8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • [HUN]FaTaL
    #1784
    " HTML5+JScript rendszer nincs linuxon."

    Semmi értelme nincs desktopon. De nem lennék meglepve, ha lenne, rengeteg környezet van linuxon.
  • Newfronter
    #1783
    Próbáltam a rendszereket. Oké ne mondjuk utánzatnak. De bazi nagy ikonokkal van tele, ami a tabletre való fókuszálás miatt van. Ezt lássuk be. Nekem jobban bejött a Metro, mert nem csak ikonokat látok, hanem ezek alkalmazások is, amik tabletre optimalizáltak. De ott van a sima desktop is, így kettő az egyben. Ilyen nincs linuxon, vagy mégis? Mert én nem láttam.

    Nemtom mennyire érthető amit mondani akarok. Ilyen komplex HTML5+JScript rendszer nincs linuxon. De ha van, akkor megkövetlek.
  • [HUN]FaTaL
    #1782
    Köze nincs a metrohoz egyiknek sem, pláne nem az ubuntunak. Szerintem te még egyiket sem használtad. Mondjuk már a képeken is látszik, hogy köze nincs a metrohoz egyiknek sem.

    Kb annyi közös van bennük, mint az Android meg a WP7 felületében, semmi.

    #1781:
  • MerlinW
    #1781
    Ááájájájáj. Troll Alert... vagy puszta sötétségből eőbukkanó indulatokkal teli fa**ság.

    1. utánzatok? Metro még egy rossz gondolat sem volt, mikor a legfrissebb Linux GUI-kat már kiadták (KDE 4.6, Gnome 3/Shell/Unity)
    2. még csak nem is hasonlítanak a Metro-ra. Sem megjelenésben, sem működésben
    3. Nincs jobban megcsinálva a Metro, mint a fent említett három Linux GUI. Arról nem is beszélve, hogy a Metro nem GUI. Csak egy alkalmazás, amit beállítottak üdvözlőképernyőnek. Nem függ a rendszertől, semmi köze hozzá. Egy felület ikonokkal és annyi.

    Mielőtt reagálnál, 10 éve Linux az elsődleges rendszerem, míg te - az írásod alapján - maximum képen láttál pingvint.


  • Tomy Lee
    #1780
    Szuper minden,működnek most már win7 driverek is,IE10 teljesen jó W8 alatt,új catalyst mégjobban kezeli vga-t és ezzel az SSD-vel nagyon meg vagyok elégedve.Részemről W7 már a múlté:)
    Nem volt rossz W7 nem azt állítom de ez nekem egy stabilabb,gyorsabb,megbízhatóbb rendszernek tünik főleg így ezzel az új RP-vel.
    Ezek az extra dolgok mint a metro,nagyon tetszik.Kényelmes,könnyen kezelhető,start/desktop váltással bal sarokból perfekt az tetszik legjobban:)
    Na ismerkedek még vele van pár újdolog.
  • Newfronter
    #1779
    Pl. Ubuntu, Fedora. Tiszta Metro utánzatok, annyi a különbség hogy itt összességében jobban van megcsinálva minden...
  • lo9in
    #1778
    biztos hogy jó :D
    próbálj másik régiót azzal jó e vagy akármit ,mert ez kicsit fura , lehet hogy a lekérdezési helynél van hiba
  • bon
    #1777
    Ha ezt az időjárásra írtad akkor jelzem, hogy live vagyis új nevén Microsoft account-al van használva és nem jó a csempe.
  • lo9in
    #1776
    bétába jó volt nem hinném hogy most rossz , be kell jelentekzni egy windows live fiókkal és újra kell indítani a windózt aztán már is beadja indulás után a live adatokat :)
  • bon
    #1775
    Pontosan, lehet is jelenteni.
  • aate
    #1774
    Akkor már is egy Bug :D
  • bon
    #1773
    Nálam se üzemel a live csempe.
  • bon
    #1772
    Szerencséd van, úgy mint nekem meg a munkahelyi laptopommla, a CP-nél még problémás volt a wifi driver amit felrakot, a RP-nél már úgy néz ki mükődik probléma nélkül a wifi.
  • aate
    #1771
    Sziasztok! Az időjárás csempe nektek live ? mert nekem nem, hiába kapcsolom be meg be is van állítva.
  • bon
    #1770
    Először is kulturáltabban kérem a véleménynyilvánítás. Másodszor nem szükséges bezárni a metro alkalmazásokat, mert ha nem használod, erőforrást se eszik, mert hibernáltja a rendszer.
  • bon
    #1769
    Nekem a zene nevű alkalmazás van fent és gond nélkül játszik le mp3-at.
    A hangkártya driver attól, hogy ránézésre jó még lehet mükődésképtelen, mint időnként az én hangkártyám driver-e is.
  • Rage47
    #1768
    Na, felraktam az új Win8-at, felismertem megint a nyomtatómat magától és most már nyomtat is, tök jó:)
  • Tomy Lee
    #1767
    32bites annyi.64-es 3.3
  • lo9in
    #1766
    2 615 529 472 bytes
  • lo9in
    #1765
    2,43gb az iso (remélem) :)
  • wollnerd #1764
    Újra letöltöttem az isot és már jó. :)
  • Newfronter
    #1763
    Ez már a kiadás előtti verzió, tehát ha nem tetszik, akkor a végleges se fog. Illetve már nincs annyi hiba mint a consumer-ben.
    Érdemes felrakni.
  • kamionosjoe
    #1762
    Miben különbözik a Release a Consumer Preview-től?
  • gosumofo
    #1761
    !!!!
  • Newfronter
    #1760
    Használj DOS-t!
  • gosumofo
    #1759
    ez egyszeruen botranyos. konzolos windows.
    persze, lehet tovabbra is a sajat programokat hasznalni, de UNDORITO ezt a fost elinditani, xbox logokat, mindenfele szar reklamot latni, a beepitett osszes app egy lebutitott fos amit 1 ujjal jo lehet kezelni egy 5 centis keprenyon, de hogy PC-n ezt tegyek az ember ele?? EGY KIBASZOTT X-ET NEM TUDTAK VOLNA A JOBB FELSO SAROKBA TENNI HOGY NE KELLJEN HUZIGALNI AZ ABLAKOKAT??? FOSPORT A WINDOWS BASSZUS
    hogy juthattunk ide
  • wollnerd #1758
    Nem tudom telepíteni... Pedig itt van egy leírás a RP telepítéséről a Virtualboxra.

    Hibás az iso? Pedig láttam hogy rendesen töltötte le a 32-bittest.
  • [HUN]FaTaL
    #1757
    Pl. nekem.
  • R3TR0
    #1756
    Hát izé....

    Felraktam a Dell laptopomra és erre néznék youtube videot NINCS hang

    Mondom ok

    Felrakom a Chrome ot nézem youtube video NINCS hang

    Device manager szerint audio driverek rendben vannak

    Felrakom a Win7 Audio drivert

    IE youtube video NINCS hang

    Chrome youtube video van hang

    Azért ez igy nem az igazi

    Ja meg WMP egy mp3at nm tud lejátszani mert nincs rajta codec? WTF?
  • Jim Morrison
    #1755
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1259085565&no=1743]#1743[/url]:Igen sajnos elég nagy a valószínűsége hogy nem vetik el, ettől függetlenül reménykedni lehet benne.

    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1259085565&no=1744]#1744[/url]: Láttam már vidiben de még nem használtam, kipróbálom, köszi.

    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1259085565&no=1746]#1746[/url] + [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1259085565&no=1747]#1747[/url] + [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1259085565&no=1748]#1748[/url] :

    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1259085565&no=1749]#1749[/url]: Most a Windows 8 ról beszélünk és ez senkinek sem lopott...
    win7 igaz nem tiszta akkor ezt most nem nézem a kedvedért. A vista viszont itt csücsül a polcomon tokban, karcmentesen. Hiába fejlődőtt sokat a 8 a Vistához képest (meg 7hez) legbelül, de ha az UI és UE nem jó akkor egyszerűen tök fölösleges volt ennyit fejleszteni, hiába jó ha használhatatlan (kicsit erős túlzás), a felhasználók egyszerűen nem fogják használni. (ne legyen igazam). A csempe egyszerűen nem desktopra való. Igen ott a desktop nézet használjam azt, csak az a baj hogy az meg egymagában nekem nem jó


    Ha már letöltöttem fel rakom rendesen de csak azért, mert már lementettem a fontos adatokat, másrészt mer így jobban megismerhetem a 8 gyorsaságát. Pár napig használni fogom hogy azután is elmondja a véleményemet. Lehet változni fog, ki tudja?
  • Tomy Lee
    #1754
    Na nekiállok feltenni én is végre,remélem hangkártya driver-t most felteszi magától.
  • Tomy Lee
    #1753
    :D
  • Zsoltika 007
    #1752
    Bocs hogy nem vagyok barnanyelvű és ha hülyének néznek akkor szóvá teszem..
  • Solt
    #1751
    Ne verd a fejed a falba, mert még annyi eszed sem lesz, mint amennyi jelenleg van... csak óvatosan.

    Nem mellesleg pedig egy nyugodt pillanatodban zongorázd végig a buksidban, hogy mégis milyen jogalapon háborogsz...
  • Zsoltika 007
    #1750
    Micsoda érvelés!
  • Solt
    #1749
    A háborgók hány százalékának van eredeti win7 oprendszere? Ajándék, pontosabban lopott lónak ne nézd a fogát...

    Ízlésen vitázni gyerekek... akinek tetszik használja, akinek nem, az marad a lopott win7-nél...
  • Zsoltika 007
    #1748
    Én 3.1 óta minden wint használtam már. Mindig láttam hogy mit akartak elérni az új változatnál. Van ahol sikerült van ahol annyira nem (Win me, Vista) de azért tényleg érezni lehetett hogy ez most igen, jobb lett innovatívabb, tényleg megkönnyíti az életed. De ennél a win8-nál csak azt látom hogy le akarják nyomni a torkodon a csempéket meg a szét töredezett mobiltelefon szintű hardverre való ui-t. Ez az os telitalálat lenne ha csak tabletre adnák ki. De nem gondolhatják komolyan hogy ilyen igénytelen os-t a mai pc-ken használják! Pedig már örültem hogy sikerült a vista után megtalálni a helyes irányt és a visszajelzésekre hallgatni hogy merre fejlődjenek. (a boot idő pl hatalmas pirospont)
  • Zsoltika 007
    #1747
    Ez a metro egy hulladék. Tabletre kellemes és megfelelő, de pc-n menjenek már a pics.ba hogy ezzel szúrják ki a szemem! Nem kell csempe meg ilyen baromságok! Nem kell gesztus! Használható, kézre álló, ergonómikus kialakítású os kell, amin nem átgondolatlan hülyeségekkel kell foglalkoznom hogy eljussak a részből b-re. Elhiszem hogy sokaknak tök jó meg új meg szép. De használhatóság szempontjából egy nagy rakás szar ez a windows... És hatalmas visszalépés.
  • [HUN]FaTaL
    #1746
    "Egyébként a népszerű linux rendszerek is "metrósak", szóval nem értem a problémát."

    Melyik is? Egyik sem.

    Miért akarnám PC-n ezeket a lebutított fos programokat használni?

    "Ott a desktop, lehet azt használni, senki sincs a metro-ra kényszerítve."

    És akkor miért is adna ki bárki egy rahedli pénzt az új osért?:D
  • Newfronter
    #1745
    Miért iszonyat? Tök jó ez a változás. Végre valami új, izgalmas! Nekem tetszik, hogy benne vannak az alapvető funkciók, programok, amik kellenek a mindennapokhoz. Metro picit fura még, de meg lehet szokni. Ennyi. :) Ott a desktop, lehet azt használni, senki sincs a metro-ra kényszerítve.
    Egyébként a népszerű linux rendszerek is "metrósak", szóval nem értem a problémát.