rendszergazda és egy gyermek felhasználó. az egyik merevlemezen nem engedett még fájlokat sem megnyitni, és mikor a rendszergazdának jogot adtam hozzá nem tudta érvényesíteni azokat minden fájlra, ezért egyesével kellett ezt megcsinálni minden fájllal...
  • Firerock
    #6846
    Ez így van,jelen helyzetben. Csak én vagyok rendszergazda,rajtam kívül még egy felhasználó van,ő "sima felhasználó"
  • bon
    #6845
    Legegyszerűbben úgy, hogy csak te vagy rendszergazda a többi felhasználó meg alacsonyabb jogú.
  • Firerock
    #6844
    és akkor hogy tudom megoldani azt amit szeretnék?
  • bon
    #6843
    Mai drasztikus program méretek mellett már nem meglepő, durva, hogy némelyik játék hány GB frissítést tölt le alkalmanként. Melletük már fels e tűnik a Windows/office pár száz mb-ja. :)
  • [HUN]FaTaL
    #6842
    Az tökmindegy, a tagadás mindig erősebb. Ha valamelyik csoportnak tiltva van és benne vagy, akkor neked is tiltva lesz.
  • Firerock
    #6841
    De a felhasználók csoportnak is tagja vagyok,nem?
  • [HUN]FaTaL
    #6840
    450 mega update, lol.
  • bon
    #6839
    david és a system nevűn kívül másnak ne legyen joga, persze ha a rendszergazdák nevű csoporttól is megvonod akkor az elentmondás lesz ha te is tagja vagy a csoportnak és a tagadás az erősebb így neked se lesz hozzáférésed.
  • Firerock
    #6838
    Kép

    Ezek vannak csak
  • Firerock
    #6837
    mert sajnos csak az én felhasználónevemet látom ott,a többi nincs ott...
  • tompka
    #6836
    20db Office 2013 + 12db Win 8.1
  • Firerock
    #6835
    Fú... Ezt leírnád kicsit részletesebben?:) Elég analfabéta vagyok ehhez a témához :)
  • bon
    #6834
    Saját felhasználódnak állítasz be jogosultságot, ne a rendszergazdának (kétlem, hogy rendszergazda néven használoda gépet. Mindenki mástól vond meg a jogot, kivétel system, persze ehez nem árt ha a saját tulajdonodban van a mappa.
  • Firerock
    #6833
    Sajnos csak nem jó... Vannak olyan mappák amik továbbra sem nyitható meg...
    Ezt írja ki: Kép
  • Firerock
    #6832
    Na,közben sikerült. Akkor a kérdésem mostmár az,hogy hogy tudom elérni hogy a felhasználók ne lássák a tartalmát,csak én,a rendszergazda.
  • Firerock
    #6831
    Sziasztok!
    Az egyik mappámhoz beállítottam hogy csak a rendszergazda,azaz én láthassam a tartalmát,a felhasználók teljesen le vannak tiltva. Viszont miután beállítottam,én sem tudok hozzáférni a mappához mert rendszergazdai jogosultság kell,pedig ugye én vagyok az egyetlen rendszergazda,újraindítás sem segít.
    Valaki tudna segíteni?
  • bon
    #6830
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!