8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • KisVejneKoska
    #6909
  • KisVejneKoska
    #6908
    Probrem.. Frissítettem 8.1-re s azóta random időpontokban hibát kapok egy hiányzó rendszer dll fájlról. A funkciókat nem befolyásolta eddig sehogy, de érdekes.. Most fejből nem megy, pontosan melyik fájlt hiányolja, de amint újra megkapom a hibaüzenetet, újra földobom..

    Csak érdekelne, hogy más is tapasztalt hasonlót? : )
  • bon
    #6907
    UEFI-t biosba is be kell kapcsolni és ha jól emlékszem secury boot-ot ix.
  • Gizda
    #6906
    Legacy Bios módban raktam fel a win8.1-et, Uefiben hogy tudnám? Alaplapom uefis. Elég ha a Rufus nevű programmal csinálom Fat32 filerendszerrel és GDT sémával? Vagy a Biosban is át kell állítanom valamit? Azért kérdem, mert így legacy modban ha beállítom a fastbootot, akkor többé nem tudok bemenni a biosba. Csak Cmos clear segített. Gépház/Helyreállítás/stb.-nél nem volt nekem Restart to Uefi.
  • maujuri #6905
    B.Ú.É.K!
  • bon
    #6904
    B.Ú.É.K!
  • bon
    #6903
    Az áruházhoz kell, de a rendszer beállításai szinkronizálódnak a skydrive-ra így újratelepítésnél vagy mssáik gépre történő bejelentkezéskor a beállíátsok, kedvencek, háttérképek, programok (Áruház-ból telepítettek) autmatikusan letöltődnek. Na meg a skydrive térhely is jó dolog pl. dokumentumok, képek, videók szinkronizálódnak rá.
  • Gizda
    #6902
    Már működik, először el kellett indítani a sima media playert.
    Egyébként ez a microsoft fiók kell valamire, vagy mire jó?
  • Gizda
    #6901
    hali, nektek műküdik az mpc-hc nevezetű program, nekem csak win7 alatt ment
  • barbelybence
    #6900
    Sziasztok!
    Egy olyan problémám lenne, hogy a skype alkalmazás teljesen elnémul, ha háttérbe rakom. Ez pár hete nem volt így, vissza lehet állítani valhogy?
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • tompka
    #6899
    Eltávolítottam a Posta alkalmazásból egy Gmail fiókot. Most nem tudom visszarakni. Összekapcsolnám de megáll az e-mailek előkészítésénél. Forog-forog majd közli, hogy nem tudja elérni a gmail fiókot. Mi történt?
    Közben a fiók engedélynél ott van a microsoft engedély.
  • k0trapali #6898
    Köszönöm! Tényleg a hálókártya volt a ludas!
  • bon
    #6897
    Más hardver elem is felébresztheti a számítógépet, pl. hálókártys.
  • k0trapali #6896
    Akkor sem jó. Leáll és egyből vissza is kapcsol!
  • maujuri #6895
    Az nem lehet baj, illetve AHCI-re kell állítani a Biosban.
  • do2
    #6894
    Az a baj hogy valami hibaüzenetre hivatkozik amikor dvdről bootolok. más gépekre már többször lett telepítve, tehát nem hibás a dvd. AZ lehet baj hogy ssd vinyóra ssd vinyó van a laptopon ?
  • bon
    #6893
    eszközkezelőben kapcsold ki az egér tulajdonságinál, hogy felébresztheti a számítógépet.
  • k0trapali #6892
    Haló!

    Windows 8.1 van a gépen és azóta nem megy alvó módba a rendszer! Rámegyek, hogy alvás el is kezdi altatni sötétség minden gép leáll, de mihelyst leállt vissza is indul!
  • maujuri #6891
    Szia. Ne a win 8 alatt telepítsd. Csinálj tiszta telepítést. DVD-ről Bootold a telepítőt. A biosba azért gondolom be tudsz lépni. állítsd az elsődleged bootolást s dvd re

  • bakkerman
    #6890
    Igaz igaz!!
  • do2
    #6889
    Segítséget kérnék. Win 8 van a laptopomon, szeretnék win 7-t felrakni. A win 8-on belül elkezdi a telepítést, de restart után a win 8 töltődik be, és nem folytatódik a telepítés.
    Ha bootmenüt meg nem akarja kiadni hogy onnan tegyem asus a55v laptopom van
    Valaki nek ötlete ?
  • bon
    #6888
    Rendszert telepítést nem windows alól kell indítsni, hanem boot-olva. Ott mennie kell a lemez beolvasásának.
  • bakkerman
    #6887
    4 módszert felsorolt,egyik se működött. Most ez azért vicces,mert visszatenni se tudom a win7-et,mert a telepitő dvd-t ugye nem olvassa be a rendszer :DDDDDDDD
  • bon
    #6886
    Igen komoly, a 8.1-es frissítés így néz ki.
  • SzirmosSzisza
    #6885
    30 perc után megmozdult a csík, szal úgy néz ki csinál ez valamit!
  • [HUN]FaTaL
    #6884
    Még windows.old mappád is lesz. :D

    Szerintem tölts le valahonnan egy isot, telepítsd fel generic key-jel, aztán a telepítés után aktiváld a win8 kulcsoddal.
  • SzirmosSzisza
    #6883
    Most ez komoly, hogy így néz ki a 8.1 letöltése/telepítése?
  • Firerock
    #6882
    Sikerült,Csak a Bootcampet kellet feltenni,az meg felrakta automatikusan az összes drivert :)
  • Firerock
    #6881
    Sajnos teljesen tanácstalan vagyok,felraktam a x64-es 8.1-et. Viszont drivert nem talál a hálókártyához,a videókártyához,és az egérnek csak az egyik gombja működik. Valami gyors ötlete van valakinek? Esetleg jó leírás? Angolul is jó lenne.
    A lényeg hogy nincs rajta mac,csak a windows 8
  • Firerock
    #6880
    Köszönöm!:)
  • bon
    #6879
    Megpróbálnám felismertetni a Windows-al.
  • bon
    #6878
    Én 64bit-est telepítenék rá.
  • Firerock
    #6877
    Esetleg a driverekhez tudnál linket adni? Sajnos nem találtam csak valami bootcampeset
  • Firerock
    #6876
    Köszönöm! Márcsak akkor azt kell kitalálnom hogy a bootmenüben hol tudom kiválasztani azt hogy pendrive-ról bootoljon.
    x64 vagy x86 verzió kell?
  • [HUN]FaTaL
    #6875
    Egyszer telepítettem macbookot, kb 2 éve, azon osx is volt, szóval nem igazán emlékszem. Gondolom a drivereket le lehet tölteni valahonnan, a többi meg ugyanaz, mint egy normál pc-n.
  • Firerock
    #6874
    Csak Windows kell rá. Most is az van rajta. Csak egy csomó funkció nem működik. Pl Wifi,hang meg ilyenek. Semmit nem értek az apple cuccokhoz. A cucc meg valami ajándék volt,vagy nyeremény. Én sem tudom a pontos sztorit.
    Ennek tükrében el tudod mondani pontosan hogy mi a dolgom?:)
    Windows már 10.000x telepítettem,szóval azzal a részével nincs bajom
  • [HUN]FaTaL
    #6873
    A Macbook egy sima PC.

    Max a dual boottal lehetnek gondok, egy OSX telepítő legyen kéznél (feltéve, hogy most rajta van). Ha csak win kell rá (akkor mi a ráknak vett macbookot?), akkor ugyanaz mint egy PC.
  • Firerock
    #6872
    Jelenleg egy kókány Win7 van rajta.
  • Firerock
    #6871
    Sziasztok!
    Lenne egy egy elég speciális kérdésem:
    Macbook Pro-ra szeretnék Windows 8.1-et telepíteni. Van ehhez valami jó leírás,vagy esetleg ugyanúgy kell eljárni mint sima pc esetében? Lesznek negatív változások a gépben?

    Szeretném leszögezni hogy a gép nem az enyém,hanem egy ilyen határozott kéréssel fordultak hozzám.
  • bon
    #6870
    link