8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • benőmenő
    #7751
    Nekem a bioshocknál pl. a dirt 2 által feltelepített rapture 3d progi kavart be, azért nem indult. De a steam topic szerint okozhatja régi driver, vagy az openAL is.
    De hogy legyen ellenpélda, a MOHAA simán megy minden gond nélkül.
  • SergioAmigo
    #7750
    http://www.microsoft.com/en-us/windows/compatibility/CompatCenter/ itt az írja walking dead csak win 7el megy :D
  • SergioAmigo
    #7749
    Decsak azokról a játékokról volt szó amik Vista/Win7 re jöttek ki azok mennek gond nélkül Windows 8on.
  • SergioAmigo
    #7748
    már megnem mondom neked
  • bon
    #7747
    Walking dead támogatja a Windows 8-at így menni kellene, ott más gond lesz, mint írtam pl. directx. De visual c++ hiánya se kizárt.
  • bon
    #7746
    Amúgy virágbolti vagy eredeti játékok nem indulnak?
  • bon
    #7745
    Hol írták le?
  • SergioAmigo
    #7744
    Amúgy meg alapból oylan játékkal akarnak játsznai ami már a Windows 7et se támogatja.
  • SergioAmigo
    #7743
    Microsoftosok is leírták ezt csomó helyen és sztem azért ők értnek hozzá hamár az ő oprendszerük.
  • bon
    #7742
    Azért ez közel se biztos
  • SergioAmigo
    #7741
    Ami win7en megy az megy gond nélkülis win 8.1en hülyeségeket ne beszéljetek már. Felkell tenni szépen win.81es drivereket mindenhez és kész. A többi már nem a Windows hibája.
  • grebber
    #7740
    Semmi hibaüzit nem kap:(
  • benőmenő
    #7739
    Mivel a Bioshock megvan, így azt csekkoltam és tényleg nem indul, simán az exe leállt, vagy még azt sem kapni. Ide vonatkozó steam topic a megoldással.
  • benőmenő
    #7738
    Kap is valami konkrét hibaüzenetet?
    Az azért elég tág, hogy nem akaródzik menni.
  • bon
    #7737
    Semmi beállítás, vga driver frissítés és directx telepítése ajánlott. De az oprendszer frissítése hátrány. Ja és nem tudom milyen forrásból származó Windows 8.1-et telepített fel de az se baj ha nem házibarkács.
  • grebber
    #7736
    Ismerősöm felrakta a Win 8.1-et (Enterprise-t). Van valami beállítás vagy valami amit be kell lőni ,mert nem akarodzik elég sok game menni ami win 7-en minden gond nélkül megy??? Bioshock ,Walking Dead stb
  • bon
    #7735
    Ez esetben a monitort állítsd be elsődleges kijelzőnek ne a tv-t.
  • SalsaTeacher
    #7734
    Ez rendben lenne ha a TV képernyőjén lennének az ikonok, de nem ott vannak. Az ikonok a monitoron jelennek meg, de csak akkor ha ki van terjesztve a kép a TV-re is...
  • bon
    #7733
    A tv képernyőről húzd az ikonokat át az asztalra, majd utánna állítsd át egy kijelzőre.
  • SalsaTeacher
    #7732
    Az asztalról eltűntek az ikonjaim... csak akkor látom őket, amikor kiterjesztem a képernyőt a TV-re is... eddig nem volt ilyen gond, a monitoron minden megmaradt szépen, de most ha csak a monitoron van a kép, akkor nincsenek ikonok, ráadásul, amikor vannak akkor is össze vannak kuszálva az eredeti elrendezéshez képest...
    Ötlet?
  • Jim Morrison
    #7731
    Köszi, megpróbálom!
  • SergioAmigo
    #7730
    Partedmagic

    http://www.majorgeeks.com/files/details/parted_magic.html

    usbt megformázod fat32re , rufusal ráteszed isot http://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-1.4.9.exe

    utána beálitod biosban elsőhelyre bootnál usbt és utána szépen feláll amjd partedmagic azon belül eltudsz mindent végezni amit kell.
  • Jim Morrison
    #7729
    0x80070570 hibakódot kapok, mikor próbálok külső winchesterre másolni (adatmentős lemezem :( )
    Olyan megoldás érdekelne, ami adatvesztés (formázás) nélkül járna. Olvasgattam gugli találatokat, és csak a formázás volt olyan ami biztosan sikerült mindenkinek, de én ezt szeretném elkerülni.
  • bon
    #7728
    Windows update-et hanyagolnám driver ügyileg.
  • Ironman2
    #7727
    LAN driver pl most megint jött a windows update-ről (GBU Family controller)
  • bon
    #7726
    Nem biztos, majd kiderül, de érdemes a gyártó oldalán lévő legújabb driver-eket használni, persze nem beta drivereket. A hardverhez adott lemezeket én nem szoktam használni, sőt a munkahelyemen mennek a kukába.
  • Ironman2
    #7725
    kösz!
  • kirol
    #7724
    Oké, közben rájöttem, de anno magától odarakta a 8.1, ma nem. :)
  • benőmenő
    #7723
    A 8.1 egyik változtatása, hogy nem rak ki minden telepített cuccot a kezdőképernyőre, így nem lesz egy nagy káosz az egész.
    Cserébe a programok javát neked kell manuálisan kirakni. Asztalon a jobb klikk, kitűzés kezdőképernyőre menüvel tudod ezt megtenni, vagy a kezdőképernyőn a bal szélső csempék alatt van egy kis nyíl, ahol láthatod az összes telepített cuccodat, és onnan teheted a kezdőképernyőre ami kell.
  • kirol
    #7722
    Újratelepítettem a gépet. Az mitől van, hogy a kezdőképernyőn most nem jelenik meg pl. a Word, Excel stb. ikonok?
    Régebben ott volt a többi program is.
  • benőmenő
    #7721
    Driverekből amúgy is érdemes a lehető legfrissebb stabil verziót használni nagy általánosságban.
    Nekem az alaplapi dvd-n még vista driverek vannak és azokkal sincs semmi gond win 8.1 alatt, de hát amennyi különböző hw és driver ez úgy változhat.
    A másik, hogy ha van origined, illetve játékaid telepítve onnan, akkor azokat újra kellesz rakni, hogy megfelelően működjenek.
  • Ironman2
    #7720
    Az Asus H87 Pro dobozán már a Win 8.1 embléma van,sőt az alaplapi DVD-n is,akkor ezek szerint a 8.1 frissítés után újra kell majd telepíteni a LAN,USB3,Realtek hangchip....stb drivereket? (support win 8.1 van ráirva a lemezre)
  • Ironman2
    #7719
    Kösz!
  • bon
    #7718
    Megmaradnak, de driver frissítés szükséges lehet.
  • Ironman2
    #7717
    Ha win 8.1-re frissítek 8-ról,akkor megmarad minden program,és játék? Nem kell újratelepíteni semmit sem?
  • kirol
    #7716
    Köszi!!!
  • scomcomputers
    #7715
    Köszi, közben megoldódott!
  • bon
    #7714
    A beépített Generic kulcs-al kell feltenni. Beírni nem fogom ide a kulcsokat, de a google segít.
  • kirol
    #7713
    Vettem egy új SSD-t. Raknám fel rá a Win 8.1-et erre nem fogadja el a Win 8-as kódot.
    Tudom volt valami régen is, de nem emlékszek mi. Hogy lehet felrakni?
  • bon
    #7712
    Nem kell keresni őket, elég az Áruház frissítési funkcióját használni.