8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • Evogordon
    #7952
    Meg van koszonom!!
  • kifli
    #7951
    bekapcsolod szokott lenni vagy külön gomb a recovery menünek, vagy van egy gomb, hogy kiválaszd miről akarsz bootolni, és ott a menüben ottvan.

    de win8-nál van lehetőség operációs rendszer felújítására is, a beállítások közt
  • Evogordon
    #7950
    Hey guys!
    Haver adott nekem egy samsung laptopot amin gyarilag win 8 van, de halott az egesz rendszer tele van szemettel stb.. es ujra akarom telepiteni a windowst. Valaki mondta ha gyarilag nem kapsz dvd-t a laptophoz akkor rajta van a hdd-n. Na ehez kellene nekem segitseg hogy azt hogyan lehet ujbol telepiteni?? Legyszi segitsetek surgos lenne :(
  • k0trapali #7949
    Létezik valamilyen billentyű parancs arra, hogy én egyszerűbben tudjak váltani az asztalok között?
    A képernyőfelbontás résznél kézzel tudok váltani a TV és a PC képernyője közt. "Asztal megjelenítése csak itt: 1-2"
    Ehhez van billentyű parancs? Olyasmi mint pl: egy laptopon az Fn gomb és valamelyik F-es billentyű?

    szerk.: Közben megleltem. Windows gomb + P
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2014.10.09. 14:59:00
  • k0trapali #7948
    Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
  • Malakai
    #7947
    Nem friss gyári a win8.1, de magam nem nyúltam ehhez.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    CONTROL.EXE;DELDRV.EXE;DESINSTALADOR.EXE;DESINSTALAR.EXE;DFSVC.EXE;EAUNINSTALL.EXE;GUESTMODEMSG.EXE;HPZSCR01.EXE;HPZSCR40.EXE;INSTALL.EXE;ISUN0407.EXE;ISUNINST.EXE;IUN6002.EXE;LNKSTUB.EXE;MSIEXEC.EXE;MSOOBE.EXE;SETUP.EXE;ST5UNST.EXE;UNINS000.EXE;UNINS001.EXE;UNINS002.EXE;UNINST.EXE;UNINSTAL.EXE;UNINSTALL.EXE;UNINSTALLER.EXE;UNWISE.EXE;UNWISE32.EXE;WERFAULT.EXE;WLRMDR.EXE;WUAPP.EXE;

    ui.: SG-nek lehet fel kéne dobni, hogy tördeljen, vagy pl code blokk legyen scrollozható.
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2014.10.09. 09:43:42
  • precision
    #7946
    nem tudom, hogy segít e, de nálam Win7 alatt ez az értéke:


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    SETUP.EXE;INSTALL.EXE;ISUNINST.EXE;UNWISE.EXE;UNWISE32.EXE;ST5UNST.EXE;MSOOBE.EXE;LNKSTUB.EXE;CONTROL.EXE;WERFAULT.EXE;WLRMDR.EXE;GUESTMODEMSG.EXE;MSIEXEC.EXE;DFSVC.EXE;WUAPP.EXE;


    elég szétcseszte a hszt de nem tudok vele mit kezdeni...
    Utoljára szerkesztette: precision, 2014.10.09. 09:10:31
  • k0trapali #7945
    Sziasztok!

    Egy kis segítség kéne!

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileAssociation\AddRemoveApps

    Véletlenül módosítottam a fentebb leírt karakterlánc értékét, elnéztem, nem ezt akartam! Valaki megtudná adni, hogy mit tartalmaz ez a karakterlánc gyárilag?

    Előre is köszönöm!
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2014.10.09. 07:45:04
  • marsu
    #7944
    Sziasztok, amióta feltettem a win 8-at, nem kapcsol ki a gép csak a monitort kapcsolja ki, de a gép zúg tovább. Mi lehet a baj? Előre is kösz
  • Hecker007
    #7943
    Köszi! 20 perc alatt le is takarította, .class és .vhd fájloknál azért gondolkozott pedig csak pár KB méretűek voltak.
  • bon
    #7942
    Total commander-ben megnyítod a mappát, kijelölsz mindent, majd shift+del kombináció.
  • Hecker007
    #7941
    A lomtár gyors kiürítésére van valami jó megoldás?
    Egy félig felrakott program maradványait kitöröltem, viszont a lomtárból nem tudom üríteni. Kb 1 órája készíti elő a törlést, 240 ezer fájl van elvileg a lomtárba amit nem tudom hogy hozott össze... kb 7 giga a mérete az egésznek.
  • KaBuTo666
    #7940
    Ár/érték arányban tényleg el van szállva, de mint már írtam cégesen lett véve, 1 nap alatt se visszatermeltük az árát így ez a legkevesebb.
    Tabletben csak ipadot vettem volna, de az a probléma hogy sok mindent nem tudtam volna rajta csinálni ami fontos lett volna ha távol vagyok a munkahelyemtől, de elismerem hogy tabletben az a legjobb. Melegedést akkor tapasztaltam, mikor nagyobb modellen dolgoztam, de ez laptopnál is így volt. Szaggatást még nem tapasztaltam, a rendszer és a szoftverek is villám gyorsak. Véletlenszerűen jött ki ez a dolog, pont olyan tabletet kerestem, amin fut a modellezés így távol az új ügyfeleknek tudom mutogatni a 3D-t, és távoli állapotban tudok rajta dolgozni, azaz Windows kellet hogy fusson rajta és nem Android vagy iOS, erre jött ezzel a Microsoft és én meg megragadtam átgondolva a helyzetet.
    Az is igaz hogy a tablet+laptop kombinációra nem megfelelő ez a gépecske. Jobb ha a kettő technológia külön van. Tollnak a tartója tényleg gagyi. Ezt a hátsó állítható támaszt viszont eltalálták.
  • bon
    #7939
    Típustól függ az ár, és nem tesz jót az árnak, hogy euróba kell fizetni, usa dollár-ban azért jobb, igaz akkor se olcsó.
  • precision
    #7938
    520ezer FT? Ennyibe kerül az a cucc? pfff.....
  • bon
    #7937
    Ez így van, ár/érték nagyon elvan szálva.
  • MerlinW
    #7936
    Alapvetően nincs vele probléma, de ár/érték arányban borzalom. Egyszerűen nem ér annyit, nem olyan jó, mint amennyit elkérnek érte.
  • bon
    #7935
    Érdekes egyik ismerösöm (angol szakos tanár, tehát nem imformatikus) imádta a Surface 1 pro-t, most eladta de két,évig napi szinten használta és most majd veszi a Surface pro 3-at, mert annyira megtetszet neki. Én megmaradtam a Surface 2-nél (RT) de nagyon bejött, tökéletes netező gép, de ha tehetném (a fránya ár) váltanék pro 3-ra és akkor a munkahelyi gép is megoldódna. Melegedéssel nem tudom mi a bajod, én még nem láttam nem melegedő táblagépet, de laptop-ot és okostelefont sem.
  • MerlinW
    #7934
    Komolyan kiadtál 520k-t egy termékért, amit az összes létező szaksajtó lehúzott?:) Nekem Surface Pro-m (első gen) volt, azzal még elvoltam, majd váltottam 2-re, amit egy hét után vissza is vittem. A 3-ast 1 napig nyomogattam, az meg a 2 összes hibáját magával hozta, plusz még mást is. Meleg, hangos, olykor akadozik (nem vészes, de ennyiért ne akadozzon), a toll tartója igénytelen, az aksi sem egy álom.

    Egyébként nem ajánlott semmi erőforrás igényes szervizt telepíteni rá, MS Essentials és tűzfala bőven elég, különben megeszik az aksit.
    Ha belegondolunk, hogy milyen laptopot kaptál volna ezért a pénzért (és még egy iPad-et/normális tabletet mellédobhattál volna).

    Én megjártam a Surface utat, és soha többet.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.10.03. 00:54:53
  • bon
    #7933
    Mit idegesít, csak akkor csinálja ha nem használod a gépet, észre se szoktam venni,hogy csinálja.
  • TomStorm
    #7932
    Ezt a karbantartást nagyon kell,hogy ütemezve legyen?Már kezd idegesíteni,hogy naponta 1 órán át csinálja.Mi lesz ha kikapcsolom?
  • bon
    #7931
    Letöltesz egy 8.1 update1-es telepítőt, felrakod egy windows 8 generic key-el, majd a telepítés után kicseréled a saját kulcsodra és aktiválod. USb telepítő emg készíthető a windows 7 usb download tools-al vagy a rufus nevű programmal.
  • akyyy
    #7930
    Anno 2 éve vagy mikor megvettük a laptopomra a Windows 8-at microsoft oldalán (emailbe van mega kódja)
    Winsows Update-ben tudom és frissítettem is windows 8.1-re.
    Újra szeretném húzni az egészet gépet egy jó erős format c:-vel. Van rá mód hogy
    1. ne dvd-ről telepítsek hanem pendrive
    2. ne a 8-at tegye fel, hanem a 8.1-et? azt is minnél több frissítéssel?

    nemrég tettem egy laptopra újra a windows 8-at. azon gyárilag rajta volt, és nem akartam itt crackezni mikor ott az eredeti kód. nagyon sokadik probálkozásra sikerült csak úgy megcsinálni, hogy mindenféle fos asus programokat ne telepítse fel, és ne száljon el egy frissítés telepítésekor.

    ezt a saját del gépemmel szeretném elkerülni (nyilván ezen nem lesznek fos előre telepített gyári programok, mert nem volt hozzá OS)
    .

    Régebben mikor rámentem a hivatalos letöltésnél hogy itt a kódom, szedd le nekem a 8.1 telepítőjét, csak ibaüzenetet írt, hogy hát ezt ő nem fogadja el.. szejdem le a 8-at, és frissítsek ingyenesen... pf!
  • Hecker007
    #7929
    tárgytalan, megtaláltam közben
  • Hecker007
    #7928
    Üdv! Azt hogyan lehetne megoldani, hogy két különböző gépről (asztali és laptop) legyek bejelentkezve ugyanabba az MS fiókba, de ne szinkronizálja az asztalokat, beállításokat?
  • Krisztiam #7927
    az windows 10 lesz :D
  • Jim Morrison
    #7926
    Win9?
  • bon
    #7925
    Köszönjük az emlékeztetőt.
  • lck
    #7924
    van
  • GregSB
    #7923
    Mivel nincs topikja ezért ide: ma este 19:00-kor Win 9 bemutató lesz.

    Liveblog itt
  • MrIncredible
    #7922
    igen azt is néztem már. ott sincs megoldás.
  • bon
    #7921
    Touchpad beállításait nézted már?
  • MrIncredible
    #7920
    Üdv Mindenkinek!
    Van egy kis problémám, amit nem tudok hetek óta orvosolni. Ebben kérnék segítséget!
    Win 8.1 van a laptopomon. A képernyő bal felső részén olykor - nem is olyan ritkán - felugrik a win 8-nak egy hangerő jelző ikonja. Ez egy olyan ikon, ami vsz az érintő képernyős gépek miatt lett elhelyezve. Ha nem 100-as értéken van a hangerő felkúszik 100-ra. Ezzel még nem lenne bajom, de amint megjelenik ez a fekete alapon függőleges kék csík, onnantól kezdve az egérpad nem működik. Már kerestem a beállításokban, hogy ki lehet-e kapcsolni, de nem találtam. Frissítettem a drivert, a windows hang fájljait, de ez sem segített.
    Találkozott már ezzel valaki? mi lehet a megoldás?
    MRI.
  • placido
    #7919
    sziasztok. kérdés: hogy kell tiltani a képernyőn fel ugráló cokikat? válaszotokat köszönöm
  • wollnerd #7918
    Értem. Köszönöm az infót!
  • bon
    #7917
    Egy biztos,hogy illegális amit csinálsz, és mivel az alkalmazások adatokhoz férhetnek hozzá a gépről, így gondolom az is kibukhat, hogy ki használja. Amúgy nem értem miért nem jó a microsoft fiók használata ha még kezdő is a felhasználó, kárt nem tud vele csinálni (kártya adatokst persze nem kell megadni neki), ennél jobb egyszerűbb nincs.
  • wollnerd #7916
    Sziasztok!
    A laptopomon (amin eredeti Win8.1 van) van 2 fiók, az egyik az enyém, Microsoft-os, a másik pedig egy helyi, offline fiók. Nos, a windows app store-ból mivel csak microsoft fiókkal lehet telepíteni az alkalmazásokat meg csak az adott fiókba "telepíti", és a helyi fiókos is szeretné néhány hasznos, store-ből letölthető ingyenes appokat. (ő full kezdő szgép kezelő még. és nem akar egy microsoft-os fiókot.) Szóval, én azt a megoldást találtam ki, hogy azt az alkalmazást amit az én fiókommal letöltök, úgy tudom a helyi fiókba is elérhetővé tenni, hogy a Program Files\WindowsApps mappában a letöltött appnak a mappájához a read és executable jogosultsággal adok a hozzáférést a másik fiókhoz, végül a Users\[fióknév]\AppData\Local\Microsoft\Windows\Alkalmazás-parancsikonok mappában lévő adott appnak a parancsikonját a helyi fiók mappán belüli ugyan arra a helyre kell másolni, hogy megjelenjen a ő kezdőképernyőben is. A megoldást egy alapból is windowsrészes alkalmazásnak a jogosultság megvonásával és eltüntetése a kezdőképernyőről, a virtualboxan futtatott win8-cal és működött. Csak most fordítva kell csinálni, az store-ből leszedett 3. féltől származó alkalmazással.
    Én ebből az eljárásból nem láthatok semmi veszélyes következményt a fiókomra nézve... Tényleg igazam van/lehet?
    Bocsi ha hosszú lett... :) Ha van ennél egyszerűbb megoldás is, ne tartsátok magatokban! :D
  • bon
    #7915
    Nem csak böngészőn keresztül lehet virust beszerezni. Amúgy a Symantec Endpoint protection gond nélkül üzemel 8.1-en, Surface Pro-n is.
  • KaBuTo666
    #7914
    Nem sokon múlt hogy így éjjel földhöz bsszam az egészet, de mikor azt akartam, eszembe jutott az eszközért kifizetett ár és abban a pillanatban nyugisan, szépen óvatosan elraktam és bedőltem az ágyba. :D Persze aludni kicsit se bírtam idegmérgemben.
    Cégesen van véve, így az áfát vissza tudtam igényelni.
    Eddig meg vagyok vele elégedve teljes mértékben.
    Meggyorsítja a munkáimat több szempontból is ez az egész kütyüre.
    2D, 3D - CAD/CAM-ra is használom, gyors a rendszer.
    Azért is mertem feltenni a comodot, mert a cégünknél az összes gépen ez van és gond nélkül fut, igaz, windows 7 rendszeren. De számomra se kell vírusirtó, a böngészőt szoktam bevédeni pár addonnal.
  • benőmenő
    #7913
    Cseppet idegbeteg lennék, ha nekem szállna így el egy ilyen a cucc
    Személy szerint engem ismét csak megerősített, hogy felesleges külön vírusírtó, elég a beépített, hogy a nagyját kiszúrja, meg néha napján érdemes futtatni vmi spyware írtó progit.