8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Blinkye
    #7269
    Yess... Meg lett az eltűnt hely..8x4Gb ramnak lefoglalta lapozó file-ban
  • Blinkye
    #7268
    Bocs,hogy ennyi komment egymás után. :) No. Elindultam SSD ről.. Szóval:
    Rejtett fileokkal együtt 24 Gigát foglalnak csak a cuccok. Valamiért 57 gigát ír foglalt területnek... Nem foglal le a winfos valamit magának?
  • Blinkye
    #7267
    Ja igen... Update 1 nincs fent. Az lehet,hogy dobna a "kompatibilitási" dolgokon? Nagy gáz nincs.. de 2 óra rendszerhasználat alatt 2x újraindult. Ami fél perc.. Viszont nem engedhetem meg magamnak,hogy meló közben restaltolgasson.
  • Blinkye
    #7266
    Szia.. Igen az van fent. Viszont tegnap raktak fel újat. Letesztelem.
  • xxx007
    #7265
    Tiszta új a HDD + a HDS 100%-nak látja ...
  • SergioAmigo
    #7264
    de még a vinyód is ludas lehet arra Hard Disk Sentinel teszt
  • SergioAmigo
    #7263
    videokártya tesztelésre - FurMark: VGA Stress Test
    proci lehet túlmelegszik ezzel nézd játék alatt - Real Temp
  • SergioAmigo
    #7262
    tedd újra a windowst, alaplapi driver oldalról legfrissebb win 8.1es drivereket tedd fel , alaplapi bios update se árt.

    utána egy PRIME95 tesztet futtas ha baj van géppel ott kifog jönni
  • tompka
    #7261
    Az egyik meghajtón végeztem törléseket és az alap töredezettségmentesítő hiába megy végig, igen csak lassú marad. A 260GB-os meghajtón 123 üres hely van, aminél a legkisebb 245MB a legnagyobb egybefüggő szabad hely 9,61GB. Az össz szabad hely 29,3GB. Írás/másolásnál e miatt 23-70MB/s között ingadozik. Régebben a parancssorban meg lehetett oldani, hogy ne vegye figyelembe a 64MB-nál nagyobb töredék nem töredék szabályt, ezáltal amit csak tud rakjon egybe így javul a teljesítmény. Win8.1-nél melyik az a kapcsoló?
  • Drazse23
    #7260
    A feladatkezelő szerint, mikor nem játszom, csak netezem kb 25% van használva. Ennek nagy részét az Internet Explorer teszi ki (nem videót nézek, ccsak meg van nyitva két lap). Játék közben (pl. Battlefield 4), a memória 56%-a volt használatban.
  • bon
    #7259
    8gb memória esetén felesleges 8gb vagy még több virtuálos memória.
  • bon
    #7258
    Figyelni kellene a feladatkezelőben, hogy mi zabálja a memóriát.
  • Drazse23
    #7257
    Ha a lapozófájlt a rendszer automatikusan 8,1GB-ra lőtte be, akkor bölcs dolog ezt 4GB-ra csökkenteni?
    Mi lenne, ha két partíción osztanám meg? Ez nem jó ötlet?
  • Drazse23
    #7256
    Általában igen, de van úgy, hogy egyetlen program sem fut, néha úgy is produkálja.
  • xxx007
    #7255
    Az nem viszont a procin észrevettem hogy 100- on pörög ... olyankor.
  • tompka
    #7254
    Merevlemez ilyenkor nem dolgozik nagyon? Esetleg töredezett a meghajtó.
  • xxx007
    #7253
    Legfrisseb nvidia driver van fent ...
  • bon
    #7252
    Csak tipp, vga driver gond?
  • bon
    #7251
    8Gb rendszermemória esetén a virtuális memóriádat én egy kisebb pl. 4gb fix értékre állítanám be külön partíción.
    A memória elfogyásnak meg van valami oka, mert nem jellemző, játék közbe szokott elfogyni?
  • xxx007
    #7250
    Erre valami ötlet ? #7245
  • Drazse23
    #7249
    Javítás:
    Kártya 7850-es
  • Drazse23
    #7248
    Köszi!

    Itt milyen beállításokat érdemes megadni? Jelenleg kb. 8,1GB-ot használ virtuális memóriaként. A jelenlegi belőtt max érték kb. 12GB.

    "Memória túlíráson azt érted, hogy elfogy a rendszer memóriája? "
    Igen. Komolyabb igénybevételkor előfordul, hogy "fizikai memória dömping" hibajelzéssel lefagy a Windows, majd újraindul a gép.
    8GB 1333Mhz-es RAM van benne. A kártya egy Ati HD785-es, a proci AMD Phenom II x4 925 4 magos.
  • bon
    #7247
    Valami nem stimmel ha 60gb a helyfoglalás. A billentyűzet driver-e a legújabb április 8.-án megjelent változat?
  • Blinkye
    #7246
    Sziasztok. rászántam magam a 8.1 felrakására. durván gyors a gép de pár dolog fura.
    2x már volt,hogy újraindult driver probelemek miatt. update 1 még nincs fent. Gigabyte x79 ud 5 lapom van. leszedtem hozzá minden drivert. gtx 670 4gd5 vga val nincs gond, viszont Logitech g15 bill programja addig működik, míg nem próbálom megnyitni. Ha be akarok valamit állítani rajta hibával leáll. Bill megy, csak a kijelző nem. Van valakinek esetleg ilyen alaplapja vagy billentyűzete akinek sikerült megoldani a problemet?
    Egyébként 60 Gigát foglal az assd-n elég sok. Photoshop,office van még csak fent.
  • xxx007
    #7245
    Sziasztok,tudna nekem valaki segíteni abban,hogy miért csinálja azt a PC,hogy miközben játékot futtatok hirtelen belasül és laggol vagy 30 mp-ig majd utána megint fut rendesen full grafikán .Ha leveszem a felbontást akkor is csinálja ...

    FIFA 14 , GTA IV stb.

    Core 2 Quad 9550 8G Ram 1333Mhz windows 8.1 x64
  • bon
    #7244
    vezérlőputl
    endszerspeciélis rendszerbeállítások teljesítmény résznél beállítások és a megjelenő ablakban speciális füll.
    Memória túlíráson azt érted, hogy elfogy a rendszer memóriája?
  • Drazse23
    #7243
    Sziasztok!

    Hogyan tudom megoldani, hogy a virtuális memóriát nem a helyi lemez (C meghajtó) kezelje, hanem valamelyik másik? (Csak mert azokon több hely van.)

    Avagy hogyan lehetne hatékonyan védekezni a memória túlírás ellen?
  • TomStorm
    #7242
    Köszönöm!
  • bon
    #7241
    Nem gond ha nem használsz. A vga szabályozza magától, felesleges külön program.
  • TomStorm
    #7240
    Üdv.
    Windows 8.1(64bit) rendszerhez kellene valami Nvidia GPU-hoz program ami szabályozza a hűtést.Msi afterburner-hez hasonló program.Van kimondottan W8.1-hez ilyen program vagy ha nem használok az se lenne gond?
  • bon
    #7239
    Eddig is így volt. Nem érdemes foglalkozni vele, ha nincs használva felfüggeszti a rendszer, csak memóriát foglal. Memória meg nem dísznek van a gépbe. Képenyő tetején megfogod lehúzód az aljára és megvárod amíg megfordul akkor teljesen bezárja.
  • tompka
    #7238
    Rendszer indítás óta fut kb 11-35%-on a Windows Modules Installer Worker folyamat és növekszik a rendszer meghajtón a szabad hely. 3,11GB-ról indult és már 3,80GB-nál jár. Nem tudom miért indult el mivel semmi update nem jött és a lemezkarbantartóval is töröltem mindent. De örülök neki, hogy észbe kapott és elkezdte vissza adni a lefoglalt helyet. :)
  • MauroN
    #7237
    Sziasztok. 8.1 Update 1 van fent nekem. 64 bites. Ha megnyitok egy csempés alkalmazást (pl időjárás) majd bezárom azt, de ő azt tovább futtatja. feladatkezelőben ugyan úgy ott a folyamat. És elég sok ramot zabál. Miért van ez?
  • bon
    #7236
    Tekintve, hogy nem egyforma a terhelésük igen, normális.
  • xxx007
    #7235
    Sziasztok adott egy CPU q9550 , az normális hogy az 1.mag 50ÿC a többi meg csak 34 ?
  • bon
    #7234
    Eddig 5 gépre telepítettem, de problémát még nem okozott. Ma meg telepítettem egy gyárilag integrált változatott.
  • ACE
    #7233
    Na most ismételt update, és újraindulás után boot közben kék halál... és ennyi, most próbálom a System restore-t, mert magától nem sikerült helyreállítania... jól működik a cucc...
  • ACE
    #7232
    akkor micsináljak? Nyomjam ki a szemét?
  • bon
    #7231
    Az már túl sok.
  • ACE
    #7230
    Rosszul mondtam, már 1.5 órája megy, és egy nem szar i5 procis laptopról van szó...