8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #7992
    Pontosan.
  • [HUN]FaTaL
    #7991
    Lehet helyi fiókot csinálni, nem kell kihúzni semmit. Új online fiókot választod és utána ott van alul, hogy local fiókot akarsz inkább csinálni.
  • bajgunar
    #7990
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én sem erőltetném, csakhát... Gyereknek (párom kislányának) van egy Asus M2N68-AM SE2-es lapja, abba volt egy Sempron 140-es proci, megkaptam az Abit lapot és egy Athlon 6000+ os procit rokontól (leselejtezésből), így gondoltam berakom a procit. Ez meg is volt, de indításnál írja h nem támogatja, stb... F1. Beindul megy, de game alatt beaakadozik, tárcsázós net hangja lesz a játéknak, majd megy tovább.
    Gondolom betudható annak h nem kezeli a 125W-os procit a lap, hiába legújabb bios, órajel csökkentés, hibát produkált. Lehet csak egy Win reinstall kellett volna, mind1. Hibát akkor is írt volna boot-kor, meg nyomogatni F1-et, stb... Így kicseréltem a lap-ot az Abit-ra, mivel abban ment hibátlanul a régi gazdájának.
    Megoldottam. Feltettem Win8.1-et, találtam valami nforce driver, amiket valami srác szedett össze, direkt KN9-het, win 8 alá. Felraktam, (lekopogom), most megy. Nem fagy ha kihúzom a net-et, nem áll meg, proci is műxik.
    Helyi fiókot meg akkor sem engedett csinálni, ha be volt dugva. Hiába nyomtam a Mégse-re, visszaugrott a fiók előtti beállításokra, ahol a SmartScreen-t, stb lehet állítani. :D Ha kihúztam a net-et, akkor már a helyi fiók, Név megadása oldalra lépett tovább.
    Én sem értem miért. De így volt. Mind1, elvileg remek lett. Játszani, netezni, filmeket nézni tökéletes.
    Azért köszi. Nekem kell lassan alaplap, vga, memória, csak elment a pénzem a kocsivásárlásra :P

    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2014.10.29. 08:29:40
  • bon
    #7989
    Én nem erőltetném az ősrégi nvidia chipkészletes Abit alaplapot.
  • bon
    #7988
    Miért húzod ki helyi fiók létrehozásához a kábelt? Teljesen felesleges.
  • bon
    #7987
    Évek óta megszünt az abit, így felejtős.
  • Falabu #7986
    Miért nem próbálsz xp-t rakni rá? Ha jól láttam akkor arra még van driver és nem nagyon kell tápolni.
  • bajgunar
    #7985
    Isteneem. Na cnet-ről összeharácsoltam azokat a driver-eket, amiket abit oldaláról sehogy sem lehet letölteni.
    Na ha hazaértem kirpróbálom. Feltelepítek mindent, azt meglátom.
    Ha meg nem, akkor kukába landol az az alaplap.
    Nem igaz, h a gyereknek nem bírok összetákolni egy sz@ros kis gépet, h legalább sims-ezni tudjon.
  • bajgunar
    #7984
    xD ez vicc. akármit szedsz le, hibás a csomagolt file.
  • bajgunar
    #7983
    Köszi szépen! Ok, megpróbálom. Most megtaláltam a megoldást. Asia-ból kell tölteni. Akárhonnan nyomtam, Page Not Found 404 volt. :/ KN9 Drivers
    Leszedegettem a 64bit-eseket, megpróbálom valahogy ráerőltetni.
  • Falabu #7982
    Próbáld letölteni az alaplaphoz a legfrissebb drivert az abit honlapjáról.
  • bajgunar
    #7981
    Eseménynapló:
    A BITS szolgáltatás hibába ütközött az internetátjáró-eszközzel való kommunikáció során. Ellenőrizze, hogy az eszköz megfelelően működik-e. A BITS a rendszer legközelebbi újraindításáig nem próbálkozik az eszköz használatával. Hibakód: 0x80004005.
    Driver hiba, vagy hardver?
  • bajgunar
    #7980
    Adott Abit KN9-es lap + Athlon 64 x2 6000+ proci.
    Ha telepítem rá Win 8.1-et, s jön a bejelentkezős rész, helyi fiók csinálásához kihúzom a netkábelt, erre lefagy. Gyors voltam, mielőtt lefagyott volna. Nagynehezen, sikerült.
    De HA már áll a Win, megy a gép, úgyszint kihúzom a netkábelt, a Win lefagy, se hibaüzenet, se semmi, újraindul a gép!
    Miért? Driver-eket nem tettem fel (elvileg a Win mindenből al egújabbatt rakta).
    Ötlet?
  • DarkSector
    #7979
    Srácok van még Windows XP topik?

    "A probléma:
    XP-n egy régi laptopon feltettem egy gyári drivert a wifi-hez.
    Megtalálja a wifi jelet.
    Jelszó megy is.
    Csak éppen most csatlakozáskor hiába jó a jelszó, azt írja, nem talált elfogadható tanusítványt a rendszer.

    Érdekesség, hogy előtte próbáltam win-el a laptopot, csak ott meg hang nincs, mert elvileg olyan régi hogy nincsen driver a hangeszközhöz.

    Szóval ezt szeretném megoldani valahogy."
  • bon
    #7978
    Tessék: link
  • DonPedro22
    #7977
    Valaki tud mondani valami okosat, hogyan lehet kikapcsolni a jelszókérést?
  • Doog
    #7976
    Igen. 1366x768
    Még kísérletezek vele de köszi a segítséget!
  • bon
    #7975
    Kérdés, hogy német nyelven megtalálja e. Amúgy vezérlőpult\nyelv\nyelv hozzáadása, majd a beállítások opció.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2014.10.23. 10:05:43
  • maujuri #7974
    Szia. Vezérlőpult/óra, nyelv, és terület/Ott nyelv hozzáadása.
    Utoljára szerkesztette: maujuri, 2014.10.23. 09:14:32
  • DonPedro22
    #7973
    Hol tudom kikapcsolni a jelszókérést a felhasználói fióknál?
  • bon
    #7972
    A monitor ajánlott felbontását használod? Esetleg ha van VGA driver akkor frissítsd.
  • DonPedro22
    #7971
    Most vettem új gépet és ajándékba ráraktak egy win 8.1-et. Az lenne a kérésem hogy valaki leírna egy elérési utat az update-hez ahol letölthetek egy magyar nyelvi csomagot? Svájcban vettem a gépet és német nyelvű.
  • Doog
    #7970
    Értem akkor csak a FlashPlayert cserélem le. Csak nekem furcsa, hogy olyan mintha pixeles lenne a kép.
  • bon
    #7969
    Driver-ral ne foglalkozzál. 64bit-es oprendszerre tuti 64bit-es van feltelepítve. A szoftvet-re meg lehet 32bit-es. Flash player-ből meg rakjál fel 64bit-est ha gondolod. Az update telepítést meg szakísd meg és egy újraindítás után próbáld meg újra.
  • Doog
    #7968
    Sziasztok!

    Tegnap vásároltam egy Acer E-571-367C típusú laptopot Windows 8.1-el telepítve.
    A gondom csak annyi, hogy a Windows 64bit-es de az "Intel HD grafikus vezérlőpult"-ban csak 32bit-et lehet kiválasztani.
    (Intel HD Graphics 4400)
    Nézelődtem a Vezérlőpultban a Flash Player is 32bit-es van telepítve. Nem nagyon turkáltam mert annyira nem értek hozzá csa egy kicsit idegesít a dolog.

    A másik meg hogy a Windows Update talált 69 frissítést és tegnap óta nem kapcsolt ki a gép és még mindig 0 kb valamint 0 %.

    Valami nagyon nem jó.
  • Jim Morrison
    #7967
    de van, szintén lenovo noti (y510p), de amióta rakattam bele SSD-t és próbálok minden nélkülözhető progit felrakni valahogy az is kimaradt pár másikkal együtt :) De most, hogy így mondod lehet mégis visszakerül, csak egy kicsit hülyén volt, meg egyszerre 3-4 folyamat is a nevéhez fűződött.
  • bon
    #7966
    Lehetséges, hogy a hangchip gyártó saját programja szól bele a hangerőállításba.
  • benőmenő
    #7965
    Nem hiszem. Viszont a töltődés közbeni és az akksiról működést asszem külön veszi.
    A noti gyártójának nincs ilyesmi progija?
    Nekem a Lenovómhoz le lehet tölteni egy ilyen energy manager-t, ahol van energia takarékos, kiegyensúlyozott, meg ami a csövön kifér mód, plusz egy "stabil mód", ami az energiatakarékosnak felel meg, csak nem kapcsol ki a cucc akkor sem ha nem csinálsz vele semmit.
  • Jim Morrison
    #7964
    hali!
    Lehetséges valahogy beállítani, hogy notebook esetében a tálcán lévő akkumulátor ikonra kattintva a 3 opció közül lehessen választani, ne csak kettőből? Kicsit keresgéltem, de csak további power saving mód létrehozását találtam :/
  • akyyy
    #7963
    érdekes, ott az van bejelölve hogy nincs művelet.
  • bon
    #7962
    Vezérlőpult\hang\kommunikáció füllön lhetnkikapcsooni a hangerő csökkentést.
  • benőmenő
    #7961
    Külön a skype hangerejét nem tudod szabályozni. Ez sajnos ilyen vacak.
  • rvn
    #7960
    Hello!

    Az miért van, hogy ezt írja: memória (ram) mérete: 8 Gb használható (7,49)
    mi veszi el azt az 512 megát? Int vga kikapcsolva. másra nem tudok gondolni. Valami ötlet?
  • akyyy
    #7959
    Windows 8.1-be hogy lehet beállítani a gyári skype alkalmazásba (metro), hogy ha fut, akkor más alkalamzás hangját ne csökkentse, valamint a skypre vagyis hibá hangereét tudjam állítani mert az óra meletti beállitásba semminincs.
  • tompka
    #7958
    Van valami megoldás, hogy a hangot DLNA-n kiküldjem egy másik eszközre?
  • Szabi #7957
    office-ra is jött jó sok frissítés :D
  • benőmenő
    #7956
    Az furi, mert nekem csak 93 mb volt (sima 64-bites 8.1).
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2014.10.15. 13:09:34
  • bon
    #7955
    Mostanság szokásosnak mondható méret.
  • Szabi #7954
    950mega, uhh :D
  • bon
    #7953
    Megjöttek az e havi frissítlsek jó telepítést!