8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #7229
    Több mint fél óra is lehet.
  • ACE
    #7228
    A 8.1-nek automatikusan frissítenie kéne magát az Update 1-el? Ha igen az meddig tart, mert már több mint fél órája megy az ablak, hogy kikapcsolás előtt telepíti a frissítéseket 1/1... de semmi nem történik...
  • tompka
    #7227
    Kipróbáltam hogyan reagál a 8.1.1 a RAM elfogyásra. A 8.1-nél szimplán bezárta az asztalt és a startképernyőt mutatta megfagyva. Csak a Ctrl+Alt+Delete módra reagált és ott gond nélkül ki lehetett jelentkezni. 8.1.1-nél már nem záródik be az asztal sőt a feladatkezelő is bejön, a startképernyőt is be lehet hozni aztán vissza az asztalt. Új programot nyitni már nem lehet, a futóknál a bezárásra bejön egy ablak miszerint a Microsoft Windows nem válaszol szeretném e bezárni vagy várok. Fél perc után saját maga kitakarítja a RAM-ot és minden helyrejön. Nagy piros pont. :)
  • lck
    #7226
    működik
  • Rodman6
    #7225
    Azt tudja valaki hogy Windows 8 és 8.1-ben miért nem működik bizonyos helyeket az egérgörgő? Például a vezérlőpult első oldalán?
  • bon
    #7224
    Persze, én se tudok mindent, de nem is írom kapásból, hogy szutyok Windows, mert ez nem a rendszer hibája. Szimplán leírom a problémám. A user error-t a rendszer szidása miatt írtam, normál esetben szimpla választ írtam volna.
  • tompka
    #7223
    Kár. :(
    Hátha magától visszajön a maradék hely. Eléggé dühítő...
  • LeonSilver
    #7222
    Valóban, köszönöm.

    De! Ne feledd Te sem tudsz minden, még ha úgy is képzeled magadról. Egészen biztos, hogy én is mondthatám Neked, hogy mekkora user error, hogy ezt vagy azt nem tudod. Nem teszem két okból.
    Az egyik, hogy nincs felsőbbrendűségi komplexusom attól, hogy én valamit tudok amit más esetleg nem.
    A másik pedig az, hogy lehet szőke vagyok de paraszt nem.

    A segítséget még egyszer köszönöm.
  • bon
    #7221
    Csak Áruház gyorsítótár törlést találtam a wsreset alkalmazást elindítva.
  • tompka
    #7220
    Az is törölve van. Még az a tippem, hogy a Modern UI alkalmazások ették meg a helyet. Hol lehet törölni az alkalmazások gyorsítótárát?
  • bon
    #7219
    pl. Ideiglenes internet fáljok.
  • tompka
    #7218
    Adott egy Windows 8.1(már frissítve 8.1.1-re)! kb 2hétig ment a laptop lecsukva csak pár percre nyitottam ki naponta. Frissítésnél vettem észre, hogy a bekapcsoláskor még 8GB szabad hely lement 1GB-ra. A SoftwareDistributionDownload mappát törölve lett 3GB. Töredezettség menteaítés után 3,36GB lett. De mikkel telítette még meg a rendszer a meghajtót? Lemezkarbantartóval már nem lehet mit törölni.
  • bon
    #7217
    Nem szutyok Windows, inkább user error, mert csak pár kattintás az Áruházban és egyből lesz választék. Az Áruházon belül beállításokeállítások és a felső két kapcsolót Nem-re kell állítani.
  • Pupuci
    #7216
    Köszi!

    Még egy kérdés vagy mi.
    Szóval régebben kipróbáltam a sima w8-at. Egy nagy halom tök jó alkalmazás volt a boltban, amit ki tudtam tenni csempére. Fészbúk, google naptár, stb.. Most alig van valami, pedig azért vettem meg ezt a szutyok windózt, mert mert szerettem használni.
    Ja, ez 8.1
  • bon
    #7215
    vezérlőpult álca és navigáció
    avigéció füll, itt lehet kapcsolgatni, hgy mivel induljon.
  • tompka
    #7214
    Én is így vagyok vele. Ha jött volna, első dolgom a kikapcsolása lett volna.
  • Pupuci
    #7213
    Sziasztok! Srácok, lenne egy "szőkenős" kérdésem, bocsi ha valakit idegesít ;)

    Szóval.
    Meg lehet csinálni azt, hogy ha indul a windózom, akkor nekem ne a hülye asztal jöjjön be, hanem a csempés izé? Mert és tökre csípem, de egy frissítés óta alapból az asztal jön nekem.

    Meg úgy rémlik a sima 8-ban több élő csempe volt. Fészbúk például. Most meg nincs sehol. :(
  • maujuri #7212
    Gyorsabb nem lesz attól hogy 64 bitest teszel fel. A 32 bites op csak maximum 4 gigabájt ramot tud megcímezni, azaz kicsivel kevesebbet. és ebbe nem csak a rendszer ram, de videokari stb is beletartózik, Ha össz 4 gigánál kevesebb ramod van akkor elég a 32 bites ha több akkor 64
  • benőmenő
    #7211
    Én a 32 bitest tenném fel a helyedben.
  • RYO21
    #7210
    Nem, viszont használok java-s ramzabáló programokat (php storm, intellij, eclipse) és attól félek, hogy 64-esen még több ramot fogyasztanának.
  • maujuri #7209
    Sziasztok,Eszembe jutott hogy hogy jártam a lányom első notiával pár éve.
    Acer noti, nem olcsó fajta, 2-3 hónap használat után zörgött a ventije. filléres dolog kicseréltem volna de hát garis. Tudni kell hogy a szervíz Szlovákiában van.
    Futár kijött elvitte.
    Néha ránéztem a gyártó oldalára a javítás állapotára.
    Javítás alatt volt írva.
    Pár nappal később jött egy levél Szlovákiából hogy sajnos a noti leesett, és nem gazdaságos a javítása:D
    Elnézést kértek és teljes összeget visszafizették.
    Utána egy Asus t vettem:D
    kb 1500 forintos dologból lett 200000 forintos hiba:D
  • bon
    #7208
    Nem érheti károsodás. Ha a HD sentinel szerint nagyon rossz állapotba van a winyó akkor kár kinlódni. Inkább menteni ami menthető és cserélni/gariztatni a winyót.
  • bon
    #7207
    Szerencsére nem.
  • Szabi #7206
    nem :-/
  • speed01
    #7205
    Sziasztok! Akkor most a új update-el sem jött Start menü?

    Előre is köszi a választ! :)
  • megas
    #7204
    Köszi, de mivel még mindig ez a helyzet, ezért az érdekelne, hogy lenne-e valami komolyabb baja a netbooknak, ha kihúznám az USB-ből a pendrive-ot vagy kikapcsolnám a gépet? Itt most a winyóra gondolok elsősorban.
  • benőmenő
    #7203
    Határeset. Attól függ használsz, illetve tervezel-e olyan szoftvert használni, ami csak 64 bites OS-re van.
    Nekem a 64 bites 8.1 megeszik 2 GB-ot böngészés közben, úgy hogy mennek a háttérben az alapból induló progik (spotify, steam, torrent kliens, radeonpro, perifériák konfigurálós szoftverei).
  • Probatbicol
    #7202
    Köszi szépen, közben megtaláltam a media centeres levelet, hétvégén nekiesek a műveletnek.
  • RYO21
    #7201
    3 Giga rammal érdemes feltenni 64-es rendszert?
  • bon
    #7200
    Ha lemezhibák vannak a winyón akkor nem csoda, hogy lassú a javítás, sőt nem is nagyon erőltetnémó winyó ki be egy másik gépbe és meg kell nézni hd sentinellel, hogy mi a helyzett. Nagyon rossz eredmény esetén cserélni kell a winyót.
  • maujuri #7199
    Én is frissítésként vettem meg. Emailban kaptad a kulcsokat, Win 8 at leszedhetted iso-ban, kiírod, és tiszta telepítéssel is felrakhatod. Én is felraktam úgy és simán aktiválta a kulcsal, majd szolgáltatások vagy valami ilyesmi néven van hozzáadása, azt hiszem a számítógép információinál lesz, megadod a media center kulcsot, és már meg is van. Utána bemész az áruházba és ott lesz a 8.1
    Én anno beszéltem a microsoftal hogy felrakhatom e a frissítést tiszta telepítésként, azt mondták elvileg nem lehet, de nyugodtan rakjam, és ha nem tudom a kulcsot aktiválni csörrenjek oda és szívesen aktiválják. De nem volt probléma az aktiválásal.

  • megas
    #7198
    Sziasztok. Egy kis segítségre lenn szükségem Win8-al kapcsolatban.
    Valamitől kék halál áldozata lettem egy Asus netbookon. Telepítővel elindítottam a számítógép javítását még tegnap este, az elején még viszonylag gyorsan dolgozott, de kb hajnali 2-től a következő állapotnál megállt:
    "Lemezhibák kijavítása. A művelet elvégzése akár egy óránál tovább is tarthat"
    Kérdésem hogy normális-e hogy ilyen "gyorsan" dolgozik és hogy valamivel tudnám-e gyorsítani a folyamatot, mert tegnap este 6 óta folyamatosan megy a netbook és nem szeretném hogy elfüstöljön mert nem az enyém.
  • bon
    #7197
    1. Van rövidebb módja is.
    2. Email-ben jött a kulcs.
  • Probatbicol
    #7196
    Hali, HDD csere miatt újra kell húznom a rendszert és ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem:
    1. Upgrade kulcsom van, akkor csak az a módja, hogy felrakok egy win7-et aztán arra a win 8-at majd frissítésből felmegy a 8.1? Vagy van rövidebb út is?

    2. Amikor vettem akkor pár hónapig ingyen lehetett aktiválni a Média Centert, ezt meg is tettem, de most egyszerűen nem emlékszem mi volt a módja, e-mail-t keressek, abban küldtek kulcsot, vagy valahogy máshogy volt, nem emlékszik esetleg valaki?
  • SergioAmigo
    #7195
    Van most mitcsinálni gépen :D:D





  • Solt
    #7194
    Nálam is, de most már szedi a többit is... 8xx mega...
  • bon
    #7193
    Próbáld meg később frissíteni, hátha külön csomagban érkezik.
  • Szabi #7192
    nálam csak ezeket töltötte le
  • bon
    #7191
    Igen azzal és elég sokáig települ.
  • Szabi #7190
    windows update-el kéne jöjjön a frissítés ?

    nálam csak pár apróságot töltött le és nem lett startneműm :/