8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #8118
    Igen normális, mekkora ssd-d van?
  • Örm
    #8117
    Tudjátok, hogy lehet teljesértékű francia billentyűzetet varázsolni magyarn windowsra? Aktíváltam a francia bill.-t, de egy csomó karakter nem érhető el.
  • Jim Morrison
    #8116
    Az normális, hogy a windows/installer könyvtár 10GB ? eléggé megtelítette az SSD-t...
  • bon
    #8111
    Elnézted, nem része a publisher.
  • wantonly
    #8110
    Office 2013-as kérdésem lenne.

    Olyan verzió kellene egy ügyfélnek, amiben benne van a Publisher. Ezt elvileg csak a Professional vagy az Office 365 (előfizetéses) verzió tartalmazza, de valamelyik nap a kezemben volt az Office 2013 Business a MM-ban és úgy láttam a doboz hátulján, hogy abban is benne van. Kétszer is megnéztem és be volt csillagozva. Elnéztem volna? E szerint igen.
  • Örm
    #8109
    köszi
  • bon
    #8108
    nincs
  • Örm
    #8107
    SSD-re szeretnék Win 8.1-et telepíteni. A telepítés menetében van külöbség a HDD-re történő telepítéssel szemben?
  • bon
    #8106
    Ajtó nyító gomb, vagy tálca mechanika hiba vagy szimplán, zárja valami program a tálcát.
  • piamania
    #8105
    Miért van az, hogy berakom a z üres lemezt,majd ha ki akarom nyitni, akkor nem hajlandó kinyílni a tálca?
  • bon
    #8104
    igen
  • piamania
    #8103
    ASSRock H97 Pro4 az alaplapom.
    Ezeket kell letöltenem, igaz?
    ASRock
  • bon
    #8102
    Kapott lemez kuka, elavult szokott lenni.
  • piamania
    #8101
    Háta kábel cserét most úgy oldottam meg, hogy a régi gépbe vásárolt SATA kábelt kötöttem most be az újba.Világ életemben Nero-t használtam,ez az író már 1 éve van meg lassan, pár lemezt már kiírtam vele.Mindig 4x-esen írom ki a lemezeket.A driver frissítést még megpróbálom, hátha az, mivel a kapott lemezt installáltam,.Hátha
  • bon
    #8100
    A spoiler persze viccnek írtad, mert ha nem akkor baromság. Amúgy én nero-t használok (csak nero burning rom) két Windows 8.1-es rendszeren és tökéletesen beváltak, mindig is nero-t használtam, mert az egyik legjobb program. Meg is vásároltam pár éve akcióban.
  • kjhun
    #8099
    Nekem is totál ez az író van. Ha, a régi gépben jó, az újban is ugyanazokkal a kábelekkel használod? Ha, úgy se, nagy valószínűséggel a Windows-od lesz a ludas. Telepítsd fel/újra az alaplapi vezérlőket, netán távolítsd el az IDE vezérlő(ke)t, (Azt amelyiken a DVD-író lóg. BIOS post alatt láthatod melyiken van) bár ez nem hinném, hogy befolyásolná az írást, de lehet. Ezt, akkor kell, ha sokkal lassabban írja meg a lemezt a megadott sebességhez képest. (Nem, akarja felpörgetni rendesen és olvasni az elvárható sebességgel a lemezt.) Nálam csak 1-szer volt ez hogy elrontotta, kidobtam és írtam egy másikra. Írhatnál UltraISO-val is. Sokkal barátibb a gépigénye a Nero-hoz képest, amilyen kövér és lomha az kész vicc. Mennyi lemezt írtál meg vele eddig?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Extrém esetben cseréld le a Win 8/8.1-et Win 7-re és a hiba megoldva.
  • Plityu
    #8098
    probáltad kisseb irási sebbességel Audo 4-8x a DVD 2-4x.Iró tesztet,nero-nál van ilyen funkció ha jol tudom (Én az Ashapoo-t használom)Nálam is volt hogy a felénél kiirta a hibát leállt ,lemez meg ment a levesbe.Vagy lézerhiba
  • bon
    #8097
    Kábel cserét megérne, ha utánna se jó akkor csak a rendszer hibára tudok gondolni, esetleg alaplapi driver frissítést még megpróbálnék.
  • piamania
    #8096
    A régiben minden gond nélkül írtam.Az újban meg sehogy nem akarja.Ezt írja ki.
    ő az
  • piamania
    #8095
    Már 9% kiírva, úgy tűnik, hogy a régiben működik,tehát valami a vezetékekkel lehet probléma.Szerintem,vagy nem tudom.
  • piamania
    #8094
    nem

    de akkor kipróbálom
  • bon
    #8093
    Próbltad már, hogy visszarakod a régi gépbe, hogy ott jó e?
  • piamania
    #8092
    Hát akkor fogalmam sincs, hogy miért nem ír.Régi gépből lett átrakva a meghajtó, ott tökéletesen működött, ráadásul nem is olyan régi.
  • bon
    #8091
    Nem.
  • piamania
    #8090
    Megpróbálom érthetően elmagyarázni,remélem sikerül.Ma lekaptam a gép oldalát, hogy megnézzem hogy van bekötve a meghajtó.Ugye van rajta a SATA powert meg a SATA signal.A signal kábel be van kötve, nincs azzal semmi probléma.A powerből meg úgy jön ki a kábel, hogy két csatlakozó is van egy kábelen, ugyanolyan, viszont csak az egyik van bekötve.Ez lehet probléma, hogy ezért nem írja a lemezeket?
  • piamania
    #8089
    Letöltöttem a driverét, utána már látja az intéző is ,meg be is olvassa a lemezeket a lejátszó.Viszont írni nem akar.Elindítom az írást, buffer felmegy 100%-ra és kész, innen meg se mozdul sehova.Neroval és imgBurn-nel tesztelve.
  • bajgunar
    #8088


    XWidget. - .HTC Home Skin -el.

    Valaki itt egyszer kért iődjárás widget-et. Felraktam azthiszem.
    Idő elteltével fedeztem fel még benne pár hibát.
    A napokban ezt is javítottam. Így most "elvileg" hibátlan. [de ha netán valaki talál benne még hibát, jelezhetné].



    Innen letölthetitek.

    BÚÉK mindenkinek!
  • piamania
    #8087
    Eszközkezelőben nem látom, biosban írja a SATA3__0 ra a CDDVD SH-224, ez lesz a dvd meghajtó.
  • bon
    #8086
    Eszközkezelőben se látszik? Bios-ba látszódik?

    Ha a bios-ban látszódik akkor az itt leírtak valamelyikét csináld meg:

    "Method 1:

    I would suggest you to follow these steps and check if it helps.

    a) Right click on the Left Bottom Corner (Start Menu).

    b) Run Command Prompt as an Administrator.


    c) Type cmd in Windows 8 Metro UI and press cltr+shift+enter.

    d) Type following and say enter

    reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

    e) Reboot the system.

    f) Verify if the problem has been resolved.

    Method 2:
    If the issue persists run hardware and troubleshooter and check.


    a) Press “Windows Key + R”, type Control Panel.

    b) Then type “Troubleshooter” in the Search box and hit enter.

    c) Select “Hardware and Sound” from the Troubleshooter Window.

    d) Select “Hardware and Devices”.

    Method 3:
    If the issue persists I would suggest you to follow these steps, uninstall and re-install the CD/DVD ROM drivers in compatibility mode and check if it helps.

    Note: Download the drivers from the Manufacturer’s website and install it.

    a) Press Windows Key + R, type devmgmt.msc.

    b) Expand the CD/DVD ROM drivers, click on the drivers.

    c) Click on properties, click on uninstall tab.

    d) Click OK.

    e) Right-click on the driver executable/installer file.

    f) Click on Properties and select the Compatibility tab.

    g) Click the checkbox before Run this program in Compatibility mode for option and select Windows 7.

    h) In the list-down box; then try installing the device driver via Run as administrator.

    Give this a go; I’m confident you will find what you need here. But if you face any further issue please reply back to this post and I'll be happy to assist you further."
    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.01.01. 11:23:42
  • piamania
    #8085
    Először is Boldog Új Évet mindenkinek!
    Másodszor pedig új év, új hiba.Az hogyan fordulhat elő, hogy a múlt héten a DVD-író még beolvasta a filmeket, tehát néztem filmet, míg a héten, ma már nem olvas be semmilyen lemezt.Az intézőből eltűnt a meghajtója is, pedig semmihez se nyúltam hozzá, meg más se.Valakinek valami ötlet?Köszönöm
  • bon
    #8084
    Nem kell frissíteni, a legújabbat tartalmazza.
  • simonl #8083
    Sziasztok BUÉK !!

    Hogyan tudom frissíteni a directX 11 -et?
    win 8.1 Pro x64 a rendszerem.

    Köszi Srácok
  • bon
    #8082
    Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
  • piamania
    #8081
    Megtaláltam, mégse vagyok láma és nyertél,ott még ott volt a rohadék.Remélem most már nem lesz vele semmi gáz.
  • piamania
    #8080
    Láma kérdés,de azt hogy tudom megnézni?
  • bon
    #8079
    Szerintem valami bővítmény még futt a chrome alatt, nézd meg és tiltsd le.
  • piamania
    #8078
    És ami az érdekes, hogy csak Chrome alatt jön be, Firefoxnál semmi zavaró.
  • piamania
    #8077
    Két napig semmi probléma nem volt,de ma újból megjelent a korábban említett reklám a böngészőmben.Ötlet, hogy hogy irtsam ki véglegesen?Újra lefuttattam az Emergency Kit-et, talált is megint 3 fájlt, töröltem, de maradt a reklám.
  • bon
    #8076
    Éppen az elöző hozzászolásokban említettünk néhány programot.
  • piamania
    #8075
    Cyti web aps reklámot hogy a fenébe lehet eltüntetni?Minden megnyitott oldalon feljön alul.