8765
Windows 8 - 8.1 kérdések és válaszok
  • bon
    #1744
    Én február óta használom és jól kezelhető persze aki cska kattingatni szokot annak nehézkes, de én amgy is billentyűzetet és egéret vegyesen használtam eddig is.
    Na meg ha annyira zavar a metro akkor katt a desktop-ra és már ott is van a jö öreg megszokott felülett.

    Amúgy több alkalmazás is lehet egyszere egy képernyőn, csak nem a klaszikus ablak formában. Ha megfogsz egy metro-s alkalamzást és a képernyő ball vagy jobb széle felé húzod, majd ha megjelenik egy határoló sáv ott elengeded akkor egyből átméretezi és indíthasz egyéb programot is. Vegyinteni is lehet a régi és új metros alkalmazásokat egy képernyőn.
  • KranaZoli #1743
    Nem hinném.

    Megérkezett a Windows 8 Release Preview

    Sőt: "A Consumer Preview kiadást követő Release Preview változat gyorsaságával és folyékony működésével próbálja lenyűgözni a felhasználókat, de emellett új felhasználói kezelőfelületet is kínál, amely egyformán hatékonyan használható érintőkijelzővel ellátott konfigurációkon, illetve billentyűzettel és egérrel rendelkező számítógépeken."

    Ehhez a lépéshez el kell dobnia MS-nek azt a teóriát, hogy egységes legyen a Win8 tablet-eken; PC-ken; Windows Phone-okon és állítom a next gen. XBOX-on.
  • Jim Morrison
    #1742
    tableten biztos jó. Szerintem ez így iszonyat. Remélem csak hülye vicc hogy tényleg ilyen lesz.
  • Jim Morrison
    #1741
    2-3perc kellett. Iszonyat. Szurkoltam a win8nak hogy jó legyen meg minden, ne legyen bukás, de asszem átállok a másik oldalra... Még picit nyomkodom hátha megszokom egy kicsit.
  • Zsoltika 007
    #1740
    Hatalmas szégyen ez az egész. A design oltárán feláldozták a használhatóságot..
  • pxxl
    #1739
    power gombos billentyűzettel rendelkezők előnyben :D
  • [HUN]FaTaL
    #1738
    A kikapcs gomb jó balfasz helyen van, majd meglátod :D
  • bon
    #1737
    Minden metro alkalmazás teljes képernyőn nyílik meg. Bezárás: megfogod a képernyő tejét és lehúzod az alkalmazás a képernyő alja irányába. Másik módzsr, hogy a képernyő ball felső sarkába huzód az egeret és megjelenik az éppen futtó alkalamzások listája és jobb gomb rajta bezárás.
  • Jim Morrison
    #1736
    Igen arra rájöttem, meg tettem is fel ilyen progit ami varázsol win gombot, mer amúgy egy lomtárral ie vel, meg explorerrel nem megyek sokra... :D sajnos nem találtam meg egyből a kikapcs gombot, kétszer kellett gyorsan leállítanom és kénytelen voltam simán a virtualboxot kiikszelni :D (nem kell segítség erre, majd rájövök) :D
  • Blum
    #1735
    Nem kell bezarni,nyomsz egy Win billentyut es kesz.
  • Jim Morrison
    #1734
    most al weather meg ezek mind teljes képernyőn fognak futni? és hogy lehet őket bezárni az alt+f4 én kívül? lehet mégse teszem fel rendesen, tablettel kell ezt használni....:D
  • Blum
    #1733
    Es hopp!

    Kezdo kepernyon elhelyezett csempevel inditottam a skype-ot es igy elindult. Erdekes..
  • Blum
    #1732
    Mar probaltam tobbszoris,de semmi. Bezartam a bongeszot,torrent klienst,mIRC-et de csak nem akarja az igazsagot :(

    Nem ertem,hogy mi valtozott meg az elso inditashoz kepest mert akkor perfekt mukodott.
  • bon
    #1731
    Telepítsd úja a skype-ot, menie kell, nekem is megy.
  • bon
    #1730
    Ha csináltak hozzá driver a xerox-nál akkor biztos, de egyenlőre még kétlem.
  • Rage47
    #1729
    Vajon a Xerox Phaser 3117 nyomtatóm működik már az új Win8-cal? Csak ez tartott vissza, hogy ne hagyjam fenn korábban a CP verziót.
    Amúgy fura volt, mert felismerte magától a nyomtatót a WIn7-tel ellentétben, csak nyomtatáskor hibát írt ki...
  • Blum
    #1728
    Engedelyeztem ott is,de a hiba tovabbra is fenn all. :(
  • Jim Morrison
    #1727
    Én most virtuál boxra telepítem a win864bites verziót, a telepítés 8perc volt, a beállításokat meg 12percig csinálta (pont most végzett). Ha rámegyek pl a Musicra meg Mapra azt írja app Preview, akkor ezek csak lesznek a véglegesben de mos nincs? (lehet mindjárt rendesen is felteszem)

    szerk: változtattam a felbontáson és most már megy.
  • bon
    #1726
    Pontosan nem emlékszem (délután majd megnézem), de böngésző kezdő lapjaim is megvoltak és ha jól rémlik a kedvencek is.

    Eddig egyedül az Adobe flash-t nem bírtam felrakni (activex vezérlőt nem bírta beállítani), gondolom azért mert már integrálva van ebben is. De majd délután tesztelem, tegnap már fáradt voltam ilyesmire. Na meg van még mit felraknom amúgy is.
  • bon
    #1725
    Tűzfalat nézd meg és enged ki a programot.
  • Evin
    #1724
    Világos. Furcsálltam is a dolgot. :)
    A felhő csak a Metrós programok beállításait menti. Vagy van vhol leírás, hogy egyáltalán miket ment?
  • Blum
    #1723
    Sracok,help!

    Az Istenert sem tudok bejelentkezni Skypera. Feltelepitettem az 5.50-et,egyszer be is tudtam jelentkezni vele. Aztan felajanlotta,hogy frissit az 5.90-re,fel is maszott,de azzal mar nem tudtam bejelentkezni. Beirom a felhasznalonevem,jelszavam es csak tolt...

    Frissitettem DirectX-et,Visual C++-t,futtattam W7 kompatibilitasban. Egyszeruen nem ertem. Otlet? :)
  • bon
    #1722
    Dehogy tettem rá, frissen telepítettem. Elözőtt mentettem, pár perc alatt megvolt. Majd jöhetett a friss telepítés ami kevesebb mint 10 perc volt.
    A beállítások jó része meg azért marad meg, mert bevan kapcsolva a felhővel történő szinkronizálás.
  • Evin
    #1721
    Rátetted a bétára?! Nem jobb, egy friss telepítés?
  • kifli
    #1720
    pár nap és érkezik az ssd-m :)


    Aszem, egy tesztre felteszem majd win8-at :)
  • Blum
    #1719
    Nalam is felpattant hipp-hopp,driverek is egybol felmasztak. Most johet a nyuzas :)
  • bon
    #1718
    Alkalmazások a magyarul kommunikálnak.
  • bon
    #1717
    Nem meglepő módon a beállításaim nagy része megmaradt.
  • bon
    #1716
    Gyorsan feltelepült :)
  • aate
    #1715
    Az iso-t szedjétek !
    System Requirements
    Windows 8 Release Preview works great on the same hardware that powers Windows 7:

    Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster

    RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)

    Hard disk space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit)

    Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver

    Additional requirements to use certain features:

    To use touch, you need a tablet or a monitor that supports multitouch.

    To access the Windows Store and to download and run apps, you need an active Internet connection and a screen resolution of at least 1024 x 768.

    To snap apps, you need a screen resolution of at least 1366 x 768.

    Internet access (ISP fees might apply)
  • bon
    #1714
    Na már készül az usb telepítő, végez a 32bit-es letöltés is és már telepíthetem a 64bit-et.
  • R3TR0
    #1713
    Szóval magyar nyelv az még nincs és csak 1 fajta RP van.

    Érdekes
  • bon
    #1712
    #1702 hozzászolásban ott az iso
  • DarkSector
    #1711
    Bebaszna..
  • Blum
    #1710
    Oks,megprobalom azt,remelem azzal mar nem lesz gubanc.
  • R3TR0
    #1709
    Csak ebből a feltöltött kép miatt hittem hogy magyar de akkor nem?
  • wollnerd #1708
    Kíváncsi leszek mi lesz a Virtualbox-on... (CP simán fut rajta.)
  • bon
    #1707
    Nincs benne magyar. Senki se állította, hogy lesz magyar iso, ellenben nyelvi fájl várható ha nem is rögtön. MSDN-en már több nylevi fájl fent van, de magyar még nincs.
  • bon
    #1706
    Alapból nem Windows alól kellene a telepítést indítani. Ha frissíteni szeretnéd az szintén nem ajánlom, jobb a tiszta telepítés.
    Amúgy mi a rendszerkövetelmény amit az oldal alján ír?
  • Blum
    #1705
    C2D E6550-rol beszelunk...

    Ezt most komolyan gondoljak?