8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #7189
    De igen, ezért is írtam, hogy különösen ajánlott. Nekem már települ a táblagépre. Asztalira meg még múlt héten felraktam.
  • maujuri #7188
    Sziasztok
    BON, a win 8 update 1 nek nem ma kellene jönni?
  • Szabi #7187
  • bon
    #7186
    Megjöttek az e havi frissítések telepítésük kölönösen ajánlott.
  • lck
    #7185
    Gondolom élvezetes ott baloldalt lent azt a mini ablakot bogarászni.
  • Jim Morrison
    #7184
    Én sem értem miért baj, hogy eltűnt a start menü. Start gombra feljön ugyanúgy mint a csempés oldal, lehet ezek után ugyanúgy keresni meg app inditok is ott vannak... Egyszeruen nem ertem miert kell mar a start menu :/
  • lck
    #7183
    Remélem ki lehet majd kapcsolni.
  • benőmenő
    #7182
    Upsz, az lemaradt, hogy egyébként tetszetősnek tűnik.
  • benőmenő
    #7181
    Mire már sikerül belakni, és megszokni a kezdőképernyőt :P
  • bon
    #7180
    Szerintem meg nem. De ha megnézed a linkelt képet, csak némi hasonlóság fedezhető fel a régi start menühőz képpest. Mondjuk nem tudni, hogyan fog kinézni, ha majd elkészül.
  • [HUN]FaTaL
    #7179
    Microsoft teases a classic Start Menu for Windows 8.1 with built-in Live Tiles

    Így kellett volna kihozni a Windows 8-at, tetszik.
  • [HUN]FaTaL
    #7178
    Akkor remélem hamarosan a dreamsparkon is lesz integrált változat.
  • bon
    #7177
    Kint van msdn-en, elérhető csak a frissítés és integrált változatban. Ha jól látom integrálva egyenlőre csak angol nyelven.
  • bon
    #7176
    Windows 8.1 update 1 ma estétől elérhető az MSDN előfizetők számára. nagyközönségnek április 8-tól.
  • [HUN]FaTaL
    #7175
    Lehet, hogy IE-nél átirányít, de amúgy nem, mert megnyitja csak az áruház főoldalát.
  • bon
    #7174
    Az általad beszúrt linket beillesztve a böngészőbe rögtön átirányít az Áruházba és telepíteni is tudom az alkalmazást, az Áruházból. Surface 2-ön próbáltam.
    Ha így nem jó akkor én még mindig nem értem a problémát.
  • [HUN]FaTaL
    #7173
    Ettől még egy kalap szar. Miért az áruház főoldalát nyitja meg, miért nem az app adatlapját?
  • Gladiator
    #7172
    Hat, azt vagom, de pont az-az, hogy csak az aruhaz jon fel, nem pedig a Tinder az aruhazon belul. Van WP-s telom, 8.1-es wines notebookom, Surfacem, de semmire sem tudom letolteni.
  • Solt
    #7171
    De változott, eltelt 5 év! :) Ezt a jelenséget én mindig instabil tuning esetén vettem eddig észre.
  • kirol
    #7170
    Kb. 5 éves a gépem, azóta semmi sem változott, első pillanattól kezdve húzva van. De csak kb. 4-5 napja vettem ezt a jelenséget észre, hogy ha pl. 9:00 kor beállítom, akkor a valós 10:00-kor pl. csak 9:52 lesz.

  • wantonly
    #7169
    Időzóna beállítás biztos rendben van? Az elem csere a legtöbb esetben segít. Ha ez sem használ, akkor alaplap hiba sem kizárt.
  • Solt
    #7168
    Húzva van a géped?
  • kirol
    #7167
    Akkor mi okozhatja ezt? Elég zavaró, hogy nem tudom a valós időt.
  • bon
    #7166
    Mivel a link az Áruházból van így nem csoda.
  • Gladiator
    #7165
    Tinderrol mit tudtok? Elmeletileg van, de ha ranyomok a letoltesre, csak a store jon fel. Nalatok is?

    http://apps.microsoft.com/windows/en-us/app/tinder/a9f54157-146e-4abe-aa01-59c361978ffb
  • bon
    #7164
    Szerintem nem oldja meg, de egy próbát megér olcsón kicselhető.
  • megas
    #7163
    Sziasztok. Szeretnék felrakni egy win 8-at és "Fájlok előkészítése a telepítéshez" után újraindul és kezdi az elején a telepítési folyamatot a területi és egyéb beállításokkal. Mit tudok tenni hogy ne így induljon újra hanem rendesen feltudjam telepíteni?
  • kirol
    #7162
    Az mitől lehet, hogy a jobb alsó sarokban a kis óra rosszul jár, késik az utóbbi időben? Reggel beállítottam, és már 10 percet késik.

    Az alaplapi elemcsere megoldaná? Vagy ez mitől lehet?
  • ACE
    #7161
    Asszem igen.
  • bon
    #7160
    GPT lemezre telepítetted őket?
  • bon
    #7159
    Nem írtam, hogy lehetetlen.
  • ACE
    #7158
    Nekem is abban van, és mégis sikerült installálnom több oprendszert több particióra.
  • bon
    #7157
    Konyha nyelven fogalmaztam, mert a bios kifejezés közismertebb mint ha uefi-t emlegetek csak. Tehát neki UEFI módban a gépe így másabb a particiók kezelése mint ha legacy módban lenne.
  • kjhun
    #7156
    A BIOS-ban, nincs USB HDD/CD/Floppy nevű elemek a bootolási sorrendet állító menüben? Ott USB CD-re kéne rakni. Legacy USB Support és egyéb USB-s menüpont van a BIOS-ban? Ezeket állítsd Enabled-re. Külön bootmenü nincs valamelyik F*/ESC gombbal? Bár, a laptopokban lévő BIOS "butább", mint az asztali gépekben lévő. (Nem, sok mindent állíthatsz benne.) Ha, nagyon régi a gép, floppy-meghajtó van-e benne? Ha van, akkor Win98 indítólemezzel vagy XP SP2 indítólemezekkel (6db) indítsd el a telepítést.
  • [HUN]FaTaL
    #7155
    Nem a telepítéshez csíp le, hanem a rendszerfájlokat egy rejtett partícióra teszi. Ahogy te csinálod, úgy meg a C-re kerül a boot mappa, ennyi a különbség.
  • bajgunar
    #7154
    Ez a vicc, hogy rádugtam és az sem megy!
    Ha beállítom, hogy onnan boot-oljon, el se kezdi tekerni a lemezt.
    Ha kiszedem, hogy hdd-ről boot-oljon, akkor felpörgeti, de újra csak a választó képernyő jön elő 3db Win Xp!! ??? , ezt hogy csinálta a gazdája? Szal részemről megállt a tudomány.
    Még msdos-t vagy freedos-t se tudok életre kelteni rajta. a 3-ból az egyik elkezd betölteni, de félúton kiír vmi file hibát, amit nem talál, a másik kettő bsod-zik.
  • ACE
    #7153
    Olyan nincs hogy UEFI módú BIOS, vagy BIOS, vagy UEFI, nekem ez utóbbi van...
  • kjhun
    #7152
    Dugj rá, egy USB-s CD/DVD-olvasót/írót. Elviekben kezelnie kéne neki, nem kell itt pendrive-okkal kínlódni.
  • bajgunar
    #7151
    Vágom a támogatást. Részemről hidegen hagy. Csak mivel a hozzám küldött javítandó laptop 256Mb-ot tartalmaz, így necces rá xp-nél újabb op-ot húzni. Az, hogy megkérdeztem, gondoltam kisujjból kiböffenti vki a megoldást. Mind1. Az elhalt zsanér cserét és a törött keretet lecseréltem. Az indításkor előugró 3db választható xp egyik sem indul be, mondták, hogy tegyek rá egy friss-et, semmi adatot nem kell megmenteni. Bakker, formatálni sem tudom így pendrive-ról, nemhogy telepíteni.
    Ez van, valami megy, valami nem.
  • bon
    #7150
    XP-s kérdéssel eltévedtél, nem témába vágó, de nagyon el is késtél, támogatása pár hét és megszünik, így használatát hanyagolni kell. Sőt a későbbiekben felvedezett hibák miatt biztonsági szempontól ellenjavalott.