8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #7791
    Csökkentet módban csinálj egy rendszer visszaállítást.
  • bon
    #7787
    Most is megy a rendszer alap driverral. Gondolom valamit az amd catalyst rontott el.
  • AdamBast
    #7789
    Mégis megy a bcdedit parancs, az uefi boot-ot kellett visszalöni bios-ban. Elindul a csökkentett mod is, de nem enged videokártya drivert telepiteni
  • AdamBast
    #7788
    Régen a gépek beindultak videokártya driver nélkül, most meg nem? Csökkentett modban akarnám inditani de nem müködik az a parancs se [bcdedit blabla) és rendszervisszaállitás se játszik sajna. Live linux cdröl bebootoltam, a cuccaim megvannak de a win8 nem tölt be. Valami ötlet? :[
  • AdamBast
    #7787
    Telepíteni akartam egy másik videokártya drivert, de elötte uninstallálni szerettem volna a régit. Az amd catalyst installer le is szedett mindent, az utolso lépésnél kérdés nélkül elsötétült a képernyö, azota nem hajlando betölteni a windows és nem is tudja kijavitani magát.
  • bon
    #7786
    Érdekes Windows lehet ha nincs benne.
  • bon
    #7785
    Én is, de van Windows 9-es topic oda jobban illene.
  • Jim Morrison
    #7784
    2014/8/15/6005993/windows-9-threshold-technical-preview-september-rumors
    tyűha, erre kíváncsi leszek
  • TomStorm
    #7783
    Nincs sajnos.Hát marad a következő újratelepítésnél majd másikat választok nem ezt a mostanit.Addig meg marad ez,nem tudok mit csinálni
  • bon
    #7782
    8.1-től kezdve ott van a modern ui-s felület testreszabása amit írtam.
  • TomStorm
    #7781
    De a kezdőképernyőn a csempék mögötti háttérre és színre,eddig lehetett változtatni.Gépházba volt eddig a zárolási képernyő,képjelszó,fiókkép mellett.
    Amit te írsz oda hiába megyek ott ez sose volt.
  • bon
    #7780
    A héten megjelent frissítések közül a választható frissítést telepítése is ajánlott, úgyanis a korábban beharangozott Update 2 az új néven. Kevésbé szembetűnő változásokat hoz a rendszerben.
  • bon
    #7779
    Te szerintem nem az ablakos kinézet testreszabására gondolsz, hanem a modern ui-s "csempés" re. A keződképernyő jobb széle (charm bar) beállítások, személyre szabás.
  • TomStorm
    #7778
    Ott ez nincs.Win telepítésnél lehet akkor csak megadni ezek szerint utána már nem változtatható.
    W8-nál még volt
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2014.08.14. 20:18:40
  • bon
    #7777
    Jobb gomb az asztalon személyre szabás. menüpont.
  • TomStorm
    #7776
    Szeretném az ablakos módban a háttér témát és színt változtatni de sehol nem találom ezt a funkciót.Régen gépházban volt de most nincs?
  • bon
    #7775
    Megérkeztek az e havi frissítések, jó telepítést!
  • bon
    #7774
    Elvileg a tűzfalad a bűnős.
  • baluka2011
    #7773
    Sziasztok az a problémám nem frissül a 8.1-es Windows-om a hibakód : 8024402F mi lehet a baj?
  • benőmenő
    #7772
    Nincs, csak külön progival, amennyiben hiányozna.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2014.08.10. 11:51:28
  • Xing
    #7771
    Ebben a Windows 8-8.1-ben van Start menü? Én xp környéken más oprendszerre váltottam és lusta vagyok guglizni :)
  • maujuri #7770
    én sem tartom normális dolognak, még azt sem hogy nem lehet leszedni a 8.1 frissítést, és normálisan integrálni a telepítőmbe. Most telepítésnél végig kell játszani amíg a store ból leszedem és telepíti
  • Jim Morrison
    #7769
    De azt mondták már valahol hogy miert nem fogadja el a win8.1 a win8 kulcsot? Tok nagy hulyesegnek talalom igy hogy storebol ugye meg le lehet tolteni...
  • benőmenő
    #7768
    Nem olyan rég volt róla szó.
    Szerzel egy megfelelő verziójú módosítatlan win 8.1 telepítőt, amihez google-ön az első találat ki fog dobni pár "windows 8.1 generic key"-t (a win8-as kulcsodat a telepítő nem fogadja el).
    Ezt beírod, értelem szerűen végigkattintgatod a telepítést, majd miután kész az a vezérlőpultban az aktiválásnál beírod a saját win8-as kulcsod, amit itt már elvileg el kell, hogy fogadjon.
    Vagy felraksz egy tiszta 8-ast és mielőtt drivert, vagy akármit telepítesz (pár windows update-et viszont ködelező feltenni) már frissítesz az áruházból 8.1-re.
  • maujuri #7767
    és azt honnan tudom beszerezni?
    és a win 8 kulcsom jó lesz hozzá?
  • bon
    #7766
    Egyenlőre csak az Áruházból érhető el a 8.1 frissítés, de elérhető lesz Windows update-n keresztül is. Amúgy egyszerűbb beszerezni gyárilag integrált 8.1-es iso-t
  • maujuri #7765
    Sziasztok.
    Bon, lehetséges az hogy a Windows 8 telepítőmbe beleintegráljam a 8.1-et?
    Xp,és Vistán tudtam integrálni. És ha lehet hogyan? És a 8.1 et akkor honnan tudnám beszerezni? nemigen látom a microsoftnál a letöltések között. Lehet hogy csak az áruházon keresztül kell továbbra is?
  • MauroN
    #7764
    Hírek
  • MauroN
    #7763
    Nem tudok törölni belőle. Kiírja a jobb felső sarokba hogy a fájlokat nem lehet törölni, rákattintok, ott feljön egy ablak, megkérdezi hogy biztos akarom e törölni. És ha leokézom, csak akkor törli. Leszedtem egy másik appot, ott gond nélkül ment.
  • bon
    #7762
    Mit értesz a megfelelő műkődésen?
  • bon
    #7761
    Én se tudok más megoldást.
  • benőmenő
    #7760
    Ennél a csempés skype-nál csak én nem találom, vagy tényleg nem lehet állítani a bejövő hívások hangerejét?
    Csak úgy sikerült, hogy a fő hangerőszabályzót lejjebb vettem, de akkor meg a játékok hangerejét kell állandóan utána állítgatni, mert értelem szerűen azokat is halkabbra veszi a szabályzó.
  • MauroN
    #7759
    Ahha. Köszi. De a videó és Fényképek app még mindig nem működik megfelelően :D
  • bon
    #7758
    Asztali verzióról van szó! Nem a modern ui-s változatról, így nincs teendőd. Ha esetleg fel lenne telepítve a hagyományos asztali változat akár másik gépre, na azt kell frissíteni.
  • MauroN
    #7757
    Tegnap használtam a windowsba beépített skype appot. Most amikor bekapcsoltam a gépet, látom hogy tegnap kaptam egy emailt hogy frissítsem a skype-ot, mert elavult:
    "A Skype Ön által használt asztali verziója hamarosan elavulttá válik.
    A Skype korábbi verzióit kivonjuk a forgalomból, és úgy tűnik, hogy Ön ezek egyikét használja. Ha szeretne továbbra is bejelentkezni a Skype rendszerébe asztali számítógépéről, le kell töltenie a legújabb verziót. Az új verzió jobb teljesítménnyel, a legújabb funkciókkal és biztonsági frissítésekkel biztosítja a lehető legjobb Skype-élményt."
    Beléptem a windows áruházba, és ott azt írja hogy az alkalmazás telepítve van. Legutóbbi frissítés ezen a gépen: 2014.07.19
    Most akkor mi van? Hogyan és hol lehet frissíteni ezeket a csempés appokat?
  • grebber
    #7756
    Köszönöm az infokat.Mondtam a srácnak akinek kellett ,hogy használja és ha sokszor olyanba ütközik a munkája/bármi során amit nem tud olvasni felrakok egy újabbat!
  • bon
    #7755
    Nincs Windows 8-hoz való office dokumentum. Pl. 2013-as office változattal készített fájlok megnyításánál lehetnek problémák korábbi verzió esetén. Részletes lista: link
  • benőmenő
    #7754
    Gondolom, ha nincs benne olyan, amik csak az újabb office-okba kerültek bele akkor megtudja.
    A 2007-től a 2013-ig mind ugyan azokat a kiterjesztéseket használja alapból (docx, xlsx, stb.).
  • grebber
    #7753
    Win 8-hoz való office dakumentumot (nem tudom milyen van 2007-esnél leragadtam) az office 2007 tud olvasni?
  • bon
    #7752
    NA pont ennek az oldalnak nem veszem tutira a bejegyzéseit mióta az írták, hogy nem támogatja a nyomtatómat a Windows 8.1 RT, mégis simán nyomtatok vele. Amúgy Walking Dead is műkődik, season 2-övel éppen tegnap játszottam, de most kipróbáltm a season 1-et és gond nélkül megy az is.