8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #7872
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • xxx007
    #7871
    Hőmérsékletek rendben , táp feszültség ellátása megnézve aida-val = rendben ....
  • benőmenő
    #7870
    Egy hw monitorral, vagy hasonló progival nézz hőmérsékletet, hátha csak a paszta száradt ki, vagy piszkos a hűtő és túlmelegszik.
    Esetleg a táp is lehet ludas, de ezzel tényleg csak tippelek, ha van otthon egy másik, vagy egy ismerőstől el tudod kérni kipróbálni az nem árthat.
  • xxx007
    #7869
    Szerintem is,de mi lehet a baj?
  • bon
    #7868
    Szerintem a fifa-hoz nagyon sok a 90%-os proci terhelés.
  • xxx007
    #7867
    Hát a driver frissítésen rég túl vagyok ,a feladatkezelőben meg konkrétan nem látok semmit ... fifa14.exe ami sokat fogyaszt proci 90% , memória 450Mb ..., valami a proci körül lehet ?
  • Jim Morrison
    #7866
    ah, hogy erre nem gondoltam :)
    2013 novemberi a telepítés, amiket írtam meg 2011-es fájlok, mappák... :) Köszi!
  • bon
    #7865
    Feladatkezelőt nézném meg, hogy a hiba idején mi terheli a gépet. De lehet, hogy pl. vga driver frissítés is segít.
  • bon
    #7864
    Könyvtár dátumából kiderül, ha régebbi mint a telepítés akkor törölheted.
  • xxx007
    #7863
    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni : adott egy konfiguráció (Deszka:MSI G41M-P33 Combo (MS-7592),Proci:QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2833 MHz (8.5 x 333),Grafikus:nVIDIA GeForce GT 630 2GB,Memória:Transcend JM1333KLN-4G 2x,OP:Windows 8.1Pro x64 ....

    Miért csinálja azt , hogy például elkezdek futtatni egy játékot pl FIFA 14 (gyári) , megy full grafikán vagy 10 percig rendesen,majd el kezd laggolni mint az állat ami tart kb 1-2 percig , de utánna megint jó majd megint nem ... és ez így megy körbe ... Mi lehet a gond?
  • Jim Morrison
    #7862
    Régebbi lehet, ugyanus Rendszervédelem alatt, rendesz-visszaállítás gomb nem klikkelhető (gondolom azt jelzi hogy nincs visszaállítási pont), védelmi beállítások alatt pedig a védelem minden meghajtónál 'Ki'-t ír.
  • bon
    #7861
    Jól szétvannak szórodva a rendszer indítási fájlok. Nem piszkálnám őket. System Volume Information többek közt a rendszer visszaállítások pontokat tárolja benne.
  • Jim Morrison
    #7860
    Megint én.
    Egyik vinyót a gépemben (1500GB) adattárolásra használom. Lemezkezelő azt írja róla: Kifogástalan (Aktív, Elsődleges partíció). Van rajta pár mappa, aminek szerintem nem kéne rajta lennie:

    Boot (rejtett)
    WindowsImageBackup

    Gépnévvel ellátott mappa, aminek mintha a rendszermentési ikon lenne a jele.
    Ebből a három mappából csak a Boot mappának van mérete, többinek nincs. (azért vannak benne valamilyen fájlok).
    Ezen kívül van még 4-5 rejtett fájl a gyökérben:

    bootmgr
    grldr
    BOOTSECT.BAK
    MediaID.bin
    win7ldr
    (nevéből ítélve ez már nem kell az eredeti win8hoz)
    Másik meghajtómon (amin szintén nem a windows van) azon van egy
    [courier]
    Config.Msi mappa
    System Volume Information (ez van a másikon is)
    +pagefile.sys

  • Jim Morrison
    #7859
    igen, ezen már túl vagyok :(
  • bon
    #7858
    Itt leírják az eltávolítását: link
  • Jim Morrison
    #7857
    malwarebytes hyper scannel fél perc alatt megtalálta (emisoft meg 4 óráig futott miután sima scan nem talált semmit). Gondoltam szólok, hogy legközelebb ezzel kezdjetek :)
  • Jim Morrison
    #7856
    sajnos nem talált semmit, pedig sokáig dolgozott.
  • Jim Morrison
    #7855
    köszi az lesz, mert most újraindítottam a gépet de megint ott lett.
  • bon
    #7854
    Mindet töröld, sőt lefutattám az emsisoft emergency kit-et is, hátha talál mást is.
  • Jim Morrison
    #7853
    ráküldtem egy progit, mindent kipucolt.
  • Jim Morrison
    #7852
    okés, köszi!
    c:\Windows\Temp\ mappán belül van hat mappa ilyen nevekkel: mrt255A.tmp, mrt273E.tmp, azokat is töröljem vagy csak a bennük lévő stdrt.exe fájlokat?
  • bon
    #7851
    Szabadulj meg tölle.
  • Jim Morrison
    #7850
    stdrt.exe mintha feltartaná a gépem bootoláskor.
    Utánanéztem és leginkább vírusnak írják, ez speciel nem tudom mennyire igaz. Szabaduljak meg tőle mihamarabb?
  • precision
    #7849
    pár napja vettem a gépet, üzletben
  • bon
    #7848
    Szintén gép hibára gyanakszom.
  • bon
    #7847
    Gépnek lesz valami baja, nem oprendszer hibája.
  • Gear
    #7846
    " programok csak sokadik próbálkozásra indulnak el mostanában (olyankor több példányban nyílnak meg hirtelen)."
    Ezt én is tapasztalom úgy 3-4 napja. Olyan nehézkes lett, kb. a legutóbbi frissítés óta.
    Utoljára szerkesztette: Gear, 2014.08.30. 12:28:45
  • precision
    #7845
    asszem megválok a win8.1 -től... a notebookomra valamiért nem tudok win7et rakni (a telepítés befejezése résznél a telepítés legvégén mindig kékhalált dob)
    a win8.1 meg egyrészt nem jön be (touchscreenen biztos jobb) másrészt meg csinál fura dolgokat... programok csak sokadik próbálkozásra indulnak el mostanában (olyankor több példányban nyílnak meg hirtelen)... aztán nem kapcsolja ki 2 napja a notebookot... rányomok hogy leállítás, elsötétül a kép és annyi... nem kapcsol ki, csak hosszú power gomb segít...
    majd win9 -nél visszanézek, addig váltok linuxra
  • gyuri35
    #7844
    Sziasztok!
    Olyan gondom van hogy a gép főkapcsolójának a megnyomása után csak a reset gombbal tudom elindítani a gépet.Vezérlőpult főkapcsoló beállításánál 3 opció látható"a főkapcoló gomb megnyomásakor:leállítás,hibernálás,nincs művelet"Találkozott valaki már ilyennel?8.1 enterprise-om van 64 bites.Köszi a segítséget
  • bon
    #7843
    Szerintem fals eredményeket ad az ASC a te esetedben.
  • bon
    #7842
    Műveletközpont beállításait nézd meg, ott van néhány figyelmeztetés kikapcsolási lehetőség.
  • bon
    #7841
    Frissítés nem zavarhatja.
  • bajgunar
    #7840
    Érdekes... Nekem nem írt hibát se a HD Sentinel, se a Win (7, 8, 8.1), DE az Advanced System Care lemez ellenörző MINDÍG talál vmi gyíkságot.
    Javítja a lemezen 'állítólag' , (látható, érezhető külömbség viszont nem történik). DE javítja! Aztán írogatja, hogy futtassam a CHKDSK /f /r -t, meg sfc scannow-t, meg mittommiket. Én már futtattam mindenféle olyan rejtett parancssort, parancssorból, külön rendszerről, stb. amik bűvölték a gépet órákon át. Totál leformázott vinyóval, meg vinyóra, nem read only módban. Hibát is találtak, javították is, stb. Aztán utána már nem volt, nem találtak hibát. DE ha felrakom rá újra a win-t (ami persze nem talál hibát, SE a Sentinel. Ha megnézetem Advanced SC-vel, az megintcsak talál hibát! És ezt eljátsza nekem 2 samsung 750-es vinyón, egy 1 Tb-os-on, 1 db 250-esen, és most összeraktam egy (mesegépet gyereknek) amiben ugyan csak 160Gb-os van, DE erre is ír ~ 3-4 scannelés után 1-1 hibát!
    Ha AHCI-ba raktam a 750-es, akkor is írta, ha RAID-be akkor is. Mind külön gépbe, patent sata kábelekkel, más-más táppal, stb. Már mindenhogy formáztam, partícionáltam, stb.
    Én már rá se bagózok. Nem értem miért írogatja, miért talál hibát a chkdsk, scandisc, zsír új vinyó némelyik, új gép. Hibás lenne gyárilag a hdd? Win-ek is eredetiek, nem variálom, bűvölöm összevissza. A 160-as vinyó már nem mai darab, kerreg, kattog. Sentinel 100%-ra írja, több mint 1000nap, mégis "hibás" állítólag, ha lefuttatom a scant asc-ben. De a gép(ek) egyik SE hibázik, nem akad, nem fagy, nincs lassulás. Semmi hiba. Advanced SC lenne a hibás? Néha csak úgy ír vmit a Chkdsk? Meg hibát talál a ScanDisk-k is az összes vinyón? Nem értem én ezt...
    Számomra rejtély.
  • RoboKutya78
    #7839
    de ezt az értesítést ki lehet löni valahogy.
  • RoboKutya78
    #7838
    áá nincs rajta semmi olyan van egy már kukába szánt win 7 meg a játékok futnak onnan az nem lehet hogy a win 7 re felrakott legutolsó frissítés zavarja a win 8 at?

  • bon
    #7837
    Érdekes, hd sentinel szerint minden rendben, ettől függetlenül fontos dolgokat nem tartanék a winyón.
  • RoboKutya78
    #7836
    Ha jól csináltam az ellenőrzést minden okés rajta
    bár most használtam először ezt a progit
  • bon
    #7835
    HD Sentinel mit mónd a winyokról?
  • RoboKutya78
    #7834
    Ez az a hibajelentés
  • RoboKutya78
    #7833
    Srácok segítsetek
    Van egy zavaró hibajelenségről egy értesítő ablakom miután bekapcsolom a gépet.
    Azt kapom üzinek hogy az egyik vinyom hibás és gondom lehet vele G és H meghajtó
    A G meghajtón van egy windows 7 installálva, illetve egy külön meghajtó plusz a 100 megás rejtett tárhely amit a windows 8 csinál
    Tegnap csináltam egy windows 8 rendszer frissítés nem rendszertörlést csak frissítést azóta kreálja ezt a vinyó hiba jelzést.
    Lehet hogy azért kiabál mert nem ezen a vinyón van a windows 8 hanem egy másikon?
    Mind a két meghajtóra ellenőriztem az állapotukat ott nem talált hibajelenséget.
    Így néz ki a vinycseszterek meghajtó kialakítása.