8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • DarkSector
    #7390
    thx!
  • bon
    #7389
    Megjöttek az e havi frissítések, jó telepítést!
  • bon
    #7388
    Valószínűleg sérült a profil, én csinálnék egy másikat és a régiből átmásolnám a dokumentumokat képeket stb.-t majd törölnám a régit.
  • maujuri #7387
    Azért egy kép is róla
    [IMG][/IMG]
  • maujuri #7386
    Bal oldalt alul klikk jobb gombbal a START gombra, és a felnyíló menüben ott az eseménynapló
  • csrob1
    #7385
    Sziasztok! Windows 8.1 -es PC-n kb. 3 hónappal a vásárlás után a rendszergazdai jogosultsággal rendelkező fiókba nem lehet belépni, hanem ideiglenes profilt hoz létre. A betöltődés után a buborékban az eseménynaplót javasolja megtekinteni, de ilyent nem találok. Egyébként a telepített programok nagy része működik, de pl. a Google Chrome Portable 34 nem találja a másik profilból telepített kiterjesztéseket és a Dropbox meg sem jelenik. A gépet újonnan vettem, a kereskedő installálta a Win 8-at.
    Miért nem hajlandó belépni az eredeti fiókba és hogyan lehet helyreállítani?
  • Blinkye
    #7384
    Öcsém :D Ezen betojok. Genius füles.. Lehajtható mikrofonnal. ha a másik irányba hajtom kikapcsolja a mikrofont. :D Ez is megoldva..
  • Blinkye
    #7383
    Hali. Na zsír.. Mikrofont bedugom. minden működik látszólag de mégsem.
    Élőben sem hallom a hangszórón ha beszélek.. mintha abszolút nem venné a jelet. Realtek szerint is működik és a rendszer szerint is.. mi lehet?
  • bon
    #7382
    Nálam egyik gépemen se. De egy virtuális Windows 7-en már igen. Mondjuk számomra lényegtelen ez a funkció, mert én ellene vagyok az jelszó nélküli bejelentkezének.
  • ACE
    #7381
    Nekem is működik online accountal is...
  • Blinkye
    #7380
    Nem tudtam. Nekem szerencsére műxik :) Remélem azér segítség pár embernek aki nem szeret kattogtatni :)
  • bon
    #7379
    Nem minden esetben műkődik, gyanús, hogy offline account-al műkődik.
  • bon
    #7378
    Hol a kép?
  • Blinkye
    #7377
    Sziasztok. Akinek win 8 nál az autómatikus indítással gondja van.. Nem szereti ha ki kell választani a fiókját...stb Így lehet automatizálni:

    Windows gomb + r Ide beírjuk,hogy netplwiz
    A felugró ablakban kiválasztani a kívánt felhasználónevet ha több van
    Aztán a felső mondatnál kiszedni a pipát. "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni"
    Ezután ha van jelszó azt bepötyögni és kész is.
  • zsolti2021
    #7376
    Üdv.egy kis segítséget szeretnék kérni fel raktam a gépemre a win8-at és a mellékelt kép fogadott
    alaplapom gigabyte s series m68m s2p
    memória 4gb
    proci amd athlon II x2 250
    MI LEHET A BAJ?
  • Newil77
    #7375
    Frissítve van,volt,de ugyanaz a hiba.(Driver Booster-rel,(ASC))
    Próbáltam már a honlapján a terméknek,de semmi letölthető driver nincs rajta.(Logilink)
  • Hegi90
    #7374
    de én upgradelni szeretnék :)
  • bon
    #7373
    Alapból 8.1-et kell telepíteni, a legjobb és legtisztább módszer.
  • Hegi90
    #7372
    Mi a legjobb módja a tört win 8 (szintén tört) 8.1-re upgradelésére?

    Csak mert legutóbb úgy próbáltam, hogy az iso-t win-en belül beolvastattam, majd onnan választottam az updatet. Miután az install befejeződött, kaptam egy olyan bugot, hogy egy fekete háttéren és a kurzoron kívül nem látszódott semmi. Kis guglizás után próbáltam úgy, hogy csökkentett módban indítom és letiltom az inteles video drivert, de így is ugyanazt csinálta.

    Szóval ezután kellett egy teljes format, ami kissé körülményesre sikerült, mert úgy vettem észre, hogy az update se fejeződött be 100-asan, aztán volt vagy 4-5 ideiglenes rejtett partíció, és egyéb dolgok.
  • MauroN
    #7371
    Csempés fényképnézegetővel miért nem tudok fényképpel teli mappát törölni? Jobb felső sarokba kiírja, hogy nem sikerült pár fénykép törlése. De egyet se töröl ki.
  • Blinkye
    #7370
    Nálam sima mikrofonnál nem tudom mi segítene.. csak be kell dugni. az alaplapi hangvezérlőm még ki is írja,hogy bedugtam. Még animáció is van. működik de win 8 skype szerint nem....

    Bon: A 7366 os irományomra tudsz segíteni? felhasználói fiókonál minden alapon van. Elvileg nem kéne,hogy választási lehetőséget adjon,mert nincs is másik fiók.
  • Blinkye
    #7369
    Nekem sima "bedugós" fülesem van. mikrofonnal. látja, elvileg működik de hívásnál skype kiírja,hogy nem működik és elutasítja a hívást...

    Szerintem nem indul el valamiért a szoftvere. NEkem az alaplapi wifi ilyen.
    Minden újraindítás után el kellett külön indítanom a programját... uninstall és vettem egy modemet :D Vannak még problemek winnel... Meg persze a driverekkel is.
  • bon
    #7368
    Én driver problémára tippelnék, ha van újabb frissíteném.
  • Newil77
    #7367
    Helo,a probléma a következő:
    Bluetooth-os fejhallgató van,driver a bluetooth-os dongle-nak felrakva.
    Gép felismeri,működik rendesen.
    Gépet újraindítom,fejhallgatót nem látja,bluetooth-os dongle nem létezik számára.
    Driver le,majd fel...működik rendesen.
    Van fent Kaspersky és A.S.C.Pro 7.2-es. Ezek bezavarhatnak vagy valami más van a háttérben?
    Választ,segítséget köszönöm előre is.
  • Blinkye
    #7366
    Hali :) Basszus.. felraktam az alaplapi wifi driverét meg ilyesmit és azóta az "órás" képernyő jön be indulásnál és kattingatni kell,hogy belépjek :(
    töröltem is inkább a wifis dolgokat de ez maradt.. Hol tudom beállítani,hogy egyből belépjen asztalra? Nincs más fiók. egy felhasználó van csak. se jelszó se semmi.
  • Jim Morrison
    #7365
    Mindig kiírja mennyi elem van hátra, és mennyi idő/MB van hátra a a törlésből. Ahigy elnéztem amíg ezt nem számolja ki, nem töröl...
    Köszi akkor lehet legközelebb ha pesz ilyen parancssorból ürítem ki.
  • vgyuri
    #7364
    Ccleaner is tud lomtárat üríteni, vagy parancssorból Lomtár mappán belül "del *.*". Windows mit számol? Összeadja a fájlok méretét?
  • Jim Morrison
    #7363
    Lehet legközelebb ezt fogom tenni, köszi. Viszont nem értem miért lett volna ez a windowsnak nagy feladat? 20 perc várakozás után is csak ment körbe körbe a csík, nem adta jelét, hogy a közeljövőben elkezd törölgetni. Sok kis fájl volt ami tudom rosszabb mint 1 nagy, viszont kb ezresével törölgettem az elemeket és az is felemésztett jó pár másodpercet.
  • bon
    #7362
    Töröld a lomtár mappát pl, total commander-el.
  • Jim Morrison
    #7361
    még 38.000 elem van a lomtárban, jöhetnek még az ötletek
  • Jim Morrison
    #7360
    52.000+ elem van a lomtáramban, ha egyszerűen üríteni akarom, hosszú percekig is csak a számolást látom, de semmi nem történik. 1-2 ezer elemeket törölgessek mindaddig amíg végre ki tudja üríteni a lomtárat, vagy van valami gyorsabb megoldás is, hogy megszabaduljak a törölt fájlokkal?
  • bon
    #7359
    Nem, mert két külön böngésző.
  • joebacsi
    #7358
    Sziasztok,

    1 dolgot szeretnék elérni:
    ie11 metro és desktop szinkronizálja egymást, mindkettőn mindig ugyanaz legyen megnyitva és ne úgy viselkedjenek, mint két külön böngésző

    Láttok erre valami megoldást, amivel ez kivitelezhető?
  • bon
    #7357
    Jobb.
  • bon
    #7356
    Start menü állítólag őszre várható.
  • erieskrisz
    #7355
    Köszi akkor kipróbálom
  • Jim Morrison
    #7354
    köszi!


    #7353: szerintem igen.
  • erieskrisz
    #7353
    Sziasztok jobb a win 8 mint a win7
  • Malakai
    #7352
    Start menü még nincs ebben benne, az majd egy másik frissítéssel jön valamikor.
  • Jim Morrison
    #7351
    Tegnap töltött le a gépem frissítést, ma bekapcsolom (végez a frissítéssel ugye), egyből a tálcás nézet jön be, áruházat kitűzte a tálcára, csempe nézetben van dedikált kikapcs gomb, viszont (szerencsére) start menüm nincsen. Most akkor még mindig nem jött teljesen az új update vagy a többi funkciót manuálisan kell engedélyezni?