8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #8074
    Emsisoft Emergency Kit-et megpróbálnám.
  • bon
    #8073
    Több felhasználó esetén én külön felhasználói fiókot csinálnék mindenkinek.
  • horgosiimre
    #8072
    Szevasztok!
    Win 8.1 64bit, nem tudok feltelepíteni semmilyen app-ot (pl. a ProjectMyScreen-t próbálom), mert a telepítés megszakad a következőkkel: 2503 - A munkaállomáson nem sikerült a rendszertöltés. 2502 - Az alábbi program nem támogatott MS-DOS-függvényt hívott.
    Ezenkívül a google keresőre ugrik ezen az oldalon, pár másodperc múltán. Conlance vorsicht szöveggel a keresősávban. Gondolom valami vírus lehet, az Avast és a Malwarebytes nem segít.
    Vannak javaslataitok a problémák megoldására?
  • emixa
    #8071
    http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows-8/disable-remove-password
  • piamania
    #8070
    Hello!

    Friss 8.1 felhasználó vagyok, ma telepítettem fel.A gépet többen is használjuk, bekapcsoláskor van arra lehetőség, hogy ne kérje a jelszót a Microsoft fiókhoz?VAgy lépjek ki abból mindig?Köszi szépen.
  • simonl #8069
    Sziasztok, mindenkinek szép ünnepeket!
    Kérdésem, hogyan lehet azt beállítani, hogy az élő fényképek csempe csak a fényképek könyvtár egy bizonyos mappájából "mutasson képeket"?
    Köszi
  • bon
    #8066
    Tudtommal nem, nekem is külön winyón van.
  • Solt
    #8065
    Az a cikk elég régi, és mostanra már kiderült, hogy nyugodtan lehet nyüstölni az SSD-t... ÍME

    8.1 alatt semmit nem kell állítgatni, beteszed és használod. A virtuális memóriát meg elég jól kezeli a 8.1... nálam a 16GB memória mellé 2,5GB virtuális memóriát állít be...
  • wollnerd #8064
    Hát, ez a cikk ír a SSD és a virtuális memó kapcsolatáról...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2014.12.15. 09:54:53
  • Tetsuo
    #8063
    SSD-re annyira nem ajánlott, nemde?
  • bon
    #8062
    Szerinted az én 12gb memóriámnál mi értelme? Mégis bevan kapcsolva. Vannak programok amik igénylik meglétét. Méretnek 2gb-ot ajánlok. Mai meghajtó méretnél elég elenyésző.
  • tompka
    #8061
    De mi az értelme 6GB memóriánál? Mi az értelme a felesleges terület foglaláson kívül? Illetve mekkora fix méretre gondolsz?
  • Szabi #8060
    nájn, a németeké.. :D
  • Tetsuo
    #8059
    Thx. Ezt nem tudtam. Elég fura döntés, csak nem angol a PR-részleg vezetője? :-D
  • benőmenő
    #8058
    A 10 lesz a 9, csak nem tudnak számolni :D
    Egyszerűen kihagyják, mert ... /random PR duma/
  • Tetsuo
    #8057
    Azt hadd kérdezzem már meg, hogy mi van a Win 9-cel?
    Mert most a 8-as után ahogy látom már a 10-est várja mindenki... valamiről lemaradtam kicsit! :-D
    Hát mi folyik itt kérem szépen?! :-)
  • bon
    #8056
    Én visszakapcsolnám a virtuális memóriát fix mérettel.
  • benőmenő
    #8055
    Elvileg tényleg felesleges a lapozófájl, de gyakorlatilag a windows még mindig kényes rá, ezért jobb nem piszkálni, ha nem muszáj.
    Ha a másik oldalról nézed a (több) TB-os merevlemezből tök mind1, hogy 1GB-ot, vagy 300MB-ot foglal el.
  • tompka
    #8054
    A laptopban 6GB RAM van. Szeretem a modern ui-s appokat a háttérben futtatni ezért 5 alkalmazás mindig ott van a bal oldali váltóban. Na de ha a RAM használat 4GB fölé megy(már 4,1GB-nál is) az alkalmazásokat bezárja a rendszer. Ha rámegyek, várni kell az újbóli elindulásukra. Ezt hogyan lehet kiküszöbölni? Nincs lapozófáj mert felesleges nekem. Minek foglaljon le több gigát a lemezen amikor csak kb 200-300megát használna ki belőle? Inkább azt is tartsa a gyorsabb RAM-ban.
  • bon
    #8053
    Megjöttek az e havi frissítések jó telepítést!
  • benőmenő
    #8052
    Csak úgy érdekességnek:
  • bon
    #8051
    Én nem szoktam telepíteni az update drivereit, mert sok problémám volt, vele több gépen is. KIvétel ha nincs más.
  • tompka
    #8050
    Na szerintem megvan! Ha minden igaz akkor össze akadt az update-ből felrakott driver a Qualcomm telepítővel felrakott Bluetooth PC Suite programmal. Töröltem, így csak a windows driver van fent ami 2013.07.30-i keltezésű. Így viszont ugrott az A2DP :(
  • tompka
    #8049
    Windows Update-ben megjelent driverrel csinálja! Amíg nem jelent meg ott és nem raktam fel, jó volt. Egybe függ a nagy update-el mert egyszerre jelent meg.
  • bon
    #8048
    Feltételezem a bluetooth driver-t kellene frissíteni.
  • tompka
    #8047
    Ha a gyors leállás(amikor használja a hibernálási fájlt) után tölt be a rendszer akkor a bluetooth megpusztul! Ha ilyenkor az eszközkezelőben törlöm az illesztőt, majd hardverváltozásokat keresek akkor visszajön a bluetooth driver ami volt és működik újra gond nélkül! Ha újraindítom a rendszert akkor is visszatér a működése.
    Mi okozhatja pontosan? A legutóbbi nagy update óta csinálja ezt!
    43-as kódot ír ki ilyenkor az eszközkezelő!
  • bon
    #8046
    Nem szoktam kikapcsolni semmit se, elég gyors már így is a rendszer.
  • Jim Morrison
    #8045
    Ti szoktatok pár funkciót kikapcsolni a rendszer gyorsításának érdekében (reményében)? Csak kíváncsi vagyok, hogy van e olyan opció ami érezhetően változtat a rendszeren, esetleg valamilyen módon az internet kapcsolatot "gyorsítja", már amit persze a kliens oldalon ezzel lehet játszani (nem +megabitek..), gondolok itt QoS ra meg ilyenek.
  • pingex
    #8044
    Most frissítettem a drivert,semmi változás.
  • bon
    #8043
    Minden frissítést felraktál már? Update 1,2,3-at? Én nem távolítanám el s 8.1-et, mert sokkal jobb mint a 8-as, ott valami más gond lesz, pl. driver-eket is frissítani kellene.
  • pingex
    #8042
    Sziasztok!
    Frissített a Windows8 8.1-re,de nagyon lassú lett utána.Le is törölném ha kiírná az eltávolítás gombot de nem írja,más frissítésnél megjeleníti.
    E szerint jártam el.:http://into.hu/hirek/209
  • tompka
    #8041
    Mindig ilyen lassú. Hétvégén telepítettem újra a rendszert. Akkor az összes update felrakása után kb 2óráig "törölt" és habár 506megát írt ki mint felszabadítható terület, a végén 4GB lett! A lemez hibátlan.
  • bon
    #8040
    Valamit benézet a program. a törlési rész meg nem szokott órákig tartani, pár perc az egész, valami hiba lesz nálad. Futtas le a lemezen egy hibaellenőrzést hátha talál hibákat.
  • tompka
    #8039
    Lemezkarbantartó a "Windows Update -törlés" stádiuma miért tart akár több óráig is amíg törli a felesleges cuccokat? A kiírt mérete sem stimmel. Kiírta, hogy 260MB szabadítható fel de már 1GB-nál jár.
  • benőmenő
    #8038
    A választható windows server 2012 alatt okozhat galibákat.
  • precision
    #8037
    az tényleg nem semmi... de miért választható? mi jót művel az az update? :)
  • bon
    #8036
    Ma újabb frissítések jelentek meg, ráadásul elég szép a mérete az egyiknek.
  • SoproniMászok
    #8035
    Üdv!

    A következő kérdésem volna.
    Windows 8.1 - Meg lehet csinálni azt valahogyan, hogy a kezdőképernyőn (a csempésen) az időjárás app képe legyen a háttér (éppen az aktuális időjárásnak megfelelően)?
    Akár külső appal?
  • [HUN]FaTaL
    #8034
    El se indulnak az appok nálam, se a store, se shazam, de még a beépített időjárás sem.
  • tompka
    #8033
    Valami gebasz van a Microsoft szerverekkel! Áruházban 0x80240438 hibakód! Ahogyan olvasom több órája tart a leállás! Én meg pont most telepítettem újra a rendszert és most nem tudom letölteni az appokat...